Słoiki czy własne potrawy? czym karmić malucha?

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Re: Słoiki czy własne potrawy? czym karmić malucha?

Postprzez dria » 5 sie 2012, o 00:04

honey1919 napisał(a): może to dlatego, że przez 2 miesiące jadła tylko słoiczki, sama nie wiem... deserki słiczkowe je chętnie, czasem przemyce jabłko utarte.

wiesz możliwe,że przez to nie chce gotowanych,ale są różne dzieci,jedne są na słoiczkach,przechodzą bez problemu na gotowane,a inne z trudem.Pamiętam jak znajoma opowiadała jak się ze swoją córą męczyła,bo podawała słoiczki,a poźniej chciała sama robić,ale córa odmawiała.ALe tak jak wszędzie są plusy i minusy,każda może trochę inaczej rozumieć,ale najważniejsze jest,że i my i dzieci zadowolone,każda z nas sama decyduje co najlepsze dla naszych pociech :)
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez efcia » 6 sie 2012, o 07:55

EmiliaiMarcin napisał(a):dziewczyny, a czy to tak trudno i tak dużo czasu zajmuje ugotowanie zupy
wbrew temu co piszesz uważam, że tak. Jak mieszka się w duzym mieście to trzeba najpierw dobre warzywa znaleźć (i także poza sezonem) a potem stanąć i je ugotować. Ja będąc z Tymkiem w domu bez męża nie mogłam nic ugotować czy nawet przygotować, a jak spał- też pracowałam. Zarywanie kolejnej nocy na gotowanie zupki dla dziecka niestety nie było moim ulubionym zajęciem ;) a z hippa przebojem był makaron w pomidorach z rybą i risotto z brokułami :)
Obrazek
efcia

Postprzez honey1919 » 5 wrz 2012, o 14:37

Zaczęłam od słoiczków rozszerzanie diety i teraz żałuję, bo w ogóle nie chce jeść zupek mojej roboty ! próbowałam już na różne sposoby- na rzadko, na gęsto, na słono, koperek, pietruszka, łyżeczką, miseczką, kubeczkiem. Był tydzień, że zjadła trochę moich objadków a potem koniec. Machanie rękami, zaciska pięści i wnerwia się, że aż cała bordowa <idiota> dobrze, że chociaż do tych ze słoiczka uda mi się przemycić kurczaka czy żółtko.
Z mojego talerza by chętnie próbowała, a ze swojego nie chce. Czasem zje chlebka troszke z masełkiem, uwielbia śliwki i brzoskiwnie więc jej daje żeby memłała i sok zlizuje :) próbuje dosyć często dawać jej normalne niesłoiczkowe jedzenie, z nadzieją, że kiedyś zaskoczy i będzie jadłą coraz więcej normalnych potraw. Ale póki co bez skutku <bezradny>
Obrazek
honey1919

Postprzez elusia » 5 wrz 2012, o 16:21

honey1919 u nas też był okres, że Szymek wolał słoiczkowe- po wakacjach, bo na wakacje wzięłam tylko słoiczki i się przestawił, ale - przechytrzyłam drania ;) Kupowałam słoiczki i mieszałam ze swoim gotowanym w coraz większych proporcjach, aż płynnie i grzecznie przeszliśmy na domowe ;)) Teraz lubi i te i te ;)
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez honey1919 » 5 wrz 2012, o 17:48

elusia, ja tez staram się przechytrzać, ale ona wyczuje ;/ dziś dodałam banana ugniecionego do słoiczka JABŁKO BANAN i ta cholerka jak trafila na małą grudkę banana to aż ją trzepało. Muszę ją tak oszukiwać, po jednym składniku dodawać. Może tak jak Szymus przejdzie stopniowo, mam nadzieje :)
Obrazek
honey1919

Postprzez Makarena » 5 wrz 2012, o 20:32

Ja na zajęciach z pielęgniarstwa miałam omawiany przypadek, gdzie dziecko zjadło słoiczek, jakieś mięsko z warzywkami i niestety jad kiełbasiany...No i zgon. Uczono nas, że warzywka, musy, deserki ok, mięsko-niekoniecznie.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez sweet_dream » 6 wrz 2012, o 13:23

Makarena, <szok> <szok> <szok> <szok> <szok> <szok> <szok> <szok> jad kiełbasiany?? <szok> <szok> <szok> <szok> <szok> <szok> <szok>
ja daję narazie tylko słoiczki- bo tak też robiłam z viki- bo malutko-ledwie kilka łyżeczek-naprawdę mały zjada, musi zakumac porządnie o co chodzi z tym jedzeniem a potem jak juz więcej będzie jadł to tylko gotowane zupki będę dawała... viki od razu zasmakowało domowe jedzonko, nie miałam problemów, ale dzieci są różne... niejadkom z reguły ciężko nowości dawać...
ObrazekObrazek

Postprzez Nanien » 5 gru 2012, o 11:59

dziewczyny, a jakie słoiczki najbardziej polecacie? docelowo chcę gotować małemu sama na tyle na ile dam radę, ale wiem, że pierwsze mięsne i rybne posiłki podam ze słoiczków... jutro mikołajki i moja mama zamiast kupować niepotrzebnych gratów postanowiła kupić młodemu kilka dań... więc jakie najlepiej? najlepiej? <idiota>
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez klaudia » 5 gru 2012, o 12:11

Nanien Ja kupowałam Bobovitę i Hipp , Pati nic złego po tych obiadkach nie było. A jeśli chodzi o smak- oba tak samo obrzydliwe ;)
Obrazek
klaudia

Postprzez padlinka » 5 gru 2012, o 12:15

Nanien, u mnie głównie hipp, kupowałam też bobovitę i gerbera
ObrazekObrazek
padlinka

Kim jestem?: Gabrytkową mamusią

Postprzez elusia » 5 gru 2012, o 12:26

Polecam słoiczki z babydreama - są o wiele tańsze a na prawdę nic im nie brakuje. Deserki firmy Hamanek - to samo ;)
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez Nanien » 5 gru 2012, o 14:18

aanuusiaa, bo na razie nie mam skad mieska wziac... a marketowek nie chce :) potem bede miala krolika z hodowli :)
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez Mika » 5 gru 2012, o 17:30

elusia napisał(a):Polecam słoiczki z babydreama - są o wiele tańsze a na prawdę nic im nie brakuje.

Może i nic, ale moje dziecko nie chciało ich jeść...

klaudia napisał(a):Ja kupowałam Bobovitę i Hipp

Ja też.
Obrazek ObrazekObrazek
Mika

Kim jestem?: Wiedźmą ;)

Postprzez honey1919 » 5 gru 2012, o 18:15

moja Ala też na babydream wybrzydza <bezradny>
u nas bobovita świetnie się spisała :) na szczęście coraz rzadziej jemy obiadki słoiczkowe :)
Obrazek
honey1919

Postprzez kasieks » 5 gru 2012, o 20:00

Moja już nie bardzo chce słoiczki jeść <bezradny> a szkoda bo czasem to było wybawienie <tak> ale generalnie jeszcze jej coś wcisnę z hippa <tak>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez magda mamuśka » 5 gru 2012, o 22:17

Ania najbardziej lubiła Gerbera i niektóre Bobovity.Dawałam jej słoiczki do końca 7 miesiąca,tak sobie wymyśliłam i uważam że nic przez to nie straciła.
Ale nie ma to jak ja sama ugotuję,mała aż się trzęsie jak zobaczy miskę <rotfl>
Tylko z rybą nie jest fajnie,bo jakoś jej nie podchodzi <blee>
Obrazek
Obrazek
magda mamuśka

Postprzez martynka790 » 5 gru 2012, o 22:43

U nas też babydream nie przeszedł- mały się krzywił i pluł i tyle było z jedzenia...

My tylko przez chwilkę byliśmy na słoiczkach ale z tego co zauważyłam HIPP zdecydowanie najbardziej Małemu podchodził.
Nasi mali mężczyźni:
ObrazekObrazek
martynka790

Postprzez Nanien » 5 gru 2012, o 22:44

kupilam kilka sztuk bobovity bo akurat promocja byla <idiota> no i zobaczymy za miesiac ;D
ObrazekObrazek
Nanien

Poprzednia strona

Powrót do Kuchnia Malucha