Jakie mleko najlepsze??

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Re: Jakie mleko najlepsze??

Postprzez chantel1 » 21 maja 2013, o 11:15

kitek może być, bo mniej więcej od 6m są chyba też inne smoki <co>
Obrazek
chantel1

Postprzez nina85 » 21 maja 2013, o 14:50

kitek, są gęstsze :) zmieńcie smoka :)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez kitek » 21 maja 2013, o 17:59

ehh to lipa bo niedawno kupiłam mu wszystkie nowe 2,myslałam ze troche na nich pociągnie:/ boje sie wiekszych otworów bo Wiktor ma taka siłe ssania ze wypija mleko w 2minuty:/ z wiekszą dziurą bedzie chyba bil rekordy <idiota>
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Nanien » 21 maja 2013, o 18:25

kitek napisał(a):czy mlaka nastepne są gęstsze
nie zauwazylam... u nas te same smoczki (my wciaz na 3m+ avent)
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez nina85 » 21 maja 2013, o 21:04

Zależy od mleka ;) Hipp 2 jest dużo gęstszy od 1.. <idiota>
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez Mimi » 4 lip 2013, o 16:43

Dziewczyny nie bardzo mam czas i ochotę wertowac cały temat od początku,więc mi wybaczcie jeśli już było takie pytanie.
Chciałam się dowiedziec czy jest tu jakaś mama,której dziecko przechodziło z bebilonu pepti na zwykłe mm?MY będziemy przechodzic i chciałabym wiedziec jakie mleko najlepiej wybrac,czy musi to byc koniecznie HA (Igor wyrósł z alergii,je wszystko łącznie z nabiałem!) i które mleko z tych tańszych jest godne polecenia.Teraz za pepti płace 7zł, a widziałam w rossmannie,że zwykły bebilon kosztuje 30zł!!! <szok> to cios w nasz domowy budżet!Igor pije mleko 2 razy w dzień i raz w nocy.
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez kitek » 4 lip 2013, o 18:34

Mimi jak Igor je wszystko to ja bym przechodzila na normalne odrazu z tym,że bardzo powoli, mieszac i stopnowo zastąpic najpierw rany posiłek zwykłym mm i pozniej wieczorny. co do mleka to wszystko zależy jakie Igor bedzie tolerowal...chociaz mysle ze jest juz duzy wiec dolegliwosci brzuszkowyh miec nie powinien.my jestesmy na bebilonie, nie kosztuje 30 tylko 43 za 800gr albo ok 60 za 1200gram,jak Igor pije mleko tylko 2 razy dziennie to nie zużyjecie niewiadomo ile. ale jak koneicznie chcesz troche tansze to ja bym spróbowała bebiko :)
Obrazek
kitek

Postprzez kasieks » 4 lip 2013, o 20:44

Mimi napisał(a):Chciałam się dowiedziec czy jest tu jakaś mama,której dziecko przechodziło z bebilonu pepti na zwykłe mm
moja przechodziła ale najpierw na bebiko Ha i było ok więc od razu to HA mieszałam powoli ze zwykłym bebiko, mojej to mleko pasuje <tak> jest trochę tansze
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez EmiliaiMarcin » 4 lip 2013, o 21:00

my też teraz na bebiko jesteśmy i jest ok ;) fajne jest bo można kupić smak bananowy (ja tylko ten kupuję), z kleikiem od razu czy zwykłe. Kosztuje tyle co babydream na którym byliśmy wcześniej ale jest mniej gram w kartonie. Nie wracam do babydream mimo że jedna paczka na dłużej starcza co 3 źle się rozpuszcza i zostają grudy na dnie w butelce nie mówiąc już o rozmieszaniu mleka w miseczce np do płatków śniadaniowych <boisie>
EmiliaiMarcin

Postprzez Nanien » 4 lip 2013, o 21:06

my mamy zrobic testy alergiczne panel pediatryczny zeby sprawdzic czy maly nie ma uczulenia na jakies wiazanie bialka i wtedy tez zmieniamy mleko na bebiko... bo enfamil nas rujnuje, jeszcze teraz cena poszla w gore i kosztuje 53 zl za 800gram...
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Mimi » 4 lip 2013, o 21:23

dzięki dziewczyny za Wasze rady.Ja chętnie spróbowałabym z bebiko,ale boję się,że jak jest tańsze to gorszej jakości.
kitek napisał(a):jak Igor pije mleko tylko 2 razy dziennie to nie zużyjecie niewiadomo ile
i jeszcze w nocy raz.Puszka pepti starcza nam na tydzień góra.Bo zjada 220ml.
kitek napisał(a):nie kosztuje 30 tylko 43 za 800gr
widziałąm w rossmannie po 30zł z groszami za 450g.
Obrazek
Mimi

Postprzez martynka790 » 4 lip 2013, o 22:35

EmiliaiMarcin My też już zrezygnowaliśmy z babydream na rzecz bebiko. Powód ten sam co u Was. Kupujemy paczki 500g w biedronce za 19,95zł. Tylko bananowego smaku nie ma...
Nasi mali mężczyźni:
ObrazekObrazek
martynka790

Postprzez kitek » 4 lip 2013, o 22:53

Mimi napisał(a):dzięki dziewczyny za Wasze rady.Ja chętnie spróbowałabym z bebiko,ale boję się,że jak jest tańsze to gorszej jakości.
kitek napisał(a):jak Igor pije mleko tylko 2 razy dziennie to nie zużyjecie niewiadomo ile
i jeszcze w nocy raz.Puszka pepti starcza nam na tydzień góra.Bo zjada 220ml.
kitek napisał(a):nie kosztuje 30 tylko 43 za 800gr
widziałąm w rossmannie po 30zł z groszami za 450g.

ale tej małej puszkisie nie opłaca bo zawsze wychodzi drozej <uoee> ja teraz kupowałam ten duze paczki 1200 w promocji za 56zł:) i wtedy jest juz naprawde tanio :) mysle ze porównywalnie z bebiko:)
Obrazek
kitek

Postprzez Mika » 5 lip 2013, o 00:14

Mimi mój czterolatek wychowany na bebiko i zdrowy chłopak :) Poza tym nie dajmy się zwariować cena, że niższa może mieć wiele powodów np. mniejsze koszty dystrybucji, polski czy zagraniczny producent itd z jakością bym tutaj nie przesadzała, że to cena warunkuje w przypadku mleka dla dzieci.
Właśnie sprawdziłam mleko nan jest produkowane przez nestle gdzie nie doczytałam, ale możliwe, że nie w Polsce co pociąga za sobą koszty transportu, bebika producentem jest firma Polska Nutricia Polska Sp. z o.o. więc już samo to obniża Ci cenę.
Obrazek ObrazekObrazek
Mika

Kim jestem?: Wiedźmą ;)

Postprzez EmiliaiMarcin » 5 lip 2013, o 08:00

martynka790 no właśnie, w biedronce nie ma tego bananowego dlatego ja w rossmanie najczęściej kupuję. Tam z kartą wychodzi mi jakieś 15 zł ale za grom nie pamiętam ile gram tam jest:/ w każdym razie to mniejsze opakowanie kupuję. Ostatnio w auchanie dorwałam po 10 czy 11zł z groszami za kartonik-wzięłam od razu dwa bo 4-5 zł na opakowaniu do dużoooo
EmiliaiMarcin

Postprzez gaja32 » 5 lip 2013, o 21:25

jedna moja koleżanka zadała sobie trud i sprawdziła dokładnie skład bebiko i bebilon i okazało się, że jest taki sam. Przynajmniej ona tak twierdziła. To było w czasach, kiedy mój Krzyś był noworodkiem więc może coś się zmieniło. A moja znajoma lekarka twierdzi, że wszystkie mleczka na rynku są ok, ale trzeba dać się małemu brzuszkowi przyzwyczaić, to znaczy nie zmieniać w panice nagle po dwóch dniach stosowania, bo brzuszek od nowa będzie musiał się przyzwyczajać do innego mleczka i tak może być w kółko.
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez poliglutka » 5 lip 2013, o 23:04

gaja32 napisał(a):moja koleżanka zadała sobie trud i sprawdziła dokładnie skład bebiko i bebilon i okazało się, że jest taki sam.

o to tak jak mój M. on dokładnie prześledził tabelki na obu mlekach i dlatego żeśmy szybko zmienili mleczko z Bebilonu na Bebiko.
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez martynka790 » 6 lip 2013, o 23:40

EmiliaiMarcin w tym mniejszym opakowaniu to chyba 350g jest...
Nasi mali mężczyźni:
ObrazekObrazek
martynka790

Postprzez Mimi » 19 lip 2013, o 09:36

Czy któaś z Was kupowała może mleko gerber?Jest ono przystępne cenowo,więc rozważam między bebiko a gerberem,tylko,że nie znam opinii na jego temat.Podpowiecie coś ;>
Obrazek
Mimi

Postprzez neferi » 19 lip 2013, o 12:05

Ja po pepti przeszłam stopniowo na bebilon a następnie na zwykłe mleko, trwało to kilka miesięcy bo bałam się reakcji organizmu i poszło bez problemu. Moja przyjaciółka karmi dziecko gerberem bo tylko to podeszło bez płaczu i nerwów jej córeczce i jest zadowolona. Ale zaznaczam że dziecko jej nie było alergikiem i nie wiem czy to ma jakies znaczenie, raczej nie :)
Obrazek
Obrazek
neferi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kuchnia Malucha