Alergia dzieci

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Alergia dzieci

Postprzez Brunsiaczek » 15 lis 2013, o 11:45

Niczym nie smaruj. Połóż od razu obkład. Albo jakies pasty- miałam gdzies fajny przepis na pastę-smarowidło słonecznikowe. <co>
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez kitek » 15 lis 2013, o 12:29

Brunsiaczek tylkpo jak daje mu wedline albo ser to spada:/ no i jest suche <idiota> ooo ale jakas pasta to jak najbardziej:)) jak sobie przypomnisz to napisz prosze :>
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Nanien » 15 lis 2013, o 12:41

kitek znajoma ma synka z alergią na białko i ona delikatnie smarowała oliwą z oliwek i na to drobiowa wędlina
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez kitek » 15 lis 2013, o 13:22

Nanien no własnie czytałam o oliwie...chyba spróbuje...chociaz dla mnie to dramat bo nie znosze <nie> i przenosze te swoje antypatie na wiktora imu tez nie daje ;p no ale jak mus to mus-jemu pewnie posmakuje ;p
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Nanien » 15 lis 2013, o 13:31

kitek ja też nie lubię oliwy <idiota> ale może Wikuś polubi?
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Brunsiaczek » 15 lis 2013, o 15:32

Może kup olej arachidowy? Jest lepszy w smaku i zdrowszy. Możesz też smarowac chleb ketchupem jak lubi :) chrześniak męża tak je :)
Tą pastę miałam podobną do tej: http://www.uwielbiamgotowac.com/2013/06 ... oYh5vnmOLA
Jak dla dziecka, to można robić bez czosnku. Ten przepis możesz modyfikować dowolnie (na słono i słodko)-ja zamiast cukru dodaję fruktozę i miksuję w blenderze.
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez poliglutka » 7 sie 2014, o 23:06

Wiecie co, mam głupie pytanie. Jak myślicie, czy dziecko może mieć uczulenie na słoiki z owocami? Pytam bo do niedawna Leszek nie lubił jeść żadnych owoców, więc ratowaliśmy się tymi słoiczkowymi z Bobovity. I miał ciągle te swoje plamy na nogach i pupie. Od podejrzewam miesiąca nie je słoików- bo nagle zaczął jeść jabłka, banany, więc mu tamtych nie daję i cud- plam nie ma! ( tfu tfu żebym nie zapeszyła ) Albo zbieg okoliczności albo coś może uczulało go w tych właśnie owockach? Jak myślicie?
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez Gaba » 7 sie 2014, o 23:45

Jak zerkne na etykiete to może na coś wpadne. sama ciekawa jestem.
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez Fafelek » 8 sie 2014, o 00:49

poli jakie owoce były w słoikach a jakie Lesio je na surowo? Może w słoikach były owoce, które uczulają. Powszechnie wiadomo, ze truskawki, cytrusy ale np. jak Zosi robiłam panel pediatryczny to wyszło, ze może być uczulona na jabłko. Na szczęście nie jest. Mam nadzieję, że nie będzie kiedyś w przyszłości.
Mój Cudzik Zosia ur.06.11.2009
Moja Nanusia Hania ur.21.05.2012
Fafelek

Postprzez oresteska » 8 sie 2014, o 07:49

poliglutka owocki ze sloiczkow sa delikatnie zakwaszane zeby sie nie psuly, moze w tym rzecz, w tym kwasku?
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez poliglutka » 8 sie 2014, o 09:52

No właśnie myślałam o tym kwasie L-askorbinowym, ale czytam w necie że to ponoć bezpieczny przeciwutleniacz. Może rzeczywiście jakiś owoc, teraz sama nie wiem bo różne kupowalismy. A może po prostu taki przypadek i tyle :) zobaczymy.
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez Makarena » 8 sie 2014, o 22:15

poliglutka, są alergie krzyżowe. Niektóre owoce uczulaja tylko wtedy, kiedy pyli jakaś roślina. Mat ma wiele takich, np ananas uczula go jedynie kiedy pyli leszczyna, a brzoskwinie, kiedy pylą trawy. Pełna schizofrenia, mam schemat i zerkam. Może to, to.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez buzia » 8 sie 2014, o 23:00

poliglutka napisał(a):o właśnie myślałam o tym kwasie L-askorbinowym,
poli to najzwyklejsza witamina C,a czy ona może uczulać to nie wiem <co> może tak jak Makarena pisze jakieś alergie krzyżowe? :/ Oby to nic poważnego :*
ObrazekObrazek
buzia

Kim jestem?: staraczka

Postprzez Weronka » 14 paź 2014, o 22:15

Dziewczyny ja szukam dobrego alergologa dla Karoli i idę przywatnie na wizytę.
Generalnie przerosło mnie to jak po raz kolejny coś ją poprzedniej nocy pogryzło.
Najgorsze jest to, że ją komar czy muszka nigdy nie ugryzie jeden raz, ale minimum 3 do 10 razy, ostatnio najczęściej w twarz, a jak wygląda odczyn po ukąszeniu to szkoda gadać <wnerw>
Dziś rano 4 ugryzienia na twarzy i jedno na ręce, podałam jej wapno, kropelki do herbaty, wysmarowałam, Panią dałam w przedszkolu maść z prośbą o smarowanie i co? Jak przyszłam po 14.00, to moje dziecko miało taką opuchliznę, że pół oka nie było widać.
W ciągu kilku ostatnich miesięcy byłyśmy 2 razy na pogotowiu i 3 razy u pediatry zaraz po ugryzieniach, tak żeby lekarka zobaczyła reakcję.
Jeden raz dostała antybiotyk + zastrzyk na miejscu, a tak to w kółko to samo kropelki: fenistil, zyrtec, maści z antybiotykiem i bez niego - wymieniać nie będę, bo mam ich kilka + wapno.
Nie wiem czy alergolog coś pomoże 1,5 rocznemu dziecku, ale spróbować nie zaszkodzi.
Niech mi wytłumaczy kiedy mam biec na pogotowie, a kiedy wystarczy smarować i niech mnie uświadomi jakie testy i kiedy mam wykonać?
Boję się, bo jak jej organizm tak reaguje na ugryzienie komara, to co może być przy ukąszeniu przez osę? <boisie>
Poza tym nie rozumię dlaczego ją gryzą owady, a mnie i męża nie, chociaż śpi w tym samy pomieszczeniu.
A i jeszcze chce się jej dopytać czy jeżeli raz miała rumień po ukąszeniu muszki, to czy mogę już zrobić badanie na wykluczenie ewentualnej boleriozy?
justyna3003 może Ty mi coś doradzi odnośnie tego badania (nazwa, koszt i kiedy można wykonać)?
Obrazek
Weronka

Postprzez Makarena » 15 paź 2014, o 07:10

weronka Mój Mateusz chodzi do alergologa odkąd skończył 1,5 roku. Dokładnie wiem, co masz na myśli z tymi ugryzieniami. Monika tez takie miała, po 5-6-7 na twarzy i rączce. Zastanawiałam się, co ją gryzie, a nas nie. Wymieniłam jej materac na inny, od tego czasu jest dobrze. Ja juz miałam takie schizo, że myslałam, że mamy pluskwy w domu!!!!I oglądałam w necie, pogryzienie przez pluskwy. Karolcia pewnie jest alergicczką, dobrze że idziecie do lekarza. Powodzenia <pocieszacz>
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez kasieks » 15 paź 2014, o 09:00

Weronka Lena ma to samo, najgorzej działają na nią ugryzienia na komary, przy czym ja zauważyłam że są, u nas przynajmniej, dwa ich rodzaje... te czarne są najgorsze... w przypadku świeżego ugryzienia od razu stosuję uzarin i maść ze świetlikiem w okolice oczu, bardzo często to pomaga i nie muszę stosować juz nic więcej, jak ugryzienie nie jest swieże to stosujemy na ciało cutivite a w okolice oczu cortineff (smaruje jej ugryzienie i obrzęk), to są sterydy ale ja juz się ich tak nie boję, smarujesz rano i wieczorem a potem wystarczy raz dziennie, już po jednym dniu widac znaczną poprawę!no i jeszcze zyrtec i fenistil :)) dzięki temu tak nie swędzi i dziecko nie rozdrapuje co na pewno pogarsza sprawę, ja wiem jak to jest bo sama miałam obrzęki i na sobie sprawdziłam... do tego my mamy w każdym oknie taką moskitierę na wymiar (zdejmowana na zimę), Lena nad łóżkiem ma tez osobną wiszącą, to jest super sprawa bo to świetnie ją chroni w nocy, jak nie masz takiej możliwości to lekarka mi pozwoliła na godzinę przed pójściem spać malej włączać jej do kontaktu ten płyn przy otwartym oknie( też ok godzinki musi być), chwilkę wywietrzyć i położyć mała spać. Jezeli chodzi o osy to Cie pocieszę, raczej nie idzie to w parze, aj tez się tego bałam ale alergolog do której chodzimy mnie uspokoila, zresztą do czasu aż jej nie ugryzie osa czy pszczola pierwszy raz to i tak nie da sie stwierdzić czy uczulona i jak bardzo jest, bo przeciwciala tworzą się dopiero po pierwszym kontakcie... moją ugryzla osa w tym roku i nic jej nie bylo, minimalny ślad. My nauczyliśmy się z tym życ już i nawet potrafię rozpoznać kiedy smarowac sterydem bardzo szybko już przez co praktycznie mala wogole nie cierpi :)) a do alergologa i tak radzę Ci isć prywatnie bo na nfz nie ma refundacji testów na ugryzienia i pokarmy, taki kraj, jakby co to pytaj może będę wiedzieć, trzymajcie się <pocieszacz>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez justyna3003 » 15 paź 2014, o 19:50

Weronka na boreliozę można zrobić najwcześniej 4-6 tyg od ukąszenia, są dwie metody badania podstawowa Elisa i kosztuje 50zł u nas i rozszerzona(bardziej wiarygodna) Western Blot kosztuje 180zł.
Na Twoim miejscu pomyślałabym o zrobieniu testów na różne owady. Tam gdzie ja pracuję jest dostępny test-panel na insekty i zawiera jady owadów: pszczoła, osa, szerszeń, komar, meszka
inne: CCD (reagujące krzyżowo determinanty węglowodanowe, obecne w alergenach takich jak: pyłki traw, żywność pochodzenia roślinnego (pomidor, seler, marchew, cukinia, jabłka, orzeszki ziemne, orzeszki laskowe, mango), lateks oraz jady owadów koszt ok 150zł.
Czy alergolog pomoże-nie wiem...tym bardziej, że w naszej okolicy nie znam dobrego alergologa-my testowaliśmy już 3 lekarki tej specjaności...
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez Weronka » 15 paź 2014, o 21:37

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedź :)

Makarena ja to już myślałam, że mam mrówki, bo u sąsiadki były...
U nas to raczej nie kwestia materaca, bo jak śpi z nami w łożku, to też ją potrafi zaatakować komar 5 razy, a mnie i męża nie.

kasieks no u Was to chyba ta sama sytuacja jak u nas, normalnie wyczułam to czytając Twojego posta. Dzięki za wszystkie wskazówki <buzki>
Co do maści to u nas jest tak, zaraz po ugryzieniu stosuję fenistil, jak powstaje odczyn to triderm lub cutivate, a na sam koniec, żeby zaleczyć ślad stosuję tormentiol. Jeżeli ugyzię ją w oko lub okolice oczu to mam cortineff. Wapno wiadomo 3 x dziennie po 5 ml, do tego kropelki do napoju fenistil lub zyrtec. Dzisiaj byłam u pediatry i dostałam jeszcze aerius 1 x dziennie po 2,5 ml, mam podawać około 6 tyg.
Bardzo uspokoiłaś mnie z tymi osami... uffff...
Oczywiście wybieramy się prywatnie do alegrologa, jutro będę dzwonić i umawiać na wizytę.

justyna3003 spadłaś mi z nieba z tymi badaniami <buziak> Na boleriozę zrobię na pewno, bo inaczej spać nie będę mogła, a 6 tyg to jakoś teraz mija, poczekam jeszcze tydzień, góra dwa to wtedy wynik będzie bardziej wiarygodny.
Co do alergologów, to mi dwie różne osoby poleciły Jadwigę Pigoń - Pyka z Żywca http://jadwigapigonpyka.pl/ Byłaś u niej? Same pozytywy o niej słyszłam, więc spróbuję.
Co do reszty badań, to zobaczę co mi powie ta alergolog? Najpierw wizyta u niej.
Obrazek
Weronka

Postprzez kasieks » 16 paź 2014, o 21:14

Weronka u nas akurat fenistil nigdy się nie sprawdził zaraz po ugryzieniu, ani dapis, entil itd tylko ten uzarin i świetlik, choć też nie zawsze... spróbuj, może akurat i wam pomoże...pocieszający jest fakt, że już niedługo i komary znikną <pocieszacz> chociaż na pewien czas <pocieszacz>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez Weronka » 16 paź 2014, o 21:22

kasieks kupię ten uzarin i świetlik, jak radzisz i wypróbuję.
Muszę założyć oddzielny koszyczek na leki po ugryzieniach, bo taką ilość już tego mam <rotfl3>
Obrazek
Weronka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci