przepisy dla najmłodszych

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

przepisy dla najmłodszych

Postprzez padlinka » 13 cze 2012, o 16:03

zakładam temat bo często jest tak, że młode mamy chcą coś same ugotować a nie do końca wiedzą jak. Mamuśki dzielcie się swoimi pomysłami na zupki, deserki , obiadki itp.
ObrazekObrazek
padlinka

Kim jestem?: Gabrytkową mamusią

Re: przepisy dla najmłodszych

Postprzez elusia » 13 cze 2012, o 19:36

http://www.dzieckook.pl/kuchnia/index.php3?name=welcome Polecam tą stronkę - przepisy na obiadki i nie tylko dla dzieci w różnym wieku.
A ja dzisiaj uraczyłam Szymka zupką z botwinki , był zachwycony ;) Miałam kawałek królika akurat, ale robiłam też już na kurzym cycku, dodałam botwinkę( same buraczki), marchewkę,pietruszkę,ziemniaki, wszystko pokrojone w kosteczkę, ugotowałam do miękkości i ugniotłam widelcem, dodałam koperek i jedzonko pycha ;) Oczywiście ja nie umiem na 1 raz zrobić, więc wyszły 4 słoiczki , 3 zamroziłam ;)
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez justyna3003 » 13 cze 2012, o 19:43

z moich żlobkowych czasów(tzn jak pracowałam)ulubionym deserkiem dzieci były brzoskwinie zblenderwane z biszkoptami-konsystencja jak ze słoiczka, pożywne i smaczne.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez elusia » 13 cze 2012, o 20:23

O tak, też bedę tak podawać, ale póki co jeszcze bujamy się z wprowadzaniem glutenu, więc z biszkoptami musimy ostrożnie.
Obrazek
elusia

Postprzez Nanien » 14 paź 2012, o 10:32

dziewczyny, a jakieś przepisy na zupki/jarzynki, które mogę zrobić i zagotować w słoiczkach by potem przechować je w piwniczce? mamy swoje warzywa z ogródka, bez nawozu, podlewane deszczówką i trzeba je przerobić... zamrażarka jest za mała, żeby pomrozic :( ratujcie
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Anett..23 » 14 paź 2012, o 17:59

szczerze to nigdy nie bawiłam się w coś takiego.. a jaki warzywa masz do przerobienia? może każde z osobna ugotować, zmiksować, włożyć w słoiki i za pasteryzować? kurcze nie wiem tylko czy przez to nie stracą na wartości odżywczej zbytnio.. <bezradny>
Obrazek
Anett..23

Postprzez dria » 14 paź 2012, o 18:24

Oj nie pomogę,ja słoiczków nie robiłam na zaś.A warzywa które mogłam,zasypywałam piaskiem i kiedy coś potrzebowałam,wyciagałam i gotowałam,a ty nie ma mozliwości też zasypać piaskiem na zimę i ewentualnie robić? no i zależy jakie warzywa,bo nie wszystkie sie da,ale marchew,pietruszka,seler,por...
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez EmiliaiMarcin » 14 paź 2012, o 19:33

Nanien, nie pakuj w słoiki ziemniaka !! jest obrzydliwy... taki glut się z niego robi jak kleik w którym jest za dużo kleiku <idiota> ot wytłumaczyła <idiota> , mam nadzieję że zrozumiałaś
No a jednak ziemniak to podstawa zupki więc ja bym nie bawiła się w jeżynki w słoikach tylko raz na dwa dni zupę ugotowała.
EmiliaiMarcin

Postprzez Nanien » 14 paź 2012, o 21:11

zrobiłam porządki w zamrazalce... mogę surowe marchewki pokroić i pomrozić takie nie przygotowane? i pietruszkę?
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez honey1919 » 14 paź 2012, o 21:21

Nanien napisał(a):mogę surowe marchewki pokroić i pomrozić takie nie przygotowane? i pietruszkę?
myslę, że tak, ja tak zrobiłam i było dobrze :) przemycałam później Ali do jej dań słoiczkowych te marchewki zamrożone od babci z działki. oczywiście ugotowałam je wcześniej. Ale mroziłam surowe.
Obrazek
honey1919

Postprzez Kinga84 » 14 paź 2012, o 21:31

Nanien, też o tym myślę, tylko że ze wszystkich stron słyszę że takie zagotowane zupki nie postoją długo. A jakie warzywa masz? Ja pomroziłam gotowe porcyjki obiadków z takich sezonowych warzyw- typu cukinia, dynia, zupka pomidorowa (już odmrażałam co jakiś czas na spróbę i smakują właściwie tak samo jak po ugotowaniu) A te warzywa co teoretycznie powinny się utrzymać długo czyli marchew, pietruszka, ziemniaki mam zamiar przechować w piwnicy i zimą używać na bieżąco.
Nanien napisał(a):mogę surowe marchewki pokroić i pomrozić takie nie przygotowane? i pietruszkę?
myślę że możesz, tak też zdarzało mi się robić jak miałam nadmiar świeżuteńkiej marchwi i szkoda mi było żeby zwiędła, już została zjedzona i była OK
Obrazek
Kinga84

Postprzez Nanien » 14 paź 2012, o 21:36

no mam głównie marchew, pietruszkę i dynię... dynia ma dużo wody i trochę boję się ją mrozić.. już sporo jej wykorzystałam do deserków jabłko+dynia

ziemniaki będę miała na bieżąco od rodziny z gospodarstwa więc o to się nie martwię, z resztą inne warzywa też-ale te co mam są na 100% ekologiczne bo włąsnoręcznie hodowane :D <idiota>
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez EmiliaiMarcin » 14 paź 2012, o 22:18

Nanien, spokojnie możesz mrozić ;) ja wszystko pokroiłam w kosteczkę/plasterki, popakowałam do woreczków do mrożenia i zamroziłam ;) nic nie gotowałam wcześniej. pietruszka, marchewka, dynia,cukinia,kabaczek,seler

Dynię możesz spokojnie zamrozić ;) jej to mam chyba najwięcej w zamrażalniku <rotfl3>
EmiliaiMarcin

Postprzez honey1919 » 17 gru 2012, o 12:55

macie jakieś dobre przepisy na pasty kanapkowe dla dzieci? Ala chętnie je kanapki z masłem a już najwyższa pora, żeby na tych kanapkach znalazł się jakiś lekki twarożek, albo pasta jajeczna, można z jogurtem naturalnym pasty już podawać? :)
Obrazek
honey1919

Postprzez EmiliaiMarcin » 17 gru 2012, o 15:21

honey1919, a dlaczego nie można jogurtu naturalnego?? ;> mój jak dorwał się któregoś dnia do jogurtu danio i zobaczyłam że nic mu nie jest to teraz codziennie to mniejsze opakowanie wcina aż uszy się trzęsą ;) a jogurt naturalny jeszcze lepszy i bezpieczniejszy od waniliowego danio :)
śmiało próbuj :)
wiem że są te "dzieciowe" jogurty z nestle chyba ale jak zobaczyłam cenę: 11 zł za 4 szt to podziękowałam <szok>

ja w przedszkolu uwielbiałam pastę jajeczną <mniam> <mniam> niestety nikt nie umiał jej zrobić w domu :((
EmiliaiMarcin

Postprzez honey1919 » 17 gru 2012, o 15:38

EmiliaiMarcin napisał(a): a dlaczego nie można jogurtu naturalnego??
ja nie wiem czy nie można, dlatego spytałam.
To dziś zrobię pastę jajeczną na jogurcie naturalnym, ciekawe czy zje.
Ja w przedszkolu też miałam przepyszną, do dziś pamiętam jej smak :)
Obrazek
honey1919

Postprzez EmiliaiMarcin » 17 gru 2012, o 16:55

honey1919 napisał(a):Ja w przedszkolu też miałam przepyszną, do dziś pamiętam jej smak :)

ja tak samo <mniam> <mniam> nie wiem co w niej było bo ogólnie jajek nie lubiłam i nie lubię do dzisiaj ale ta pasta była przepyszna. Mama próbowała mi w domu taką zrobić ale w smaku nie przypominała tej przedszkolnej <idiota>

honey1919, daj znać jak Ali smakowało;)
EmiliaiMarcin

Postprzez elusia » 17 gru 2012, o 22:16

Ja robię pastę mięsną - ugotowane mięsko z kuraka/indyka/schabik/królik czy co tam mam na papkę, dodaję masełko albo odrobinę oliwy z oliwek i posiekaną pietruszkę. Młody zajada jak szalony ;)
Obrazek
elusia

Postprzez EmiliaiMarcin » 17 gru 2012, o 22:23

elusia, ale to na kanapkę rozsmarowujesz później ? kurcze może i ja zrobię młodemu taką pastę <co> nieźle sobie radzi z jedzeniem wszelkiego pieczywa to niech ma coś do niego ;)

a to mięso to blenderem na papkę rozdrabniasz??
EmiliaiMarcin

Postprzez honey1919 » 17 gru 2012, o 23:22

elusia, o też spróbuję, Ala uwielbia mięso to na pewno jej posmakuje :)
dziś zrobiłam pastę jajeczną- jajka na twardo, jogurt naturalny, troszkę wędliny. Wszystko widelcem podziabałam drobniutko i na kanapkę. Ali smakowało, ale nie zjadła dużo bo najedzona była, wcześniej jej dałam deserek <idiota>
Obrazek
honey1919

Następna strona

Powrót do Kuchnia Malucha