Autyzm

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Autyzm

Postprzez Nanien » 6 paź 2014, o 20:44

nic oficjalnie przedszkole więcej zrobić nie może ponad to, co już robi... z tego co mówił Dyrektor, to mama mięknie, zaczyna się interesować, ale długa droga przed nimi... za długa :(
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Weronka » 6 paź 2014, o 20:59

gaja32 no to rzeczywiście lipa... szkoda chłopca i tyle... :(
A ciekawe czy mają zawsze obowiązek przyjęcia do przedszkola takiego dziecka, które ewidentnie jest chore?
Wydaje mi się, że jest dużo więcej takich dzieci, których rodzice "nie widzą" choroby. Jakby np 2 trafiło do przedszkolnej grupy, to taka przedszkolanka ma po prostu przekichane...
Obrazek
Weronka

Postprzez smutna_lala » 6 paź 2014, o 21:28

gaja32 napisał(a):Weronka ja się za bardzo nie znam, ale z tego, co słyszałam to instytucje takie jak szkoła czy przedszkole nic nie mogą zrobić. Nie mogą zmusić rodziców, by dziecko zdiagnozowali, nie mogą zrobić tego sami bez wiedzy i zgody rodziców. A jeśli już rodzice dziecko zaprowadzą do poradni i dostaną diagnozę, to mogą ją schować do kieszeni na zawsze.

DOKŁADNIE !!!
ObrazekObrazek
smutna_lala

Kim jestem?: mamą MaciejKi ;)

Postprzez malusko » 7 paź 2014, o 23:17

Skąd ja znam spychanie i ukrywanie...bliska koleżanka ma córkę według mnie z afazją...nie mówi nic no może ze 3 słowa a skończyła już 2 lata...patrzy na Kube i widzę strach w jej oczach <co> tłumacze jej że Madzia nie ma A bo jej zachowanie temu przeczy ale ona BOI SIĘ iść po pomoc no i moje gadanie im wcześniej tym lepiej jak grochem o ścianę <bezradny>
Mnie też czasem szlak trafia(sorry za wyrażenie)jak patrzę na Klaudie która przybiega i wierszyk opowiada a Kuba dziś znowu się wściekł skoczył pod auto i mnie okładał i pogryzł....i pytanie DLACZEGO ON???
ObrazekObrazek
malusko

Postprzez elusia » 8 paź 2014, o 13:54

Aj też bym chciała wyprzeć to że Szymek ma problemy...zwłaszcza,że to takie jakieś nieokreślone - autyzmu nie zdiagnozowali jako takiego, ma zaburzenia ze spektrum,pani pedagog jak słyszy, że Szymek ma iść do przedszkola z oddziałami dla dzieci z autyzmem to za głowę się łapie, że co jak i po co...maż mówi, że spokooojnie, daj Mu czas...ale moje serce matczyne kazało mi działać i nie pozwala olać i spokojnie czekać.Dlatego trochę rozumiem Rodziców, którzy ze strachu wypierają problem, a trochę się dziwię,że tak potrafią.
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez oresteska » 8 paź 2014, o 14:06

malusko elusia <pocieszacz>
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez malusko » 8 paź 2014, o 22:47

http://gazetaolsztynska.pl/117878,Mam-a ... z2VmyZ7p5O
Nie wiem czy tu można ale jak bym czasem o nas czytała....Kuba ma właśnie tak,że czasem krzyczy bez przyczyny...tylko że ja posiłkuję się wtedy plakietką "Mam Autyzm a TY?" bo mam już dość komentarzy że ten to w życiu dobrze wpier..... nie dostał <zlezka>
ObrazekObrazek
malusko

Postprzez poliglutka » 29 paź 2014, o 12:04

malusko dopiero przeczytałam. Powiem Ci że takie plakietki to naprawdę fajny pomysł. Ciężko za każdym razem tłumaczyć dziwne zachowania dziecka, a tak wystarczy jedno spojrzenie na plakietkę i wszystko wiadomo. Oczywiście nie każdy zrozumie, bo ludzie są różni, ale tak czy siak zwiększa to szanse na zrozumienie.
A poza tym jak u Was? Jak Kuba? elusia a jak Szymek? Są jakieś zmiany?
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez elusia » 29 paź 2014, o 12:38

Szymek super...gadać nie chce dalej :P Ale uświadomiono mnie ostatnio na zajęciach,że ta opinia dzięki której dostał się na wczesne wspomaganie przestaje być aktualna <rotfl3> Bo Szymuś rozumie...babki,On wykonuje wszystkie polecenia,zaczął pokazywać paluchem odległe przedmioty czego nigdy nie robil,np pytam gdzie zegar tik tak a On paluchem na ścianę w pokoju,po czym mnie ciągnie za rękę do kuchni i pokazuje że w kuchni na ścianie też jest zegar :D Jak chce pić przyniesie mi swój kubek, zaciągnie do kuchni i pokaże paluchem soczek.Jak chce jeść nic nie pokaże...idzie do lodówki i sobie bierze :P Nie sygnalizuje,że chce siku,tylko gna po nocnik siada i sika...czasem zapomni gatki sciągnąć przed sikaniem i ściąga po,ale co tam :P Ale najważniejsze jest to,że mam pewność,że moje dziecko owszem,ma opóźnienie z mową,ale rozumie wszystko!!!! <hura> <hura> <hura> <hura>
Obrazek
elusia

Postprzez poliglutka » 29 paź 2014, o 14:07

elusia z tym gadaniem to tak czasami jest że dziecko nie chce, a potem nagle coś się zmienia i buzia się dziecku nie zamyka. A Szymuś rozumie, no pewnie że rozumie, jakoś nie wyobrażałam sobie żeby było inaczej :) Przecież to mądry chłopczyk, po mamie ;) żeby tylko się odblokował z mową a będzie super! Najważniejsze że jesteście pod opieką specjalistów :) Mam taką koleżankę której syn lat zaraz 5 mówi ledwo co, dużo w swoim języku i jakoś paniki z tego powodu nie widzę, ona nawet nie wie czy dziecko w przedszkolu objęte jest opieką logopedy. <boisie>
Obrazek
poliglutka

Postprzez elusia » 29 paź 2014, o 14:10

O masz,taka przynajmniej śpi spokojnie ;))))
Ja długo miałam wrażenie,że Szymek nie rozumie co mówię i musiało tak być, bo często jakby chciał zrobić co mówiłam tylko nie bardzo wiedział co i jak.Teraz widzę, że czasem jest tak, że doskonale wie co ma zrobić i jak ale woli udawać,że dalej nie kuma :) Ale jak powtórzę parę razy to się poddaje :)
Obrazek
elusia

Postprzez malusko » 29 paź 2014, o 17:23

Kuba od wczoraj jelitówka więc plakietka się przydaje...idziemy do lekarza zawsze ma bo jak to dziecko nie lubi a jeszcze echolalia się mu włączyły więc wszyscy dziwnie patrzą...a tak tylko pierwsze zerknięcie na plakietka i luzik.Od poniedziałku idzie do nowego przedszkola,normalnego :) mam nadzieje,że ruszy teraz coś będzie miał cienia,logopedę,psychologa i si <serduszka> w tym roku w grupie Kuby (specjalnej) przyjęto dzieciaki bardzo zaburzone z opóźnieniem umysłowym w stopniu znacznym i zauważyłam że jest coraz gorzej <co>
ObrazekObrazek
malusko

Postprzez poliglutka » 29 paź 2014, o 21:49

malusko super z tym przedszkolem! Jaka pomoc, naprawdę pozazdrościć!! I fajnie że właśnie normalne przedszkole, wydaje mi się że dobrze jest jak nasze dzieci są że tak powiem "ciągnięte" do poziomu zdrowych dzieci, właśnie dlatego że mają inne wzorce zachowań. Ja bym chyba się nie zgodziła na przeniesienie Leszka do przedszkola specjalnego, czy nawet integracyjnego. Owszem nie mam jeszcze diagnozy, ale tak sobie czasem myślę :) Tutaj chyba nie ma najgorzej, powoli się przyzwyczaja do nowej grupy, do pań, dzieci go znają, witają się z nim i żegnają jak z dobrym kolegą więc chyba jest ok.
Obrazek
poliglutka

Postprzez malusko » 1 lis 2014, o 13:47

U nas żadne "normalne" nie przyjęło Kuby z obawy że sobie nie poradzą więc z braku innych opcji chodził tam ale jak mam okazję to próbujemy <serduszka> no i tu jest prywatne więc całą kasę dostaną (około 4900zł.) a nie jak państwówka (około 1000zł.) więc zależy im tez troszkę :))
ObrazekObrazek
malusko

Postprzez poliglutka » 12 lis 2014, o 14:08

No i mamy aspergera. Diagnoza jak byk. Nawet nie czułam się jakoś zaskoczona, chociaż przez krótką chwilę chciało mi się płakać. Przecież człowiek wiedział po co tam idzie, ale jednak żal jakiś jest... No ale jest jak jest i teraz trzeba się wziąć za jakieś działania. Pierwsze co musimy iść do poradni psychologiczno pedagogicznej, po orzeczenie o kształceniu specjalnym i opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju. I musimy podjąć decyzję czy zostawiamy Leszka w tym przedszkolu, załatwiamy mu terapie poza przedszkolem ( a jest tego trochę ) i prosimy dyrektorkę o załatwienie nauczyciela wspomagającego dla Leszka. Czy załatwiamy mu przedszkole integracyjne z wszystkimi zajęciami na miejscu- o ile znajdzie się teraz dla niego gdzieś miejsce. Problem jest taki że boję się że Leszek będzie przeżywać przenosiny, tutaj przeżywał zmianę grupy a co mówić o nowym miejscu, nowych dzieciach i paniach. Do tego integracyjne przedszkola są dalej od nas, czyli dochodzi dojazd ( a my nie zmotoryzowani ). W drugą stronę jakby poszedł do integracyjnego przedszkola to potem z marszu idzie do szkoły integracyjnej, a tak jak z masowego przedszkola będzie startować do takiej szkoły nie wiadomo czy miejsce się znajdzie. I mam dylemat, czy patrzeć długodystansowo, czy martwić się tym co teraz. Pani psycholog z tego Krasnala gdzie go diagnozowaliśmy ma się rozejrzeć na jakie zajęcia można by było na już Leszka wkręcić, bo wiadomo i oni mają duże obłożenie dziećmi. Jak się uda musimy znów dziadka poprosić o pomoc żeby jeździł tam z Leszkiem, bo przecież ja w końcu muszę poszukać pracy! No masakra. Nie tyle mnie martwi ten asperger co problemy związane z całą póżniejszą logistyką żeby mały mógł brać udział normalnie w terapii. Ehh.. ciężko mi. Serio człowiek niby wiedział, a jednak taka diagnoza na papierze- no nie ma już odwrotu. Nasze dziecko nigdy nie będzie takie jak inne.
Obrazek
poliglutka

Postprzez oresteska » 12 lis 2014, o 14:23

poliglutka napisał(a):Nasze dziecko nigdy nie będzie takie jak inne.
masz racje poli, Lesio nie bedzie, on jest dokladnie taki jak ma byc <buziak>
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez gaja32 » 12 lis 2014, o 14:25

poliglutka najważniejsze, że wiesz o co chodzi.

poliglutka napisał(a): Nasze dziecko nigdy nie będzie takie jak inne.

Poli każde dziecko ma (miewa) jakieś problemy. Jedne dzieci w niemowlęctwie (tak jak u mnie, intensywna rehabilitacja przez rok!), inne później (anoreksja, narkotyki, wypadki). Nie ma "łatwego macierzyństwa", czasem tylko niektórzy nie chcą zauważyć problemów, ale to nie znaczy, że ich nie ma.

A jeśli chodzi o szkołę, to czy Lesio powinien iść do integracyjnej? Z jakiego powodu właściwie? Czytałam kiedyś tekst z GW, który wrzuciłaś i tam było o tym, że osoby z ZA mają problemy z językiem polskim, bo nie wiedzą, "co autor miał na myśli", ale czy to o to chodzi?

Sprawami organizacyjnymi się nie martw. Zawsze w nowej sytuacji wydaje się, że to jest nie do ogarnięcia, a potem wszystko się da, człowiek wpada w rytm.

Poli, przepraszam, że tam wypytuję, ale Wasza historia jest mi jakoś tak bardzo bliska. Lesio jest niespełna 3 tygodnie starszy od Krzysia :)
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez poliglutka » 12 lis 2014, o 14:36

gaja32 myślimy o szkole integracyjnej dlatego ze Leszek ma problemy z komunikacją, ze zrozumieniem poleceń, z dostosowywaniem się do grupy, z koncentracją, polecenia wykonuje z namysłem, powoli, jak nie chce czegoś zrobić bo go to nie interesuje to nie ma bata, nie zrobi albo zrobi byle jak. Nauczyciel w szkole masowej nie będzie się nad nim rozczulać, wiadomo musi gonić program. Mały nie umie wysiedzieć grzecznie nad jakąś pracą, nie lubi nawet jak panie w przedszkolu czytają za długo, bo zaczyna się nudzić i zwyczajnie przeszkadza. Poza tym w normalnej szkole Leszek może mieć zwyczajnie problemy w kontaktach z rówieśnikami. Dzieci wiemy jakie są, bywają okrutne kiedy ktoś od nich odstaje, a Leszek będzie odstawać. Chcę mu tego oszczędzić. Poza tym szkoła integracyjna ma same plusy- mniejsze klasy, dwóch nauczycieli, godziny poranne.
gaja32 napisał(a):Poli każde dziecko ma (miewa) jakieś problemy. Jedne dzieci w niemowlęctwie (tak jak u mnie, intensywna rehabilitacja przez rok!), inne później (anoreksja, narkotyki, wypadki).

ja to wiem, ale to jest tak że wszystko inne można jakoś naprostować, wyleczyć, nauczyć, pracować nad dzieckiem i wszystko zmienić, a tutaj owszem praca bardzo dużo daje- ale aspergera będzie mieć już zawsze..
Obrazek
poliglutka

Postprzez magda mamuśka » 12 lis 2014, o 16:57

Agata <pocieszacz> dasz radę kobieto <buziak> ja myślę że warto by było przenieść Leszka do przedszkola integracyjnego jak najszybciej. Będzie to trudne ale na pewno z korzyścią dla niego. Ten stres i tak jest nieunikniony później w szkole, a tak jak piszesz będzie łatwiej z dostaniem się do integracyjnej. A w normalnej szkole nie będzie miał takiej opieki i zrozumienia dla swojej cudnej osobowości :))
Obrazek
Obrazek
magda mamuśka

Postprzez Makarena » 12 lis 2014, o 22:13

agata <pocieszacz> Wiesz, że Kuba Wojewódzki jest dorosłym z Aspargerem. Jestem pewna, że Leszek znajdzie w zyciu takie zajęcie, w którym jego asparger bedzie atutem. <pocieszacz>
Obrazek
Obrazek
Makarena

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci