Jak długo można podawać mleko modyfikowane?

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Jak długo można podawać mleko modyfikowane?

Postprzez elusia » 4 lis 2014, o 10:19

Babki do kiedy mogę podawać Młodemu mm? Skończył te 3 latka a nadal rano i wieczorem musi być "butla"...tzn butla to to tylko z nazwy, bo pije z kubeczka oczywiście, ale tak się gadzina przyzwyczaiła,że szok.I co teraz - mam Mu je po prostu podmienić na krowie?
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Re: Jak długo można podawać mleko modyfikowane?

Postprzez klaudia » 4 lis 2014, o 10:28

Pati też jeszcze pije modyfikowane. A dawałaś Szymkowi krowie? Smakuje mu ?
Obrazek
klaudia

Postprzez kitek » 4 lis 2014, o 11:20

elusia mysle ze juz spokojnie mozesz dawac krowie, chyba ze Szymek lubi mm;) ale ja bym normalnie podmieniła;) i przyzwyczajala do smaku bo przeciez nie bedziesz dawac mm do podstawówki;)
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez gaja32 » 4 lis 2014, o 11:50

elusia u nas Krzysio też do niedawna pił mm. Z lenistwa po prostu. Jak robiłam mu na śniadanie kakao, to o wiele łatwiej było wsypać do kubka mm do tego kakao i woda, niż gotować mleko krowie. Ale potem się zbuntował na kakao i nie pił przez jakiś czas, a teraz już krowie dostaje.
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez kasieks » 4 lis 2014, o 12:21

elusia Lena pije juz od dawna krowie ale wcześnie zbuntowała sie na modyfikowane więc możesz próbować mu dawać powoli o ile mu podejdzie bo mojego brata syn pił mm bardzo długo, chyba do 6 roku bo na krowie miał ciągle odruchy wymiotne i odmawiał mimo prób...
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez elusia » 4 lis 2014, o 17:29

Moje dziecko wszystko wypije...mm,krowie,pewnie kozie i słoniowe też by wypił:P
Czyli postanowione - mamy jeszcze 2 paki mleka to już je zużyjemy i potem bezczelnie zamieniam Mu na krowie ;)
A dajecie to takie okropne chemiczne mleko z kartonika, co ma datę ważności roczną,czy kupujecie w mlekomatach?
Obrazek
elusia

Postprzez kitek » 4 lis 2014, o 17:46

elusia mleko uht nie jest chemiczne, tylko raczej mało wartosciowe;) znowu takie z mlekomatu bardziej obciązające...ale Szymek jest juz "stary kon" wiec ja bym dawała z mlekomatu lub takie pastryzowane z buteki(normalnie w sklepie leza w lodówce, maja parenascie dni date waznosci), sa pastryzowane w nizszych temperaturach wiec zachowuja wiecej wartosci.
mój pije kozie-jak je wącham mam odruch wymiotny <rzygi>
Obrazek
kitek

Postprzez Nanien » 4 lis 2014, o 19:13

Olo prawie nie pije MM.. czasem rano mu wcisnę pół szklanki... ale za to mamy dostęp do sprawdzonego mleczka od krowy... i na tym mleku małemu gotuję budyń :)
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez elusia » 4 lis 2014, o 23:00

kitek oo pasteryzowane brzmi lepiej...ja się w ogóle na mlekach nie znam,bo sama nie lubię :P Ale jak kupiłam ostatnio zamiast śmietanki do kawy i czytam ,że data ważności czerwiec 2015 to padłam ;P
A mogę Mu to mleko dawać w takiej ilości jak mm -czyli 2xdziennie po kubku 200ml?
Obrazek
elusia

Postprzez kitek » 5 lis 2014, o 01:45

elusia to wszystko zależy jak mu bedzie ze tak powiem "lezec";) mleko to specyficzny produkt i niestety dla wielu ludzi dziala obciązająco. musisz zobaczyc czy małemu nie jest niedobrze, czy brzuch go nie boli, czy nie ma wzdęc itp, ogolnie czy dobrze toleruje. jak nic sie nie bedzie dzialo to niech pije. ze wzgledow zdrowotnych jest wiele bardziej wartosciwych produktow nabialowych niz mleko wiec jak obawiasz sie jakis niedoborow to lepiej jakby pił np szklanke mleka i jadł jogurt/kefir/maslanke/ser zólty. Podobno tez mleko zaflegmia(nie wiem czy to poprawny zwrot:P) organizm wiec zastanawiam sie czy bardziej nie szkodzi niz pomaga:P ale to takie moje rozterki;). ogolnie jak nic mu nie bedzie dolegalo to niech pije sobie te 2 szklanki:)
Obrazek
kitek

Postprzez klaudia » 5 lis 2014, o 09:59

Ja niedawno próbowałam zamienić mm na zwykłe mleko krowie.Dawałam Patrycji do wypicia przez kilka dni niewielkie ilości i pojawiła się wysypka na buzi... nie wiem czy to zbieg okoliczności bo akurat wychodzą jej 5 ale na razie dałam sobie spokój. Moim utrapieniem jest to , że Pati nadal pije mleko z butli... wszystko przez to, że ciągle było wielkie ciśnienie żeby jak najwięcej piła- a jakby na to nie patrzeć , był czas gdzie wciśnięcie w nią 150ml wody czy czegokolwiek graniczyło z cudem.A mleka wypijała ok pół litra.Ale mam już powoli dość i chyba podejmę kolejną próbę przestawienia jej na picie z kubeczka.Nawet gdyby to miał być jakiś kubek z dziubkiem to chyba i tak lepsze niż butelka?
Obrazek
klaudia

Postprzez kitek » 5 lis 2014, o 14:11

klaudia Patrycja miała alergie wiec moze jej zostac juz na takie "czyste" mleko niestety:/ a butki pozbadz sie jak najszybciej bo im pozniej tym gorzej, dla malej równiez bo im dziecko strasze tym trudnej go przechytrzyc. moja kuzynka pozwalala na smoczka bo mala nie chciala oddac i takim sposobem smoczek odstawiony dopiero przed 5 urodzinami:/spróbuj dac jej kubek z rurka albo bidon, najlepiej jakis bajkowy zeby była fascynacja byla;) mysle ze jak tak lubi mleko to wypije z kazdego kubka:) a kubki z dziubkiem, tzw niekapki sa tak samo kiepskie jak butelki, mechanizm picia jest bardzo podobny wiec tez kiespko z zgryzem, ukladaniem jezyka itp
Obrazek
kitek

Postprzez klaudia » 6 lis 2014, o 10:29

kitek dzięki za odp :* Robiliśmy Patrycji badanie z krwi i teoretycznie alergia została wykluczona. Za jakiś czas znowu spróbuję i zobaczymy. A co do mleka to niestety nie chce pić z niczego innego niż z butli ... próbowałam podawać jej mleko w różnorakich kubeczkach, bidonach i nic :/ Ostatni raz próbowałam kilka miesięcy temu i było to samo... poszukam teraz jakiegoś zwykłego ładnego kubka i spróbuję po raz kolejny... jeśli się nie uda to trudno , najwyżej nie będzie piła mleka.
Obrazek
klaudia

Postprzez kitek » 6 lis 2014, o 10:47

klaudia a w takich zwykłych kubkach dla dorosłych?? najlepiej jakis wasz zeby poczula jaka jest duza i moze pic ze zwyklego doroslego kubasa:) mysle ze z czasem sie przestawi, to tylko przyzwyczajenie;)kuś ją mlekiem z kubka;)
Obrazek
kitek

Postprzez klaudia » 6 lis 2014, o 11:01

Też już próbowałam :) Herbatę i wodę od bardzo dawna pije właśnie z takiej zwykłej filiżanki z duralexu, a mleko tylko z butli i koniec :(
Obrazek
klaudia

Postprzez klaudia » 10 sty 2015, o 12:21

Muszę się pochwalić, nareszcie pozbyliśmy się butelki !! !! !!
Kupiłam Patce na święta taki kubeczek:

Obrazek

Jest śliczny:) W środku ma serduszka i brokat, w wewnętrznej warstwie jest trochę wody i jak się potrząśnie kubkiem to mamy efekt jak w szklanej kuli ;)
Od kiedy Pati go dostała pije mleko tylko w nim , niby nic a jestem taaaaaaaaka zadowolona:) Smoczka pozbyliśmy się całkiem szybko ale butelka była naszą zmorą ;)
Od dwóch dni podaję jej też krowie mleko i tak jej zasmakowało, że wypija ok 200ml.
I co dla mnie najważniejsze, nie dopomina się ,żeby krowie mleko wlać do jej kubeczka tylko pije ze zwykłego duszkiem :)
Obrazek
klaudia

Postprzez kitek » 10 sty 2015, o 12:53

klaudia no widzisz wystarczyła minie i butelka poszła w niepamiec:) uwazaj z krówskim mlekiem, u nas przez pierwsze pare razy było ok, a pozniej zaczal sie problem:/
Obrazek
kitek

Postprzez klaudia » 10 sty 2015, o 12:59

kitek a co się działo ??
Obrazek
klaudia

Postprzez kitek » 10 sty 2015, o 13:06

klaudia skórnie go wywalo i kupy były rzadsze:/ krowie mleko jest cięzkostrawne i nie ma za duzo wartosci odzywczych, a uht to juz w ogole...ja jakos nie jestem do niego przekonana:/ szczegolnie ze w mojej rodzinie wszyscy oprcz mnie nie tolerują mleka wiec podejrzewam ze z wiktorem moze byc podobnie:/
Obrazek
kitek

Postprzez klaudia » 10 sty 2015, o 13:16

Ok dzięki, zwrócę na to uwagę :) Planujesz podawać modyfikowane do 3 r.ż ? A od kiedy można podawać kozie mleko? Ja nawet nie wiem jak smakuje <rotfl3>
Obrazek
klaudia

Następna strona

Powrót do Kuchnia Malucha