Płaskostopie i inne ortopedyczne zmory :)

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Płaskostopie i inne ortopedyczne zmory :)

Postprzez honey1919 » 18 lut 2013, o 15:23

Byłam dziś z Alicją na kontroli u ortopedy. Kazał nam się pojawić jak Ala będzie samodzielnie chodzić 3 miesiace. No więc poszłyśmy i okazało się, że Alicja stawia koślawo stopy, ma dosyć płaską stopę i ma nóżki wygięte w pałąk, co zdarza się częściej u chłopców niż u dziewczynek w jej wieku.
Jest to dziedziczne- u Kuby w rodzinie występuje płaskostopie. I wyżej wymienione defekty widzę u kuzynki Alicji, która jest teraz nastolatką i niestety chodzi bardzo brzydko, zdziera wszystkie podeszwy, powłóczy nogami.

Lekarz polecił obuwie Aurelka . Czy któraś z Was miała do czynienia z tymi bucikami? Cena jest brzydka- ok 200zł za buty takie domowe.
Ala może chodzic w zwykłych zimowych, czy w zwykłych półbucikach jak przyjdzie wiosna, ale większość dnia ma spędzać w butach korygujących/profilaktycznych Aurelka. A jak będzie już ciepło to ma chodzić w Aurelkach również po dworze.
Mam kupić rozmiar większe, z odkrytymi palcami.
Nie może chodzić boso po płaskim. Trawa i piasek boso- tak.
Dobrze by było gdyby pozbyła się pieluchy, ale to jest na dzień dzisiejszy nierealne, bo ona dopiero od kilku dni nie boi się usiąść na nocnik w ubraniu <idiota>
Kolejna wizyta po wakacjach. Jeśli do 2 roku życia nie będzie poprawy, to czekają nas wkładki ortopedyczne i dłuższa przeprawa ;/
Obrazek
honey1919

Re: Płaskostopie i inne ortopedyczne zmory :)

Postprzez justyna3003 » 18 lut 2013, o 15:28

honey1919, szukaj na allegro jak tylko znasz rozmiar stopy-nowe na all można znaleźć conajmniej ok 50 zł taniej.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez honey1919 » 18 lut 2013, o 15:36

justyna3003, hmmm nie znam rozmiaru, obok mojego osiedla jest M1 i tam jest sklep Aurelka, muszę tam z Alą się udać, zobaczę ceny, pomierzę i porównam z allegro wtedy.
dzieki :)
Obrazek
honey1919

Postprzez oresteska » 18 lut 2013, o 15:59

honey1919 napisał(a):Alicja stawia koślawo stopy,
taaa skad ja to znam. Jakis czas temu pisalam wam o tym ze Ola tez ma koslawosc stop (piet). I winne bylo stawianie pierwszych krokow na boso w domu.

Powiem ze swojego doswiadczenia, jak to u nas wygladalo. Nam polecono obuwie Bartek, i do tego wkladki ortopedyczne supinujace. Nosimy te buty plus wkladki juz ponad 1,5 roku, efekty sa ale bardzo powolne. Buciki przede wszystkim powinny miec wysoka, sztywna pietke. Takie zwykle z CCC sie nie nadaja. Moim zdaniem duzo daja te wkladki supinujace.

Pierwsze Bartki kupilam w sklepie, Pani ladnie zmierzyla nozke, wzielam rozmiar wieksze bo przeciez wkladke trzeba upchnac. Bartki tez niestety kosztowalu 180 zl. Teraz kupuje na Allegro uzywane Bartki, zazwyczaj koszt okolo 50 zl :) Dzieci w tym wieku nosza buciki max jeden sezon, wiec nawet uzywane nie sa mocno zniszczone. Mam zawsze dwie pary - jedna do domu, a druga na podworko. Wkladki tez od razu dwie pary kupilam.
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez justyna3003 » 18 lut 2013, o 16:02

oresteska, a te używane to nie jest tak, że się jednak deformują-tzn dopasowują do stopy pierwszego właściciela?i potem już nie spełniają swojej funkcji korygującej u kolejnego dziecka? tak mi się coś wydaje, że tak jest-i taki jest ich sens-no chyba że te wkładki są jakieś twarde i stopa nie odczuwa jakby kształtu wnętrza buta tylko już samej wkładki...
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez honey1919 » 18 lut 2013, o 16:07

oresteska, dzieki za odp. Nam narazie bez wkładek kazał kupić i przyjść po wakacjach na kontrole.
No właśnie też się zastanawiam, czy uzywane buty ortopedyczne.korygujące itp spełniają swoją funkcję?
Ceny tych butów są powalające, niezły biznes :) no ale materiały muszą być porządne a to kosztuje.
Obrazek
honey1919

Postprzez oresteska » 18 lut 2013, o 16:32

Jak kupuje buciki uzywane - to wyjmuje ich ,,fabryczna'' wkladke i wkladam swoja ortopedyczna. Wiec nie ma problemu ze buciki byly dopadowane do innej stopy. Tak jak pisalam, nam ortopeda mowil ze najwazniejsze zeby bucik zakrywal piete. Zeby pieta byla sztyno i stabilnie owinieta. I oczywiscie wypychanie stop na zewnatrz poprzez wkladki ortopedyczne.

Tak miedzy nami mowiac, nawet gdybym nie uzywala tych wkladek, to i tak bym kupowala buciki uzywane. Wystarczy policzyc ile bucikow idzie w ciagu roku: minimum jedna para na wiosne, lato, jesien i zime. Do tego ze dwie pary kapciuchow do chodznia po domu. Kazda para po 200 zl... Mnie na to za bardzo nie stac. Nie oszczedzam na zdrowiu dziecka, ale sa pewne granice <bezradny>
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez dria » 18 lut 2013, o 17:09

Mój lekko też ma problemy,ale stawia stopy jakby do środka.I kazała wkładki zakupić,jak nie minie do 3 roku,wtedy na jakieś ćwiczenia,ale ja też z nim trochę ćwiczę,masuje(pokazała mi 3 ćwiczenia) Ale widać różnicę,że wkładki działają.
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez Brunsiaczek » 18 lut 2013, o 21:28

U nas w przedszkolu dzieci maja taką gimnastykę- cos jak korekcyjna-ale taka ogólna dla wszystkich dzieci. Dużo ćwiczeń jest na nóżki właśnie -zwykłe chodzenie na piętach, na krawędziach stóp, na paluszkach, kręcenia kółek stópką i paluszkami, łapanie chusteczki palcami nóg- wszystko ma wzmocnić i uelastycznić mięśnie stópek. Wiem o tym, bo Wojtek tak bardzo lubi te ćwiczenia, że często sie nimi popisuje w domu.
Tu macie zestaw ćwiczeń na płaskostopie: http://www.edukacja.edux.pl/p-72-zestaw ... taniem.php
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez oresteska » 19 lut 2013, o 08:39

dria napisał(a):Ale widać różnicę,że wkładki działają.
mi sie tez wydaje ze najwiecej dzialaja wkladki.
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez honey1919 » 19 lut 2013, o 08:58

Brunsiaczek, sama pamiętam gimnastykę z przedszkola, i takie ćwiczenia, które wymieniłaś :)
a na wkładki takie roczne dziecko jest chyba małe co? Lekarz powiedział, że od 2 roku życia ewentualnie wkładki, u Was od kiedy wkładki zaczęłyscie używać?

jadę dziś z Alą obejrzeć te Aurelki, dużo czytałam, opinie są różne. Podobno najlepsze są te pierwsze domowe kapcie od nich a później w kolejnych modelach ludzie narzekają na skórę butów, że szybko się zdziera.
O Bartkach też czytałam różne, ale chyba ile ludzi tyle opinii na każdy temat :)
No nic, zastosuje się do zaleceń lekarza i wezmę Aurelki a najwyżej poźniej zmienię firmę. Ciekawe czy uda mi się do piątku je dostać <co> później wyjeżdżamy więc fajnie jakby na wyjazd już były.
oresteska, rozumiem, że z przyczyn finansowych kupujesz używane. U mojej mamy w grupie jest dziewczynka, której rodzice prosili, aby mogła na sali mieć te same buciki co po dworze, bo nie stać ich na 2 pary. I nauczycielki oczywiście wycierają po dworze buciki i dziewczynka może latać po dywanie :)
Obrazek
honey1919

Postprzez oresteska » 19 lut 2013, o 11:19

honey1919 napisał(a): Lekarz powiedział, że od 2 roku życia ewentualnie wkładki, u Was od kiedy wkładki zaczęłyscie używać?
ja sie z Ola zglosilam jak miala cos kolo 1 rok i 9 miesiecy.

Apropo uzywanych bucikow - gdybym kupowala Oli buciki w CCC, takie po 50 zl, to nie ma problemu, moge kupowac ciagle nowe. Ale te Bartki mnie dobijaja finansowo... Fakt jakos jest rewelacyjna, ale ta cena :/
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez dria » 19 lut 2013, o 11:32

No my bylismy jak Rafi miał 2 lata,nie wiem czy roczne dziecko za małe,nam mówił,że najpierw wkładki,a poźniej się zobaczy wtedy trzeba będzie pomyśleć o butach.
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez anfit » 29 mar 2013, o 17:00

Byliśmy dzisiaj na bilansie 4-latka i pediatra zdignozował u Mai stopę płasko-koślawą (tzn.potwierdził to, co zaobserwowaliśmy sami), a co za tym idzie skoliozę prawostronną. Ponieważ zięć tego lekarza jest ortopedą i akurat miał się pojawić w przychodni (zbieg okoliczności, bo tam nie pracuje), kazano nam zaczekać. Oto co orzekł ortopeda: stopa płasko-koślawa to wada dziedziczna (w naszym przypadku: ja, mąż i dziadkowie). Ćwiczenia w ramach gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w przedszkolu oraz dodatkowe w domu - owszem, ale wyłącznie, aby była aktywność ruchowa (efektywnosć znikoma). Zalecany basen i siedzenie "po turecku" (absolutnie nie w kształcie litery "V"). Ponadto klin do buta - nawet nie wkładki, ale właśnie klin. Zanim rozpocznę poszukiwania w sklepach internetowych i stacjonarnych, zapytam Was - moze któraś wie, gdzie taki klin dostanę?
Zastanawiam się nad wizytą u innego ortopedy - w celu potwierdzenia uzyskanych dzisiaj informacji.
Co lekarz - to opinia <idiota>
Obrazek
Obrazek
anfit

Postprzez anfit » 11 kwi 2013, o 18:03

Byliśmy u ortopedy i oto co zalecił:
- siedzenie "po turecku",
- basen,
- zabawy np. chwytanie paluszkami różnych przedmiotów, kreślenie kółek, chodzenie na palcach, na zewnętrznych stronach stopy itp.,
- chodzenie jak najczęściej boso,
- buty ze sztywnymi piętami,
- kontrola za rok.

Na chwilę obecną Maja ma ładnie wyprofilowaną stopę i wymaga "jedynie" wzmocnienia mieśni. Większosć Jej rówieśników (zdaniem lekarza) ma o wiele gorsze wady.
Dostaliśmy zakaz na jakiekolwiek wkładki i kliny <idiota> Są stosowane w sytuacjach, kiedy dziecko z powodu płaskostopia skarzy się na ból nóg. A tak w ogóle to "rozleniwiają" one nieco mięśnie.
Wizyta była niezwykle sympatyczna :) Uspokoiłam się...
Na wiele pytań i wątpliwości ortopeda wyczerpująco odpowiedział :)
Wiadomo - co lekarz, to opinia, ale ja bardzo zaufałam temu ortopedzie. Ma niezwykle dobre opinie i wiele sukcesów.

Dopiero na końcu wizyty przyznałam Mu się, że chodził z moim bratem do szkoły ;)
Obrazek
Obrazek
anfit

Postprzez oresteska » 12 kwi 2013, o 07:44

anfit, widze za zaufalas mocno temu lekarzowi, ale ja ci z wlasnego doswiadczenia radze zebys przeszla sie do jeszcze jednego ortopedy, tak na wszelki wypadek, jesli potwierdzi to co ten to bedzie OK :)
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez Kinga84 » 12 kwi 2013, o 13:45

anfit, jeden ortopeda Wam zaleca wkładki, drugi ich zakazuje - i bądź tu mądry...

My z Kubusiem też byliśmy jakiś czas temu u otropedy na "ocenie chodu", na szczęście stópki stawia prawidłowo, ale ma nóżki lekko krzywe w kolanach, chyba to to samo co u Was honey
honey1919 napisał(a):ma nóżki wygięte w pałąk
w każdym razie babka powiedziała, żeby wznowić podawanie witaminy D i nie pozwalać siedzieć małemu na kolanach z łydkami na zewnątrz.
Ciekawą rzecz też powiedziała, że dzieci które wcześnie są stawiane na nóżki lub same wcześnie wstają i szybko zaczynają chodzić zazwyczaj nieprawidłowo stawiają stópki. Mój mały był leniem w tym temacie ale może mu to na dobre wyszło <idiota>
Obrazek
Kinga84

Postprzez anfit » 12 kwi 2013, o 15:59

oresteska napisał(a):przeszla sie do jeszcze jednego ortopedy

Konsultowaliśmy to juz u dwóch lekarzy.
Kinga84 napisał(a):jeden ortopeda Wam zaleca wkładki, drugi ich zakazuje

Nie do końca... - pierwszy ortopeda również odradzał wkładki, wspominał o klinie, co drugi ortopeda nam wyjaśnił = podwyższenie części wewnętrznej buta, a jeszcze lepiej częste zabawy z chodzeniem na zewnętrznej stronie stopy.
Obrazek
Obrazek
anfit

Postprzez honey1919 » 12 maja 2013, o 09:02

Buty profilaktyczne Aurelka kosztują ok 180zł. Buty profilaktyczne Daniel- 90 zł już z przesyłką na allegro.
Czy któraś z mam używała Danieli ? co możecie o nich powiedzieć ? chyba zamówię na allegro bo różnica w cenie porażająca a właściwości, na których mi zależy, takie same: sztywny zapiętek, wyprofilowana wkładka, wysokosc za kostkę.
Obrazek
honey1919

Postprzez oresteska » 12 maja 2013, o 11:07

honey1919, my mamy Daniele jako kapciuchy do przedszkola. W sumie jestem zadowolona, bo rzeczywiscie maja wszystko to co trzeba. Ale jednak one sa bardziej takie kapciuchowate, takie zwykle Aurelki czy Bartki wydaja sie byc mocniejsze. Tylko ta cena...

Jak mozesz, przejdz sie do sklepu i ,,obmacaj'' te Danielki, bedziesz wiedziala jaka jest roznica. Generalnie ja jestem zadowolona :)
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Następna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci