Alergia dzieci

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Alergia dzieci

Postprzez justyna3003 » 16 paź 2014, o 21:22

Weronka nie byłąm u tej, aktualnie chodzimy do dr Putyry, a byliśmy już u Surdy-wójcickiej i jeszze jednej-jakiejś Jankowskiej chyba.
U nas jest alergia na jajko, na cytrusy, na żółty ser i na ogórka-to tyle co zdążyłam , wykoncypować sama.
AKurat problemu z ukąszeniami owadów nie miałam wcale, ale córka mojej siostry ma baaaaardzo-z tym ż e ona ma 10 lat. Miejsce ukąszenia jak puchnie smarują jej altacetem w żelu i pomaga ponoć najbardziej.
Mówi się, że komary wyczuwają jakieś różne wabiki w zależności od grupy krwi-ale czy w to wierzyć nie wiem.
MY we trójkę mamy taką samą grupę krwi i odpukać może raz mnie i raz meża użarł komar, małego wcale.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez Weronka » 16 paź 2014, o 21:34

justyna3003 napisał(a):Miejsce ukąszenia jak puchnie smarują jej altacetem w żelu i pomaga ponoć najbardziej.

justyna3003 ja już maści jak powstaje odczyn to mam, które są skuteczne (zresztą trudno, żeby nie były jak są ze sterydami). Karoli nie tylko puchnie, ale czasami to wygląda jak oparzenie skóry. Pediatra poleciła mi teraz robienie na bieżąco zdjęć, więc jak będę jakieś miała to Wam wkleję. Naprawdę Panie w przedszkolu, to strasznie biadoliły nad tymi jej ugryzieniami, chyba pierwszy raz z czymś takim się spotkały.
justyna3003 napisał(a):Mówi się, że komary wyczuwają jakieś różne wabiki w zależności od grupy krwi-ale czy w to wierzyć nie wiem.

Mi pediatra też tak mówiła i od kwietnia Karola będzie przyjmowała witaminę (teraz nie pamiętam jaką, ale chyba z grupy B) po której mocz zmienia kolor , a wydzielany zapach przez organizm odstrasza owady.
Obrazek
Weronka

Postprzez kitek » 12 lis 2014, o 12:35

dziewczny dziecko mi wysypuje alergicznie, dla mnie klasyczny azs, jestesmy juz umówieni do alergologa, moze sie pokusimy o jakies testy, ale nie w tym rzecz. mały ma szorstkie, suche i smedzace plany na ciele, musze go czyms smarowac. dotychczas było emolium i pewnie dlej bede uzywac, ale moze polecicie cos jeszcze?cos do kapieli, smarowanie, moze cos bardziej naturalnego...??
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez justyna3003 » 12 lis 2014, o 15:55

surowe masło shea,olejek organów i olejek z pestek malin. U nas masakra z wysypkami i swedzeniem.
Obrazek

justyna3003

Postprzez honey1919 » 12 lis 2014, o 17:06

Kurcze u nas też, bujamy się od miesiąca z wysypką.
Dermatolog powiedziała, że to wirusowa wysypka, że skóra "zachorowała", że to się często zdarza na jesieni i że nawet miesiąc może to być mniej lub bardziej widoczne.
Poleciła wysuszyć skórę maksymalnie, myć w physiogelu. Jak już skóra zacznie się sypać, będzie mega sucha to wówczas smarować balsamem z tej samej serii.
I zadziałało, pięknie w tydzień się pozbyliśmy dziadostwa.
Skończyły się pampersy i na noc założyłam jej Dadę. Rano koszmar wysypka znowu, ale tylko w obrębie pupy i na nóżkach.
I właśnie sobie przypomniałam, że nie kupiłam pampersów oryginalnych dziś <wnerw>
I już nie wiem co sądzić o tym ;/
Obrazek
honey1919

Postprzez magda mamuśka » 12 lis 2014, o 17:10

kitek polecam Cetaphil, pomaga nam na szorstką i suchą skórę i wszelkie inne zmiany. Ja używam nawet pod makijaż <glupek> jest rewelacyjny dla każdego
Obrazek
Obrazek
magda mamuśka

Postprzez kasieks » 12 lis 2014, o 22:13

Lena jest myta żelem Lavera bio i tak samo używam z tej serii kremu pielęgnacyjnego dla dzieci dla cery alergicznej i delikatnej a w razie czegoś gorszego zanim zastosujemy sterydy to polecam Vitella ictamo.
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez kitek » 12 lis 2014, o 22:54

dzieki dziewczny wiem juz w czym szukac:)

justyna3003 a wiecie skad te wysypki??
Obrazek
kitek

Postprzez justyna3003 » 14 lis 2014, o 10:55

kitek mamy zdiagnozowane AZS alergię na białko jaja i cytrusy, ale wydaje mi się, że więcej rzeczy go uczula tylko nie potrafimy ich trafnie wyizolować.

a jeszcze pytałaś w czym kąpać-więc kąpiemy w kisielku z siemienia lnianego(super pomaga na suchą szorstką skórę) i w mydle aleppo.

Ogólnie przerobiliśmy już chyba z 6 różnych maści leczniczych, włącznie ze sterydowymi i nie widziałam super efektów...olejki i masło shea też nie wyleczą skóry w jeden dzień, ale od jakiegoś czasu jesteśmy na samych naturalnych kosmetykach i jest lepiej.
Obrazek

justyna3003

Postprzez kitek » 14 lis 2014, o 11:31

justyna3003 robilsicie testy skórne??bo zastanawiam sie czy by wiktorowi nie zrobic teraz, chociaz pamietam ze lekrze mówili zeby robic po 3 r.z. ale sama nie wiem...u nas na bank jest miod i cytrusy, moze mleko krowie.
ten kisielek z siemienia to codziennie, pry kazdej kapieli?a mysło allepo jakie macie?bo ja dla siebie chcialam teraz kupic (do twarzy na syfy) ale widze ze sa rozne rodzaje..obojetnie które??
ja poki co smaruje emolim tym do skóry azsowej i jest duzo lepiej, ale daje tez fenistil i sama nie wiem czy to odstawienie alergenow, emolium czy ten fenistil powoduje poprawe...ale docelowe chciabym na codzien wlasnie cos bardziej naturalnego zeby nie obciazac dodatkowo skóry.
duzo macie tych zmian??gdzie najwiecej?
Obrazek
kitek

Postprzez justyna3003 » 14 lis 2014, o 12:39

Zmian w cholerę, najwięcej na nogach, pod kolanami, na plecach, wcześniej była szyja i ręce.
Testy skórne po 3rż, my robiliśmy z krwi, ale one też średnio miarodajne w takim wieku są.

SIemie robimy codziennie, ale wg mnie warto.

Mydło aleppo kupuje mi siostra 12%, bo u mnie nigdzie nie mogę dostać.

U nas po emolium jest gorzej-skóra robi sie zaogniona.
Też dajemy fenistil, czasem dolartan.
Obrazek

justyna3003

Postprzez Mimi » 22 lis 2014, o 17:14

u nas żadne emolium itp nie pomagało,dopiero dexeryl dał efekty i fajnie nawilżył skórkę.
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez poliglutka » 24 lis 2014, o 23:44

U nas dziecko po testach skórnych na alergie wziewne- na nic nie ma uczulenia <hura> w środę idziemy na kolejne- pokarmowe.
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez Weronka » 24 sty 2015, o 21:05

Ehhh.. u nas też od pewnego czasu pełno zmian na skórze... Smarujemy alantanem i w miarę pomaga. Nie jemy czekolady itp., które nie trzeba jeść, a mogą powodować te zmiany, a jak nie minie po jakimś czasie to będziemy działać w tym kierunku (testy itp.)
Jeszcze nawiązując do moich wcześniejszych postów o ukąszeniach, to Karola boleriozę ma wykluczoną, byłyśmy też na wizycie u Pani alergolog, ale delikatnie mówiąc wizyta ta g warta. Więcej mi tu na forum kasieks doradziła niż Pani doktor.
Witaminy B nie mogę podawać (na zmianę zapachu skóry), bo takie małe dziecko nie jest w stanie przyjąć takiej dawki, która może pomóc. Generalinie lipa...
Obrazek
Weronka

Postprzez Makarena » 25 sty 2015, o 08:48

Mój Mateusz ma 7 lat, chodzi do alergologa, od 5 lat. testy skórne wykonała mu jak miał 2,5. Wyszło wszystko bardzo wyraźnie, potwierdzone poźniejszymi badaniami. Alergolog mam wspaniałą. Mówiła, że pediatrzy nie mają racji, zlecając testy po 3 roku życia.
Monika też alergiczna widzę ale raczej kontaktowe i wziewne.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez Weronka » 25 sty 2015, o 20:16

Makarena zazdroszczę fajnej alergolog... Ja się jeszcze łudzę, że Karoli to minie (tzn. te zmiany na skórze).
Obrazek
Weronka

Postprzez Makarena » 25 sty 2015, o 22:24

Weronka My odczulamy już trzeci rok, jest to duże przedsięwzięcie bo mieszkam w małym miasteczku i jeździmy z nim do Wro. Teraz raz w miesiącu ale bywało, że codziennie lub raz w tygodniu. Ale wszystkim będę odczulanie chwalić. Dziecko schodzi z leków na astme, praktycznie jej nie ma. szczepionka Fostal po refundacji kosztuje 3 złote. Doktor mówiła, że Mateusz nie będzie w ogóle musiał brać leków, jak tak pójdzie dalej. A było źle, dusił się w nocy i siniał. Warto!!!:)
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez gaja32 » 15 maja 2015, o 13:16

o tym, że Misio ma jakąś alergię wiemy od dawna, bo IgE miał lekko podwyższone. Alergolog stwierdził jednak, że niedużo i lepiej nie pakować w niego leków. Ale od jakiegoś tygodnia Michałkowi ropieją oczka, od dwóch dni miał takie zaczerwienione białka, więc poszłam do pediatry. Obejrzała i orzekła, że to bankowo alergia. Dodała jeszcze, że na osiedlu trawę skosili i to pewnie zaostrzyło stan.
Popytała o różne sprawy i wyszło jej na to, że najprawdopodobniej Misio ma alergię na kurz. Przepisała nam syrop, tabletki, krople do oczu i maść, bo na policzkach zrobiły się Misiowi zaczerwienienia. Mam mu podawać leki aż się skończą, potem odczekać tydzień i zobaczyć co się będzie działo. Leki Misio dostaje od wczoraj. Spektakularnej poprawy nie widzę, ale ciut lepiej chyba jest. Niestety, pod oknem Misiowego pokoju czterech facetów kosi trawę!
Czytam o roztoczach i nie bardzo umiem sobie to wyobrazić. Pozbyć się wykładzin z podłóg, zasłon, firanek, tapicerowanych mebli. Mamy mnóstwo książek. Strach się bać... :(
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez Mimi » 15 maja 2015, o 14:03

Mój młody też uchylony na coś ,ale zrobiliśmy właśnie panel pokarmowy i wyszedł tylko sezam i seler i bardzo niskim stężeniu,lekarka powiedziała ,że właściwie nie ma to znaczenia.W poniedziałek jeszcze panel wziewny bo już ręce opadają,Igor od x czasu chodzi smarkający,zaflegmiony i ciężko mu odkrztusic. A osłuchowo czysto,gardło ok.
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez Makarena » 15 maja 2015, o 17:23

gaja Mój Mati ma na roztocze bardzo dużo plusów. Wykładzine w pokoju mu zostawiłam, firan i innych dywanówk nie ma. Bierze codziennie tabletkę Milukante przed snem i odczulam go. W ogóle życie nie rózni się od tego sprzed diagnozy. Dlatego, wiem że będzie dobrze i u Was:) Podstawa to dobry lekarz.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci