jak przejść z piersi na mleko modyfikowane

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Re: jak przejść z piersi na mleko modyfikowane

Postprzez Atk » 9 lis 2012, o 23:32

Mimi, my w szpitalu dostaliśmy NAN i tak już zostalo. Julek do dzisiaj pije i mu smakuje. Ja bym dawała o 20-20.30 na noc normalnie butlę. Bez dopajania równocześnie, bo w końcu dostaje wcześniej pierś, a możesz też dawać wodę w ciągu dnia czasem.
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez Nanien » 10 lis 2012, o 08:23

Mimi mówią też, że dobrze dać dziecku trochę cyca, bo się najpierw z niego napije i potem dopiero butlę <bezradny>
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez EmiliaiMarcin » 10 lis 2012, o 10:49

Mimi co do mleka: nie wiesz czy Igorek toleruje laktozę (bo to może też być przyczyna bóli brzuszkowych) więc dla bezpieczeństwa kupiłabym Enfamil O-lac (w alfie w aptece dostaniesz najtaniej, chyba 24 zł za puszkę).
teraz co do karmienia: jak dajesz cycę ok 17.30 to butlę daj o 20.00-20.30 (zależy ile ci wytrzymuje na cycy) -przed spaniem. niczym nie musisz dopajać, to jest tylko jedno, nocne karmienie. Cały czas na mm nie jest więc nie zamartwiaj się dopajaniem;)
Zobacz jak będzie się budził ci po tej butli, może być tak, że i raz-dwa obudzi ci się w nocy. Dasz cyca i zaśnie.Zazwyczaj na butli dzieci dłużej śpią ale musisz spróbować.
A ty o tej 20.30 ściągaj pokarm laktatorem żeby nie zmniejszyć laktacji.
Tylko nie rezygnuj po jednej nocce jak nie będzie poprawy bo to jest jak ze wszystkim- musi się przyzwyczaić (no chyba że będzie dużo gorzej spał niż po cycy)
EmiliaiMarcin

Postprzez Mimi » 11 sty 2013, o 22:38

dostaliśmy dziś od pediatry receptę na pierwszą puszkę nutramigenu.Jutro kupuję i od poniedziałku zaczynamy próby przejścia z piersi na sztuczne.Trzymajcie prosze kciuki,by Igorkowi sprawnie poszło.
Mam teraz pytanie,bo kompletnie nie wiem.Jaką butelkę mam kupic?Czy taka zwykła aventu 260ml ze smokiem,który ma nr 2 wystarczy ;> nie rozumiem tych numerków na smoczkach <co> dla 5,5-miesięcznego dziecka jaki powinien byc?
Pediatra nie poinstruowała jak mam w miarę bezboleśnie dla Igora przeprowadzic tą zmianę na nutramigen.Chodzi mi nie tylko o aspekt fizyczny,ale też psychiczny.Plan jest taki,że w poniedziałek rano ok 8.30 zamiast piersi podam mu butlę,potem ok 12 zupka, a potem do końca dnia pierś.We wtorek butla,zupka,butla i dalej pierś.I tak codziennie jedno karmienie będę wykluczac.Dobrze to zaplanowałam czy nie <mysli>
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez Nanien » 11 sty 2013, o 22:46

Mimi napisał(a):dla 5,5-miesięcznego dziecka jaki powinien byc?
według tabelki rozmiarów- smoczek numer 3 do mleka.
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez elusia » 11 sty 2013, o 22:46

Kochana tu masz dokładny opis smoków aventu :) Ja je polecam osobiście, są trwałe i porządne.
Mimi napisał(a):Plan jest taki,że w poniedziałek rano ok 8.30 zamiast piersi podam mu butlę,potem ok 12 zupka, a potem do końca dnia pierś.We wtorek butla,zupka,butla i dalej pierś.I tak codziennie jedno karmienie będę wykluczac.Dobrze to zaplanowałam czy nie

Bardzo dobrze! Tak stopniowo powinno pójść łatwiej ;) A aspekt psychiczny - zobaczysz, że przy karmieniu butlą też przytulasz, też patrzysz w oczka, też gadasz do dziecka, tak samo jak z cycusiem ;) Trzymam za Was kciuki!!
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez honey1919 » 11 sty 2013, o 22:52

Mimi napisał(a):jak mam w miarę bezboleśnie dla Igora przeprowadzic tą zmianę na nutramigen.Chodzi mi nie tylko o aspekt fizyczny,ale też psychiczny.Plan jest taki,że w poniedziałek rano ok 8.30 zamiast piersi podam mu butlę,potem ok 12 zupka, a potem do końca dnia pierś.We wtorek butla,zupka,butla i dalej pierś.I tak codziennie jedno karmienie będę wykluczac.Dobrze to zaplanowałam czy nie

myślę, że bardzo dobrze :)
ja odstawiałam stopniowo od piersi, Ala wręcz wielbiła moje piersi <idiota> odstawienie zajęło mi tak naprawdę 2 miesiące. Przez kilka dni zabrałam 1 karmienie, później kolejne, itd. Tak się to rozwlekło w czasie, że Alicja się nie zorientowała, że cycka już nie ma :) często wtedy wyjeżdzaliśmy i karmiłam tylko w nocy, nie chciałam wrzasków obcych domach :)
gdybym miała przykaz od pediatry, że trzeba zakończyć szybciej, to bym rozplanowała tak jak Ty.
Niektóre mamy zabierają cyca od razu, magkos zrobiła to dużo szybciej niż ja. Ja ze swojego doświadczenia polecam stopniowe odstawianie. W Twojej sytuacji myślę, że zabieranie co dzień lub co kilka dni karmienia to dobre rozwiązanie.
Powodzenia :) wiem jakie to trudne, ale dasz rade ;)
Obrazek
honey1919

Postprzez Mimi » 13 sty 2013, o 17:19

Przejście na nutramigen zaczynam od przyszłego tygodnia jednak ponieważ wczoraj od alergologa dostaliśmy leki i chcę zobaczyc co pomoże,czyli leki czy nowe mleko.
Zresztą znowu mam dylemat czy jednak nie zostac przy piersi,bo te mleko niemało kosztuje, a my za 3 tygodnie zaczniemy klepac biedę...Ale to w innym temacie
Obrazek
Mimi

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 sty 2013, o 17:22

Mimi, ale nutramigen na receptę kosztuje 3 zł więc to dużo?? ;>
EmiliaiMarcin

Postprzez chantel1 » 13 sty 2013, o 19:20

nam bebilon pepti też nie pomógł - i też przechodzimy na nutramigen - placilam cos kolo 9 zł w aptece z recepta
Obrazek
chantel1

Postprzez Mimi » 13 sty 2013, o 19:24

EmiliaiMarcin, naprawdę tylko tyle???My teraz mamy puszkę 100% płatną na próbę to za 450g zapłaciłam 38zł.Więc myślałam,że refundacja jest częściowa.Ale fajnie,że tylko 3 zł :)
Obrazek
Mimi

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 sty 2013, o 21:21

Mimi, mojej świadkowej ze ślubu synek jest na nutramigenie. Dostaje normalnie recepty na mleko i płaci jakieś 3 zł więc upomnij się o receptę od razu na kilka puszek ;)
EmiliaiMarcin

Postprzez Mimi » 17 sty 2013, o 17:17

Dziewczyny dlaczego nutramigenu podaje się aż 230ml ???
Obrazek
Mimi

Postprzez klaudia » 17 sty 2013, o 17:22

Mimi podane normy są tylko orientacyjne. Niech Igorek zje tyle ile sam potrzebuje. Pati zjada teraz ok 200ml, czasem trochę mniej. Jeżeli chodzi o cenę to Nutramigen 1 kosztuje ok 9-10zł a Nutramigen 2 - ok 3 zł :) Pediatra może na jednej recepcie wypisać max 6 opakowań.
Obrazek
klaudia

Postprzez Mimi » 17 sty 2013, o 18:28

klaudia napisał(a):Jeżeli chodzi o cenę to Nutramigen 1 kosztuje ok 9-10zł a Nutramigen 2 - ok 3 zł Pediatra może na jednej recepcie wypisać max 6 opakowań.

dziękuję koleżanko sympatyczna za dodatkowe informacje ;) <buziak>
Ja teraz swego odciągniętego mleka z kleikiem daję 180ml i jak nie jest strasznie śpiący to jest krzyk i protest,że się skończyło i zaczyna szukac cyca <idiota> ,ale kilka razy zdarzyło się dac mu 200ml i zjadł.Może gdyby było to i 250ml by wlał.Ach ten mój syn nie ma w niczym umiaru! <cisza>
Obrazek
Mimi

Postprzez Mimi » 21 sty 2013, o 23:01

ups....post pod postem.
Dziewczyny podałam dziś Igorkowi pierwszy raz nutramigen.Reakcja nie była jednoznaczna bo najpierw jak zobaczył mleczko to się ucieszył i szybko łąpnął smoka do buzi,pociągnął 3 razy i zmarszczył brwi <idiota> ciągnął dalej,ale już nie tak ochoczo.W butli było 230ml,a zostało 120ml,licząc że wylało się bokami jakieś 10 ml (bo za szybko mu coś płynie) to młody zjadł tylko 100ml.To było o godzinie 10.15 a następny posiłek w postaci zupy zjadł dopiero przed 15.Czy to możliwe,że wystarczyło mu tych 100ml ???Normalnie mego odciągniętego mleka pije 180ml spokojnie.Głodny był napewno bo nie jadł od 5.30 a musiałam go do tej 10 przytrzymac ze względu na rehabilitację o 11.30.
Nie wiem jak jutro Igor zareaguje ponownie na sztuczne mleko.Dziś od 5.30 do 17.30 nie jadł z cyca,ale w ciągu dnia jak był na kolanach to tak się o mnie tarł i widac,że chciał pociumkac :(( na szczęście żadnych rewolucji brzuszkowych nie było i niech tak zostanie.
Obrazek
Mimi

Postprzez EmiliaiMarcin » 21 sty 2013, o 23:08

Mimi, myślę że wystarczyło Igorkowi te 100ml. Weź Emi pod uwagę, że MM jest bardziej sycące ;) Mój w dzień pije 120ml (robię 150 ale rzadko wypija wszystko) i spokojnie 3-4 h wytrzymuje ;)
EmiliaiMarcin

Postprzez Nanien » 21 sty 2013, o 23:11

EmiliaiMarcin napisał(a):Mój w dzień pije 120ml
coo? :D Olek pije rano 150, na drugie 180, potem zupa i potem 2x po 180...
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez Mimi » 21 sty 2013, o 23:11

EmiliaiMarcin napisał(a):MM jest bardziej sycące
hmm,alew tak odrazu po połknięciu go syci ? <idiota> ja myślałam,że potem dłużej trzyma,ale że tak odrazu :)
Obrazek
Mimi

Postprzez EmiliaiMarcin » 21 sty 2013, o 23:24

Mimi, zobaczysz jutro. Widocznie Igorek najada się tymi 100militrami ;)
EmiliaiMarcin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kuchnia Malucha