Jak długo można podawać mleko modyfikowane?

Bo zdrowa dieta maluchów jest ważna

Re: Jak długo można podawać mleko modyfikowane?

Postprzez kitek » 10 sty 2015, o 13:27

klaudia moj modifikowane odrzucił jak miał ok 1,5roku;) nie chciala juz pic i koniec;) od tamtej pory pije wlasnie kozie. nie jest to super rozwiazanie bo tez jest kartonowe(niestety nie mam dostepu do czegos lepszego:/), ale Wik toleruje je lepiej niz krowie...poczatkowo dawałam i jedno i drugie ale krowie nie dało rady:/ w zasadzie mleko dale raczej dla walorow smakowych, wapn, białko czerpiemy z innych produktów:) w smaku mleko kozie jest hmmm... dla mnie nie za bardzo, chociaz obiektywnie nie rozni sie az tak bardzo od krowiego;) wiktor pije chetnie, mówi ze dobre:P z czasem podawania koziego to roznie jest, niektórzy pisza ze to dobra alternatywa dla dzieci z alergia, drudzy ze jest tak samo obciazajace jak krowie,inni ze to syf;)najlepiej wypróbowac i zobaczyc co dziecko najlepiej toleruje:) i nie fiksowac sie ze musi "dla zdrowia" wypic 2 szklanki mleka bo to nie prawda, lepiej jesc fermentowane produkty mleczne niz samo mleko:)
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Nanien » 10 sty 2015, o 17:54

jednym z lepszych zrodel wapnia i bialka jest... amarantus. ja polecam... Olek nie chce pic zadnego mleka aktualnie :( nie chce jesc bialych serow, zoltych, jogurtow... jedyne co to uda mi sie czasem mu wmusic troche budyniu na mleku, z tym, że my mamy mleko takie prawdziwe od krowy, ze wsi... co jak nie zagotujesz to po dwóch dniach w lodówce masz kwaśne ;)
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez kitek » 10 sty 2015, o 18:07

Nanien to wg eko zeswirowanych Olo ma najlepsza diete na swiecie:)) bez glutenu, bez nabiału, jak jeszcze odstawisz mięso to 150% zdrowia gwarantowane :p :p
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Makarena » 11 sty 2015, o 13:54

Monika przestała pić po skończeniu roku. Nie pije mleka, nie je jogurtów, serów ani budyniu, Nie lubi. Jedyne co uwielbia to masło. Jak zje bułkę z grubym masłem rano i wieczorem, to chyba jest ok?
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez elusia » 12 sty 2015, o 01:50

Bezboleśnie przeszliśmy na mleko krowie...rano i wieczorem kubeł mleka z miodem albo z 2 łyżeczkami kaszki pszenno-żytniej musi być ;)
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez kruszynka » 12 sty 2015, o 22:07

Makarena mysle ze tak, zreszta mysle ze gdyby miala braki wapnia, siegnelaby po produkty mleczne.

Julka od dawna pije krowie, glownie z lyzeczka prawdziwiego kakao, chociaz ostatnio domagala sie mleka bez dodatkow. kupuje zwykle uht, czasami to ,,swieze,, w plastikowej butelce, czasem zbez laktozy bo sama mam szalenstwa bo zwyklym mleku,

klaudia super ze udalo Wam sie zejsc z butelki, kubeczek przesliczny z myszka ,,pipipi,,

elusia gratulacje! najwaznijsze zeby teraz dobrze je tolerowal.
ObrazekObrazek
kruszynka

Postprzez Sabi82 » 26 sty 2015, o 21:42

No właśnie byłam pewna że jest bilans trzylatka i się coś dowiem co dalej z mlekiem modyfikowanym a tu jednak bilans dopiero za rok... I teraz nie wiem bo Nela pije codziennie od dawna już kakao na drugie śniadanie ze zwykłego krowiego mleka ale popołudniu pije też mleko Bebiko i zastanawiam się czy już jej nie kupować mleka modyf. tylko podawać jej 2 razy dziennie zwykłe? W Bebiko chyba więcej witamin?
Obrazek

Obrazek
Sabi82

Postprzez elusia » 26 sty 2015, o 22:00

Ja podaję właśnie 2xdziennie krowie...bo Szymek zawsze śnaidanie i kolacja mlesio więc musiałam czymś zastąpić mm.I też się martwię,że witamin za mało...ale Szymek je bardzo bardzo dużo warzyw (nasze minimum to dzień w dzień kubeł zupy jarzynowej), owoców, dużo kasz,więc myślę, że jakoś to będzie ;)
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Poprzednia strona

Powrót do Kuchnia Malucha