Ząbkowanie

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Ząbkowanie

Postprzez klaudia » 10 mar 2014, o 16:57

justyna3003 my mieliśmy żel dentix , czasem miałam wrażenie , że pomagał , Pati potrafiła sama się dopominać żeby jej posmarować dziąsła. Ale bywały dni, kiedy nic a nic nie działało... używałam też Camilli i również mam mieszane uczucia, nie potrafię stwierdzić czy na 100% pomogły, ale często się po nich uspokajała więc może przynosiły jakąs ulgę <mysli>
Obrazek
klaudia

Postprzez kitek » 10 mar 2014, o 17:44

justyna3003 jak dentinox nie pomaga to juz raczej zaden inny (bez recepty) nie da rady:/ bobodent jest slabszy, babki w aptece mówily ze dentinox najmocniejszy. u nas sie sprawdza, stosujemy tylko w nocy i znieczula na tyle ze maly moze zasnąc. jak jest masakra i nic nie pomaga to wtedy cos przeciwbolowego. ale to przy najcięzszych nocach.
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Mika » 13 kwi 2014, o 12:26

Muszę się pochwalić mojemu synkowi rośnie stała jedynka a mleczak się rusza :)
Obrazek ObrazekObrazek
Mika

Kim jestem?: Wiedźmą ;)

Postprzez Mimi » 21 sty 2015, o 13:13

Piszę tu do Was bo mam problem. Otóż mój Igor nie ma jeszcze żadnej 5-tki i nic się nie zapowiada, by miał niedługo mieć, a za 4dni skończy 30m -cy ! Co powinnam robić? dodam ,że pierwszy ząbek też wyszedł późno bo w 11 m -cy i potem już hurtem poszło. Czy możliwe, że wcale nie będzie miał tych zębów? albo może potem stałe mu wyrosną?
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez kitek » 21 sty 2015, o 13:19

Mimi 5tki rosna zazwyczaj do 3 roku zycia wiec spokojnie:) my tez nie mamy ani jednej:)
Obrazek
kitek

Postprzez Nanien » 21 sty 2015, o 13:26

Mimi Olek tez nie ma żadnej :) a są w tym samym wieku
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Mimi » 21 sty 2015, o 13:32

Kasia naprawdę? jeju kamień z serca ! chociaż w sumie to nie wiem czy to nie jest jakieś zaburzenie ? ja to już interpretowalam tak ,że nie ma ich bo ja w ciąży miałam chirurgicznie usuwana 5-tke właśnie i może dlatego Igorowi nie wyrosły. Albo od antybiotyku amotaks ,który brałam na stan zapalny w kieszonce przydziaslowej.
Obrazek
Mimi

Postprzez Nanien » 21 sty 2015, o 15:42

Mimi spokojnie ;) mają czas :)
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Mimi » 21 sty 2015, o 22:45

moja mama była dziś u naszej dentystki i ta powiedziała, żeby poczekać spokojnie do 3lat bo skoro wszystkie żebyś Igusiowi późno szły to i z tymi tak może być.Do 4 r.ż. mają wylezc wszystkie mleczaki.
Obrazek
Mimi

Postprzez smutna_lala » 22 sty 2015, o 01:03

Ja od dentystki podobnie słyszałam :) spokojnie

Ja mam inne zmartwienie :( Maćkowi na górze brakuje tylko 5-tek właśnie, natomiast na dole: 5-tek i 3-jek. Moim zdaniem dolna 2 Maćka wygląda bardziej jak... 3... Na zdjęciu jest po lewej stronie. Byłam z nim u dentysty, nie otwarł za bardzo dzioba ale z tego co widziała, mówiła, że chyba to 2 tylko taka trochę inna. Im dłużej mu się przyglądam tym bardziej uważam, że zamiast 2 wyszła mu 3 po prostu ... 1 i 2 są zwykle płasko wykończone a ten ząb to raczej "kiełowaty" ... heh
Obrazek
ObrazekObrazek
smutna_lala

Kim jestem?: mamą MaciejKi ;)

Postprzez kitek » 22 sty 2015, o 11:11

smutna_lala mi po tym zdjeciu wydaje sie ze to jednak dwójki ale na zywo pewnie inaczej widac...
Obrazek
kitek

Postprzez Mimi » 22 sty 2015, o 11:57

ja w telefonie, więc mi trudno ocenić. Ale taka możliwość nie jest wykluczona bo mnie 3 górna wyszła dopiero w 5klasie podstawowej! przez co popsula mi cały zgryz i musiałam ostatnie 4lata aparat nosić. Więc anomalia się zdarzają.
Obrazek
Mimi

Postprzez Weronka » 31 sty 2015, o 23:01

Ja dziś podczas wygłupów pocaławałam tak mocno i długo w policzek w okolicy ucha Karolcię i jak dziecko wrzasło, jak zaczęło ryczeć, to myśłam, że mi serce pęknie. Tak ją dziąsła przy próbujących się przebić piątkach bolą, że nawet na dotyk wyczulona... W nocy stan podgorączkowy, zresztą popłakuje co chwilkę przez sen, w dzień jak zjadła łyżkę ciepłej zupy, to też wrzask na całego. Zębów nie umyje, siła chociaż jedynki jej próbuję, do tego z ust czuć taki specyficzny zapach ropy. Najlepiej dać jej niunia, kocyk i herbatkę z soczkiem od cioci Zosi (niani). Ehhh... żal mi jej, straszne są te zęby....
Obrazek
Weronka

Postprzez kitek » 1 lut 2015, o 00:33

Weronka u nas jest total masakra:/ wik ma 8 dzien wysoka goraczke, zdazyl juz zezrec bactrim i zaczac antybiotyk a dzisiaj odkrylismy ze ida mu 4 piatki na raz!!2 sa juz w miare przebite, dwie napuchniete. nie je praktycznie nic od tygodnia-tyle o ile...i tez tylko zimne rzeczy:/ modle sie zeby mu szybko wyszły bo dostanie jakies wrzodow od przeciwgoraczkowych:(
Obrazek
kitek

Postprzez justyna3003 » 1 lut 2015, o 08:32

piątki potrafią długo wychodzić...u nas dolne piątki są wyczuwalne ale jeszcze do przebicia daleko...
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez Weronka » 1 lut 2015, o 21:59

Ja tylko dodam, że Karola w związku z tym ma cały czas katar, który razem ze śliną spływa do garła, więc do tego dochodzi kaszel... Generalnie jej samopoczucie jest beznadziejne, czemu się też w ogóle nie dziwię. Jak jest straszny kryzys, to podaję nurofen, a tak do psikam tantum verde, bo widomo, że maścią przeciwbólową tak daleko w ustach nie posmaruję.
justyna3003 u nas już to tak długo trwa, że się czasami zastanawiam, czy to aby na pewno zęby, ale sama Karola mi pokazała gdzie i co ja boli...
Obrazek
Weronka

Postprzez Mimi » 7 mar 2015, o 13:18

No i jest pierwsza wyczekiwana 5-teczka :) już się krawędzie przebily i za nią idzie druga,więc Igor nie będzie szczerbaty : )
Obrazek
Mimi

Postprzez Weronka » 7 kwi 2015, o 09:11

U nas idą piątki - tym razem potwierdzone przez lekarkę ;)
Obrazek
Weronka

Postprzez smutna_lala » 7 kwi 2015, o 14:39

Weronka i jak Karola to znosi? Maciek ma komplet bez piątek właśnie... ale... widziała go ostatnio dentystka i ten ząb o którym pisałam wcześniej to jednak dwójka, tyle, że... niekształtna ;)
ObrazekObrazek
smutna_lala

Kim jestem?: mamą MaciejKi ;)

Postprzez Weronka » 9 kwi 2015, o 15:30

smutna_lala napisał(a):Weronka i jak Karola to znosi?

Różnie, raz jest lepiej, a raz gorzej... Czasami traci z powodu bzdury cierpliwość, wtedy wiem, że ją boli..
Obrazek
Weronka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci