Alergia dzieci

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Alergia dzieci

Postprzez Nanien » 8 cze 2013, o 14:17

Wiem, że jest już temat alergia (ale dotyczy on chyba bardziej nas) oraz dział wysypki i uczulenia... chciałam jednak założyć wątek obszerniejszy dotyczący alergii dzieci, bo moje dziecię nie kwalifikuje się pod wysypki...

Kitek odpiszę Ci tutaj na pytanie z działu o inhalatorach:
u nas wywiad rodzinny obciąża małego astmą oskrzelową wywołaną alergią... stąd przy infekcji zaraz obturacja oskrzeli i duszności :( na razie zyrtec i montelucast sandoz mały dostaje, ma inhalację 5 razy w ciągu dnia (za tydzień już będzie miał tylko 2- z pulmicortu)... mamy unikać nowości w diecie, przede wszystkim nowości z białkiem krowim, bo ponoć jakieś tam wiązania tego białka też mogą wywoływać astmę, na razie nie zmieniać mleka mimo, że może mieć lekką skazę białkową, ale widać że mały toleruje enfamil... jak najszybciej mamy też zrobić panel alergiczny z krwi, żeby mieć jakiś obraz... niestety powiedziała pani alergolog, że wynik negatywny z krwi nie znaczy, że alergii nie ma, może oznaczać, że jest słaba. aktualnie miesiąc inhalacji, potem zmiana leków pod tubę inhalacyjną, unikanie infekcji..
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Re: Alergia dzieci

Postprzez kitek » 8 cze 2013, o 20:57

Nanien, ehhhh cieżkie to wszytsko...zważywszy ze Olek jeszcze taki mały...ale tak sobie mysle ze dobrze by było zeby te testy cos wykazały...przynajmniej sytuacja byłaby jasna i wiadomo byłoby jak małego leczyc...biedactwo :( oby sie tylko do inhalacji przyzwyczaił...ale bedzie dobrze :) na pewno :)
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Nanien » 8 cze 2013, o 21:05

z tymi testami doczytalam jest tez tak... ze moga wyjsc falszywie negatywne, jezeli dziecko nie mialo stycznosci jeszcze z jakims alergenem... a z inhalacjami sobie radzimy coraz lepiej- sadzam mlodego na kolanach przy komputerze i ogladamy piosenki dla dzieci... inhalator nasz dosc szybko podaje, ja tez nie daje duzo soli i dwie piosenki i po inhalacji.. dwie dajemy rade w ciagu dnia ucelowac w spanie, wiec 3 kombinujemy.. a za 4 dni bedzie jedna rano i jedna na śpika wieczorem :)
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez chantel1 » 9 cze 2013, o 09:08

my też po testach z krwi - i wczoraj na wizycie kazali po skończeniu przez zuz roku powtórzyć. takżenanien wiem co czujesz, choć my aż takich "atrakcji" nie miałyśmy;/ trzeba mieć tylko nadzieje że będzie lepiej, i że może jakimś cudem to jednak nie alergia
Obrazek
chantel1

Postprzez Nanien » 9 cze 2013, o 09:11

chantel1, ale to niestety jest u nas alergia IgE zależna... w szpitalu powiedzieli, że tak wysoki wynik IgE świadczy o silnej reakcji alergicznej, że gdyby wynik negatywny wyszedł, to on nie wykluczałby alergii, ale wynik "pozytywny" tylko ją potwierdza niestety :( mam nadzieję, że u Was to nie alergia.. a tak na marginesie, robiłaś badanie samego IgE?
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez magda mamuśka » 9 cze 2013, o 10:28

U Ani wyszło 12 % !! eozynofilów (norma 0-5%) jutro robimy IgE całkowite i toksokarozę IgE i mam nadzieję że to tylko alergia....
Obrazek
Obrazek
magda mamuśka

Postprzez chantel1 » 9 cze 2013, o 11:08

nanien tak robiłam - generalnie zrobiliśmy pod kątek alergii jej wszystko co było można - w tym panel żywieniowy, wziewny itd - wszystko u nas ujemne - ale marchewki nie jest w stanie mi zjeść, bez wysypki/kolki więc nakaz odstawienia mamy na 3 misiące. Ale w zwiiazku ztym że ma takie reakcje za 6miesięcy mamy powtórę badań
Obrazek
chantel1

Postprzez Mimi » 9 cze 2013, o 13:57

U nas w tym panelu pokarmowym wyszły tylko orzeszki ziemne,z którymi rzecz jasna Igor styczności nie miał.A inne produkty, na które źle reagował wyszły ok.Także jak dla mnie te testy to żenada.A IgE całkowite podwyższone,jednak rozmawiałam z inną alergolog to mówiła,że nie zawsze to świadczy o alergii.
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez magda mamuśka » 25 cze 2013, o 00:18

Wyszło nam IgE 226,90 IU/ml przy normie dla dzieci do 2 lat 1.7-22.7 IU/ml <szok>
Nie wiem co mam o tym myśleć,nasza pediatra złapała się za głowę jak to zobaczyła.Dała skierowanie do alergologa,ale znaleźć dobrego to dopiero wyzwanie.
Może słyszałyście o dobrym alergologu w Warszawie ?
Obrazek
Obrazek
magda mamuśka

Postprzez kitek » 25 cze 2013, o 11:11

magda mamuśka a co sie Ani dzieje ze roblsicie test??
Obrazek
kitek

Postprzez magda mamuśka » 25 cze 2013, o 18:34

kitek doktorka stwierdziła że mała jest blada i coś słabo chodzi to trzeba jej zrobić morfologię.Ja dodałam że może w końcu sprawdzić czy nie jest alergiczna bo od dawna ma wysypkę na rękach i nogach i jakoś jej nie schodzi samo !! Co ona sugerowała <idiota>
Morfologia wyszła taka sobie, Ania wszystkie wartości ma w dół i tak jak wyżej pisałam
eozynofile ma 12 % przy normie 1-5.
Podwyższona wartość tego może sugerować różne ciężkie choroby no i alergie też.
Dlatego znowu ją kłuli i badali IgE całk.
magda mamuśka napisał(a):Wyszło nam IgE 226,90 IU/ml przy normie dla dzieci do 2 lat 1.7-22.7 IU/ml <szok>
Nie wiem co mam o tym myśleć,nasza pediatra złapała się za głowę jak to zobaczyła.Dała skierowanie do alergologa

Ogólnie to małej nic nie jest prócz tych wysypek i kataru od czasu do czasu. Ale ja jestem bardzo alergiczna , mam ciągłe pokrzywki <szok> czasem tak straszne że nie
mogę wyjść z domu i nie chcę dopuścić do tego samego u Ani.
Obrazek
Obrazek
magda mamuśka

Postprzez kitek » 25 cze 2013, o 20:55

magda mamuśka aaa rozumiem czyli wysypki :| no ale jak ty jestes alergik to faktycznie mała miała po kim odziedziczyc :) ale dobrze ze juz przynajmniej cos wiecie, bedzie mozna małej pomóc i reagowac w razie W. a co lekarz na tą "obniżoną"morfologie??
Obrazek
kitek

Postprzez magda mamuśka » 26 cze 2013, o 02:18

No właśnie nie kazała się przejmować,bo nie są to duże wartości i kazała dawać Kinder Biovital <mysli> przez 3 m-ce.
Ja jednak trochę się niepokoję tymi wynikami <stres>
Obrazek
Obrazek
magda mamuśka

Postprzez Anett..23 » 27 cze 2013, o 23:17

Moja pediatra, a to mądra kobieta, poradziła mi żebym Roksanie żadnych testów nie robiła, a alergologa sobie odpuściła. Doktorka jest zdania, że jest sens robienia testów skórnych u dzieci ok 7 roku życia jak już układ immunologiczny jest podobny jak u dorosłego. Wcześniej mogą wyjść z testów różne nie do końca pewne informacje, które tylko mętlik sieją i u lekarzy i u rodziców.
Obrazek
Anett..23

Postprzez magda mamuśka » 27 cze 2013, o 23:30

Anett..23 różnie to bywa,są alergie i alergie.Ja też nie chcę małej męczyć,ale wolę sprawdzić i wiedzieć że jest ok niż czekać na jakieś gorsze objawy.
Ja jestem b.alergiczna i po swoich doświadczeniach nie chcę żeby Ania cierpiała.
Obrazek
Obrazek
magda mamuśka

Postprzez Anett..23 » 28 cze 2013, o 09:13

magda mamuśka no rozumiem o co chodzi. U nas alergia nie jest aż tak nasilona. Ja teraz tylko w kwietniu jakoś miałam mocno alergiczny nieżyt nosa. Roksana smarka prawie cały czas, ciężko tylko określić ile w tym winy alergii, a ile infekcji ze żłobka. Poza tym mleko ma ograniczone do minimum, a u niej od urodzenia była stwierdzona skaza białkowa. Chodziło mi o znalezienie ewentualnych innych alergenów. Natomiast lekarka mnie uświadomiła, że póki nie ma typowych objawów alergii, to nie ma sensu robić testów na wszelki wypadek. Wszystko jednak zależy, tak jak piszesz, od rodzaju i nasilenia alergii.
Obrazek
Anett..23

Postprzez klaudia » 17 lip 2013, o 20:50

Zrobiliśmy Patrycji testy z krwi na 2 alergeny: kazeina i Beta-Laktoglobulina- w wynikach wyszła klasa 0 czyli wygląda na to, że Pati już nie ma skazy białkowej <rotfl3>
Obrazek
klaudia

Postprzez nina85 » 17 lip 2013, o 21:26

Dziewczyny POMOCY!!!! Cos uczula Wika i ja nie wiem co :( Wikul ma czerwone plamy pod kolanami i pod pachami. Te pod pachami schodzą w dół czerwonymi krostkami. Dostał maść Cutivate smarujemy nią od poniedziałku, efekty są marne :( czyli nadal jest w kontakcie z alergenem. Teraz się zastanawiam, od soboty Wiki je praktycznie tylko mleko (Hipp bio combiotyk 2- jak skończył 10m-cy przeszliśmy na 3- tak radzi producent, ale wróciliśmy na 2 bo Wiki nie bardzo chciał je jeść) wczoraj tylko zjadł krupniczek na podstawowych warzwach- marchewka, zeimniak, kawałeczek piertuszki, ryż i piers z kurczaka. Zastanawiam się czy możliwe jest żeby nagle uczuliło Go mleko? co innego? jak mam odmówić roczniakowi jogurtu itd???
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez kitek » 17 lip 2013, o 21:34

nina85 a co je mlecznego odórcz mm??to ze uczula go hipp jest mało prawdopodobne, warzywka raczej tez nie(przeciez je je od dawna) wiec albo alergia kontaktowa albo własnie jakis nabiał... a tak mi sie teraz przypomniało...wiki nie brał teraz antybiotyku...cos pisałas ze mu dajesz...
Obrazek
kitek

Postprzez nina85 » 17 lip 2013, o 21:39

Tak to wygląda:
pod kolankami-teraz dodatkowo coś Go uchlało :/
ObrazekObrazek
i pod paszką :
ObrazekObrazek
kitek brał, ale to pod kolanem ma od dłuższego czasu. Z nabiału jadł tylko serki Danonki, ewentualnie jogurt naturalny Danon ze zbożami, żagko jakiś inny jogurt owocowy. Ale od kilku dni nie je jogurtów.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Następna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci