Kolka- na pomoc!!!

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Kolka- na pomoc!!!

Postprzez Madzik78 » 31 paź 2012, o 19:15

Dziewczyny moj maluch tez w nocy placze chyba na brzuszek,zaczyna sie wieczorem i pozniej akcja noc <zmeczony> dostalam od naszej Gabci sab simplex i mam pytanko jak mu to podawac?
Obrazek
Madzik78

Kim jestem?: szczesliwa mamusia

Postprzez EmiliaiMarcin » 31 paź 2012, o 19:19

Madzik78, do każdego jedzonka (butli/cycy o ile karmisz w miarę o regularnych porach, a jak jeszcze nie wyregulowałaś karmienia to do tych gdzie wiesz że Marcelek więcej zje a nie tylko popije sekundkę ) 15 kropli podaj na łyżeczce.
EmiliaiMarcin

Postprzez elusia » 31 paź 2012, o 20:10

Ja dawałam tylko w razie bólu brzuszka, ale za to do każdego karmienia dawałam delicol.
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez kasieks » 31 paź 2012, o 21:28

ja też dawałam 15 kropli do każdego jedzenia ale u nas sab simplex nie dał rady <nie> za to w miarę pomógł bobotic, w sumie to nie wiem czemu bo niby to samo <mysli>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez Madzik78 » 1 lis 2012, o 11:22

Wczoraj podalam malemu te 15 kropli ale wieczorem znowu placz,nie wspomne o nocy <uoee> szkoda mo Go bo biedaczek sie meczy :(
Obrazek
Madzik78

Kim jestem?: szczesliwa mamusia

Postprzez Honey » 1 lis 2012, o 11:31

u nas to samo właśnie mąż trzyma małego na swoim brzuchu i po plecach masuje żeby coś mu ulżyć bo masakrycznie płacze dzisiaj dłuższą kąpiel mu zrobimy przed spaniem a teraz ruszamy nóżkami i na brzuszku i odwiedzić aptekę musze <zalamka>
Obrazek
Honey

Postprzez nina85 » 1 lis 2012, o 13:28

Suszarka, suszarka i jeszcze raz suszarka :D podczas suszenia brzuszka masaowanie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Proponuję kupić Delicol bo często powodem bólu brzuszka jest nietolerancja laktozy.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez martynka790 » 2 lis 2012, o 21:50

Dokładnie tak jak mówi Ninka- Delicol bardzo często pomaga!!
Nasi mali mężczyźni:
ObrazekObrazek
martynka790

Postprzez karpuleczka » 9 lis 2012, o 21:33

nina85 napisał(a):Suszarka, suszarka i jeszcze raz suszarka :D podczas suszenia brzuszka masaowanie zgodnie z ruchem wskazówek

U nas tylko to pomagało. Suszarka to nawet dziś Zosię potrafi uśpić ;)
Obrazek
Obrazek

ŁUCJA - moje Światło... 7tc 19.09.14 [*]
karpuleczka

Kim jestem?: Mamą pełną gębą :)

Postprzez nina85 » 9 lis 2012, o 22:09

karpuleczka napisał(a): Suszarka to nawet dziś Zosię potrafi uśpić ;)
na wszelki wypadek suszarka jest w pokoiku Wikula :D teraz mamy mały brzuszkowy kryzys bez wielkich płaczów ale mały się pręży stęka- chyba marchewka namieszała- i dzisiaj suszyliśmy brzusia :D
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez mama0000 » 11 paź 2015, o 15:42

My przy kolkach używaliśmy wodę koperkową.
mama0000

Postprzez Ella » 17 paź 2015, o 12:48

Dopiero teraz mogę się odezwać po porodzie i to że na biegu bo nie wiem ile mam czasu. To jakiś horror. Jak mam 15 minut bez płaczu to jest cud. Błagam pomóżnie jakoś. Ja już wszystkiego próbowałam. Espumisan, herbatka koperkowa, masowanie, odbijanie, rozgrzewanie, odpowiednia dieta, mam w domu kucharza, dba o to. Jedyne co na chwile pomaga to suszarka. Zasypia ale na krótko i budzi sie, robi sie bordowy i płacze tak, że sie wytrzymać nie da. Całe noce i całe dni. Praltycznie już straciłam pokarm ze stresu i od płaczu, sama mam non stop kolke nerwową. Mam wrażenie, że jeszcze jeden atak płaczu i jego kolki i wyskocze oknem albo mnie do tworków odeślą. Praktycznie nie śpię, jeść nie mam kiedy. Czy na to jest jakakolwiek rada?
Dodam, że jestem ciągle sama. Mój pracuje od 8 a wraca na 1 w nocy do domu i też przez to wszystko spać nie może, bo się zwyczajnie nie da.
Obrazek

Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. - Phil Bosmans
Ella

Kim jestem?: Mamą

Postprzez Atk » 17 paź 2015, o 15:55

Ella najlepsze są kropelki sab simplex, sprawdzone przez wszystkie znane mi mamy i mnie osobiście. Niestety musisz je zamówić jakoś w internecie, bo w Polsce są zakazane, i koniecznie te niemieckie, ponieważ czeskie są rozcieńczane i tym samym słabsze. Powodzenia!
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez nina85 » 17 paź 2015, o 21:28

Ella u nas bardziej sprawdził się Niemiecki Lefax. Kosztuje 45zł jest większy niż sab i najważniejsze jest z pompką więc naciskasz dwa razy i masz dawkę nie czeka się na kropelki. Jak jest mega źle to lekarz może wypisać robiony środek na kolki, koleżanki synkowi pomogły, ale niestety nie znam składu. Co na takie płacze i cierpienia mówi pediatra? U nas mocno małego wyciszał i nadal wycisza Szumiś to maskotka z wbudowanym urządzeniem imitującym biały szum- czy;li taki, który najmocniej wycisza.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez Ella » 29 paź 2015, o 11:19

No więc tak... Sytuacja była na tyle nie do opanowania, że któregoś dnia podczas jego mega histerii zabrałam go do lekarza. Dotaliśmy całą baterię. Delicol na laktozę, Debridat, Biogaia na jelita, polecił też właśnie Simplex ale narazie nie zamówiliśy i czopki na uspokojenie w sytuacjach mocno awaryjnych.
Sytuacja się poprawiła. Pewnie i dzięki lekom i sam się zaczął ogarniać a i my się uspokoiliśmy. Co do białego szumu stosujemy suszarkę, którą dodatkowo rozgrzewam brzuszek i jakoś się kręci. Nie wiem kogo bardziej męczą te kolki jego, czy nas. <rotfl3>
Obrazek

Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. - Phil Bosmans
Ella

Postprzez medrina » 1 lut 2016, o 21:17

A to na 100% kolka ? Bo czasami zaparcia wywołują bóle brzucha podobne do kolki. Może podaj dicopeg junior , nie szkodliwy więc nawet jak zaparć rzeczywiście nie ma to tylko ureguluję ładnie prace jelit.
medrina

Postprzez poliglutka » 3 lut 2016, o 23:02

medrina widzę że ten środek to na wszystko działa- w każdym wątku w którym się udzielałaś zawsze zachwalasz ten lek ;) Rozumiem że jest to dobry sposób na zarobek, co? :)
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez Ella » 11 lut 2016, o 21:59

Ja tylko podpowiem na przyszłość, że jeśli u dzieciątka którejś z Was pojawi się kolka i dostanie na to kropelki, czy jakieś zawiesiny, a karmicie piersią to odrobinkę pokarmu na łyżeczkę i do tego lek albo bezpośrednio do buźki jeśli można. Nigdy w życiu nawet na moment butelki!!!!!!
Pewnie oczywiste i można mnie wyśmiać, że takie banalne rzeczy piszę ale mi nikt nie powiedział. A matka kompletnie wykończona płaczem dziecka, niedojedzona, niewyspana, brudna bo nie ma się kiedy umyć i na skraju szaleństwa jest w stanie nie wpaść na oczywistą oczywistość. Jak raz się poda butelkę to początek końca karmienia piersią. Na początku to kuszące w tym całym zmęczeniu ale żal i pretensje do siebie zostają. Ja nadal nie mogę sobie tego wybaczyć.

Więc podpowiadam - nie do butelki, jakkolwiek tylko nie do butelki.
Obrazek

Ella

Postprzez bezsenna » 13 lut 2016, o 23:30

Ella nie zgodzę się że podanie butelki to koniec karmienia piersią... moja córka do 4 miesiąca była karmiona piersią i butleką, potem zawzięłam się i przeszłyśmy na samą pierś :) Dziś Krysia ma 10 miesięcy i dalej cycka cycka :) myślę że dużo zależy od dziecka :) mojej nie obchodziło co ssa byle leciało :)
ObrazekObrazek
bezsenna

Postprzez Ella » 14 lut 2016, o 22:09

To gratuluję i szczęścia i wytrwałości. :)) Ale po co ryzykować? Ja próbowałam przekonać go do piersi kolejne dwa miesiące i były to miesiące pełne nerwów i płaczu - mojego i jego. Ja miałam fioła na punkcie karmienia piersią, chciałam karmić cały pierwszy rok, dlatego tak mnie zabolało, że się stało jak stało. Tym razem bym tego błędu nie popełniła. A Tobie zazdroszczę, że jednak się udało. Eh, dzielna kobitka. :))
Obrazek

Ella

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci