jak przejść z piersi na mleko modyfikowane

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Re: jak przejść z piersi na mleko modyfikowane

Postprzez chantel1 » 31 sty 2013, o 21:11

już po godzinie suszarka chodziła do 3.30,bo Igor nie chciał spac

skąd ja to znam <zalamka>
Obrazek
chantel1

Postprzez Mimi » 1 lut 2013, o 19:47

EmiliaiMarcin mam podgrzewacz,ale szybciej zagrzeję wodę w czajniku niż w nim,grzeje się z 10 minut.Nie używam,wodę mam cał czas ciepłą w termosie,zimną przegotwaną odlaną w garnuszku i mieszam,już się nauczyłam jak szybko uzyskac odpowiednio ciepłą <idiota>
EmiliaiMarcin napisał(a):Mój zawsze grzecznie czekał, zatykam go smoczkiem, przytulam, głaszczę i tak leżymy, a mąż szykuje mleko

nie,ja Igora nie chcę brac do łóżka bo potem będzie bieda,a łóżko wąskie.Mój mąż w nocy jest tak nieprzytomny,że ledwo z łóżka wyłazi,by małego wziąc, a co dopiero jeszcze isc mleko zrobic???Do rana byśmy czekali z Igorem <idiota> mi to szybciej idzie.
Dziś znowu było ciężko w nocy.Dobrze,że jednak zaczęłam go teraz odstawiac bo może do 18 lutego trochę przywyknie i nie będzie takich akcji.
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez Madzik78 » 12 sie 2013, o 13:12

ch......a a Ja dzis postanowilam mlodego odessac od cycusia.Kupilam cytryne potarlam piers i mlody teraz za cholere go nie chce.Zasypia przy cycu i teraz jest problem bo wrzeszczy jak poparzony.Umylam piers bo szkoda mi go sie zrobilo ale on nie chce za cholere go z powrotem !! teraz nie wiem czy byc konsekwentna do konca czy co ?? oj ciezko bedzie <bezradny> cala noc lezal [przy cycu mam juz dosc na prawde.Rano wstaje cala obolala bo spie na jednym boku ach...
Obrazek
Madzik78

Kim jestem?: szczesliwa mamusia

Postprzez honey1919 » 12 sie 2013, o 13:24

Madzik78 napisał(a):teraz nie wiem czy byc konsekwentna do konca czy co
jeśli jesteś na 100% zdecydowana, że chcesz się uwolnić od cycania, to tak, bądź konsekwentna :) 3 dni/noce się pomęczysz i będzie spokój :) ja karmiłam 10 miesięcy i uważam, że w samą porę zabrałam cyca. Z każdym tygodniem było mi ciężej podjąć tą decyzję i po Ali widziałam, że będzie jej ciężko. Ja zabierałam stopniowo, ograniczałam ilość karmień. Ale można też radykalne cięcie zrobić. Jeśli jesteś zdecydowana to wykorzystaj jego niechęć :)
Obrazek
honey1919

Postprzez kitek » 12 sie 2013, o 14:14

Madzik78 tak ja Honey pisze, bądz konsekwentna, na poczatku moze byc krzyk ale dzieci ucza sie szybko,pare dni i nie bedzie tematu:) tym bardziej jak tak sie biedna męczysz :( ja po miesiacu miałam dosyc spania na jednym boku a karmiłam co 3 godziny wiec jak ci mały wisi cala noc to tym bardziej wspołczuje :(
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Madzik78 » 12 sie 2013, o 19:50

Taa dzis tak sie wymeczyl placzem,ze nawet ten posmak cytryny mu nie przeszkodzil <boisie> i tak dalej cycamy.Sprobuje stopniowo,malymi kroczkami,moze sie uda <bezradny>
dzieki dziewczyny za rady <buziak> <buziak>
Obrazek
Madzik78

Kim jestem?: szczesliwa mamusia

Postprzez mamaBartka » 13 sie 2013, o 15:48

Ja może nie do konca chce przejść na modyfikowane.. ale mam pytanie w tym kontekście..
Młody jada już conieco więcej niż cycusiowe mleczko..
I piersi chyba nie do końca rozumieją, że trzeba zmniejszyć produkcje..
Jak dotąd nie miałam zastojów itp przypadłości, ale obawiam się że się zacznie..
Jak myślicie ile może potrwać i jak najnajmniej boleśnie dostosowac piersi, do nowego etapu?
(btw. zastanawia mnie jak piersi radzą sobie jak matka karmi tylko rano i wieczorem - taka która chodzi do pracy.. ciężko mi to sobie wyobrazić..)
mamaBartka

Kim jestem?: mamusia

Postprzez kruszynka » 14 sie 2013, o 22:05

mamobartka ja ograniczanie piersi w ciagu dnia zaczelam tak 1,5miesiaca temu. na poczatku po 3godzinach mialam obolale, pozniej dopiero po 6. teraz kiedy od tygodnia karmie tylko wieczorem nie odczuwam zadnego napiecia.
Uwierz mi, laktacja steruje glowa, i jezeli podejmiesz decyzje o ograniczaniu piersi, one beda o tym wiedzialy <rotfl3>
stopniowo codziennie wydluzaj przerwy miedzy karmieniami.

madzik skad ja to znam. budzenie sie rano z odretwialymi ramionami. bol zeber od wymuszonej bocznej pozycji <idiota>
widzisz, sama mam problemy z konsekwencja, ale powiem Ci jedno, gdybym nie musiala zrezygnowac z karmienia, zapewne dalej meczylabym sie tak samo i ulegala placzacemu dziecku. Dzisiaj wiem ze nie moge ulec, choc i tak daje jej piers po kapieli wciaz <idiota>

a co dotematu mleka. coz Julka jak byla mniejsza w ogole nie tolerowala mm. od ok.3miesiecy wieczorem dajemy jej kaszke mleczno-ryzowa na kolacje. a od 2dni mm ale z dodatkiem 3 lyzek zwyklego kleiku ryzowego. bez kleiku wypluwala <idiota>
ObrazekObrazek
kruszynka

Postprzez Honey » 15 sie 2013, o 08:22

mamaBartka U nas na tym etapie nie ma już nawału mleka jak kiedyś , laktatorem odciągnełam całą butle lub aż prawie 2 w 15 minut teraz nie ma mowy o odciągnieciu mleka , wszystko się samo dostosuje z czasem , będziesz miałą tyle mleka ile Bartkowi będzie potrzeba i nie martw się bo ja tak sie martwiłąm że głodny a to zwyczajnie bierze tyle ile potrzeba :)
Obrazek
Honey

Postprzez Honey » 15 lut 2014, o 20:52

pisze to bo w sumie nie wiem gdzie zapytać .U nas cycanie polega na tym że przyjdzie pociągnie raz i odchodzi potem przyjdzie pociągnie i koniec i siedzi z cyckiem w buzi w sumie to już karmienie piersią nie jest ale on musi przyjść i choby raz pociągnąć i tak myśle teraz jak go oduczyć tego "przytulenia" i jak już bym go oduczyła to mam podawać mu mm czy nie muszę go uczyć pić mleka ? Co mam mu podawać jakbym odsunęła cyca?
Obrazek
Honey

Postprzez Atk » 15 lut 2014, o 21:17

Honey ja bym jeszcz podawala mm, chyba ze je duzo nabialu, kaszek na mm. To jednak wapń a ten dla zębów i kości niezastąpiony.
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez Fafelek » 17 lut 2014, o 19:20

Honey Zosia piła mleko modyfikowane do 3 roku życia. Pewnie dalej bym jej podawała, ale kwestia finansowa mnie zmusiła do przejścia na mleko krowie. W jednym z programów "śniadaniowych" p. doktor pediatra powiedziała, że dziecko powinno pić mleko modyfikowane do 2roku życia. Ale ja mam koleżankę, która po skończonym pierwszym roku życia przeszła na mleko krowie.
ps. Zosia ciągle pije mleko na kolację. Całą butlę zagęszczoną kaszką.
Mój Cudzik Zosia ur.06.11.2009
Moja Nanusia Hania ur.21.05.2012
Fafelek

Postprzez Honey » 17 lut 2014, o 19:26

No własnie zdania podzielone , mam znajomą która swojemu po 1 roku podawała mleko krowie i nic mu nie było , a siostrzenica po odstawieniu cycka nie chciała żadnego mleka ani mm , ani krowiego . Oli nie toleruje mm nie wiem czy przez przywiązanie do cycka czy ogólnie mu nie smakuje .
Obrazek
Honey

Postprzez kitek » 17 lut 2014, o 20:12

Honey pewnie przez smak cycowego, czesto dzieci piersiowe nie chcą pozniej mm, ale w sumie dobrze by było jakby jakies mleko pił bo nie wiem czy zdolacie innym nabialem nadrobic:/nie wiem ile trzeba byloby zjesc sera, jogutrow itp zeby zapewnic odpowiednią dawke wapnia <co> ogolnie zalecane jest mm do 3 roku zycia, krowie jest zbyt obciazajace dla organizmu malucha, oczywiscie jakies tam niewielkie ilosci ok, ale tak regularnie szklanke czy dwie dziennie to bym na pewno nie dała...a Olek kaszki na mm nie zje?
Obrazek
kitek

Postprzez Fafelek » 17 lut 2014, o 20:31

Honey a sprawdziłaś różne firmy. Ja Zosi chyba wszystkie podawałam i w końcu lekarka poradziła nam Aptamil. Hani już tylko takie od początku podaję
Fafelek

Postprzez mamaBartka » 17 lut 2014, o 20:46

A Bartek zaakceptował Enfamil.
Dziś np. zjadł mało na śniadanie i był głodny koło 10, nie chcę dawać mu wiecej niż 2 razy w ciągu dnia cyca już, więc dałam mm na którym robię mu kaszki Nestle zdrowy brzuszek.
I to mu smakuje :)
Po roku spróbujemy krowiego.
mamaBartka

Kim jestem?: mamusia

Postprzez Honey » 17 lut 2014, o 21:05

Kaszki na mm nie tknie , zwykła kaszke manna na mleku krowim zjada odrazu , no i właśnie ile by musiał zjeść żeby nadgonić te wapno . Nie próbowałam wszystkich . Jakie polecicie ? i cenowo jak wychodzą?
Obrazek
Honey

Postprzez kitek » 17 lut 2014, o 21:24

Honey z mlekiem modyfikowanym nie przewidzisz...maja tak rozne posmaki, ze nie sposob odgadnąc co dziecko polubi...my bylsimy na paru mm:emfamilu, bebilonie, hippie i jakby miala porownac które jest najbardziej zblizone smakiem do mleka krowiego to hipp-4(bo 3 ma nieco inny smak), hipp jest dosyc neutralny bo bezcukrowy, beilon jest mega słodki, enfamil ma za to specyficzny smak, zupelnie inny niz krowie, nie polecam bebika bo jest słodzone podwójnie:/
cenowo to wszystkie podobnie, najdrozszy emfamil, beblilon i hipp podobnie(ok 40zł za duzą puszke)
Obrazek
kitek

Postprzez Honey » 17 lut 2014, o 21:43

miałam kiedyś bebiko nie chciał pić , jakieś z nestle miałam ale też nie , sądze że to nie będzie łatwe , pójdziemy na szczepienie za tydzień podpytam pediatry co ona sądzi <co>
Obrazek
Honey

Postprzez Fafelek » 17 lut 2014, o 22:00

Honey najwięcej wapnia ma ser zółty. Coś mi się plącze po głowie, że 4 plasterki ( nie pamiętam gramatury ) zapewniają przyswojenie dziennej dawki wapnia. Ja oglądalam w programie 'WIEM CO JEM
podaję Ci link z odcinkiem : dziury w serze
http://www.popscreen.com/v/68g2Q/WIEM-C ... w-serze-13

Jeśli Oli je chętnie ser to może szklanka-2 mleka krowieko dziennie mu wystarczy?
Fafelek

Poprzednia strona

Powrót do Kuchnia Malucha