Kolka- na pomoc!!!

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Kolka- na pomoc!!!

Postprzez Nanien » 20 sie 2012, o 14:14

Mimi napisał(a):Da się jakoś zroic żeby on spokojniej jadł?
mogłabym o to samo zapytać... Olek na szczęście za bardzo nie ulewa bo nosimy go do skutku, aż odbije...
z brzuszkiem i u nas zaczeły się problemy. Na razie espumisan dla dzieci 4x dziennie daje radę, ale profilaktycznie zakupię sap simplex. Sąsiadka co drugi tydzień w niemczech pracuje to poproszę by kupiła...
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez ata00 » 20 sie 2012, o 14:24

moze sie przyda, mi polozna radzila ze jak dzieciatko ma problem zeby odbic po jedzonku, to jak go nosimy mozemy tez masowac go po lewym boczku tak od dolu do gory. U nas pomagalo.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez Mimi » 20 sie 2012, o 14:53

Nanien napisał(a):nosimy go do skutku, aż odbije.

to ja bym mogła tak nosic i godzinę :( i tym samym wogóle w nocy się nie klasc....
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez emo » 20 sie 2012, o 15:01

Mimi, moja ZUzia też ulewała, ale potem jej przeszło. Wg.mnie obserwuj i jeżeli to nie jest jakieś bardzo mocne ulewanie, to widocznie taki urok Igorka. Powinno po jakimś czasie przejsć.
ObrazekObrazekObrazek
emo

Postprzez Mimi » 20 sie 2012, o 15:08

emo napisał(a):i jeżeli to nie jest jakieś bardzo mocne ulewanie

no właśnie wydaje mi się,że za mocne :( nie za każdym razem,ale dosc często.Po tym ulewaniu mam wrażenie,że mu gardełko boli bo tak przełyka ślinę i się denerwuje.Czy takie małe dziecko ma kwasy żołądkowe,które mogą mu podrażniac przełyk?
Czekam na położną to z nią skonsultuję te ulewanie.
Obrazek
Mimi

Postprzez karpuleczka » 20 sie 2012, o 20:00

Mimi Moja Zosia ulewa do dziś dnia. Nie ważne, że odbije, potrafi po godzinie też troszkę ulać. Miała tak odkąd pamiętam i podobnie jak Twój Igorek denerwowała się po tym a nawet płakała po ulaniu. My dajemy jej GastrotussBaby, ale ona już starsza i pod nadzorem lekarza. Co do kwasów, to myślę, że takich jak dorosły, to nie, ale i tak jak do swojego wieku dostosowane, a tym samym problem jest
Obrazek
Obrazek

ŁUCJA - moje Światło... 7tc 19.09.14 [*]
karpuleczka

Kim jestem?: Mamą pełną gębą :)

Postprzez Mutka » 20 sie 2012, o 20:41

Max tez ma problemy z odbijaniem, ale najczęściej pomaga posadzenie go na kolanie i lekkie huśtanie, ale nawet jak mu sie odbije to bardzo ulewa... :( nie po każdym karmieniu ale często...czasem mam wrażenie ze nawet mocno wymiotuje i po tym jest bardzo marudny, meczy sie i płacze... <zalamka>
My dajemy Infacol.
ObrazekObrazek

...Dobermann forever...my love...my passion ♥
Mutka

Kim jestem?: Mamą na pełen etat;)

Postprzez Mimi » 20 sie 2012, o 21:31

Położna powiedziała,że to dlatego,że on tak zachłanne je,nałyka się szybko mleka,przy okazji powietrza i tak to się potem dzieje.Wiecie,że on potrafi napełnic buzię mlekiem i nie przełykac go!!! <szok> jak chomik normalnie.Napełni,zatrzyma ssanie i leży z cycką w buzi,a jak go pomiziam za policzek to wtedy puszcza i mleczko sobie wypływa.No komedie normalnie.
U nas dziś dwie akcje z brzuszkiem były.Ale aż się zapowietrzał.Jednak i tak jest lepiej jak podajemy bobotic.
Obrazek
Mimi

Postprzez nina85 » 21 sie 2012, o 14:29

Wczoraj podawałam mniejsze dawki Sab siplex-u i efekt już był od 3:30- 6 krzyk płacz usnął i spał na mnie do 8 i o 8 do 12 płacz i krzyk o 12 zjadł cyca i śpi... ale tak się biedaczek męczył... widziałam jak go boli... dlatego wolę podać kropelki ale dziecko się nie męczy... mój malusi synuś... tak się wtulał całym ciałkiem... zanosił się tak...aż siniał... :( oby nigdy więcej...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez karpuleczka » 28 sie 2012, o 21:12

My też znów jakieś brzuszkowe sensacje dzisiaj.... może przez rozszerzanie diety..... Szkoda gadać :(
Obrazek
Obrazek

ŁUCJA - moje Światło... 7tc 19.09.14 [*]
karpuleczka

Kim jestem?: Mamą pełną gębą :)

Postprzez Brunsiaczek » 29 sie 2012, o 23:06

Od sab simplexu lepsza woda koperkowa - tańsza i bardziej skoncentrowana. Mamy karmiące cycem polecam smarować sutek przed karmieniem espumissanem lub essputiconem - na bańki z powietrza w jedzeniu najlepsze. Na kolki czasowe (te pojawiające się o stałej porze) polecam okłady z ciepłej pieluszki i masaż brzuszka (zawsze w kierunku wskazówek zegara)- ostatecznie pół czopka paracetamolu. Dziecko które się zataja (nie może oddychać od płaczu i sinieje) - najprościej dmuchnąć w twarz -w nosek, usteczka. Przy ataku kolki najlepiej jak najwięcej trzymac dziecko w pozycji pionowej, z brzuszkiej przytulonym do ramienia, piersi itp. To porady zaczerpnięte w swoim czasie od mojej położnej- okazały sie skuteczne.
I nie wierzcie, że dziecko za łapczywe i dlatego kolki. kolka wynika z niedojrzałości układu pokarmowego - u nas minęły dopiero, gdy podałam odrobinę kleiku z moim mlekiem na noc -treść jelitowa się zagęściła i cud! dziecko szczęśliwe. A podałam w 3 miesiącu.Nie mogłam dłużej patrzeć na te męki.
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez Nanien » 30 sie 2012, o 00:47

Brunsiaczek napisał(a):Dziecko które się zataja (nie może oddychać od płaczu i sinieje) - najprościej dmuchnąć w twarz -w nosek, usteczka.
u nas najlepiej działa odwrócenie dziecka jakby na brzuszek ale trzymanie go w powietrzu jedną reką pod ramionkami i w okolicach szyi (podtrzymywanie główki) Olek się automatycznie uspakaja, i ładnie oddycha... ma niestety po mnie tendencje do zatajania przy płaczu... ja tak miałam jako maluszek
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez nina85 » 30 sie 2012, o 09:30

Brunsiaczek napisał(a):Od sab simplexu lepsza woda koperkowa
zgadza się tylko czemu ch......a wycofana z produkcji??? tylko na allegro za mega cenę 45-50zł z przesyłką <szok> U nas pomaga Delicol+debridat ale i tak nie jest idealnie....
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez EmiliaiMarcin » 30 sie 2012, o 12:46

nina85, a plantex ?? nie ma w aptece ??
ta woda koperkowa to nie to samo co herbatka koperkowa z hippa ??
EmiliaiMarcin

Postprzez nina85 » 30 sie 2012, o 12:51

EmiliaiMarcin napisał(a): a plantex ?? nie ma w aptece ??
nie słyszałam o tym leku... zamówiłam na allegro gripe water w promocyjnej cenie 20zł zobaczymy jak zadziała ten cud :D echhh ja mam wrażenie, że zamias lepiej to jest gorzej :/ może jakieś przesilenie... może będziemy szczęściarzami którym rewolucje skończą się po skończeniu 8 tygodni <prosi> <prosi> <prosi> a nie 12tyg...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez oresteska » 30 sie 2012, o 13:53

ta woda koperkowa to nie to samo co herbatka koperkowa z hippa

nie, nie jest to to samo. Woda koperkowa nazywa sie Gripe Water, i u nas rzeczywiscie pomagala na incydentalne kolki. Nie wiedzialam ze wycofali ja z produkcji <co> <co> <co>
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez Mimi » 30 sie 2012, o 16:56

Brunsiaczek napisał(a):Dziecko które się zataja (nie może oddychać od płaczu i sinieje) - najprościej dmuchnąć w twarz -w nosek, usteczka.

o muszę wypróbowac,tylko nie przy brzuszku,bo u nas coraz rzadziej,od 3 dni spokój z atakami bólu,ale po kąpieli.Mały nienawidzi tych czynności po kąpieli-wycierania,balsamowania,ubierania....drze się,aż zatyka!Nie wiem czy kiedyś mu się to odmieni.Mam nadzieję,że tak bo jak tu dziecko spokojnie kąpac jak tak histeryzuje <co>
Obrazek
Mimi

Postprzez Nanien » 30 sie 2012, o 20:35

Mimi napisał(a):że tak bo jak tu dziecko spokojnie kąpac jak tak histeryzuje
moze to tak offtopowo... ale karmisz go przed kąpielą? Olek na głodnego darł się wniebogłosy.. teraz go karmię do syta i dopiero kąpię- dziecko pływa normalnie :D
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez nina85 » 30 sie 2012, o 21:03

Nanien napisał(a):moze to tak offtopowo... ale karmisz go przed kąpielą? Olek na głodnego darł się wniebogłosy.. teraz go karmię do syta i dopiero kąpię- dziecko pływa normalnie :D
dokładnie u nas tak samo choć od wczoraj jest tak marudny i padnięty, że kapiel jest ekspresowa i dzić śpi bez cycania <szok>
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez Nanien » 9 wrz 2012, o 07:31

no i u nas zaczęły się problemy z brzuszkiem... chyba mamy nocne kolki :( takiego krzyku u mojego dziecka jeszcze nie słyszałam... brzuszek niby nie jest mocno twardy, ale Oli się pręży, wysila, trochę popierdzi, na chwilkę jest dobrze i od nowa jazda... poszedł w ruch sab simplex... i oby go tak bardzo nie bolało, bo aż płakać mi się chce razem z nim :(
ObrazekObrazek
Nanien

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci