przepisy dla najmłodszych

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Re: przepisy dla najmłodszych

Postprzez annie_03 » 29 sty 2014, o 11:45

Mój mąż też lekko zupki Jagodzie doprawia do smaku i z tym jestem w stanie się zgodzić. Jedynie co to to smażenie. To bardzo obciąża wątrobę dorosłego, a co tu mówić o małym dziecku :(

Wiadomo, że Żanetka słusznie zauważyła, że przepisy można dostosować pod siebie. Jednak myślę, że autor książki zbyt lekceważąco podszedł do tematu karmienia małych dzieci. Nikt nie każe sztywno trzymać się schematu <idiota> . Ja do niego też podchodzę z przymrużeniem oka.
Gaby Emilka gdzieś czytałam od niedawna tak na stałe je owoce leśne. A moja Jagoda od 4 miesiąca i nic jej nie było. Co dziecko to inna historia.
Po prostu czasem niektórych rzeczy naprawdę warto się wystrzegać :))

No myślę, że wiecie o co mi chodzi. Nie niszczmy dziecku wątroby tłuszczem smażonym. Nie warto... I to tyle. Każda z nas i tak zrobi jak zechce <tak>

Żaneta nie gniewaj się, bo ja do Ciebie nic nie mam <tak> <kwiatek>
ObrazekObrazek[/url]*** Aniołek 7-8tc ***
annie_03

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez mamaBartka » 29 sty 2014, o 18:21

annie_03 coś Ty, nie gniewam się :)
mamaBartka

Kim jestem?: mamusia

Postprzez Madzik78 » 4 mar 2014, o 11:07

http://dancia.bloog.pl/id,333787690,tit ... aid=6121f1

pyszne,polecam dla dzieciaczkow <mniam>

http://natalie-kate.blogspot.com/p/prze ... lucha.html
tu tez jest duzo przepisow,probujemy z mlodym :)
Obrazek
Madzik78

Kim jestem?: szczesliwa mamusia

Postprzez gaja32 » 10 maja 2014, o 21:56

dziewczyny, ostatnio słyszałam o wielkich i rozlicznych zaletach kaszy jaglanej. Dajecie dzieciom? Jak przyrządzacie i od jakiego wieku maluchy ją dostają?

Ja kaszy jaglanej nigdy nie jadłam, ani tym bardziej nie gotowałam, ale jak poczytałam o jej zaletach to kupiłam i mam w planach jeści i dzieci nakłonic do tego. Ale czy Michałkowi już by można (ma niespełna 9 miesięcy)??
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez Nanien » 10 maja 2014, o 22:15

gaja32 jaglana to kasza bezglutenowa, wiele rodziców wprowadza ją do diety chociazby zamiast standardowych kaszek typu bobovita- np kasza z firmy holle... Mój Olo je normalnie ugotowaną albo na wodzie, lub na rosole, z jakimiś gotowanymi warzywkami, albo w formie krupniku... u młodszych dzieci nie wiem- bo wcześniej nie musieliśmy być typowo bezglutenowi i nie interesowałam się aż tak tym tematem, ale z tego co pamiętam, to kitek coś więcej o kaszach będzie wiedziałą
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez klaudia » 10 maja 2014, o 22:18

gaja32 spokojnie możesz dać :) Ja dawałam Pati w formie deseru np. z tartym gotowanym jabłkiem , można też podawać z innymi owocami. Ta kasza jest bardzo delikatna i smaczna :)
Obrazek
klaudia

Postprzez Nanien » 10 maja 2014, o 22:27

doczytałam teraz, że są i błyskawiczne i takie zwykłe do gotowania.. my używamy zwykłej kaszy jaglanej tej do gotowania, takiej ziarnistej- wszystko jest z niej pyszne :)
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez kitek » 10 maja 2014, o 22:29

gaja32 jak najbardziej:) jaglanka jest bardzo lagodna i mega zdrowa:) w dodatku bezglutenowa wiec mozesz spokojnie dac ją małemu:) my długo jedlismy wlasnie Holle, są swietne, naturalne, bez cukru. spokojnie tez mozesz dac "normalna" kasze jaglana. tak jak pisze Nanien jako dodatek do zupy(ladnie zageszcza), do drugiego dania:np do rissotto warzywnego lub w formie cieplego/zimnego deseru:) u nas teraz na tapecie jest jaglanka na kolacje:gotuje ją normalnie na wodzie, jak lekko stygnie dodaje mleko modyf, starte jablaka/banany, cynamon. kasza jagana moze byc lekko gorzka, dlatego przed gotowaniem dobrze jest ja oplukac w zimnej wodzie. mi bardzo podpasowala kasza jaglana eko-jest w rosmanie i w normalnych sklepach na polkach ze zdrowa zywnoscia:)
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez gaja32 » 11 maja 2014, o 22:25

wielkie dzięki dziewczyny. Na dziś ugotowałam zupę jarzynową dla Krzysia i dla mnie i męża. Do takiej zupy czasem daję trochę ryżu, tym razem dałam kaszę jaglaną i super wyszło! Zupa smaczna i zdrowa, a do tego do wieczora jeśc nam się nie chciało. Jutro kaszę jaglaną będzie testował Michałek.
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez smutna_lala » 12 maja 2014, o 23:48

Ja też podaje Maćkowi, z warzywami albo w zupie :) lubi.. zresztą... czego on nie lubi <mniam>
ObrazekObrazek
smutna_lala

Kim jestem?: mamą MaciejKi ;)

Poprzednia strona

Powrót do Kuchnia Malucha