Badanie krwi

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Badanie krwi

Postprzez klaudia » 7 lis 2014, o 10:38

kasieks bardzo mi przykro, że musisz tak się zamartwiać :( Nie wiem czy Cię to pocieszy ale moja teściowa ma chyba podobny problem. Jeśli pobrana próbka krwi nie zostanie zbadana od razu tylko poleży w probówce to wychodzą jej tragiczne wyniki.Chodzi podobnież o to, że płytki jej się bardzo zlepiają, lekarz jej powiedział, że przy takim wyniku powinna mieć przetaczaną krew... Ma z tym problem od dawna, najgorzej jak trafi na jakąś nową osobę w laboratorium... tłumaczy jak to wygląda a oni jej nie słuchają i później musi powtarzać badanie. Mocno wierzę w to , że u Twojej Leny to też niegroźna anomalia <pocieszacz> <pocieszacz> <pocieszacz> <pocieszacz> <pocieszacz> <pocieszacz>
Obrazek
klaudia

Postprzez kasieks » 7 lis 2014, o 15:21

klaudia dzięki za słowa otuchy, każde są dla mnie bardzo cenne, od wczoraj czuję jakbym nosiła taki wielki kamień powieszony przy sercu, który powoduje ucisk <buziak> jest mi smutno i strasznie się boję o nią :( jakby to nie był problem to zapytałabyś teściowej o jakie wyniki krwi chodzi dokładnie? bo akurat płytki u nas są w normie, tylko krwinki, hemoglobina i hematokryt powyżej normy czyli typowa nadkrwistość, czasem znacznie ponad normę,czasem mniej i właśnie nie wiemy od czego to może zależy? wczoraj pielęgniarka co pobiera krew w GCZD w Katowicach zasugerowała, ze pobieranie krwi z palca zwiększać może te wyniki a z żyły wyjdą lepiej i tak było, zresztą gdy Lenka wylądowała w szpitalu po omdleniu w przedszkolu też miała krew braną z żyły i tam wyszły super wręcz... To co napisałaś dało mi do myślenia, bo być może w laboratorium pobierają krew do pewnej godziny i dopiero badają ( u nas tylko pobierają a badania są gdzie indziej) a w szpitalu wszystko jest na miejscu więc idzie to ciągiem? jak nie będziemy robić badan w GCZD to będę od razu ją ciągła tam gdzie zbadają jej krew od razu i pobiorą z żyły, dzięki za radę <buziak>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez oresteska » 7 lis 2014, o 15:44

kasieks rozumiem ze sie denerwujesz, kazda z nas by sie denerwowala, ale dla mnie plusem tej sytuacji jest to, ze masz reke na pulsie. Regularne wizyty plus regularne badania i wyniki. To najwazniejsze. Chociaz przydaloby sie znalezc przyczyne? A lekarz ma jakies podejrzenia?
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez kasieks » 7 lis 2014, o 21:13

oresteska nie ma żadnych podejrzeń, rtg ma wykluczyć najprawdopodobniej rozedmę płuc a usg nieprawidłowości nerek w tym torbiele, powiększenie wątroby i śledziony, jakieś stany zapalne bo to tez może wpływać na zwiększoną produkcję krwinek i więcej nic nie wiem, staram się jej dawać jak najwięcej pić bo i odwodnienie może mieć na to wpływ a ona nie należy do dzieci bardzo dużo pijących więc wlewam w nią ile mogę, sam nowotwór nie jest poznany i nie są znane jego przyczyny ale ta wersję wypieram, jest jeszcze sformułowanie "jej uroda", że tak może mieć i nie będzie to wpływać na jej zdrowie, czas i kolejne badania może coś bardziej nam wyjaśnią tylko mi jakoś ciężko o tym nie rozmyślać <buziak>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez Atk » 7 lis 2014, o 21:34

kasieks wiem, że pewnie szalejesz z niepokoju, chyba każda matka potrafi sobie wyobrazić co możesz czuć. Mam nadzieję, że to się wszysto szybko wyjaśni po Twojej myśli! Dotychczas wszystko było w porządku, a gdyby coś miało być nie tak, to podejrzewam, że już dałoby o sobie znać mocniej. Trzymam kciuki! <buziak>
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez klaudia » 8 lis 2014, o 10:10

Rozmawiałam z teściową, u niej wygląda to tak, że czerwone krwinki jej się zlepiają jeśli chociaż chwilę poleżą w probówce.Wychodzi jej w badaniu niewiarygodnie mała ilość. Jak idzie na badanie krwi to lekarz wypisuje specjalną kartkę dla pań z rejestracji, żeby wiedziały co robić.Po pobraniu krwi natychmiast zanoszą próbkę do badania i tylko wtedy wyniki wychodzą w miarę dobrze. Sytuacja jednak inna niż u Twojej Leny ale chodzi o to, że takie anomalie występują i to nic groźnego. Ona też usłyszała, że "taka jej uroda". Trzymaj się ciepło i pisz na bieżąco <buziak>
Obrazek
klaudia

Postprzez kasieks » 8 lis 2014, o 21:55

klaudia dzięki za odpowiedz, rzeczywiście my mamy w drugą stronę... czas pokaże czy i ona ma taką urodę, oby <buziak>

Atk dziękuję Ci bardzo za ciepłe słowa i kciuki, na pewno się przydadzą <buziak>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez seemley » 12 lis 2014, o 22:06

kasieks no przyznam, że przerażająco to wszystko brzmi, ale mam nadzieję, że tylko na wzmożonej czujności się skończy i wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki!
Jakie decyzje kierują Twoim życiem - mądre czy popularne?
www.mojeszkolneperypetie.blogspot.com
seemley

Postprzez kitek » 26 lis 2014, o 14:30

dziewczyny zrobilam malemu podstwowe wyniki krwi i oprcz morfologii w której sa jakies nieprawidłowosci(mam nadzieje ze przez przebyta infekcje) to jeszcze mnie zastanawia wynig IGE całkowitego. wydaje mi sie ze cos jest na rzeczy, tzn jakas alergia, a wynik ma 67 (norma od 0 do 60) wiec nieznacznie podwyzszony...czytalam ze ludzie potrafia miec i 100tys wiec nie wiem czy to 67 moze swiadczyc juz o alergii czy raczej nie?
aa i jeszcze jedno: moze Justyna bedzie widziała: robiłam tez CRP i mam napisane :wynik niezwalidowany...cóz to oznacza:)?
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci