Jakie mleko najlepsze??

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Re: Jakie mleko najlepsze??

Postprzez kitek » 19 lip 2013, o 16:00

Mimi moja kolezanka uzywa bo tylko to mleko jej syn zaakceptował.jest ok. mały tez miał skaze a ze nie chcial pepti ani ha to dawała mu gerbera
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Mimi » 20 lip 2013, o 16:50

ok,dzięki :))
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez Mimi » 3 sie 2013, o 22:34

Dziewczyny mam problem.Podjęłam decyzję,że przechodzę jednak na bebiko.Od wtorku zaczęłam dodawac te mleko do dotychczasowego bebilonu pepti.We wtorek jedna miarka,środa dwie,czwartek trzy...
Igor od środy intensywnie się wypróżnia,potrafił robic po 6 kupek dziennie!Rzadkie, z domieszką śluzu.Poza tym nic mu nie dokucza,jest pogodny,nie boli go brzuszek itp.Pomyślałam,że pewnie za szybko zaczęłam zwiększac dodawane miarki.I od wczoraj do każdej butli znowu dodaję po 1 miarce bebiko (3x na dobę).Wczoraj było 5 kup,dziś już 3.Nie wiem czy to jestsilna reakcja alergiczna czy poprostu na zmianę mleka.Czy może jednak poszukac innego mleka,czy narazie uzbroic się w cierpliwosc i czekac? Nie wiem co robic?
Obrazek
Mimi

Postprzez EmiliaiMarcin » 4 sie 2013, o 09:00

Mimi ja bym poczekała. Może to reakcja na zmianę mleka. Nigdy nie wiesz czy jak nie zmienisz na inne to nie będzie tego samego a podawać musisz jakiś czas ;) dobrze że w ogóle się załatwia,gorzej jakby tydzień nie robił. Poczekaj, jak mu nic nie dolega to przejdź stopniowo całkowicie na to mleko i zobaczysz wtedy. Jednak bebilon pepti jest dużo delikatniejszym mlekiem od wszystkich innych,zwykłych mlek.
EmiliaiMarcin

Postprzez Nanien » 4 sie 2013, o 09:17

Mimi u nas dokładnie tak samo przy zmianie na bebiko wlasnie... robil 1 kupe dziennie a teraz wali po 4 :)
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Mimi » 7 sie 2013, o 22:07

u nas niestety skaza białkowa :( więc zostajemy narazie na pepti,w poniedziałek mamy alergologa żeby zaświadczenie wziąc,ale pediatra powiedziała,że za jakiś czas możemy znowu spróbowac np. z innym mlekiem.Igorowi pojawiły się suche plamki na zgięciach,niwwielkie,ale nie będę dopuszczac by się powiększyły i wycofuję nabiał.Jeszcze na nas nie czas :( a tak chciałam by już jadł wszystkie wartościowe rzeczy i pił normalne mleko...
Obrazek
Mimi

Postprzez klaudia » 7 sie 2013, o 22:14

Mimi ale jak to teraz tak nagle wyszły te plamy ?? Nie wiem czy dobrze kojarzę ale wydawało mi się, że od dawna dawałaś Igorowi nabiał <co>
Obrazek
klaudia

Postprzez Gaba » 7 sie 2013, o 22:47

Mimi a spróbuj może jeszcze bebiko HA. u mas identyczny był problem z kupami ma bebiko... jakieś to mleko pod tym względem wariackie. Ją małą z nutramigenu na bebiko HA bez większego problemu przestawilam. I jesteśmy na nim już ponad 3 miechy chyba. Mała też ma plamy. Ale czasem znikają, czasem bledną... nie mam pewności do dziś czy to o białko chodzi.
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez Mimi » 11 sie 2013, o 11:07

Gaba nie ma bebiko HA dla dzieci powyżej roku.Narazie zostanę na bebilonie pepti, a za jakiś czas spróbuję z jakimś innym mlekiem.
klaudia wprowadziłam nabiał,ale on niewiele jego jadł bo w żdnej postaci mu nie pasował.Ostatnio przekonał się do deserków mlecznych z baby dream i posmakowała mu kanapka z żółtym serem,zaczął częściej to jesc no i wylazły plamki :( trudno poczekamy jeszcze kilka miesięcy.
Obrazek
Mimi

Postprzez kitek » 4 lis 2013, o 18:59

w temacie mleka...zaczełam dawac malemu juz 3 (bebilona){ i to mleko jest straszne-słodkie tak ze pic sie nie da-ma nieco inny smak i konsystencje niz 2 :| przeanalizowałam troche skład mlek bo chciałam zamienic mu na bebiko i sie zbulwersowałam straszliwie:/ w beblionie jest maltodekstryna(super, niewiadomo po co:/) a w bebiku i cukier i maltodekstryna wiec podziekuje za takie "słodkie" mleczko:/, a Nanie to samo co w bebilonie. jedyne mleko jakie znalałam bez dosladzaczy to hipp i na niego przejdziemy jak skonczymy zapas bebilonu ;>
Obrazek
kitek

Postprzez justyna3003 » 4 lis 2013, o 19:02

My na hippie 1 i mam nadzieję, że będzie służyło Domisiowi każde kolejne z hippa.Byłam na wykładzie z doktorką z instytutu żywienia i właśnie jedyne mleko jakie chwaliła na naszym rynku to hipp.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez Gaba » 4 lis 2013, o 20:59

My mleko na 2 zmienialiśmy do niedawna. dopiero może.dwa tyg mamy unormowana sytuację. jesteśmy na gerberze do wypróbowania zostały już tylko.dwa.mleka na rynku... po każdym albo sraczka albo zaparcia albo rzygaczka! Po lyku hippa Mała rzygala albo miała odruch wymiotny! Jedynkę hippa jak kiedyś mieliśmy to był przepyszny! Teraz w gerberze też maltodekstryna, co sprawia że krwawi moje serce ale już musiałam zostać przy tym mleku. Mała w końcu na wadze przybiera, bo brzuszek się unormowal. a mleko pije dwa.razy dziennie.więc muszę przeżyć ten cukier francowaty...
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez kitek » 4 lis 2013, o 22:26

Gaba pewnie jak nie ma wyjscia to nie ma co kombinowac,zdrowie małej najwazniejsze:) moj juz starszy i teraz juz wszystkie mleka dobrze toleruje wiec moge wymyslac <idiota> ale juz tak na marginesie wkurza mnie to totalnie!wiadomo ze dziecko pic mleko musi wiec wyboru nie mamy za duzego, a pieprzeni producenci wszedzie gdzie tylko moga pchaja tony cukru!niewiadomo po jakiego grzyba!zreszta jak bede chciała dac dziecku cukier to sama go dam, to bedzie moj wybór gdzie go wsadze i ile go wsadze, dzisiaj no robiłam malemu spagetti i wiadomo same pomidory to kwas, wiec dałam mu poł łyzeczki glukozy zeby było zjadliwe, no ale to moj wybór-chciałam to dałam...a tutakj ronbie dzieciawi kasze bezcukrowa z mlekie mm cukrowanym suto-paranoja <wnerw>
Obrazek
kitek

Postprzez Mimi » 17 sty 2014, o 23:26

Podpinam się pod ten temat.Powiedzcie mi dziewczyny ile mleka powinno zjadac 18-miesięczne dziecko?Moj Igor zjada na noc 260 ml gotowego mleka gerber i w nocy lub o świcie,zależy jak wypadnie 150ml.Zmniejszyłam tą dawkę nocną bo myślałam,że się odzwyczai,poza tym miałam wrażenie,że mu się cofa jak więcej zje.Dodatkowo zjada raz dziennie jakiś jogurt,serek,ale to też nie codziennie.
Czy tyle wystarczy.A może mogę na noc dawac jeszcze więcej i wtedy uda nam się odstawic całkowicie nocne jedzenie.Bo kompletnie nie wiem jak je wyeliminowac,żadne wody,soczki nie pomagają,jak jest głodny i nie dostanie butli to cały blok na nogi postawi,będzie siedział,wstwał, wpadał w histerię i wył!
Obrazek
Mimi

Postprzez Nanien » 17 sty 2014, o 23:53

Mimi Olek na noc zjada mleko z 210 ml wody czyli+- tak jak Igor i potem rano po obudzeniu trochę mniej...
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez kitek » 18 sty 2014, o 00:11

Mimi moj tez je alno kaszke z 210-240 mleka albo zwykła kolacje+170 gotowego mleka-je to miedzy 19-20. kolejny posilek je dopiero rano zazwyczaj koło 9, czasem pozniej(zalezy jak wstanie)-i tu jest kaszka na mleku 170, albo inne sniadanie+mleko 170. wiec ogolnie mleko pije 2 razy dziennie, razem ze 400ml.
kurcze nie wiem...ale wydaje mi sie ze Igor spokojnie powinien dotrwac do rana (przynajmniej do 6) na samej kolacji...a co on wieczorem je oprócz tego mleka??samo mleko czy jeszcze jakies kanapki itp?moze potrzebuje jakiegos konkretu na kolacje:)?porcji mleka chyba nie ma co zwiekszac-260 to sporo dla brzusia, ale moze bardziej je wzbogacic,kaszka wlasnie albo innym jedzonkiem...w tym wieku to juz lepiej eliminowac nocne jedzenie, chocby ze wzgledu na ząbki...
Obrazek
kitek

Postprzez Mimi » 18 sty 2014, o 18:48

kitek Igor na noc zjada te 260ml mleka właśnie z kaszą 5 zbóź z lipą Nestle,która teoretycznie ma byc sycąca ;> wychodzi dosc gęsta bo pije przez smoka do gęstych kasz.To jest tak,że on zjada ok 17.30-18 jakiś podwieczorek typu danio+herbatnik,kanapka z jakimś dżemem,czasem parówka z chlebkiem.I potem przed snem o 20 te mleko z kaszą.Jak zje za duży podwieczorek lub trochę później to potem mi tego mleka nie zje całęgo tylko jakieś 160ml.Więc głodny spac nie idzie.Ale właśnie od kilku dni zauważyłam,że więcej je,bo wypije tą butlę i jakby było więcej to by wypił jeszcze.Więcej zrobic nie dam rady bo butla 260ml to i tak wychodzi pod korek <idiota>
Czasami Igor je o świcie tzn 5 ok 6,ale dziś np o 3 piszczał.I jak nie zrobię to się rozkręca coraz bardziej i przez to rozbudza.A,że my chodzimy do pracy,on do żłoba to nie bardzo uśmiecha mi się wyjące nocą dziecko,więc daję mu tą butlę i śpi dalej... Czasem mam wrażenie,że on budzi się rutynowo,z przyzwyczajenia, a nie z głodu <bezradny>
Obrazek
Mimi

Postprzez kitek » 18 sty 2014, o 20:10

Mimi to faktycznie wyglada na to ze mały ma dosyc jedzenia na noc, glodny na pewno nie jest ;p ty znasz swoje dziecko najlepiej ale ja na 90% stawialabym na to przyzwyczajenie ;) ma taki nawyk ze jak sie obudzi to musi zjesc, dlatego jak dostaje wode to sie irytuje. my jak odzwyczajalismy wiktora od nocnego jedzenia to zaczynalismy od rozwodniania mleka, tzn przez tydzien powiedzmy 150 wody i 4 miarki mleka, kolejny tydzien 150 wody i 3 miarki mleka, pozniej zminiejszalismy tez ilsoc wody, czyli powiedzmy 120 wody i 2 miarki mleka, a na koniec zostala tylko woda :> jestem przekonana ze u was tez by podziałalo tylko ze Igorek to twardy zawodnik wiec troche by to pewnie potrwało:) domslalam sie ze jak wstajecie rano to ciezko sie zmusic do takich poswiecen, ale moze chociaz spróbujcie z tym rozpuszczaniem mleka. Ogolnie to powinno zadziałac tak, ze dziecko dostajac coraz to bardziej wodniste mleko a na koncu wode, przestaje sie budzic bo mu sie zwyczajnie nie oplaca rozbudzac i krzyczec o sama wode ;) no i tutaj tez troche działa te mechanizm (kiedys o nim pisałam)ze butla traktowana jest jako usypiacz, maly nie moze zasnac sam to jedzenie mu pomaga, bo uspokaja, wycisza, tak jak było to w zwyczaju w okresie niemowlecym. musicie chyba troszke powalczyc:) jedzneia na kolacje nie ma sensu zwiekszac bo porcja jest wystarczajaca a wiecej kaszy to tylko niepotrzebne rozciaganie zoładka.
Obrazek
kitek

Postprzez nina85 » 19 sty 2014, o 20:42

Jejuniu jak chłopaki duzo mleka jedzą o.O Wiki zjada na noc koło 20 butlę max 180 wody i kolejna taka sama butla o 8 rano... chyba troszkę za mało, ale jak jemu starcza... co myslicie?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez EmiliaiMarcin » 19 sty 2014, o 20:49

nina85 napisał(a):Jejuniu jak chłopaki duzo mleka jedzą o.O Wiki zjada na noc koło 20 butlę max 180 wody i kolejna taka sama butla o 8 rano... chyba troszkę za mało, ale jak jemu starcza... co myslicie?

Szymek zjada podobnie jak Wiktorek ;) przed spanie 150ml (często nawet zostawia) i dopiero rano koło 8-9 120ml i później kanapka
EmiliaiMarcin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kuchnia Malucha