jak przejść z piersi na mleko modyfikowane

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Re: jak przejść z piersi na mleko modyfikowane

Postprzez nina85 » 22 sty 2013, o 00:28

Mimi, Wiki jak dostał nowe mleko tez zjada mniej niż wcześniej...dzisiaj zjadł 2x 110ml i teraz przed snem 180ml i domagał się cyca... Wiki też się tuli do cyca, szuka...a wcześniej zjadał 2x 160ml i 1x210ml
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez klaudia » 22 sty 2013, o 01:08

EmiliaiMarcin napisał(a):Widocznie Igorek najada się tymi 100militrami ;)

A mnie się wydaje, że to jednak trochę mało <co> Może to okres przejściowy i musi się bardziej przyzwyczaić do tego mleka ? I tak dobrze, że tak ładnie pije, słyszałam o dzieciach, które dosłownie pluły tym mlekiem;)
Obrazek
klaudia

Postprzez martynka790 » 22 sty 2013, o 08:59

Nanien, nasz też pije po 180ml
Nasi mali mężczyźni:
ObrazekObrazek
martynka790

Postprzez Mimi » 23 sty 2013, o 19:52

Dziś rano była masakra!!!20 minut walczyłam z nim,próbowałam na wszelkie sposoby,on płakał,łzy się lały i ja prawie z nim płakałam.Dostałm takiego ataktu złości i żalu zarazem,że aż miał odruch wymiotny od tego krzyku :(( ale byłam konsekwentna ( i brutalna) i nie dałam cyca.Zagęściłam nutramigen nutritonem i jakoś poszło,może zmieniło trochę smak.Wypił całe 150ml.
A po południu poprosiłam męża by go nakarmił i bez problemu od niego wypił 170ml odrazu.To chyba też kwestia cyca,że mu tak tęskno :(( myślał pewnie,że mu dam possac, a tu butlę podsadziłam pod nos.
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez elusia » 23 sty 2013, o 20:34

Mimi napisał(a):A po południu poprosiłam męża by go nakarmił i bez problemu od niego wypił 170ml odrazu.To chyba też kwestia cyca,że mu tak tęskno myślał pewnie,że mu dam possac, a tu butlę podsadziłam pod nos.

O tak tak, czytalam gdzies ze przy odstawianiu piersi nalezy Tatusiow wykorzystywac, tatus nie kojarzy sie z cycem wiec maluchy piją co tatuś da ;)
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez Mimi » 23 sty 2013, o 23:16

tylko ja się tak podle czuję.Mam wrażenie,że Igorek ma mi za złe,że go tak traktuję :(( dziś patrzył na tą butelkę,płakał żałosnym głosem i patrzył mi w oczy jakby mówił "Mamo,dlaczego Ty mnie tak męczysz" :( a mi się serce krajało....
Obrazek
Mimi

Postprzez elusia » 23 sty 2013, o 23:21

Mimi, kochanie, to nie tak, wiadomo, że jak nasze dziecko płacze to serce krwawi, ale przecież Ty to dla Jego dobra robisz! Ja wiem, że pewnie trudno to sobie tak wytłumaczyć, ale Igorek czuje Twoją miłość i wie, że Mama krzywdy zrobić nie chce, tego możesz być pewna! <pocieszacz>
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez kitek » 23 sty 2013, o 23:27

Mimi, a ja ci troszke zazdroszcze bo mój coraz bardziej zakochany w butelce a coraz niechetniej ssie cyca...ku mojej rozpaczy :((
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Mimi » 24 sty 2013, o 18:30

elusia dziękuję.Ja to wszystko niby wiem, a jakoś ciężko tak to przetrawic :((
kitek ja niestety muszę przejsc na mm,gdybym mogła to karmiłabym jeszcze długo.

Dziś Igorek o 10 wypił pięknie całe 220ml nutramigenu zagęszczonego nutritonem <hura> cyca nie miał w buzi od 7 i dostanie dopiero w nocy,bo nie chcę mu tak szybko całkowitego odbierania serwowac.
Obrazek
Mimi

Postprzez Mimi » 24 sty 2013, o 19:40

kurczę sorki,że post pod postem,ale edytowac już nie mogę.
Igorek właśnie niedawno zrobił kupkę i jak do tej pory kupka była już stała,tak teraz znowu jest luźna,nie wodnista,ale papkowata no i śmierdząca bardziej.Czy to od nutramigenu?
I jeszcze powiedzcie jak często mam podawac Igorkowi coś do picia?Jeśli zje gruszkę lub jabłko czy zupkę to też mu podac pic?Bo niby zupka i owoce to jednak woda,ale sama nie wiem?Czy po każdej butli mleka?I czy odrazu czy lepiej odczekac?
Obrazek
Mimi

Postprzez EmiliaiMarcin » 24 sty 2013, o 19:42

Mimi, tak to od nutramigenu ;) koleżanka której synek jest na nutramigenie mówiła właśnie, że kupy są niesamowicie śmierdzące <idiota>
EmiliaiMarcin

Postprzez Mimi » 27 sty 2013, o 22:49

Ja tak o tym karmieniu,ale trochę z drugiej strony.
Czy to,że rzucam karmienie piersią może wpływac jakoś na moje samopoczucie?Bo już jakby się oswoiłam z myślą,że przestaję karmic, a czasem mam takie zachwiania emocji,że chce mi się ryczec z tego, i nie tylko z tego powodu.Wczoraj wieczór miałam taki paskudny,wszystko mnie drażniło,czułam się niepotrzebna,wypruta,jakby mnie więcej nic ciekawego w życiu miało nie spotkac,chciało mi się ryczec. Czy możliwe,że hormony się przestawiają i temu tak świruję ;>
No i przytyłam już 1 kg !!! <zalamka>
Obrazek
Mimi

Postprzez nina85 » 28 sty 2013, o 11:41

Mimi napisał(a):Czy możliwe,że hormony się przestawiają i temu tak świruję ;>
No i przytyłam już 1 kg !!! <zalamka>
chyba możliwe bo ja tez pamiętam to uczucie :/ i waga, która idzie w górę jak szalona :(a taka byłam szczęśliwa, że ważę tak "mało" :) no ale cóż kiedyś i tak by musiało to nastąpić ;)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez maddyyy » 28 sty 2013, o 12:21

Mimi napisał(a):Czy możliwe,że hormony się przestawiają i temu tak świruję
ja miałam tak samo, ale poza rozchwianiem emocjonalnym, o wiele lepiej czułam się pod względem hmm zdrowia. podczas karmienia baardzo byłam osłabiona. to minie <okok> <pocieszacz>
maddyyy

Postprzez honey1919 » 28 sty 2013, o 12:24

maddyyy napisał(a):podczas karmienia baardzo byłam osłabiona
to prawda, ja też odżyłam fizycznie odstawiajac od piersi :)
Obrazek
honey1919

Postprzez Mimi » 28 sty 2013, o 15:57

nina85 napisał(a):ważę tak "mało" no ale cóż kiedyś i tak by musiało to nastąpić

mój mąż powiedział tak "aha,czyli wszystko wraca do normy" <idiota> a ja chrzanię taką normę :[
Obrazek
Mimi

Postprzez Mimi » 30 sty 2013, o 23:15

to znowu ja.Nie karmię Igor w ciągu dnia od tygodnia.Jakoś nam to idzie, a raczej jemu.Jak trzymam go na rękach przodem do siebie i jest już bliżej pory jedzenia to trze się o mnie,szuka... :(( ale dajemy radę.Szybko wtedy odwracam jego uwagę i zmieniam pozycję (nie wiem czy dobrze robię).Dziś była pierwsza noc bez cycania.Ciężka noc.Oczywiście obudził się z głośnym domaganiem o jedzenie,więc ja w te pędy do kuchni mleko robic, a mąż go na ręce wziął.Jak zjadł to ja poszłam myc butelkę, a mąż małego usypiał,bo tak jak przy piersi łądnie zasypiał i tyloo odkładałam,tak przy butli tego nie ma,więc jest usypianie od nowa,bo on nie z tych co same zasną.To była 1.30,a już po godzinie suszarka chodziła do 3.30,bo Igor nie chciał spac,aż wreszcie się wkurzył i nawet na suszarkę nie zareagował,zaczął piszczec.I nosiłam go na rękach od 3.38 do 4.18,potem mąż miał nosic od 4.30,ale mały padł ze zmęczenia.I spał do 7.15.
Myślę,że zaskoczyło go to,że dostał butlę zamiast piersi i to w łóżku rodziców.Echhh ciężko będzie,bo i oboje wstawac musimy,bo on nie poczeka cierpliwie na butlę,krzyczy odrazu.No i potem zasnąc nie chciał.Zobaczymy ile potrwa ten armagedon :((
Doświadczone mamuśki powiedzcie mi jak skutecznie zakończyc laktację?Dziś po nocy miałam takie pełne piersi,tzn. lewą,bo prawa zawsze była bardziej pusta.Ścignęłam w ciągu dnia 2 razy po troszeczkę.Ale jak dotykam czy mały mi jakoś kopnie w piersi to tak boli,kłuje bo nadal jest tam sporo mleka.
Obrazek
Mimi

Postprzez honey1919 » 30 sty 2013, o 23:41

Mimi, ściągaj do poczucia ulgi, lepiej moim zdaniem sciągnąć więcej niż mniej bo można dopuścić do zapalenia piersi.
co do usypiania to u nas też był szok dla Ali, że w nocy nie ma cyca a ona bez cyca nie zaśnie. Ale raz zasnęła na rękach, raz w łóżeczku popłakała ze 2 min i zasnęła. Igorek raczej sam nie zaśnie z tego co się orientuję więc możecie mieć dłużej ten problem z zaśnięciem. A może po kilku dniach jak się kapnie, że nie ma po co wstawać w nocy i cyca nie ma to nie będzie się budzić ? mleko modyfikowane bardziej syte więc może niebawem rozwiąże się problem :)
Obrazek
honey1919

Postprzez EmiliaiMarcin » 31 sty 2013, o 09:20

Mimi, a masz podgrzewacz ?? jak Igor nie chce ci czekać to to dobre rozwiązanie. Mieszanki w sumie nie wsypiesz wcześniej ale przynajmniej woda w butelce już jest i to ciepła. Mój zawsze grzecznie czekał, zatykam go smoczkiem, przytulam, głaszczę i tak leżymy, a mąż szykuje mleko. Po butli daję smoka do buzi on wierci się wierci ale nie wstaje i po jakiś 15 minutach zasypia sam między nami w łóżku.
EmiliaiMarcin

Postprzez Madzik78 » 31 sty 2013, o 20:15

Mimi napisał(a):tylko ja się tak podle czuję.Mam wrażenie,że Igorek ma mi za złe,że go tak traktuję dziś patrzył na tą butelkę,płakał żałosnym głosem i patrzył mi w oczy jakby mówił "Mamo,dlaczego Ty mnie tak męczysz" a mi się serce krajało....

no i sie poryczalam no <idiota> kurde wymieklam poprostu czytajac Twojego posta <beczy> Wiem,ze nie latwo bedzie odzwyczaic Igorka od cycusia ale skoro wracasz do pracy to musisz byc konsekwentna <tak> Oj Emilko duzo wytrwalosci Wam zycze <okok> <okok>
Obrazek
Madzik78

Kim jestem?: szczesliwa mamusia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kuchnia Malucha