Wysypki i uczulenia

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Wysypki i uczulenia

Postprzez Atk » 18 sie 2012, o 21:47

Julkowi zrobiła się jakaś wysypka. W dziwnych miejscach - wzdłuż pieluszki oraz na stópkach i rączkach. Czerwone duże bąble, a kilka jest białych w środku. Wieczorem były dość zaognione. Nie pomógł sudokrem (wręcz było gorzej), penaten też nie. Czy znacie jakieś inne sposoby? Jutro go chyba wykąpię w krochmalu, ale kojarzę, że można chyba takie miejsca mąką ziemniaczaną zasypywać. Słyszałyście może o takim sposobie? I czy takiemu dziecku mogę podać wapno? Dziękuję za pomoc. <buziak>
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Re: Wysypki i uczulenia

Postprzez EmiliaiMarcin » 18 sie 2012, o 21:48

Atk, mąka ziemniaczana jest dobra na wszystko więc próbuj :) lepsza niż wszelkie pudry, kremy itp.
EmiliaiMarcin

Postprzez Makarena » 18 sie 2012, o 21:58

atk ja podawałam wapno w syropie rocznemu dziecku ale ile to nie pamiętam...
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez Atk » 18 sie 2012, o 22:01

Posypałam go na noc mąką, zobaczymy rano. Jutro kupię wapno w syropku rano, dopytam farmaceutę o dawkę. Dzięki <buziak>
ObrazekObrazek
Atk

Postprzez Sabi82 » 18 sie 2012, o 22:24

My jak miałyśmy wysypkę to posypałam mąką ziemniaczaną i wszystko minęło :) A teraz mamy problem bo takie brzydkie czerwone kropeczki zrobiły się na sikulce i nic nie pomagało i Pani doktor przepisała nam maść :) mam nadzieje że to zejdzie bo nie wygląda ciekawie :/
Obrazek

Obrazek
Sabi82

Postprzez ata00 » 20 sie 2012, o 12:09

Atk i jak z ta wysypka? zmniejszyla sie. mam tylko pytanie czy Julek nie ma jakis krostek w buzce? pytam bo Arek w tamytym roku dostal czerwone plamki najpierw na pupie, stopach i rekach a potemw buzce okazalo sie ze zalapal chorobe bostonska :( na szczescie nie grozne, wirusowa wysypka nieprzjemna tylko dla dziecka.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez Atk » 20 sie 2012, o 13:50

ata00 napisał(a):nie ma jakis krostek w buzce?

hmmm, sprawdzę jak wróci od niani <co> Przyznaje, że nei wiem...

ata00 napisał(a):i jak z ta wysypka?

nie przeszło, kupiłam wapno i alatan, trochę złagodniało po tym Czekam do jutra jak nie przejdzie wyraźniej to lekarz. Niestety na stópkach to się z tego zaczynają pęcherzyki robić i boję się, że jak nie przejdzie to będzie mu trudno chodzić za chwilę. Nie wiem co to jest <co>
ObrazekObrazek
Atk

Postprzez ata00 » 20 sie 2012, o 14:09

kochana wpisz sobie choroba bostonska w google i zobacz obrazki, jak to sa takie krostki na poczatku czerwone potem pecherzyk z woda i sa na raczkacz i stopach pupie , potem na cale nozki moze sie przeniesc to na 90% to to swinstwo :( niestety bardzo malo lekarzy umie to zdiagnozowac :/
w niemczech choroba ta nosi nazwe fuß hände mund (czyli ze na stopach rekach i w buzi jest). jedynie mozesz pomoc wtedy malemu smarujac go czyms na swiad i ja podawalam jakis syrop na swiad. potem te bombelki bola jak sie chodzi no i gorzej z jedzeniem jest bo to sa takie jakby afty w buzce. Arkowi po jakis 10 dniach przeszlo.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez Atk » 20 sie 2012, o 14:13

ata, wygląda bardzo podobnie jak obejrzałam zdjęcia. A jak to leczyliście? Samo przeszło? Bo nie wiem teraz co robić... Moi lekarze to straszne cymbały, na bank nie będą wiedzieli o co chodzi... Nie wiem czy szukać lepszego.
ObrazekObrazek
Atk

Postprzez ata00 » 20 sie 2012, o 14:16

my tylko smarowalismy takim plynem zeby nie swedzialo, i podawalam syrop tez przeciw swiadowa. jak trzeba bylo to syropek przeciw bolowy. dawalam Arkowi duzo picia i nie zmuszalam do jedzenia jak nie chcial. samo przeszlo po 10 dniach.
ten syrop mial w skladzie Cetirizini dihydrochloridum 1mg/ml odpowiednikiem polskim bedzie chyba zyrtec.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez Atk » 20 sie 2012, o 14:21

ata00, dzięki, uspokoiłaś mnie trochę, bo się przeraziłam <buziak> Zaraz go mąż przywiezie, obejrzę dokładnie. Ja podaję mu syropek przeciwbólowy, bo też zęby ostro idą, więc może przez to łagodzi mu. Nigdy nie słysząłam o tej chorobie. Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
Zyrtec mam, zaraz sprawdzę co w nim jest.
ObrazekObrazek
Atk

Postprzez ata00 » 20 sie 2012, o 14:27

nie ma sprawy:) najwazniejsze zeby malemu przeszlo.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez Atk » 20 sie 2012, o 20:55

Był lekarz. To rzeczywiście choroba bostońska. Ponoć dość popularna ostatnio. Dostał dwa syropki i mamy czekać aż przejdzie. Generalnie uważać na kontakt z innymi dziećmi, bo to dzieciaki sobie wirusa przekazują.
ObrazekObrazek
Atk

Postprzez Makarena » 20 sie 2012, o 21:19

Nigdy nie słyszałam o takiej chorobie. Dobrze wiedzieć.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez ata00 » 20 sie 2012, o 21:56

Atk dobrze ze sie wszystko wyjasnilo, przynajmniej wiesz co jest malemu :)
a ta choroba czesto latem wlasnie wystepuje. ja w tamtym roku tez 1 raz o niej uslyszalam :)
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez dria » 20 sie 2012, o 22:05

Atk dobrze,że już wiecie co to i zdrówka.
Ja właśnie ostatnio dość często słyszę i tej chorobie,co chwila jakieś nowe odmiany choroby.
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez emo » 20 sie 2012, o 22:31

Atk, no to najważniejsze że dobrze zdjagnozowane i odpowiednie leczenie podjete.
Ja też pierwszy raz słyszę o tej chorobie i doczytałam że to częsta choroba ostatnio <nie>
ObrazekObrazekObrazek
emo

Postprzez EmiliaiMarcin » 21 sie 2012, o 09:41

dziewczyny, a skąd to się bierze?? przenosi się drogą kropelkową, dotykową ?? hmm... co ją powoduje?:>
EmiliaiMarcin

Postprzez ata00 » 21 sie 2012, o 09:48

EmiliaiMarcin to jest wirus, przenosi sie droga kropelkowa. zarazic sie tym mozna najczesciej w przedszkolach, basenach,tam gdzie jest duze skupisko dzieci. dorosli zadko na to choruja. czasami ta choroba mylona jest z ospa wietrzna.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez EmiliaiMarcin » 21 sie 2012, o 09:57

ata00, o matko ! pierwszy raz o tej chorobie słyszę. strach gdziekolwiek dziecko zabrać <idiota>
EmiliaiMarcin

Następna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci