Kolka- na pomoc!!!

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Kolka- na pomoc!!!

Postprzez EmiliaiMarcin » 11 sie 2012, o 13:12

nina85, wiesz co, u mnie było karmienie co 3h bo my na butli i dawałam przed każdym. Spróbuj na razie co drugie dawać bo co 2h to faktycznie często, a czasami jeszcze w trakcie będzie chciał pewnie podciągnąć czy się przytulić do cycy i coś tam ściągnie. Jednak u cycoholików cyca jest na zawołanie nie to co butla ;) musisz wyczuć w jakich godzinach wiesz, że zje więcej i do tych karmień podaj ;) a jak nie potrafisz bo jeszcze ci się Wiki nie wyregulował to co drugie daj. Jak nie pomorze to ja do każdego bym dawała.
Wolałabym ulżyć dziecku mimo, że to jest chemia ale ja na Szymka nie mogłam patrzeć jak się tak męczył biedaczek :(

A na kupki dawałam syrop z laktulozą - Duphalac - mały załatwiał mi się później, że aż miło ;) Wcześniej też sięgnęłam już po termometr, a później odkryłam ten syrop ;)
EmiliaiMarcin

Postprzez nina85 » 11 sie 2012, o 13:50

Wiesz ja kupką się aż tak nie martwię bo na cycu nie musi robić codziennie, najbardziej chodzi mi o te gazy, myślę, że dam mu przed każdym cycaniem ale mniej kropelek np po 5. Bo Sab simplex każą dawać 15 kropli co drugie karmienie, więc jak dam nawet 6 kropelek przed każdym to i tak mniej.
Mnie się serce kraja jak widzę jak się biedak męczy... a u was po jakim czasie minęło?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez ata00 » 11 sie 2012, o 18:16

u nas w zasadzie jak tak bylo zle to dawalam 15 kropel przy kazdym jedzeniu, i widoczna poprawa juz byla po 1 dniu, pozniej zmniejszalismy ilosc kropli do np. 10, 6 az mial ok. 4 miesiecy i juz wogole nie musielismy dawac. sporadycznie jak cos tam go bolal brzuszek.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez EmiliaiMarcin » 11 sie 2012, o 20:02

nina85 napisał(a):Mnie się serce kraja jak widzę jak się biedak męczy... a u was po jakim czasie minęło?

mnie też się krajało :( nie chciałam faszerować go tymi lekami ale nie było wyjścia. Z dwojga złego wolałam to podawanie leku do każdego karmienia.
Kurcze, wiesz, że nawet nie pamiętam dokładnie do jakiego momentu to trwało :( ale na pewno mały miał już ponad miesiąc (mówię o całkowitym odpuszczeniu brzuszka, że mogłam leki odstawić). Trochę musiało to trwać bo 3/4 opakowania boboticu zużyłam i 3/4 sab simplexu. Później zaczął kupki robić super-kilka stęknięć i pampers pełny i tak samo było z gazami. Do dzisiaj jak nogi w górę podnosi to bączek wychodzi <rotfl3> <idiota>

ata00 napisał(a):u nas w zasadzie jak tak bylo zle to dawalam 15 kropel przy kazdym jedzeniu, i widoczna poprawa juz byla po 1 dniu, pozniej zmniejszalismy ilosc kropli do np. 10, 6 az mial ok. 4 miesiecy i juz wogole nie musielismy dawac. sporadycznie jak cos tam go bolal brzuszek.

Ninka, ata ma rację. Nie zmniejszaj dawki bo coś w tym jest, że jak dasz mniej to nie pomaga. Albo cała dawka co drugie karmienie albo przed każdym. Twój wybór. Ja też chciałam jak najmniej podawać mu leków ale nie przynosiło poprawy po zmniejszonej dawce. Może dawaj teraz do każdego karmienia całą dawkę a jak zobaczysz, że przechodzi mu to wtedy co drugie albo mniej kropelek po prostu ? U nas po pełnych dawkach poprawa była od razu następnego dnia ale całkowicie zaprzestać się nie dało bo wszystko wracało więc pozostało podawać przez dłuższy czas. Kilka razy próbowałam odstawić i z marnym skutkiem więc wracałam.
EmiliaiMarcin

Postprzez karpuleczka » 12 sie 2012, o 17:38

U nas pomagała suszarka.... i nic więcej :( Zmieniłam mleko i jest w miarę ok. Ale zdarzają się ataki niestety do teraz nawet. Trzymam kciuki i życzę cierpliwości kochana :*
Obrazek
Obrazek

ŁUCJA - moje Światło... 7tc 19.09.14 [*]
karpuleczka

Kim jestem?: Mamą pełną gębą :)

Postprzez nina85 » 12 sie 2012, o 18:24

Jest o niebo lepiej :D Wiki nadal się pręży, ale udaje mu się puścić bączka, a wczoraj walnął taaaką kupę :D po czym spał 4godz :) noc przespał jak dawniej...zobaczymy jak będzie dzisiaj...oby było tylko lepiej...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez EmiliaiMarcin » 12 sie 2012, o 19:18

nina85, i co pomogło?? ;>
EmiliaiMarcin

Postprzez nina85 » 12 sie 2012, o 21:01

Rada cioci Emilki <buziak> plus suszarka :) ale żeby nie było tak w 100% dobrze to młody właśnie stęka, kwęka i nie śpi <idiota> ale nie krzyczy <rotfl3>
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez EmiliaiMarcin » 12 sie 2012, o 21:11

nina85, o widzisz ;) cieszę się, że pomogłam ;)
Dzielę się tym co i nas spotkało;) a nuż komuś też pomoże <prosi>
EmiliaiMarcin

Postprzez nina85 » 13 sie 2012, o 14:07

:( dzisiejsza noc to był dramat :( do 2:15 płakał, krzyczał aż się zanosił dopiero jak go odgazowałam za pomocą termometru... to usnął... chyba kropelki przestały działać...Zamówiłabym sab-simplex ale Hubert mówi, ze to leki a ja je chcę przez neta zamówić...zgłupiałam...o mam zrobić?? Jestem wściekła...za co te nasze skarby tak cierpią???? <boisie> <boisie> <boisie> <nerwus> <nerwus> <nerwus> :[ :[ :[ <zalamka>
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 sie 2012, o 17:09

nina85, sab simplex kupisz tylko na allegro jak nie masz nikogo w niemczech. Ja bym zamówiła ;) Ja też się zastanawiałam i tylko mówiłam "kochanie zabrałabym te bączki od ciebie zebym tylko mogła" no ale cóż...
EmiliaiMarcin

Postprzez kitek » 13 sie 2012, o 17:14

nina85, faktycznie przez neta nie zamówisz...teraz dziewczyna na innym forum tez cierpiała z dzieciaczkiem z powodu kolek, to 2 jej kupowała sab simplex w czechach i wysyłała pocztą. jej synek od paru dni jest spokojny,a pomaga mu kombinacja sab simpelxu i debridatu. a wczesniej był faktycznie dramat <uoee>
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez kitek » 13 sie 2012, o 17:15

EmiliaiMarcin, sprawdzałam na allegro kilkakrotnie i nie ma...
Obrazek
kitek

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 sie 2012, o 17:16

Ninka czekaj zaraz zapytam czy moja koleżanka ma jeszcze na stanie u siebie bo jej teściowa hurtem przysłała ;) zaraz dam znać i bym ci wysłała jakbyś chciała

kitek, dziwne, kiedyś dziewczyny pisały, że własnie tylko na allegro można kupić. Wycofali czy jak??
EmiliaiMarcin

Postprzez kitek » 13 sie 2012, o 17:25

EmiliaiMarcin, teraz to chyba w ogole jest zakaz handlu lekami w internecie...są do tego jakies ustawy ale nie wtajemniczałam sie w nie:) tak czy siak na allegro na pewno nie ma...
Obrazek
kitek

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 sie 2012, o 17:30

ahh koleżanka już wszystkie odsprzedała ;(
EmiliaiMarcin

Postprzez kitek » 13 sie 2012, o 17:31

EmiliaiMarcin, znalazłam na chybcika to:
Art. 124a.
1. Kto wprowadza do obrotu lub stosuje niewpisane do Rejestru Produktów Leczniczych
Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o
którym mowa w art. 28, produkty lecznicze weterynaryjne,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 2.

mysle ze to moze pasować ;)
Obrazek
kitek

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 sie 2012, o 17:37

kitek, o matko ! to chyba niedawno weszło bo wcześniej można było kupić sab simplex
EmiliaiMarcin

Postprzez nina85 » 13 sie 2012, o 17:50

Emilkaja znalazłam w necie... ale boję się kupić... jak to było u Was widziałaś różnice po stosowaniu boboticu a sab simplex? znalazłam taką stronę internrtową:
http://www.sabsimplex.org/
i
http://www.sabsimplex.pl/
Są jeszcze czeskie- dużo tańsze...
http://www.docsimon.pl/towar/sab-simple ... ensja-30ml
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 sie 2012, o 18:01

nina85,

tak właśnie wygląda sab simplex ;) jak da się kupić to ja bym wzięła ;) a nuż pomoże ;) weź niemieckie -przynajmniej sprawdzone. Może te drugie mają jakąś dawkę zmniejszoną czy jak, że takie tanie?
EmiliaiMarcin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci