Wyciskarka do soków czy sokowirówka?

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Wyciskarka do soków czy sokowirówka?

Postprzez justek » 11 lut 2015, o 07:21

Które urządzenie lepiej nadaje się do przygotowywania soków dla maluszka wyciskarka do soków czy sokowirówka? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie?
justek

Kim jestem?: mamą

Re: Wyciskarka do soków czy sokowirówka?

Postprzez Atk » 11 lut 2015, o 08:24

Ja mialam sokowirowke i przegrała z moim lenistwem. Fajne soki ale niestety sporo mycia i mi sie nie chcialo <boisie> natokiast mam wyciskarke do pomaranczy elektryczna i codziennie po szklance pijemy. Łatwe w uzyciu i do mycia, pyszne soki. Ja polecam to urzedzenie. Do tego tanie <mniam>
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez dria » 11 lut 2015, o 11:55

Wyciskarka lepsza,zachowuje witaminki,co niestety o sokowirówce nie można powiedzieć.
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez Honey » 11 lut 2015, o 12:26

mieliśmy kiedyś sokowirówkę , niestety szlak mnie trafiał jak miałam czyścić , teraz mamy wyciskarkę z lidla i to jest fajna sprawa , co chwile sok robimy, polecam .
Obrazek
Honey

Postprzez honey1919 » 11 lut 2015, o 12:38

Ja mam sokowirówkę ale co racja to racja, umycie tego to porażka. Hmm może warto zainwestować w wyciskarkę.
Obrazek
honey1919

Postprzez lal@ » 11 lut 2015, o 14:47

Zdecydowanie wyciskarka. Pracuje na niższych obrotach niż sokowirówka. Nie mieli owoców, jedynie wyciska z nich sok. Dzieki temu nie tracą witamin oraz niezbędnych składników odżywczych.
Soki przepyszne, również codziennie pijemy po szklance. Zaczęłam również eksperymentować z sokami z zielonych części roślin.
Jest to większy wydatek ale i tak moim zdaniem warto.
Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.
lal@

Kim jestem?: kobietą

Postprzez seemley » 12 lut 2015, o 10:51

Ja też polecam wyciskarkę, m.in. ze względu na to, że soki zachowują wartości odżywcze. I nie da się ukryć, że wyciskarka więcej soku wyciśnie niż sokowirówka. Warto zainwestować, a i mycia nie tak wiele.
Jakie decyzje kierują Twoim życiem - mądre czy popularne?
www.mojeszkolneperypetie.blogspot.com
seemley

Postprzez inez » 12 lut 2015, o 14:57

Macie rację, że wyciskarka lepsza! Wszystkie enzymy się zachowują i witaminy, i sok się tak nie rozwarstwia, jest i łatwo się myje urządzenie. Ja też mam huroma, ale ten model "jednorodny"http://terapiasokami.pl/wyciskarka-hurom-hf-2g tu jeszcze taki bajer można zrobić że się reguluje poziom błonnika w soku, czsyli gęstość, a dzieciaki gęstego soku nie lubią (chociaż za każdym razem im robię trochę gęściejszy, bo błonnik jest zdrowy ;) No i można wlać wodę, włączyć wyciskarkę i przepłukuje się sama, a myje się ją wtedy dopiero wieczorem, to też fajne bo kto ma czas tak ciągle się bawić z rozkładaniem... W ogóle sklep fajny, dobrze doradzili i prZesyłają diety ;p
inez

Postprzez oresteska » 13 lut 2015, o 08:31

a ja wam powiem ze mam sokowirowke, philiposa, taka co mozna wrzucac cale owoce :)
Biore kilogram jablek, myje, wyciagam ogonki zdrewniale (moj maz nawet ogonkow nie wyciaga) i w calosci wrzucam :) Po chwili mam pyszny sok jablkowy, a sokowirowke mozna myc w zmywarce. Włala! i tez jestem bardzo zadowolona :)
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez kitek » 13 lut 2015, o 11:21

oresteska a ktora dokladnie masz?bo ja tez chce kupic philipsa a nie moge sie zdecydowac ktory model bedzie najlepszy... bez watpienia wyciskarka jest lepsza opcja ale wydanie 2000 na taki sprzet to masakra-musialabym sie chyba zywic samymi sokami:P
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez oresteska » 13 lut 2015, o 11:45

kitek ja mam sokowirowke taka: http://www.euro.com.pl/sokowirowki/phil ... 5-30.bhtml

Dodam wam tylko, ze ja wole sokowirowke tez temu, ze mamy na wsi sad owocowy, i mamy dostep do jablek swoich, niepryskanych, i robie z tych jablek nam soki. W moim przypadku jest to lepsza alternatywa niz sok wysickany z zagranicznych pomaranczy ;)
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez Honey » 13 lut 2015, o 12:28

Za moją wyciskarkę dałam nie całe 40 zł i spisuje się świetnie :)
Obrazek
Honey

Postprzez kitek » 13 lut 2015, o 14:59

oresteska to ja ta chyba z mniejsza pojemnoscia, co nie? a powiedz czy starcza na zrobienieu soku powiedzmy na 3 szklanki?w sensie czy mieszcza sie obierki itp czy w czasie wyciskania trzeba oprozniac?? bo zastanawiam sie czy brac ta wieksza czy ta mała nam wystarczy:)
Honey ale w takiej wyciskarce nie wycisniejesz np szpinaku czy buraka;)
Obrazek
kitek

Postprzez seemley » 14 lut 2015, o 20:08

oresteska a kto powiedzial ze wyciskarkach to tylko sok z zagranicznych pomaranczy? Sorry, rozwala mnie taka argumentacja. Ja tez mam jablka z sadu niepryskane i marchewke ekologiczna od gospodarza i tak samo robie to w wyciskarce (ktora rowniez mozna myc w zmywarce).
Ps. Sory za brak polskich liter
seemley

Postprzez Ella » 15 lut 2015, o 13:37

Oooo temat dla mnie. Zdecydowanie wyciskarka do soków. Dziadostwo potrafi być drogie, takie porządnej jakości, ale ile się witamin oszczędza, tego nie da się oszacować. Jak któraś będzie zainteresowana to zapraszam na zaprzyjaźnionego bloga, na którym można między innymi o tym poczytać (w etykietach soki czy jakoś tak):

blogodiecie.blogspot.com
Obrazek

Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. - Phil Bosmans
Ella

Kim jestem?: Mamą

Postprzez oresteska » 16 lut 2015, o 08:33

seemley nie rozumiem czemu sie tak obruszasz? W zwykłej wyciskarce za 50-100 zl, raczej nie wycisniesz jablek czy marchewki, a ja wlasnie taka mialam na mysli uzywajac porownania. Kazdy ma swoje argumenty.

kitek w mojej sokowirowce mieszcza sie spokojnie 3 szklanki soku, ale niestety gdy sie robi z jablek to sie tworzy ten cały ,,szumek'', i on zabiera troche miejsca, wtedy wychodza ze 2 pełne szklanki soku. Jesli robisz tyle jablek zeby wyszlo wlasnie te 2 szklanki soku + 3 szklanka szumku to ilosc jablek ktore trzeba zuzyc nie zapelnia calego pojemnika na obierki. Na spokojnie wrzucasz cale jablka, masz dzbanek soku i nie wyciagasz w trakcie obierek :)
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez inez » 18 lut 2015, o 17:06

Z jabłkami i marchewką akurat jest tak, że trzeba je moczyć na przednówku, bo jak soku nie ma to się po prostu nic nie wyciśnie - jeśli macie mało soczyste owoce i warzywa to je wymoczcie porządnie i wtedy do wyciskarki, a na pewno coś wyjdzie ;p Ja mam akurat ten model http://terapiasokami.pl/wyciskarka-hurom-hf-2g i nie tylko wyciska jabłka czy marchewkę, ale buraka, sałatę, w zasadzie na co mnie ochota weźmie ;p Co jest jeszcze fajne to że łatwo się myje, bo ma funkcje przepłukiwania, więc po każdym wyciśnięciu soku nie trzeba rozkładać i myć tylko wystarczy płuknąć a umyć na koniec dnia ;)
inez

Postprzez seemley » 18 lut 2015, o 20:10

oresteska za 50 czy 100 zł to ciężko mówić o czymś co się zwie wyciskarką. Chyba, że ręczną. Bo za sprzęt średniej klasy trzeba wyłożyć minimum 1000zł (mówię o nowej), a w takowych nie pojawiają się problemy o których piszesz z wyciśnięciem soku.
seemley

Postprzez kitek » 18 lut 2015, o 21:21

dziewczyny nie ma co mówic, wiadomo ze taka prawidziwa wyciskara z wyzszej połki jest lepsza od kazdej sokowirówki, ale niestety cena jest moim zdaniem zaporowa...1500-2500 za wyciskarke to bardzo duzo, gdyby to jeszcze byl calay robot czy cos z wieloma funkcjami ale to jest tylko wyciskarka...tym bardziej ze jest to zagraniczny sprzęt, czesci sa drogie a niestety dostyc czesto sie psują(sporo czytalam o tym i niestety awarie nawet osławionych huromów są czeste-mam 2 przykłady z zycia realnego;P). byc moze jezeli ktos ma duza rodzine i czesto pije soki(wiecej niz raz dziennie) to taki zakup sie oplaca, w innym wypadku to wydaje mi sie ze srednio...szczerze mowiac wole kupic dobra sokowirówke za 500-600zl i np ekspres do kawy;) no ale nie powiem moze jak bede juz bardzo bogata to sobie sprawie taki gadzet;P
Obrazek
kitek

Postprzez mamaewa » 25 maja 2015, o 07:37

Może cena faktycznie trochę wysoka, ale moim zdaniem warto zainwestować, ski z wyciskarki są dużo lepsze
mamaewa

Kim jestem?: kobietą

Następna strona

Powrót do Kuchnia Malucha