Kolka- na pomoc!!!

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Kolka- na pomoc!!!

Postprzez elusia » 13 sie 2012, o 18:02

Babki ja kupowałam sab simplex na e-bayu, i był orginalny o ok. Z przesyłką wyszło mi ok 50 zł :((
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez EmiliaiMarcin » 13 sie 2012, o 18:51

a mi koleżanka z Niemiec przywoziła (kupowała sama) i płaciłam 40zł więc może potaniało z czasem ??
EmiliaiMarcin

Postprzez Mimi » 13 sie 2012, o 22:33

Nina my mamy to samo z Igorem.Właściwie teraz się trochę uspokoiło,tfu tfu!!!Ale identycznie,mały się pręży,robi się taki czerwony,że aż siny,momentami oddechu nie może złapac tak się drze,nogi podkurcza.A my na zmianę go masujey,zauważyłam,że pomaga trochę jak kładę go na brzuszku na moich kolanach,jedno kolano wyżej,drugie trochę niżej i tak bujam nim do przodu i do tyłu,wtedy sie uspokaja i nawet czasem uśnie :) suszarki jeszcze nie używaliśmy,jedynie termofor.A z kropelek mamy esputicon,ale on chyba słaby jest bo nie zauważyłam aby konkrenie na niego mał reagował.
Dziewczyny pisze odrazu w tym temacie: dziś Igor zrobił żółtą rzadką i śluzowatą kupę.Położna powiedziała,że jeszcze się tak może zdarzyc.I właściwie nic więcej mu nie dokuczało,bo wygląda zdrowo,ale zmartwiła mnie ta jedna kupa.A poza tym właśnie takie normalne kupy to raczej rzadko robi,dwie,góra trzy na dobę,zazwyczaj to są takie kleksy małe.Czy to może oznaczac,że nie da rady się wypróżnic?Ale jak już robi to nie są to zatwardziałe stolce.
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez oresteska » 14 sie 2012, o 08:21

Mimi - noworodki robia w sumie tylko rzadkie kupki, takie kleksy wlasnie, takze nic sie nie martw. Lepiej zeby sie wyproznil 3 razy na dobe po troszeczku, niz 1 raz a duzo - takie czeste kupkanie jest lzejsze dla brzuszka :)
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez ata00 » 14 sie 2012, o 08:54

Mimi takie luzne kupki jesli karmisz maluszka piersia sa jak najbardziej normalne. chyba ze widzisz ze sie pienia, maja kolor jakis zielonkawy, to wtedy sa powody do zmartwien. a tak luzna kupka z takimi jakby pesteczkami jest super :)
Moj Arus jak byl maly robil taka kupke praktycznie przy kazdym wiekszym karmieniu.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez Mimi » 14 sie 2012, o 17:00

ata00 napisał(a):a tak luzna kupka z takimi jakby pesteczkami jest super

o to to!pesteczki!Nie wiedziałam jak to określic,to takie przypominające małe robaczki <idiota>
Aha czyli z moim dzieciem jest wszystko w normie tak?Jezuuu ja osiwieję do 30-tki <stres> już mi po głowie chodziła nietolerancja laktozy i jeszcze inne wstrętne rzeczy :(
Obrazek
Mimi

Postprzez EmiliaiMarcin » 14 sie 2012, o 17:13

Mimi Igorek robi idealną kupkę ;) mój też miał taką z robaczkami jak był na cycy <tak>
EmiliaiMarcin

Postprzez ata00 » 14 sie 2012, o 17:19

Mimi tak to juz jest ze najpierw martwimy sie jak dzidzi w brzuszku a potem wcale nie jest lepiej hhihi :)
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez kasya_26 » 14 sie 2012, o 17:44

Mimi, tak jak dziewczyny piszą z kupką jest ok. Śluz czasem się pojawia.. ot tak.. tak mi powiedziała pediatra.. gorzej jak zielonkawa.. i nie jedna.. taka.. a tak to spoko.. co do nietolerancji laktozy to ponoć widać od razu na twarzy, poliki czoło broda.. dostaje wysypki.. a potem jakby liszaje.. a jak buzia gładka nie ma się co przejmować.. słowa lekarz ja cytuje.. ;)
Bóg dał mi Nadzieję.. Bóg dał Mi Ciebie.. Ciebie moje Dziecko..potem pełen Miłosierdzia zdecydował.. będziesz Mamą.. drugi raz..
Obrazek
Obrazek
kasya_26

Postprzez nina85 » 14 sie 2012, o 18:52

U nas z kupą problem od 1,5tyg :/ kupa jest jak pomogę termometrem :( kolor taki nie żółty, a raczej brązowo- pomarańczowy z "pesteczkami" i śluzem... tzn pampers się lepi... mamy podawać probiotyk. ech jak nie urok to...sraczka <idiota> no i brzuszek boli... Boboticu dajemy 15 kropelek przed każdym cycem... nie wiem czy nie za dużo...ale jak dam mniej to nie działają wcale... w piątek będziemy mieli sab simplex, w czwartek gripe water...walczymy o brak bólu...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez karpuleczka » 14 sie 2012, o 19:47

nina85 całym sercem współczuję <pocieszacz> <pocieszacz> Wiem, jak to boli dziecko i wiem jak boli rodzica. Wiele razy miałam ochotę komuś dać w mordę za to, jak Zosia cierpi, ale nikogo nie było <idiota> Za to ja wylałam morze łez i tonę leków. U nas - oprócz suszarki - trochę Delicol i Esputicon pomogły.
Podobno bardzo dobry jest Debridat - my po nim ulewaliśmy dość mocno. Lek jest na receptę, ale skuteczny i smaczny, co myślę ma jednak znaczenie.
W szpitalu Zosi podawali Papawerynę doustnie, ale ten lek nie może być podawany stale i w ogóle nie powinien być stosowany u małych dzieci. Ja go mam ponieważ miałam jeszcze recepty ze swojej pracy i wystawiłam go na siebie. To jedyne co w 100% pomagało :/
Obrazek
Obrazek

ŁUCJA - moje Światło... 7tc 19.09.14 [*]
karpuleczka

Kim jestem?: Mamą pełną gębą :)

Postprzez oresteska » 15 sie 2012, o 02:36

Nina - ale martwisz sie ze robi rzadko kupke? Moja Ola od 6 tygodnia zycia do okolo 6 miesiaca robila kupe raz na tydzien. I lekarze mowili, ze niektore dzieci tak maja i nic z tym nie robilismy (tylko na poczatku wspomagalam sie termometrem i czopkami, bo nie wiedzielismy ze to moze byc normalne) Moze twoj egzemplarz tez tak ma?
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez elusia » 15 sie 2012, o 12:30

nina85 napisał(a):kupa jest jak pomogę termometrem

Moja połozna pod karą śmierci zabroniła mi grzebać czymkolwiek w dziecięcej pupce a już termometrem wybitnie nie!! Opowiadała straszną historię, jak przez takie zabiegi jedno z dzieci miało "wypadnięty odbyt" czy jakoś tak <boisie> Mówiła też, że u takiego maluszka może się zdarzyć nawet 1 kupka na 2 tyg. i nic w tym strasznego! Polecała w razie dłuższego braku kupki pół czopka glicerynowego dawać, to bezpieczniejsze niż gmeranie czymkolwiek.
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez ata00 » 15 sie 2012, o 13:21

Mi polozna poradzila ze jak dzidzia nie moze zrobic kupki, to najpierw trzeba pomasowac brzuszek, a potem wziac do jakiegos pojemniczka ciepla wode, gazik zamoczyc w tej wodzie i przykladac do odbytu. u nas sprawdzalo sie to rewelacyjnie.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez nina85 » 15 sie 2012, o 17:37

Ela ja nie gmeram a podrażniam delikatnie...nie chodzi o sama kupę ale o odgazowanie Wikiego... wychodzi z niego tyle gazów, że szok i mały się uspakaja...jutro odwiedzimy pediatrę. Może coś nam doradzi, może zaleci debridat?! nie wiem, dzisiaj jest w miarę ok, ale boję się nocy <nie powiem> <stres>
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez karpuleczka » 15 sie 2012, o 20:29

nina85 napisał(a):debridat

z tego co mówił mi nasz pediatra, to właśnie debridat mogliśmy podawać, gdyby Zosia miała problemy z kupką po zagęszczaniu mleka :) <okok>
Obrazek
Obrazek

ŁUCJA - moje Światło... 7tc 19.09.14 [*]
karpuleczka

Kim jestem?: Mamą pełną gębą :)

Postprzez nina85 » 16 sie 2012, o 16:53

Dzisiaj byliśmy z Wikim w przychodni. Pediatra kazała zmienić leki... na początek Delicol 8 kropelek przed każdym karmieniem + Dicoflor 5 kropelek 1xdziennie. Jeżeli to nie pomoże to mamy receptę na debridat. Na tą chwilę jest lepiej z Wiktorkowym brzuszkiem :) znaczy zrobił już 2kupki, ale teraz woła cyca co godzinę i nie najada się do syta tylko tak troszeczkę i nie wiem czy przetrzymać go do dwóch godzin czy jak <bezradny>
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez magkos8 » 16 sie 2012, o 20:57

nina85 napisał(a):nie wiem czy przetrzymać go do dwóch godzin czy jak
na żądanie to na żądanie.Nie trzymaj moim zdaniem.Ja dawałam jak mały chciał.No cóż taki urok małych brzuszków. Dobrze że z kolkami spokojniej.Miną te 2 miesiące i zapomnisz szybko o kolkach.
ObrazekObrazekObrazek
magkos8

Postprzez nina85 » 20 sie 2012, o 12:23

Tia i alszy ciąg walki z Wiktorkowym brzuszkiem... Do delicolu + dicofloru dołączyliśmy sab simplex rezultat był zadowalający, ale Wiki nadal się prężył i płakał- tylko mniej, więcwczoraj dołączyłam debridat. Zmniejszyłam ilość kropelek ( 10sab simplex, 4 delicolu) efekt Wiki sie pręży ale nie płacze, ładnie śpi, ale... dzisiaj rano zrobił mega kupę usrał się po pachy aż przesiąkło i ja byłam cała mokra... jak zobaczyłam co się dzieje to podniosłam go od cyca dość szybko i chyba wzruszyłam brzusek bo biedny zwrócił wszystko co zjadł... przeraziłam się... ale później zjadł ładnie, odbił i śpi. Takie moje pytanie- nie za dużo tego wszystkiego ??? dostaje: do każdego karmienia sab simplex 10kr, delicol 4kr + 1x 5kr dicoflor+ 2x2,5ml debridat <szok> <szok> mam zamiar zmniejszać stopniowo sab simplex...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nina85

Postprzez Mimi » 20 sie 2012, o 13:26

nina85 ja nie lekarz,ale chyba trochę sporo tej chemii na małego człowieczka :( wiem,że chce się dziecku ulżyc,ale może właśnie próbuj zmniejszyc dawki.
My zakupiliśmy w sobotę bobotic i chyba mu pomaga bo przed bąkami i kupą stęka,napina się,ale wydala tyle gazów i robi taką dużą kupę,że szok <szok> wczoraj zmieniam mu pieluszkę, a ten mi nawalił na przewijak raz,drugi aż nie nadążałam podkładac chusteczek żeby trochę zabezpieczyc :) a potem jeszcze mnie olał...dosłownie <idiota>
Martwi mnie najbardziej te jego ulewanie,żeby potem z tego żadnego refluksu nie było.Noszę go na odbicie dosc długo,ale nieraz mu się nie udaje,tylko go odłożę i wtedy chluś ulewa.I potrafi ulac nawet godzinęj,półtorej po karmieniu!Czy to normalne??? <co> Dzieje się tak zwłaszcza jak łapczywie łyka te mleko.Da się jakoś zroic żeby on spokojniej jadł? <co> <co> <co>
Obrazek
Mimi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci