Jakie mleko najlepsze??

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Re: Jakie mleko najlepsze??

Postprzez kasieks » 19 paź 2012, o 18:35

klaudia, czyli co lekarz to co innego ;> mój gastrolog i pediatra są tego samego zdania, pepti do roku, nawet chciałam jej podać wcześniej tzn. już teraz bo widzę, że dobrze toleruje ale absolutnie się nie zgodziła :| do tego mój gastrolog twierdzi, że najpierw lepiej sprawdzić obecność alergii innymi produktami np. twarożkiem, masłem niż od razu mlekiem <bezradny> u nas te zalecenia się sprawdzają <tak> życzę Wam sukcesu !!
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez klaudia » 19 paź 2012, o 19:22

kasieks :* Spróbujemy z tym mlekiem i mam nadzieję, że nie będzie problemu <prosi>
Obrazek
klaudia

Postprzez EmiliaiMarcin » 19 paź 2012, o 19:54

klaudia, proś o receptę na Bebilon Pepti ;) Za zwykły bebilon HA, HIPPA HA i inne zapłacisz majątek bo mała co raz więcej będzie jadła. Dlatego ja przeszłam na baby dream bo mam za 15 zł dwie paczki ale jak ty musisz HA to proś o Pepti ;)
EmiliaiMarcin

Postprzez kasieks » 19 paź 2012, o 20:46

tyle, że pepti też podaje się przy skazie więc zamieniając nutramigen na pepti nie stwierdzi się nietolerancji na białko mleka krowiego ;> musi być ha a jak będzie ok to pewnie można już próbować przejść na zwykle mleko modyfikowane <tak>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez EmiliaiMarcin » 19 paź 2012, o 21:26

hmmm kasieks, to po co to HA wprowadzać ?? jak ma być nietolerancja to i tak będzie czy na zwykłym czy na HA. Mylę się? nie można spróbować jednego opakowania zwykłego (nie HA) a jak skaza jest to powrót do nutramigenu czy Pepti wtedy ??
EmiliaiMarcin

Postprzez klaudia » 19 paź 2012, o 22:36

Emilka chodzi o to żeby nie było tak drastycznej zmiany.Nutramigen jest najłagodniejszym mlekiem dla dzieci ze skazą jakie tylko istnieje, mleko HA jest przeznaczone dla dzieci ze skłonnością do alergii co za tym idzie jest szansa, że organizm nie zareaguje gwałtownie.Przejście od razu na zwykłe mleko prawie na 100% spowodowałoby problemy bo jej żołądek jest przyzwyczajony do zupełnie innego składu.
Obrazek
klaudia

Postprzez kasieks » 20 paź 2012, o 11:44

Może taki cytat więcej wyjaśni

Podstawowa różnica pomiędzy mlekiem Bebilon 1 a Bebilon Ha polega na wielkości cząsteczek białka występujących w mieszankach. Białko zawarte w Bebilonie Ha zostało poddane częściowej hydrolizie. Pozostawiony w mleku odsetek dużych peptydów (cząsteczek białka) wynosi około 30%, jest to stosunkowo duża ilość potencjalnie uczulającego białka, w związku z czym mleko to nie jest zalecane w żywieniu dzieci z rozpoznaną alergią.

Oba preparaty mleka mogą być stosowane do karmienia zdrowych niemowląt.

Nie ma jednoznacznych badań dokumentujących skuteczność karmienia mieszankami hipoalergizującymi (HA) w prewencji alergii na białko mleka krowiego.

U dzieci z rozpoznaną nadwrażliwością alergiczną na białko mleka krowiego zaleca się stosowanie mleka o znacznym stopniu hydrolizy (hydrolizaty kazeiny – np. Nutramigen lub hydrolizaty białek serwatkowych, np. Bebilon pepti).

żródło: pediatria.mp.pl

czyli klaudia, ma rację, nie ma co od razu zwykłego mleka wprowadzać dzieciom na próbę, bo może to się gorzej skonczyć niż w przypadku ha, które jednak jest łagodniejsze dla małego alergicznego brzuszka
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez EmiliaiMarcin » 20 paź 2012, o 12:26

dziękuję ślicznie za wyjaśnienie <buziak> nawet nie wiedziałam o tej mniejszej wartości białka <idiota> myślałam, że dla alergików jako alergików na coś innego, a nie na białko <idiota> <idiota>
EmiliaiMarcin

Postprzez klaudia » 22 paź 2012, o 10:22

No to zaczęłyśmy <stres> Pati dostała rano 60ml Hippa HA. Cały czas mam dylemat w jakich ilościach dziennie jej podawać nowe mleko, jeżeli miałabym się zastosować do zaleceń pediatry to przejście na HA trwałoby chyba miesiąc...
Obrazek
klaudia

Postprzez EmiliaiMarcin » 22 paź 2012, o 10:31

klaudia, jak to w jakich ilościach ?? a mieszasz z nutramigenem ? schodzicie stopniowo czy od razu na HIPPA przeszłaś odstawiając nutra?
bo jak podajesz samego HIPPa to normalnie karmisz... co jakieś 3-4h 150-180 ml o ile ci zje 180 bo u mnie do tej pory Szymek w dzień nie zje 180ml. Jedynie taką ilość robię mu na noc.
EmiliaiMarcin

Postprzez klaudia » 22 paź 2012, o 11:11

Emilka pediatra kazała robić mniej więcej tak :
Na pierwszy raz zrobić ok 50ml Hippa i resztę w osobnej butelce Nutramigenu. Pozostałe karmienia tylko Nutramigenem.
Codziennie minimalnie zwiększać porcję Hippa aż zastąpi jedno karmienie Nutramigenem. Po tygodniu 2 karmienia nowym mlekiem , pozostałe Nutramigenem. Po kolejnym tygodniu 3 karmienia .Czyli według jej schematu całkowite przejście na Hippa zajmie ok 3 tygodnie- miesiąc. Moim zdaniem za długo tym bardziej, że przez ten czas rozszerzanie diety będzie bardzo kulało bo jak rozpoznam czy np. wysypka jest po mleku czy nowym produkcie ??
Obrazek
klaudia

Postprzez EmiliaiMarcin » 22 paź 2012, o 11:33

klaudia, no właśnie też tak słyszałam, że z nutra lepiej schodzić dlatego pytam bo moja świadkowa ze ślubu też syna karmi nutramigenem i pediatra jej rozpisała... uwaga.... mililitrami, od łyżeczki zaczynając <boisie>
życzę powodzenia !! <buziak> <buziak>
EmiliaiMarcin

Postprzez honey1919 » 10 lis 2012, o 09:11

Dziewczyny ALicja jest na Bebilonie 2. Oczywiście nie pije go samego, tylko mieszam jej z kaszką, żeby miała co nieco wapnia i witamin. Ale jak wiadomo są tańsze mleka niż Bebilon :) Bebilon kosztuje ok 40zł za 800g. Co tańszego polecacie oprócz Babydream? boje się dać Babydream, bo Ali nie smakują produkty z tej firmy, juz próbowałam jogurty itp. Dlatego szukam czegoś innego. Bebiko odpada, bo miała kiedyś bardzo spore problemy z brzuszkiem po Bebiko :) jakie mleka mi zostają?
czy jeśli zmienie jej na jakieś inne to coś się stanie? jak mam zmniejszać Bebilon a podawać nowe? tak po 1 miarce zamieniać? <co>
Obrazek
honey1919

Postprzez EmiliaiMarcin » 10 lis 2012, o 10:15

honey1919, a może Ala wyrosła już z tych bóli brzuszkowych ??bo rozumiem że to było na początku, jak Ala była malutka? chyba nic innego, tańszego prócz bebiko i babydream nie ma <bezradny>
Ja bym jednak spróbowała bebiko, a nuż wszystko przeszło. W końcu układ pokarmowy dojrzewa z czasem;)

a jeszcze pomyślałam sobie... skoro Ala nie pije samego mleka to może nie zrobi jej ono większej różnicy przemycane w kaszkach ??może i ten babydream będzie dobre i nie wyczuje ??
Szkoda, że nie ma takich małych saszetek żeby spróbować <bezradny> <bezradny> 2 dni temu widziałam w rossmanie saszetki ale bebilonu. Powinni i inne wprowadzić w takich ilościach
EmiliaiMarcin

Postprzez honey1919 » 10 lis 2012, o 10:21

EmiliaiMarcin napisał(a):Szkoda, że nie ma takich małych saszetek żeby spróbować
oj tak wielka szkoda. ja dostałam Hippa od teściowej z przychodni, wszystkie firmy powinny mieć normalnie w sklepach taką sprzedaż.
Dzięki Emilia, pomyślę nad tym Bebiko, może już dojrzał układ pokarmowy na tyle, że będzie ok.
Obrazek
honey1919

Postprzez kasieks » 10 lis 2012, o 11:04

lhoney1919, spróbuj to bebiko, ja też teraz wprowadzam ha i jest ok, mam nadzieje, że tak zostanie bo jest właśnie tańsze niż bebilon a moja pediatra twierdzi, ze wszystkie mleka są praktycznie identyczne więc po co przepłacać ;> jeszcze myślałam o humanie też dobre mleczko, polecane ale nie wszędzie można dostać i to jest problem, bo nie chce mi się specjalnie jechać nie wiadomo gdzie tylko po mleko <nie>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez kasya_26 » 19 gru 2012, o 12:25

Uwaga taki off topic, ale nie mogłam nie wkleić!!!

Informacja dotycząca Bebilon HA 1, partia 291481, data przydatności do spożycia do 17.05.2014r.
NUTRICIA Polska informuje, że z polskiego rynku wycofana zostaje partia mleka modyfikowanego Bebilon HA 1, numer partii 291481, przydatna do spożycia do 17.05.2014r. Przed rozpoczęciem dystrybucji na polskim rynku produkty z powyższej partii zostały dokładnie przebadane – standardowe procedury kontroli jakości i bezpieczeństwa potwierdziły ich najwyższą jakość. Rutynowa powtórna kontrola tej partii mleka wykazała, że jedno opakowanie nie spełniło wymagań mikrobiologicznych.

Dlatego też, prewencyjnie, NUTRICIA Polska wycofuje ze sprzedaży opakowania pochodzące z tej jednej partii mleka.

Jednocześnie informujemy, że mleko przygotowane i podane dziecku zgodnie z instrukcją na opakowaniu jest w pełni przydatne do spożycia.

W trosce o bezpieczeństwo i komfort Klientów, osoby, które zakupiły opakowania ze wskazanej partii prosimy o wstrzymanie podawania mleka i odesłanie produktu wraz z danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, adres domowy, telefon kontaktowy) na adres:

Serwis Konsumencki NUTRICIA Polska Sp. z o.o.

ul. Marka z Jemielnicy 1

45-952 Opole

Zwrócimy Państwu koszt opakowań.

Szczegółowe informacje na temat sprawy można uzyskać pod numerem specjalnej infolinii: 0 801 13 22 12.

Za utrudnienia spowodowane sytuacją serdecznie przepraszamy.

Jednocześnie potwierdzamy, że wszystkie pozostałe produkty Bebilon spełniają najwyższe standardy jakości.

źródło https://www.bebilon.pl/informacja
Bóg dał mi Nadzieję.. Bóg dał Mi Ciebie.. Ciebie moje Dziecko..potem pełen Miłosierdzia zdecydował.. będziesz Mamą.. drugi raz..
Obrazek
Obrazek
kasya_26

Postprzez Makarena » 19 gru 2012, o 14:13

Monia pieje Bebiko Comfort za 25 zł 350 mg, wypija to w trzy dni:/ Niby dobre na problemy z brzuszkiem. Niby lepiej.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez martynka790 » 19 gru 2012, o 23:52

Makarena, Oj to niefajnie w sensie kosztów...
Nasi mali mężczyźni:
ObrazekObrazek
martynka790

Postprzez Kinga84 » 20 gru 2012, o 02:07

Makarena, o matko <szok> nawet nie zdawałam sobie sprawy, że karmienie mm może być aż tak kosztowne <pocieszacz> oby malutkiej szybko skończyły się problemy z brzuszkiem, to może przejdziecie na jakieś mm w bardziej ludzkiej cenie <pocieszacz>
Obrazek
Kinga84

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kuchnia Malucha