Płaskostopie i inne ortopedyczne zmory :)

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Płaskostopie i inne ortopedyczne zmory :)

Postprzez Makarena » 24 sty 2014, o 21:34

Chciałabym Wam się pochwalić, że od 3 miesięcy jeździmy na rehabilitację z Mateuszem, ćwiczymy w domu....No i to są jakieś cuda chyba. Chłopczyk jak struna!!! Wraz z rehabilitacją zmieniło się na lepsze jego zachowanie w szkole!! Jest związek, jak nic. Warto ćwiczyć.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez Mika » 24 sty 2014, o 21:37

Makarena ale co mu dolegało?
Obrazek ObrazekObrazek
Mika

Kim jestem?: Wiedźmą ;)

Postprzez Makarena » 24 sty 2014, o 21:45

neurolog napisała: ogólnie niezgrabny. Zmartwiło mnie, że wszystkie dzieci biegną- Mat zawsze na końcu. Jak biegnie, tak dziwnie nogi rotuje do środka. Lekki platfus. No i na rowerze...wstyd przyznać, nie umie. Choć z patyczkiem mamusia i tatuś biegali wiele tygodni. Nawet porządnego pajacyka nie zrobił, coś z koordynacją ruchów nie tak.
A teraz??? Duużo lepiej, nawet wysoko skacze, z nogami złączonymi, czego nigdy nie zrobił- tylko noga, za nogą. Biedny, miał na szkolnym w-fie stres, we wszystkim ostatni. Dlatego nadrabiał rozrabianiem.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez annie_03 » 25 sty 2014, o 21:23

Makarena no to najważniejsze, że teraz Mateuszowi będzie łatwiej bo niestety bycie w szkole zawsze ostatnim łatwe nie jest i faktycznie wiele dzieci nadrabia to rozrabianiem próbując w ten sposób zwrócić na siebie uwagę dorosłych <tak>
Super, że zareagowaliście :) bo niestety wiekszość rodziców sprawę olewa twierdząc, ze dziecko "niedobre i leniwe" oczywiście nie generalizuje, ale w naszym społeczeństwie niestety tak jest...

Gratulacje dla Matiego <brawo>
ObrazekObrazek[/url]*** Aniołek 7-8tc ***
annie_03

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez klaudia » 22 mar 2014, o 14:42

Podejrzewam u Patrycji koślawość kolan. Dodatkowo jedną stopę stawia do środka i ogólnie brzydko chodzi :( 7.04 mamy wizytę u ortopedy.Natomiast chciałam zapytać trochę z innej beczki- planowaliśmy kupić Pati na urodziny rowerek biegowy , czy któraś z Was się orientuje czy są jakieś przeciwwskazania przy tego typu wadach ?? Oczywiście zapytam lekarza ale chciałabym wiedzieć czy mogę chociaż rozglądać się za rowerkiem. Powiem Wam szczerze, że jak okaże się, że nie możemy go kupić to będzie mi bardzo żal... Nie mogłam się doczekać kiedy zrobi się ciepło , Pati uwielbia być ciągle w ruchu więc myślę, że miałaby wielką frajdę z tego rowerka.
Obrazek
klaudia

Postprzez Nanien » 22 mar 2014, o 14:52

ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez kitek » 22 mar 2014, o 15:19

klaudia nie wiem czy dobrze pamietam, ale cos czytalam ze przy plaskostopiu rowerek biegowy niezalecany...ale nie wiem jak to z koslawoscia...
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez dria » 22 mar 2014, o 18:02

klaudia powiem tak lekarze mają różne podejścia,jeden zabroni,drugi nie. Nie wiem czemu mają różne podjejścia,raz usłyszłam,że zabronienie rowerku biegowego na koślawość to jak zabronienie dziecku biegać.
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez honey1919 » 22 mar 2014, o 18:57

Ala ma koślawość kolan i pięt. Płaskostopie zanika, stopa się wysklepia ładnie. Koślawość kolan i pięt też się koryguje. W lutym pytałam ortopede czy może jeździć na rowerku biegowym. Powiedział, że tak, że ma korzystać z dzieciństwa, bo stopy się ładnie naprawiają. I na nartach też może w grudniu spróbować.
Jak wada się uwidoczniła to lekarz mówił, że dobrym ćwiczeniem przy Ali przypadłościach jest chodzenie boso na paluszkach. Na rowerku biegowym poniekąd jest się na paluszkach <co> czy nie? My też niebawem kupimy rowerek, no ale mamy przyzwolenie lekarza.
Obrazek
honey1919

Postprzez klaudia » 22 mar 2014, o 20:40

Dzięki za odpowiedzi :) Czytałam Nanien wcześniej tą wypowiedź lekarza, a chwilę później trafiłam na zupełnie sprzeczną więc zgłupiałam <zmeczony> honey1919 a czy te wady przekładają się jakoś na sposób w jaki Ala chodzi ?? Bo Pati wygląda tak jakby niedawno nauczyła się chodzić, nie zbyt zgrabnie to wygląda.
Obrazek
klaudia

Postprzez honey1919 » 22 mar 2014, o 21:55

klaudia teraz już nie. Jak była mniejsza to widać było ewidentnie, że pięty bardzo idą do środka, teraz jest już ładnie. Jeszcze lewa stópka i kolano do dopracowania, ale jak ktoś nie wie o Ali wadach to nie zauważy.
Obrazek
honey1919

Postprzez klaudia » 23 mar 2014, o 00:19

honey1919 dzięki :* Zobaczymy co ortopeda powie , aż się boję <boisie>
Obrazek
klaudia

Postprzez klaudia » 7 kwi 2014, o 22:44

Byłam dziś u ortopedy. Bardzo młody facet na oko ok 30stki, sprawiał wrażenie totalnego luzaka. Nie wiem jak zwykle przebiega takie badanie bo to nasza pierwsza wizyta u tego specjalisty ale tylko obejrzał nóżki jak Pati leżała, kazał stanąć tyłem do niego i koniec. Nawet nie chciał zobaczyć jak chodzi , czy to standard ?? Według niego wszystko jest w porządku , powiedziałam, że Pati stawia nogi do środka to usłyszałam, że to norma, dzieci do 12 r.ż mogą tak robić. Zapytałam o buty to nawet nie obejrzał z bliska, powiedział tylko, że mają być za kostkę.Niby wszystko super, rowerek biegowy jak najbardziej , następna wizyta za rok... nie wiem czy jestem przewrażliwiona ale jakoś mnie nie przekonał <mysli>
Obrazek
klaudia

Postprzez kitek » 7 kwi 2014, o 22:55

klaudia troche lipa jak dla mnie...nasz wizyta tez nie byla rewelacyjna, trwaal krotko,ale mały chodzil w kapciach, bez kapci,w samych skarpetach i na bosaka, pozniej leżał, poruszal mu szkitami i juz:)mnie w sumie przekonal bo ja sama nie widzialam nic niepokojacego, wydaje mi sie ze mały chodzi prosto i dr w sumie to potwierdzil. nie wiem czy jestes przewrazliwona ale jak znam siebie to bym jeszcze poszła do innego, zeby sie upewnic:)
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez gaja32 » 8 kwi 2014, o 20:25

klaudia moja pediatra na bilansie dwulatka mówiła, że wszystkie dzieci mają fizjologiczne płaskostopie gdzieś do 2 roku życia co najmniej i ona na bilansie stopek w ogóle nie oglądała. Jak wróciam do domu z tego bilansu to pamiętam, że patrzyłam Krzysiowi na nóżki, bo głowę bym dała, że on żadnego płaskostopia nie ma, ale wtedy faktycznie chyba to wysklepienie było minimalne. Dziś ma 3 lata i piękne stopki. Może to jeszcze wcześnie dla twojej córci.

Ale stawianie stopek do wewnątrz mnie by niepokoiło, bo z kolei rehabilitantka Krzysia (był rehabilitowany niemal do pierwszego roku życia) uczulała mnie na to, jak Krzysio ustawia stopki podczas raczkowania, że gdyby wykoślawiał, to zaraz mu poprawiac, żeby nie miał złych nawyków, które - jej zdaniem - trudno potem "naprawic".
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez gaja32 » 8 gru 2014, o 13:45

Piszę tutaj, bo to chyba sprawa "ortopedyczna".

Tydzień temu Krzyś zaczął się skarżyć, że boli go noga. Wskazywał okolice kolana. Zdarzało się to już kilka razy. W takich sytuacjach nie stawał na nogę przez kilka godzin, po czym problem mijał bez śladu. Myślałam, że będzie tak samo. Niestety, pierwsza noc była kiepska, dziecko budziło się przy każdej próbie zmiany pozycji, płakało, że noga boli. Ponieważ ból nie mijał całkowicie (było lepiej, ale bolało), to poszliśmy do pediatry. Obejrzała nogę i stwierdziła, że jest lekkaopuchlizna. Wysłała nas na badanie krwi, od razu z marszu. Wyniki miałam odebrać tego samego dnia i jeszcze wrócić jej pokazać. Tak zrobiłam. Wyniki niestety "niejednoznaczne". ASO wyszło 0, ale RF (czynnik reumatoidalny) 22,9 a norma do 20. Wszystkie inne parametry w normie. Wysłała nas do chirurga, by ten wykluczył uraz.
I teraz najlepsze. Wizytę u chirurga udało nam się umówić na 9 grudnia, czyli jutro, ale czyli tydzień po tym, jak Krzysia noga zaczęła boleć...
W piętek Krzyś był już w przedszkolu, bo opuchlizna zeszła całkowicie i zaczął chodzić zupełnie normalnie.
Pójdziemy jutro do tego chirurga, ale nie wiem, co wskóramy.
Krzyś ma stracha, bo chirurg kojarzy mu się z gipsem (miał gips, gdy pękła mu kostka w małym paluszku u stopy). Ja mam stracha tym większego, bo przestraszony Krzyś to siła wulkanu. Jakoś to będzie, mam nadzieję. Tylko żeby udało się wyjaśnić, co z tą nogą...
Obrazek

Obrazek
gaja32

Postprzez justyna3003 » 8 gru 2014, o 21:22

a nie będą to przypadkiem bóle wzrostowe? pytanie nr 2. czy Krzys miał kiedyś kleszcza ?
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez gaja32 » 8 gru 2014, o 21:35

justyna3003 kleszcza nigdy nie mial, nigdy nie zaywazylam tez rumienia czy innego sygnalu, ze cos go ukasilo. O bole wzrostowe pytal pediatre, ale orzekla, ze te dotycza kosci dlugich, a Krzys wyraznie wskazuje punkt i to tuz pod kolanem, czyli pewnie chodzi o staw. Ona obstawiala reumatoidalne zapalenie stawow lub uraz. A ze te wyniki niejednoznaczne, to kazala zaczacod chirurga.
Obrazek

Obrazek
gaja32

Postprzez buzia » 13 gru 2014, o 21:22

gaja32 jak po wizycie u chirurga?
ObrazekObrazek
buzia

Kim jestem?: staraczka

Postprzez gaja32 » 14 gru 2014, o 22:00

buzia miło, że pytasz :)
chirurg stwierdził, że Krzyś ma płaskostopie i dlatego mogą go pobolewać kolana.
Tyle, że od płaskostopia staw raczej nie opuchł. Chirurg przekonywał mnie, że może ten jeden raz to jednak był uraz, może nie uderzył się, ale źle stanął. No nie wiem. Mamy skierowanie do Poradni Wad Postawy. Zobaczymy co tam powiedzą.
Obrazek

Obrazek
gaja32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci