Płaskostopie i inne ortopedyczne zmory :)

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Płaskostopie i inne ortopedyczne zmory :)

Postprzez buzia » 14 gru 2014, o 22:22

gaja32 czyli w sumie dobrze ze poszliscie na wizytę :) może faktycznie uderzył się gdzieś w to kolano w przedszkolu <co> z tym ze chyba by Ci to już powiedział:-/
ObrazekObrazek
buzia

Kim jestem?: staraczka

Postprzez gaja32 » 9 mar 2015, o 21:36

Dziś byłam z Krzysiem w Poradni Wad Postawy (w grudniu bolało go kolano, a chirurg orzekł, że dziecko ma płaskostopie i stąd kolana mogą pobolewać i skierował właśnie do poradni wad postawy). W poradni lekarz kazał go rozebrać do majtek, pooglądał, pobadał, posprawdzał, podotykał, powykręcał i zapytał: jak do niego trafiliśmy?! Jego zdaniem o żadnym płaskostopiu mowy nie ma. Stopki Krzysia są pięknie wysklepione, co mi zaprezentował na takim specjalnym urządzeniu, no i w ogóle jego zdaniem jest ok.
Powiedział jedynie, że Krzysio wykoślawia lekko piętę i żeby mu pozwolić chodzić boso po domu, żeby stopki wzmocnić. Doradził też, że możemy kupić wkładki i włożyć je do butów, w których Krzyś chodzi po przedszkolu (i tylko do tych), a pod koniec roku wyjąć i powinno minąć bez śladu. Hurrrrra!
Tylko dalej nie wiem, dlaczego kolanko bolało...
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez Atk » 9 mar 2015, o 22:19

gaja32 może to był zwykły ból wzrostowy i nie ma po nim śladu <buziak>
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez poliglutka » 9 mar 2015, o 22:37

My mamy skierowanie od pediatry do ortopedy. Trzeba w końcu z tym ruszyć :/
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez honey1919 » 9 mar 2015, o 22:51

poliglutka a po co macie?
Ja byłam u ortopedy dr Sionek. Podobno bardzo dobry, kolejki do niego długaśne, nawet prywatnie. No ale dostałam się w miarę szybko.
Rzeczywiście fajny lekarz, konkretny. Zbadał całą Alę, stopy, kolana, biodra, plecy, ramiona itd.
Genialne podejście do dzieci.
Stwierdził, że Ala nie wymaga obuwia korekcyjnego/profilaktycznego typu Aurelka. Że ma jak najbardziej prawidłowe stopy i kolana. Że to są koślawości/płaskostopie rozwojowe. I do 6 roku życia naprostuje się wszystko. Że chodzi bardzo ładnie jak na swój wiek, bo właśnie w jej wieku najbardziej widać płaskostopie.
Zalecił jak najwięcej ruchu dla stóp.
Stwierdził, że siedzenie na literkę W jest normalnym etapem rozwojowym i odkąd medycyna korzysta z tomografii komp to nie wykazano, aby takie siedzenie wykrzywiało kolana.
Kolejna wizyta w 6 roku życia. Wtedy uwidaczniają się skoliozy i inne dziadostwa i że każde dziecko w wieku 6 lat powinno mieć zbadany kręgosłup.
No i nie wiem czy mu wierzyć. Bo mnie się jednak stopy Ali nie podobają :)
no ale to bardzo dobry lekarz i już drugi, który powiedział , że wcale nie jest źle z Ali nogami.
Obrazek
honey1919

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci