a psik!.. czyli przeziębienie

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: a psik!.. czyli przeziębienie

Postprzez Nanien » 21 cze 2015, o 15:53

u nas po klacid wlasnie lekarka kazala trzymac Olka po zakonczeniu terapi przynajmniej 2 tyg w domu zanim poszedl do przedszkola
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez kitek » 21 cze 2015, o 15:54

klaudia a robiliscie CRP??to zawsze daje obraz w jakim kierunku idzie choroba. zapalnie płuc tez moze byc wirusowe, tylko w przypadku dzieci czesto daje sie antubiotyk odrazu zeby nie doszło do nadkazenie bakteryjnego. chociaz ja ciagle pamiatam słowa ordynatora ze neonatologii ze praktyki szpitalne i czesto tez poradniowe są takie, ze antybiotyk podaje sie "na zas", zeby nie było problemów i pacjent posiedzial ten tudzien czy dwa i kopa do domu, albo zeby nie wracał za czesto na wizyty. on jako ordynator musi sie do tego stosowac, ale prywanie leczy bez antybiotyków. statystyki są takie ze +-80% zakarzen to wirusy, a praktyka taka ze na ponad połowe zakazen daje sie antybiotyk. Dlatego pozniej antybiotyki nie działaja, organizm sie uodparnia i potrzeba coraz to nowszych wynalazków:/ juz nie mówiac o tym ze antybiotyk zzera cala flore bakteryjna która odbudowuje sie poł roku...a w tym czasie zle bakterie i grzyby grasują. ,mnie tez przeraza co teraz lekrze wyprawiaja i z jaka łatwoscia przepisuje czy trzeba czy nie trzeba. mój kolega na wiosne zachorował, stary dfacet a sponiewierało go strasznie, poszedł do lekarza:a ten ze widac ze bakterie(miał chyba rentgen w oczach:/) i dal mu antybiotuk 3 dniowy a ponim miał wybrac jeszcze 7 dniowy czyli dwa na jedna chorobe:/ jego dziewcyzna do mnie dzwoni co robic bo on ledwo zyje a tu az 2 antybiotyki. wiec mówie im idzcie na crp i do innego lekrarza. antybiotyku nie wykupił badanie zrobił, za 2 dni wynik i lekarz, crp =4(norma do 5), lekarka pokiwała glowa na pomysł poprzednika, kazała mu wziac cos na grype , [posikac gardło i do łozka, za 4 dni był jak nowy...z moim wikiem tak samo, antybol przepisany, juz zaczał brac crp zrobiłam=7 ni chu chu zakazenie bakteryjne, ale pediatra przekonywala mnie ze gardło brzydkie, oj brzydki(ze czerowone) i antybiotyk był konieczny:/ wiec ze nie zawsze da sie bez, szczegolnie jak dziecko cierpi, ale ja juz mam dosyc tej loterii i szukam lekarzy którzy najpierw robia badania a pozniej przepisują tone leków. nie wiem jak u was ale w "naszym" luxmedzie wszystkie dzieci na dzien dobry mają robione crp i wynik jest w 15 minut. wtedy juz mozna cokolwiek powiedziec. ale to ogolnie paranoja jest ze czlowiek sie musi sam dowiadywac i przejmowac bo lekarz ma w dupie, ja juz sama robie badanie crp, morfo i wymazy bo od pediatry doczekac sie nie mozna:/zdrowka dla Pati:*
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez klaudia » 21 cze 2015, o 16:04

Nanien teraz bardzo żałuję, że puściłam ją do przedszkola tak wcześnie :(
Dr. pozwoliła od pondz , Pati poszła w środę.
kitek miała morfologię i kilka innych badań, CRP wyszło ok. Prof u którego byliśmy prywatnie powiedział,że CRP wychodzi podwyższone przy świeżych infekcjach a przy przewlekłych może być w normie.
Obrazek
klaudia

Postprzez poliglutka » 21 cze 2015, o 21:26

eh u nas niby Leszek zdrowy, ale pokasłuje. Nie cały czas, tylko go czasem złapie i wtedy odkasłuje i odkasłuje tak denerwująco ( mnie to denerwuje bo nie wiem co się dzieje ;) ) Może spływający katar, chociaż nie widzę żeby go miał, może uczuleniowe jakieś- chociaż wg testów nie ma na nic uczulenia, myślę nawet o jakiś dolegliwościach typu refluks <glupek> , albo może jest to u niego na tle nerwowym. Sama już nie wiem. Musimy zapisać się do pediatry :/
klaudia oj kurczę, rzeczywiście nieciekawa sprawa. Ja bym chyba poszła prywatnie do kogoś bardziej sprawdzonego. Zdrowia dla Patrycji!
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez klaudia » 22 cze 2015, o 20:52

Pati ma angine <zmeczony> Prawie nic nie je, mało pije... dostaliśmy Zinnat na 10 dni...
Obrazek
klaudia

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci