kiedy rozszerzyć dietę malucha i o jakie produkty?

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

kiedy rozszerzyć dietę malucha i o jakie produkty?

Postprzez EmiliaiMarcin » 12 cze 2012, o 20:22

czyli kiedy wprowadzić gluten, kiedy jakie warzywa, owoce i od czego w ogóle zacząć ??
W których miesiącach co podać i jak eliminować mleczko z jadłospisu na rzecz stałych posiłków?
EmiliaiMarcin

Re: kiedy rozszerzyć dietę malucha i o jakie produkty?

Postprzez Brunsiaczek » 12 cze 2012, o 21:17

Gluten można już wprowadzać od 7 miesiąca, ale ja wprowadzałam wcześniej- od 5 mca. Mały dostawał skórkę chleba i biszkopta i żyje ;) Możesz na próbę dać mieszankę kaszki z kleikiem i obserwować, czy nie pojawiają się objawy celiakii: biegunka, gorączka lub wysypka.
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez EmiliaiMarcin » 12 cze 2012, o 21:20

o matko to glutenem można tak się załatwić :o nie spodziewałam się . Mam jeszcze do piątego miesiąca trochę czasu ale wolę pocztać wcześniej co i jak się wprowadza ;)
EmiliaiMarcin

Postprzez Atk » 13 cze 2012, o 22:14

Ja też podawałam gluten wcześniej, jak Brunsia. I Julek ma się calkiem nieźle. No ale powoli oczywiście.
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez honey1919 » 13 cze 2012, o 22:18

Alicja ma 5 miesięcy i 2 tygodnie i od 2 tygodni podaję jej gluten- łyżkę kaszy manny (bobovita) do obiadku. Póki co wszystko jest ok.
Obrazek
honey1919

Postprzez elusia » 13 cze 2012, o 22:20

Ja gluten wprowadzam wg schematu - od 2 miesięcy już jemy po 1 miarce dziennie kaszki glutenowej, a od dzis przez nastepne 2 miesiące po 2 miarki. Potem bez ograniczeń.
EmiliaiMarcin polecam Ci zamówić sobie bezpłatny poradnik z bobovity - genialnie i prosto opisane miesiac po miesiacu co mozna podawac Korzystam z niego od początku;)
A przy okazji do poradnika słoiczek zawsze jakiś, kaszka i inne cuda
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 cze 2012, o 22:27

elusia gdzie ten poradnik dostanę?? ja na temat rozszerzania diety jestem zielona :angry-banghead:
Jeszcze fajnie jakby były przepisy na zupki, deserki itp wszystko w jednym miejscu bo ja nie lubię szukać :angry-banghead:
EmiliaiMarcin

Postprzez elusia » 13 cze 2012, o 22:29

EmiliaiMarcin http://www.bobovita.pl/poradnik tutaj ;) Zgłaszasz sie i w tydzien przychodzi ;)
A przepisy masz tu - http://www.dzieckook.pl/kuchnia/index.php3?name=welcome
Obrazek
elusia

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 cze 2012, o 22:31

dziękuję;) już zamawiam :D
EmiliaiMarcin

Postprzez magkos8 » 18 cze 2012, o 11:14

Ja od 2 tygodni podaję małemu deserki z nestle waniliowe. strasznie wyrywał nam kubeczki z jogurtami a jak dostał ciutkę to smakowało mu strasznie i dlatego pomyślałam ze kupię mu jogurciki dla niemowląt ale tego badziewia nie chciał ruszyć! Jak spróbowałam sama to się przestałam dziwić. stoją tak 2 opakowania bo nikt nie chce tego zjeść. No takie paskudne ze fuu. Ale za to deserek to ło matko jak smakuje...
Obawiam się tylko o cukier w nim zawarty. Jak sądzicie czy w tych deserkach dla niemowląt jest dużo cukru? może powinnam kupować zwykły jogurt naturalny i mu dawać z soczkiem jakimś np. Kiedy wprowadziłyście jogurty i jakie?
ObrazekObrazekObrazek
magkos8

Postprzez honey1919 » 27 cze 2012, o 15:51

magkos8 napisał(a):pomyślałam ze kupię mu jogurciki dla niemowląt ale tego badziewia nie chciał ruszyć!
u nas też, malinowe całkowicie odpadają, gruszkowy dziś spróbowałam podać, to zjadła 1/3 :)
za to jest postęp bo zjadła 30ml kaszki morelowej :) to już coś innego mlecznego poza cyckiem, może ruszy jedzenie tego typu rzeczy, mam nadzieje :)
Kiedy zaczęłyście podawać żółtko? w jakiej ilości i co ile dni? Karmię Alę piersią ( do tego zupki i deserki i soczki i i).
Obrazek
honey1919

Postprzez magkos8 » 27 cze 2012, o 22:02

honey1919 napisał(a):Kiedy zaczęłyście podawać żółtko? w jakiej ilości i co ile dni? Karmię Alę piersią ( do tego zupki i deserki i soczki i i).
ja podaję od kiedy skończył pół roku. pół ugotowanego żółtka co drugi dzień. jak miałam słoiczek to ugotowane zółtko przez siteczko przecierałam bo sie nie chce rozgnieźć i mieszałam z zupką. teraz zaczęłam sama w końcu gotować i dodam surowe zółtko całe do gotującej sie zupki i bede miec na dwa dni. gotowanie na dwa dni jest najwygodniejsze.
dziś kupiłam 20 deko wołowinki i po ugotowaniu poporcjowałam ją na kawałęczki i do słoiczków na podwójne porcje i zamroziłam.zdaje się że był to sposób elusi

Mój mały kończy 7 miesięcy. czy w tym okresie wprowadzałyście coś nowego? te ciasteczka czy cuś?
ObrazekObrazekObrazek
magkos8

Postprzez honey1919 » 27 cze 2012, o 22:15

magkos8, dzieki <kwiatek>
ja dziś na poważnie zastanawiałam się też nad gotowaniem już samemu. Teraz wyjezdżamy na weekend a poźniej na urlop, ale po urlopie już będę gotować. Przynajmniej takie mam poważne postanowienie :)
a tą wołowinkę to później bedziesz dodawała do gotującej się zupki? podobno mięsa nie wolno z warzywami gotować <co> czy tylko w tej wrzącej zupce ocieplisz zamrożone mieso?
Obrazek
honey1919

Postprzez magkos8 » 27 cze 2012, o 22:27

honey1919, nie wolno robić zupy na wywarze z mięsa czyli rosole np. ale ja gotowałam miesko w samej wodzie. i już gotowe tylko dodam na sam koniec zeby sie rozmroziło. wszystko zmiksuje blenderem. Dzis pierwszy raz sama zrobiłam zupkę z włąsnych marcheweczek i ziemniaczków młodych i wcinał tylko mu sie uszy trzesły. a kasy mi już szkoda na te zupki bo on sie jedna nie najada taka małą. no zje duzą i jeszcze mu mało. a one sa koszmarnie drogie.
jedyne co to mam wrażenie że nie będzie jadł tak bogato tzn np że nie będzie miał królika,skąd ja mu królika wezmę.... no niby można kupić całego raz na jakiś czas ale ja nigdy nie robiłam, ale z drugiej strony niewiadomo ile tam tego królika w tych słoiczkach co nie? Sylwia przechodź teraz na swoje zupki bo wszystko jest młodziutkie i świeże że aż miło robić. a prosto się robi taką zupkę. mnie się wydawało że to jakaś filozofia...
ObrazekObrazekObrazek
magkos8

Postprzez honey1919 » 27 cze 2012, o 22:31

magkos8 napisał(a):nie wolno robić zupy na wywarze z mięsa czyli rosole np. ale ja gotowałam miesko w samej wodzie. i już gotowe tylko dodam na sam koniec zeby sie rozmroziło. wszystko zmiksuje blenderem
no racja racja. Właśnie dziś gadałam z koleżanką i mi mówiła jak gotuje te zupki i już wiem, że to nie filozofia. Moja Alicja słoiczkiem się raczej naje- wystarcza jej porcja 125ml, chociaz wczoraj zjadła 150ml a dziś jakieś 70ml. Mam spory zapas, bo kupiłam pare razy na promocjach jak były. Na urlopie raczej wykorzystam te słoiczki.
ja się zaopatruje w warzywa w carrefour, lidl itp. Można mieć zaufanie do warzyw z takich sklepów a nie z bazarku od jakiejs babci?
Obrazek
honey1919

Postprzez elusia » 27 cze 2012, o 22:56

honey1919 napisał(a): Można mieć zaufanie do warzyw z takich sklepów a nie z bazarku od jakiejs babci?

Ja od początku kupuję warzywa dla młodego w Lidlu i nigdy problemu nie było ;)
dziś kupiłam 20 deko wołowinki i po ugotowaniu poporcjowałam ją na kawałęczki i do słoiczków na podwójne porcje i zamroziłam.zdaje się że był to sposób elusi

O tak, Miss Zamrażalnica to ja <idiota>
Obrazek
elusia

Postprzez magda mamuśka » 27 cze 2012, o 23:27

A ja wczoraj zafundowałam Anulce horror.Dałam jej pierwszy raz deserek do spróbowania. Jabłuszko z morelą i wit.c.Zjadła ze smakiem całą łyżeczkę,dość płaską.To było ok.13.00. O 16.30 dojechałam z nią do mojej wnusi i tam zaczęła się masakra.Dziecko mi się rozpłakało jak nigdy,darło się jak poparzone nie wiedziałam o co chodzi.Nosiłam ją,tuliłam,chciałam nakarmić,ale było coraz gorzej.A ją tak strasznie bolał brzuszek !!
Jak to do nas dotarło to mój zięć poleciał kupić Espumisan,dałam jej 10 kropli i zaraz zasnęła.Boże dziewczyny to była taka akcja że ja już byłam gotowa jechać na pogotowie tylko Paula mnie powstrzymała.
Niunia pospała jakieś 15 min.i z uśmiechem się obudziła,wypiła herbatkę i znowu usnęła.Już później było ok.
Tak że ja na razie mam dość rozszerzania diety <idiota> <idiota> <idiota> nie mogłam się doczekać tego dnia a teraz wolę o nim zapomnieć <stres>
Obrazek
Obrazek
magda mamuśka

Postprzez Kinga84 » 28 cze 2012, o 00:02

magda mamuśka, być może jelitka jeszcze nie przygotowane do trawienia czegoś innego niż mleczko, poczekaj jeszcze, daj maleńkiemu organizmowi dojrzeć, na razie wystarczy mleczko, za jakiś czas spróbujcie może czegoś jednoskładnikowego, zobaczysz za miesiąc - dwa będzie się zajadać <buziak>
Obrazek
Kinga84

Postprzez magda mamuśka » 28 cze 2012, o 00:38

Właśnie,też pomyślałam że powinnam na początek dać jej tylko jabłuszko,bez moreli.No ale stało się.Jeszcze żeby to było moje pierwsze dziecko...można by zrozumieć,ale trzecie i taka wpadka ?? !! To późne macierzyństwo trochę mnie chyba ogłupiło <glupek>
Obrazek
Obrazek
magda mamuśka

Postprzez honey1919 » 28 cze 2012, o 09:08

hehe no zdarza sie, morele to chyba po 6 miesiącu sie podaje z tego co czytałam, ale mogę się mylić :) ja za gotowanie obiadków wezmę się w połowie lipca jak już wrócimy z wojaży całych- do tego czasu wyjemy troche zapasów słoiczków, dobrze, że Ala je lubi :)
Obrazek
honey1919

Następna strona

Powrót do Kuchnia Malucha