kiedy rozszerzyć dietę malucha i o jakie produkty?

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Re: kiedy rozszerzyć dietę malucha i o jakie produkty?

Postprzez gaja32 » 21 maja 2014, o 20:46

Nanien ja chyba już kiedyś tutaj pisałam, że dawno temu, nim zostałam mamą, rozmawiałam z lekarzem, który jest ordynatorem pediatrii w jednym ze szpitali w moim regionie. Opowiadał mi wtedy z czym dzieci trafiają do nich i jednym z powodów były właśnie zatrucia grzybami. Gośc mówił, że żadnych grzybów, nawet pieczarek, pod żadnym pozorem nie wolno dawac dziecku do 3 roku życia. Ja pytam więc: a później? A on: ale po co?!
no i ma rację chyba. Walorów - poza smakowymi - grzyby nie mają żadnych, a są ciężkostrawne. Ten lekarz mówił wtedy, że do nich często trafiają dzieci zatrute grzybami, które wcale trujące nie są. Mimo to okazały się zbyt ciężkostrawne dla małego organizmu i go zatruły.
Ja grzybów nie daję żadnemu, nawet pieczarek. Ale to oczywiście wybór każdej mamy.
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez Makarena » 21 maja 2014, o 22:20

Mój Mat ma 6 i nie jadł innych grzybów niż pieczarki i też uważam, że nie ma po co ich dawać dzieciom( ja też nie jem ale to bez znaczenia) Monika 1,5 roku jadła pieczarki na pizzy.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez dria » 22 maja 2014, o 12:23

Nanien coś około po 3 roku życia,kiedyś wpadłam na całkiem fajny artykuł,ale gdzie nie pamiętam,jak kiedyś znajdę wkleję,że grzyby nie są tak bezwartościowe jak mówią,ale trzeba zachować umiar. Ja się przyznam bez bicia syn jadł jak ukończył 2 lata, ale tylko na spróbowanie (teściowa zna się na grzybach) akurat byliśmy jak miała grzyby,a syn niczego nie odmówi i po 3 latach na sezon grzybowy też troszkę spróbował. Jadł ten podgrzybek czarny łepek jak się to tam zwie. Tak to nie jemy grzybów.
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez Weronka » 22 maja 2014, o 21:16

Ja też grzybów, ani pieczarek Karolinie nie podaję.

Dziewczyny a brzoskwinie, nektaryny dajecie swoim pociechą? Widziałam w warzywniaku, ale jakoś wydaje mi się, że pewnie pryskane czym się da...
Bez skórki to chyba mogę już Karoli zaserwować, co?
Wcześniej jadła tylko ze słoiczka.
Obrazek
Weronka

Postprzez justyna3003 » 22 maja 2014, o 21:18

Weronka ja bym jeszcze chwilę zaczekała na te właśnie niepryskane...ale ja mam fisia na punkcie pryskania i nawozów na owocach i warzywach.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez Nanien » 22 maja 2014, o 21:20

Weronka też bym jeszcze poczekała na pełnię sezonu :) to samo w kwestii pojawiających się teraz truskawek...
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Weronka » 22 maja 2014, o 21:21

Dzięki, to poczekam jeszcze trochę :)
Obrazek
Weronka

Postprzez kitek » 30 cze 2014, o 13:38

http://madrzy-rodzice.pl/2014/06/konser ... raznienie/
niby nic odkryczego, ale wielu rodziców o tym "zapomina"...
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez kruszynka » 1 wrz 2014, o 14:54

od miesiaca wprowadzam Poli marchewke jabluszko etc. przez pierwsze tygodnie chetnie otwoerala buzke, polykala .
natomiast od paru dni jak tylko widzi luyzeczke jest ryk, odwracanie glowki, machanie raczkami, a jak wezmi juz cos do nuzi ma odruch wymiotny. producent ten sam, warzywa te same. zglupialam <co> przy Julci kompletnie nie mialam tego problemu.....

co robic? odpuscic, przeczekac? kurcze ale im dluzej to potrwa, to co bedzie doila mm do 18rz?! ;)
ObrazekObrazek
kruszynka

Postprzez Gaba » 1 wrz 2014, o 23:21

a mieszane z kleikiem probowalas?
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez kruszynka » 2 wrz 2014, o 09:28

Gaba mleko z kleikiem? czy kaszke ? no nie, wolalam wiesz cos bez mm.
ObrazekObrazek
kruszynka

Postprzez Gaba » 2 wrz 2014, o 09:55

nie, ja mówię o np jabluszku z kleikiem. Ja tak robiłam, bo przez jakiśczas malej nie pasowaly tak mocne smaki. Rozrabialam troche kleiku na wodzie i mieszalam z jabłkiem tartym np. Wsuwala az miło!
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez kruszynka » 3 wrz 2014, o 22:45

Gaba a widzisz matko moja, dobry pomysl. dziekuje. kurcE z julka nie mialam zadnych problemow z. jedzeniem. a ta mala fisiuje hehe.
ObrazekObrazek
kruszynka

Postprzez Gaba » 3 wrz 2014, o 23:25

kruszynka za jakiś czas nie będę żadnym autorytetem w tym temacie...
dziś rozszerzylam mojemu dziecku dietę o placki ziemniaczane... <boisie>
Ukradla mi z talerza... zarla jak mały prosiak a sposobu w jaki wyzebrala drugiego nie jestem w stanie opisać.
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez Weronka » 4 wrz 2014, o 08:23

Gaba my już dawno wcinamy placki ziemniaczane, bo ja bardzo je uwielbiam i przynajmniej raz w tygodniu smażę. Z tym, że zawsze daję jej wcześniej przed nimi zupę, wtedy wiem że zje pół, góra jeden, bo jakby była bardzo głodna to pewnie i z 3 by wrzuciał do siebie... <boisie>
Obrazek
Weronka

Postprzez gaja32 » 4 wrz 2014, o 12:10

Gaba napisał(a): zarla jak mały prosiak
mój młodszy syn to generalnie jest takie "nienażarty".
Moja mama kiedyś jak widziała, jak Michałek żebra, gdy ja jem, to mi mówiła: no daj mu, on na pewno głodny, a może ty mu za mało dajesz, przecież on już chodzi, tyle się rusza, to widac potrzebuje, no daj mu, no może więcej konkretnego jedzenia mu potrzeba, no popatrz jak prosi - i to wszystko na jednym oddechu. Dziś zaprowadziłam Krzysia do przedszkola i wzięłam Michałka do mamy - na jej oczach zeżarł bułkę kajzerkę, banana, sześć herbatników i kilka takich ptysiowych patyczków, wypił ze szklanki pół szklanki herbaty i dalej żebrał. Mama patrzyła ze zgrozą, jak po tej uczcie wynoszę wierzgającego Michała z jej kuchni. Darł się, bo wypatrzył jeszcze bułkę :) Może teraz uwierzy, że go nie głodzę, a dietę rozszerzam mu zgodnie z zaleceniami znawców :)
Obrazek

Obrazek
gaja32

Postprzez justyna3003 » 4 wrz 2014, o 12:18

chciałabym mieć taki problem jak ty gaja32 ...
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez gaja32 » 4 wrz 2014, o 12:23

justyna3003 <pocieszacz>
wiem, że się martwisz, ale z mojego doświadczenia wynika, że dzieciom się to troszkę zmienia na przestrzeni czasu. Krzyś też miał taki etap wszystkożerności, a teraz je normalnie. Może u Was to też krótkotrwałe i niedługo będziesz się złościć, że nic zjeść normalnie się w domu nie da, bo mały odkurzacz stoi i wrzeszczy, żeby mu dać frytki na przykład.
Obrazek

Obrazek
gaja32

Postprzez kruszynka » 4 wrz 2014, o 14:17

gaja32 u nas Julka podobnie jak Michalek, je je je. staralam sie jej ustalic stale godizny posilkow bo uznalam ze ona ciagle je. ale to bez sensu zupelnie. jak jest glodna dostaje i tyle.

a Gaba moja tez uwielbia placki zemniaczane, domowe frytki, co zrobic. ja wychodze z zalozenia ze jak dziecko ni jest otyle to raz na jakis czas smazone na domowym tluszczu naprawde go ńie zabije.
ObrazekObrazek
kruszynka

Postprzez lal@ » 19 lut 2015, o 10:22

Ja jestem zdania,że warto jest przestawić się na jedzenie eko. Sama staram się do minimum ograniczać półprodukty oraz jedzenie zmodyfikowane z supermarketów. Mam świadomośc, że nie jest to wcale dobre dla malucha tak więc nie zamierzam mu jego podawać... Macie na pewno w okolicy wiele sklepów, w których możecie poszukać zdrowego jedzenia.Ewentualnie można zamowić z sieci. Tutaj jest dobry sklep : http://www.smakiziemi.eu/ . Jakiś czas temu robiłam tam zamówienie. Wszystko z ekologicznych farm.
Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.
lal@

Kim jestem?: kobietą

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kuchnia Malucha