Alergia dzieci

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Alergia dzieci

Postprzez honey1919 » 15 maja 2015, o 17:37

Ale też wysypało już 2 miesiąc, na rękach i klatce piersiowej. Diagnoza- AZS. W planach mam testy. Póki co odstawiłam mleko i ograniczyłam produkty mleczne i jest ciut poprawy, ale nie wiem czy od smarowania, czy od tego ograniczenia <bezradny>
Obrazek
honey1919

Postprzez Nanien » 15 maja 2015, o 18:49

u nas non stop kaszel, katar.. dzisiaj zaliczylismy laryngologa bo Olo niedosłyszy, ale to na szczęście tylko od alergii... zmiana leków, a na koniec czerwca badania skórne
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Mimi » 15 maja 2015, o 22:16

Jak ja naszą alergolog zapytałam o testy skórne to powiedziała,że jest za mały i nie wyjdą <co> W poniedziałek jeszcze wziewne będą
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez Nanien » 15 maja 2015, o 22:34

Mimi generalnie każą czekać do 3 lat Olek będzie miał prawie 3 na koniec czerwca o zarówno pediatra, laryngolog i alergolog powiedzieli, że czas na testy, bo to leczenie tych wecznych katarów itd to granie w ciuciubabkę
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez kitek » 16 maja 2015, o 10:49

my mielismy testy skórne w marcu jakos wiec wik mial niecale 2,5 roku...mial 20 pokarmowych i 20 wziewnych, nic nie wyszło... na jesien moze zrobie z krwi...
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez nina85 » 19 maja 2015, o 20:50

kitek powiedz mi jak Wiktorek zniósł testy? jak tpo wygląda? nas pewnie też czekają, Wiktor ma zsypane ramiona taką kaszką no i ciągła woda z nosa...zresztą z Nikodemem nie jest lepiej...tak na dobrą sprawe katar ma od lutego...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez gaja32 » 19 maja 2015, o 21:21

nina85 Twój opis bardzo jest podobny do tego, co ja znam z autopsji! Tylko Misio ma takie czerwone wyłącznie policzki a nie ramionka. No i pediatra zapytała mnie tym razem o katar, od kiedy ma i ja palnęłam, że od zawsze! No bo wiecznie coś tam jest i własnie dlatego, że ten nosek ciągle zajęty, to pediatra powiedziała, że raczej nie chodzi wyłącznie o sezonowa alergię, ale o roztocza.

Misiowi wszystko z buźki pięknie zeszło po lekach. Dostaje rano Aerius (roztwór doustny), a wieczorem rozpuszczam mu tabletkę Singulair. Smarowałam mu też buźkę kremem Bepanthen sensiderm krem. Fajny ten krem. U nas zadziałał bardzo szybko.

Przyłączam się do pytania o to, jak wyglądają te testy, bo pewnie i nas czekają.
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez poliglutka » 19 maja 2015, o 22:51

Leszek miał robione testy skórne na jesieni, o dziwo nic nie wykazały ;) Same testy są przeprowadzane dość szybko. U nas babka sadzała Leszka, dawała mu kartkę z wypisanymi numerami, podwijała mu rękawek, naklejała podłużny plasterek i długopisem pisała liczby, takie jak na kartce. Potem brała z różnych fiolek/ pojemniczków takie pipety, coś w stylu tych których się używa do pobierania moczu do testów ciążowych i koło tych numerków zakraplała po jednej kropelce. Potem brała znów do każdej kropelki inne malutkie ostrze i nakłuwała nim na tych kropelkach. I już, trzeba było odsiedzieć o ile dobrze pamiętam ok pół godziny, starając się nie ruszać rączką żeby się nic tam nie rozmazało. I szło się do pani alergolog która oceniała co i jak. U nas ogólnie pani alergolog była dość dokładna, wręcz miałam wrażenie że się czasem na mnie patrzy jak na złą matkę bo np nie pamiętałam kiedy dziecko brało jaki lek. Wszystko musiała wiedzieć, zawsze dokładnie Leszka badała, nawet głupi katar ją interesował.
O dziwo Leszek te testy bardzo dzielnie znosił, zresztą z tego co widziałam wszystkie dzieci wychodziły normalne, nikt nie płakał.
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez kitek » 20 maja 2015, o 09:52

nina85 wyglada to wasnie tak jak Poli napisała:) u nas pierwszy raz byl placz ale tylko przeze mnie bo mu powiedzialam ze bedzie male "kuj, kuj" a on to skojarzyl z pobieraniem krwi i sie rozpłakał. zaczal juz jak pani malowała kropeczki, a skonczył jak juz kłuła ostatnie;) drugi raz wiedzial co go czeka( było 2 tyg przerwy), ale nic nie marudzil, bo chyba pamiatał, ze poprzednie nie bolalo i nie ma co dramtayzowac. była tez inna pani, narysowala myuauto na rece, pozniej reszte tych kropek,opowiadala jakie historie, ze rysuje autostrade i te klimaty, siedzial jak zaczarowany, nawet nie pisnął i powiedzial ze pojdzie jeszcze raz:) takze mysle ze w tym przypadku nie ma co dziecka przygotowywac ze moze bolec, bo chyba to faktycznie nic nie boli:) a jak jeszcze fajna osoba to robi to w ogole bez problemu:)
Obrazek
kitek

Postprzez honey1919 » 20 maja 2015, o 10:57

Ja miałam testy robione dokładnie tak jak Poli opisywała i mnie to bolało <boisie> i szczypało w tych miejscach gdzie wychodziło uczulenie. No bardzo mi się to nie podobało, czułam te ukłucia, a ten świąd to wściec się można :P
Dlatego ja się obawiam jak Ala to zniesie jak stara matka średnio zadowolona była :)
Obrazek
honey1919

Postprzez kitek » 20 maja 2015, o 11:53

honey1919 bo to pozniej moze faktycznie swedziec, szczegolnie jak wychodza bąble, ale nie wolno drapac;) wika nic nie szczypało ani nie swedziało bo nawet nie dotknał ręki:)
Obrazek
kitek

Postprzez Mimi » 20 maja 2015, o 12:30

Mój Igor też na ramionach i udach ma kaszke,czasem tylko wypukla,czasem lekko czerwona. Testów wziewnych nie odebrałam bo młody chory i nie mam jak się ruszyć.
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez Nanien » 20 maja 2015, o 16:20

u nas alergolog powiedziala ze testy maly bedzie mial na plecach, nie na rece?
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez kitek » 20 maja 2015, o 21:32

Nanien a macie rece czyste bez zadnych zmian?bo ja cos nie tam jest z rekami o wtedy zazwyczaj robi sie gdzie indziej
Obrazek
kitek

Postprzez Nanien » 21 maja 2015, o 05:20

kitek rece czyste...
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez kitek » 21 maja 2015, o 10:24

Nanien a to nie wiem czemu...:/ u ans na rekach były...i babka mowiła ze gdzie indziej to robia jak ręce "zajete"...a moze to tak profilaktycznie zeby nie drapal??bo jednak na plecach nie da rady, a jak wychodza bąble to swedzi...

p.s. 5:20- nie pospalas sobie;)
Obrazek
kitek

Postprzez Nanien » 21 maja 2015, o 12:28

kitek no dzisiaj Lila od 4:30 nie spala... a normalnie spi do 7.... :P
ObrazekObrazek
Nanien

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci