Dla dzieci nielubiących mleko

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Dla dzieci nielubiących mleko

Postprzez Brunsiaczek » 23 cze 2012, o 22:07

Jak je przemycić, gdy nasza pociecha odmawia picia mleka?
Ja wrabiam Wojtka na równo ;) Podaję jogurty, twarożki, serki topione i żółte, zielone warzywa (szpinak, fasolka, groszek), jajka, lody, budynie, robię koktajle z owoców, mleka/kefiru/maślanki i lodów i podaję w pucharku koniecznie ze słomką. Często podaje też białe mięso drobiowe. Mleka lub śmietany dodaję też do zup. Na maślance lub mleku robię wspaniałe naleśniki ze słodkim serkiem -pychota na obiad lub kolacyjkę.

Kto ma jeszcze jakieś pomysły?
Obrazek
Brunsiaczek

Re: Dla dzieci nielubiących mleko

Postprzez Makarena » 24 cze 2012, o 09:58

U nas codziennie dwa actimelki z rana. Wiem, że one nie mają niezwykłej mocy, tak jak reklamują ale to przecież mleko i w ten sposób na to patrzę.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Re: Dla dzieci nielubiących mleko

Postprzez Moli » 24 cze 2012, o 13:39

Mój Michał czasem się mleka napije, ale to kilka łyków i koniec. Za to bardzo lubi gęste zupy mleczne i zjada je często i na śniadanie i na kolację. Na mleku robię: kaszę mannę (czasem robię na środku miski wyspę z dżemu), kaszę kukurydzianą, płatki owsiane, płatki ryżowe lub kluski lane (z jajka i mąki). Poza tym praktycznie codziennie Miś zjada serek homogenizowany, lubi też jogurty i żółty ser albo twaróg z rzodkiewką na kanapce.
Zuch Misio <serduszka> i Mały Bohater Mikołajek <serce>
Obrazek
Obrazek
Moli

Powrót do Kuchnia Malucha