BLW - baby led weaning

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

BLW - baby led weaning

Postprzez aesthete » 22 gru 2014, o 01:33

Cześć dziewczyny :)
czy któraś z Was stosuje BLW? Jest to rozszerzanie diety z pominięciem papek, od razu podaje się stałe pokarmy... dziecko je to co rodzice, po prostu zdrowo (bez cukru i soli) i samo kontroluje proces odstawiania się od piersi. :)
Obrazek

Obrazek
aesthete

Re: BLW - baby led weaning

Postprzez Atk » 22 gru 2014, o 22:04

aesthete mój brat coś podobnego stosuje, dziecku dają wszystko, ma roku i jadło już krewetki, cytrynę, mięso każde, oczywiście bez słodkiego, żadnego cukru praktycznie. Dają na talerz a ona sobie bierze co chce, czasem wyrzuca, czasem zjada. Ale oni mieszkają w Danii i u nich są troche inne normy i wytyczne lekarskie.
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez Makarena » 22 gru 2014, o 23:26

Tak, widziałam w Anglii. Dziecko bez zębów, a przed nim surowa marchewka, jabłko w trójkacik, ogórek kiszony. Ledwo co wyklepałam kawałek jabłka z tchawicy.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez kitek » 23 gru 2014, o 11:53

Makarena ale surowa marchew to nie blw tylko glupota:P my stosowalismy blw posrednio,nie trzymalam sie sztywno ksiazki i zawartych w niej regul ale raczej ogolnych zalozen.zmiksowane jedzenie maly dostal pare razy,pozniej juz w calosci wszystko. Jadl tez zupy ale nie zmiksowane tylko lekko pokiereszowane;) no i zupami i kaszkami go karmilam,reszte jadl sam:)ok roku juz probowal sam lyzeczka. Ja sobie to nasze zmodyfikowane blw bardzo chwale,dzieki temu maly juz od dawna je praktycznie wszystko,sam lyzka,widelcem,do roku pozbyl sie butelek,kubeczkow dzieciecych:) przy drugim dziecku polece od razu blw bez miksowania nawet na poczatku:)
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Makarena » 23 gru 2014, o 23:40

kitek skoro tak, to moja Monika też tak jadła Nigdy jej nie miksowałam, przysiegam. A od pierwszych zębów, to krojono-gniecione. jednakże trzymałam się tabeli i nie podawałam za szybko produktów, no może miesiąc coś przesunęłam. Ale krewetki, pleśniaki, grzyby do dziś nie podane.
A nie miksowałam bo obrzydzały mnie te miksy i na wymioty mnie zbierało, wolałam ugnieść widelcem, wtedy miałam wrażenie, że apetyczniej;) No i łyżka samodzielnie od małego, jadła ręka z garnka, wybierając to co chce z zupy. Nie wiedziałam, że to nazywa się BLW i że jest do tego filozofia.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez kitek » 24 gru 2014, o 01:46

Makarena hehe blw ma troszke inne zalozenia i wlasnie to cala filozofie,ale mnie tez nie do konca przekonuje dorabianie jej do zarcia;)co nie zmienia faktu ze ogolnie jest to fajne:)no i blw tez sie przestrzega tabelek tylko jedzenie podane jest w innej formie:)dziecko ma sprobowac do roku wszystkiego co dla niego dozwolone w tym wieku,nie ze ma wsuwac pierogi z grzybami na wigiie i biala kielbase na wielkanoc;)
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez aesthete » 1 lut 2015, o 23:39

dziewczyny, a więc my stosujemy :) dokładnie od 11 listopada :)
córa dostaje kaszki, owsianki, ostatnio zupy krem - ale od początku je sama. Je praktycznie wszystko, wiadomo, że zmieniłam naszą kuchnię na zdrową abyśmy razem mogli jadać posiłki albo że nie dostaje wszystkiego co my jemy :)
ale naprawdę są efekty :) pierwsze 2 miesiące głównie bawiła się jedzeniem, a od 8 miesiąca życia już zjada pięknie a teraz ma 8,5 miesiąca i sama je łyżką i widelcem :)
Obrazek

Obrazek
aesthete

Postprzez smutna_lala » 6 lut 2015, o 00:06

Ja nie stosowałam BLW, pierwsze zupy Maćkowi miksowałam ale dostawał też mimo braku zębów (9 miesięcy 1 ząb) rzeczy do mamlania (w końcu twardymi dziąsłami też się da). Dość szybko jadł sam łyżką i widelcem, mleko pił z ustnika zamiast smoczka na butelce a wodę z kubka Lovi 360 stopni. Nigdy nie byłam fanem krojenia kanapek na kawałeczki czy odcinania skórki ale to zboczenie po wieloletniej pracy w przedszkolu <dokuczacz> Obecnie (ma niecałe 2 lata) pije od dawna z normalnego kubka, je wszystko sam, kanapkę dostaje w całości i odgryza i nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej <rotfl3>
Ja w ogóle w kwestii jedzenia jestem... upierdliwa, zwłaszcza w pracy. Zasada jest prosta: zanim dziecko powie, że czegoś nie lubi musi tego skosztować. Amen
ObrazekObrazek
smutna_lala

Kim jestem?: mamą MaciejKi ;)

Powrót do Kuchnia Malucha