Jakie mleko najlepsze??

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Jakie mleko najlepsze??

Postprzez EmiliaiMarcin » 12 cze 2012, o 19:26

to temat który bardzo mi się przydał i mam nadzieję, że tu też się przyda ;)
Żeby nie zostawiać pustego posta napiszę, że my jesteśmy na Enfamilu O-lac - jest super, mały nie ma problemów z kupką i brzuszkiem ;)
Rozmawiałam z rodzinną jak byłam w przychodni i podobno dzieciaczki do 3 miesiąca mają nietolerancję laktozy, jedne w mniejszym, drugie w większym stopniu i jak dowiedziała się jakie mleko podaję to stwierdziła, że bardzo dobrze, a po 3 miesiącu mogę wrócić do Bebilonu jak będę chciała ;)
Pożyjemy, zobaczymy jak z tą zmianą będzie ale czuję, że zmienimy bo enfamil o-lac z 25 zł skoczył do 32zł za 400 gram :o Całe szczęście niecały miesiąc został, a ja na zapas kupiłam 4 puszki :P
EmiliaiMarcin

Re: Jakie mleko najlepsze??

Postprzez justa469 » 14 cze 2012, o 09:13

my najpierw bylysmy na bebiko potem przyszla skaza bialkowa i do 8 miesiaca na bebilon pepti a potewm nan pro ale byly po nim zatwardzenia i z powrotem na bebiko a on miesiacva jestesmy na zwyklym krowim z butelki i mala o wiele chetniej to pije
Obrazek
Obrazek
justa469

Kim jestem?: Mama

Postprzez maggie_rice » 14 cze 2012, o 09:26

justa469 a ile ma Twoja Ania? Dajesz coś więcej po za krowim, np. kaszki? Moje dziecko przez pierwsze pól roku było na Bebilonie, później przeszło na kaszki i tak zostało do tej pory... Jak juz pisałam w innym wątku - Oliwka to wirutny kaszkowiec, nie chce nic jeść po za nimi... Nie muszę pisać, że to spory wydatek, jak Młoda zjada średnio kaszkę na 2 dni. Chciałabym zacząć gotować grysik na krowim i jej wprowadzić, ale trochę się boję... Z drugiej strony ma już 20,5 miesiąca... Co robić?
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne...

Obrazek Obrazek
maggie_rice

Postprzez EmiliaiMarcin » 14 cze 2012, o 09:57

nie wiem czy w dobrym temacie ale podciągnąć to można pod niego.
Na jakiej wodzie robicie mleczko dzieciom ?? Ostatnio słyszałam że lepiej na zwykłej przegotowanej niż na mineralnej czy źródlanej. I weź tu bądź mądry :confusion-shrug:
Ja robię mleko Szymkowi na źródlanej ale teraz już sama nie wiem co myśleć :confusion-shrug: Fakt na źródlanej szybko się robi bo wlewam wodę do butelki, wkładam do mikrofali na kilka sekund, wsypuję mleko i gotowe, gdybym chciała przejść na zwykłą wodę musiałabym albo kupić podgrzewacz żeby woda była już gotowa jak mały wstanie w nocy (wtedy nie ma, że poczeka heh... jak głodny to musi być na już jedzonko :D ) lub gotować w czajniku. Tylko w tym jest problem, ze nawet jak wyparzałam małemu butelki przez jakieś półtora miesiąca po każdym karmieniu to w czajniku kupa kamienia :confusion-shrug: umyję, odkamienię, kilka gotowań wody i znów to samo :confusion-shrug: i jak tu dać taką wodę dziecku ?? :think:
EmiliaiMarcin

Postprzez elusia » 14 cze 2012, o 10:00

Ja robię na przegotowanej od początku, jak jadę gdzieś "w gości' to czasem butelkową kupię,albo biorę swoją przegotpwaną, bo wyczaiłam, że na przykład kranówa u mojej Mamy młodemu nie służy jakoś.
Co do mleka to czytałam gdzieś, że do 3rż nie należy krowiego podawać dzieciom...co mnie zastanawia, kiedyś piły i dobrze było. Widać teraz felerne krowy :lol:
A ja jak zawsze polecam mleko Rossmanowskie, z którego jestem dziko zadowolona, również z powodów finansowych (13zł za 700gr. to jest coś ;)
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez EmiliaiMarcin » 14 cze 2012, o 10:20

elusia a te rossmanowskie to jakie ??te w niebieskich pudełkach ?? i kiedy wprowadziłaś to mleko Szymkowi?? od urodzenia podawałaś je?? ja po 3 miesiącu też planuję zmienić Enfamil na mleko z laktozą i nie wiem na jakie. Wróciłabym do Bebilonu ale on cenowo podobnie jak enfamil, a nie ukrywam tani nie jest, a co raz więcej go idzie
EmiliaiMarcin

Postprzez elusia » 14 cze 2012, o 10:24

Niestety mleko z rossmana odkrylam dopiero jak Szymek miał jakieś 3,5-4m.i wtedy wprowadziłam. Ono jest w takich kartonikach, kurczę nie pamiętam już jak ta 1, chyba niebieskie te kartoniko, w srodku 2x350gr mleczka. I jest to mleczko tak jak wszystkie - 1 do 6m, 2-po 6m, 3- po roku. Z tego co oglądałam z Panią Doktor skład, to ma wszystko czego potrzeba maluchowi ;)
Obrazek
elusia

Postprzez EmiliaiMarcin » 14 cze 2012, o 10:32

dzięki :) chyba wypróbuję. Przejdę się na dniach do rossmana i zerknę o które to mleczko chodzi ;)
EmiliaiMarcin

Postprzez elusia » 14 cze 2012, o 10:41

Obrazek
O takie jest tylko nie znalazłam fotki tej 1-ki, ale wygląda podobnie ;)
Obrazek
elusia

Postprzez EmiliaiMarcin » 14 cze 2012, o 10:43

aa to z tej serii niebieskiej - baby dream ;)o to mi chodziło tylko kojarzyłam ją z błękitnym kolorem bo chusteczki, mydełka i inne artykuły dla maluszków są w błękitnych opakowaniach z tego co pamiętam :)
EmiliaiMarcin

Postprzez klaudia » 14 cze 2012, o 14:36

Pati ma skazę białkową, więc jej żadne mleko nie służyło. Natomiast jeżeli chodzi o wodę to my przez kilka pierwszych dni przygotowywaliśmy mieszankę na wodzie mineralnej, ale zarówno lekarz jak i położna powiedziały, że nie ma takiej potrzeby bo podobnież "woda z kranu jest lepsza od niejednej mineralnej" .Poza tym każdą wodę mineralną ( oprócz Gerbera) i tak trzeba przegotować, więc w żadnym stopniu nie było to dla nas wygodniejsze rozwiązanie.Mam dwa podgrzewacze i szczerze- nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez nich.W jednym cały czas jest butelka z wodą do picia a w drugim podgrzewam mleko :)
Obrazek
klaudia

Postprzez padlinka » 14 cze 2012, o 15:03

ja mleko robię na przegotowanej wodzie, mam osobny garnek, który tylko do tego służy, wodę gotuję przez 5 minut

jeżeli chodzi o mleko ja byłam bardzo zadowolona z mleka hipp ale niestety Gabrysia skazowiczka więc teraz na bebilonie pepti jestesmy
ObrazekObrazek
padlinka

Kim jestem?: Gabrytkową mamusią

Postprzez ritkaa » 14 cze 2012, o 15:04

maggie_rice, może ja za lekko do sprawy podchodzę, ale osobiście spokojnie bym już krowie podała :) Jak Oliwka nie ma skazy, nigdy nie miała żadnych problemów to zdecydowanie nic jej nie będzie. No a jak a nóż ja wysypie albo coś, to odstawisz.
Igor w ogóle nie chciał mm więc z bezsilności jak miał 10m-cy podałam mu krowie. Od tego czasu lecimy tylko na krowim, Igor żyje i ma się bardzo dobrze :) Nie miał nigdy żadnych problemów z brzuszkiem, z wysypkami, z niczym.
A pije dużo mleka, aktualnie codziennie rano obowiązkowo kakao a wieczorem kaszka na krowim. Jak zrobię kaszkę na mm, pluje dalej jak widzi ;)
I żeby nie było, nie kupuje żadnego Łaciatego, zwykłe biedronkowe.

EmiliaiMarcin, Blance mm robiłam na zwykłej przegotowanej kranówce. Miałam zawsze w dzbanku przegotowaną wodę odlaną. Jak potrzebowałam to wlewałam ile trzeba do butli, do mikrofali i gotowe. Nigdy nie używałam mineralnej
Obrazek Obrazek
ritkaa

Postprzez EmiliaiMarcin » 14 cze 2012, o 20:29

dzięki dziewczyny :) właśnie kupiłam czajnik brity żeby tego kamienia w elektrycznym nie było i robię od dzisiaj na kranówce ;) Przestraszyłam się, że mogę małemu biedy z nerkami narobić od mineralnej/źródlanej wody;(
EmiliaiMarcin

Postprzez justa469 » 15 cze 2012, o 17:15

moja ania ma 16 miesiecy a krowie daje od ukonczenia 13 miesiaca i nic sie nie dzieje nasza pediatra powiedziala ze bezpiecznie jest juz od roku a moja jadla kaszki do 8 mies teraz juz nie tknie mleko krowie trzeba stopniowo podawac od 30 ml dziennie i codzien zwiekszac o 10ml tylko zawsze musi byc zagotowane nie surowe a takie prosto od krowy trzeba rozcienczac
Obrazek
Obrazek
justa469

Kim jestem?: Mama

Postprzez ritkaa » 15 cze 2012, o 17:56

justa469 napisał(a):zawsze musi byc zagotowane

A ja tam nawet nie gotuję krowiego :) Kupuje UHT, wlewam do butelki ile trzeba, wstawiam do mikrofali tylko na tyle aby się podgrzało i gotowe :)
Obrazek Obrazek
ritkaa

Postprzez karpuleczka » 22 lip 2012, o 15:14

ritkaa napisał(a):Miałam zawsze w dzbanku przegotowaną wodę odlaną. Jak potrzebowałam to wlewałam ile trzeba do butli, do mikrofali i gotowe. Nigdy nie używałam mineralnej

prawie wszystko się i u nas zgadza za wyjątkiem tego, że czasem, jak brakuje mi odlanej przegotowanej, to daję Żywca i wcale nie przegotowanego. Pytałam tylu pediatrów ilu zdołałam - każdy mówił to samo, że wcale nie trzeba mineralki gotować :)
Mleko. Nadal jesteśmy na Bebilonie1 zwykłym. HA1 na razie w odstawce, a dziś dostałam od koleżanki nowiutki Pepti, ale jakoś boję się go podawać. Wyczytałam, że on wcale nie ma białka i może dlatego jest na receptę, bo to produkt specjalny? Jak to jest z tym białkiem - jeśli teraz go wyeliminujemy, to później nie będzie problemów z ponownym wprowadzaniem np. w serkach, jogurtach itp???? A ta skaza białkowa? To na czym polega i jakie badania ją wykrywają????
Obrazek
Obrazek

ŁUCJA - moje Światło... 7tc 19.09.14 [*]
karpuleczka

Kim jestem?: Mamą pełną gębą :)

Postprzez efcia » 23 lip 2012, o 07:59

ritkaa napisał(a):Blance mm robiłam na zwykłej przegotowanej kranówce.
my tak samo jak Ritka- od urodzenia.
Z podgrzewaniem mleka to zawsze stosowaliśmy inną taktykę. Wieczorem robimy butelki z wodą świeżo przegotowaną ale mniej niż trzeba - jak ma być 210ml mleka to 130 ml wody w butelce wieczorem. Studzimy i do lodówki. W nocy gotujemy w czajniku malutką ilość wody, dolewamy wrzątek do butelki z wodą z lodówki i mamy wodę o temperaturze dobrej dla dziecka do picia, do tego wsypujemy mleko i butla gotowa! jak dla nas - najszybciej jak tylko się da :) Dzięki temu nigdy się nam bakterie nie namnożą w wodzie, bo zawsze jest w temperaturze < 8 stopni. Ja ten sposób bardzo polecam.
Z mlekiem nie pomogę, bo my od zawsze na Bebilonie. Ze względu na kolki do 6 miesiąca Bebilon Comfort a potem ten zwykły.
Mleko zwykłe Tymek wypije ale nie z takim smakiem jak mm. Poza tym u nas butla mleka tylko nad ranem bo o każdej innej porze jest bleeeeeeeeeeeee. Kaszki też od dawna wypadły z jadłospisu.
A i mam pytanie do mam dzieci w wieku Tynmkowym. Czy dajecie po kolacji a przed snem mleko lub kaszkę. Jak wasze dzieci jedzą/ piją w nocy? U nas jeszcze tragedia...
Obrazek
efcia

Postprzez Mutka » 23 lip 2012, o 13:58

My od początku na Bebilonie 1 HA ( z tym ze u nas nazywa się on Nutrilon), jutro kontrola i decyzja czy dalej będzie HA.
Zawsze miałam problem jak szybko i dobrze zrobić butle i teraz robię tak jak ritkaa - gotuje kranówkę odlewam do dzbanka, potem określona ilość do butli i do mikrofali.
ObrazekObrazek

...Dobermann forever...my love...my passion ♥
Mutka

Kim jestem?: Mamą na pełen etat;)

Postprzez Atk » 23 lip 2012, o 15:50

Mutka napisał(a):gotuje kranówkę odlewam do dzbanka, potem określona ilość do butli i do mikrofali.

my robimy to samo. A jak jestem na wyjeździe to mam termos i na noc biorę tam wrzątku, we flaszce jest pół miarki zimnej gotowanej i w nocy po rostu dolewam drugą połowę wrzątku i dosypuję mleka. Działa ekspresowo!
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Następna strona

Powrót do Kuchnia Malucha