Wysypki i uczulenia

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Wysypki i uczulenia

Postprzez emo » 19 lip 2013, o 10:55

dziewczyny czy syrop Bioaron C może uczulać - Iga od czasu brania syropu ma krostki
Pani dr stwierdziła ze to nie ospowe, bo faktycznie tak nie wyglądają jak na ospę ale jest ich dużo, na całym ciele i to takie większe - więc to ewidentnie jakaś wysypka, tylko z jakiego powodu??
ObrazekObrazekObrazek
emo

Postprzez maddyyy » 2 sie 2013, o 22:08

od tygodnia walczymy z wysypką. we wtorek tydzien temu podałam Oliemu krowie mleko- tak jak kazała pani alegrolog. na drugi dzien mial zaczerwienione policzki, ale w czwartek na wizycie juz wszystko bylo ok. w piatek obudzil się z kilkoma krostkami. w sobotę poszliśmy nad jezioro i tylko się zamoczył we wodzie, ale posmarowałam go nowym kremem z filtrem. w niedziele było bez zmian i pojechaliśmy nad jezioro do Błażejewka. też go smarowałam. od poniedziałku zamaist typowych krostek ma jakby kaszke taka drobną. dziś okazało się, że w Błażejewku wykryto bakterię coli. ja już nie wiem co robić...
maddyyy

Postprzez neferi » 4 sie 2013, o 12:32

maddyyy poczekaj kilka dni i zobacz co się będzie działo, myślę że to nie będzie miało związku z bakterią ale woda w zamkniętych zbiornikach będzie jak zupa w taki upał gdy pełno w nim ludzi. Krem z filtrem+słońce+brudna woda różne reakcje może powodować. Jak nie będzie schodzić to kierunek do dermatologa i on powie co dalej <pocieszacz>
Obrazek
Obrazek
neferi

Postprzez maddyyy » 5 sie 2013, o 13:02

na szczescie uporaliśmy sie już z uczuleniem i wszytsko wrociło do normy. uff!!
maddyyy

Postprzez kruszynka » 5 lis 2013, o 13:51

u Julci od jakiegoś czasu pojawila się wysypka pod oczkiem. najpierw było jedno male ognisko a teraz rozniosło się pod cale c=oczko. tydz temu bylam u piediatry, powiedziała ze być może to jakas alergia pokarmowa..tylko na co? skoro wysypke ma tylko przy oczku.. kazala smarować mascia z wit a, wapno w syropie i jakiś syrop antyhistaminowy, nazwy nie pamiętam.
niestety poprawy nie widze :(( jutro idziemy znow na kontrole... oczywiście naczytałam się o skazie białkowej i już jesetem przerazona... ale jak to jest z ta skaza? chyba od razu miałaby jakies wykwity prawda? mleko mm i kaszki na bazie mm podajemy jej chyba od czerwca,
ObrazekObrazek
kruszynka

Postprzez kitek » 5 lis 2013, o 16:24

kruszynka mojemu lekka skaza pojawiła sie po prxejsciu na mm, długo bylismy na mleku ha, pozniej przeszlismy juz na zwykle i nie zmiany byly bardzo lekkie(mial na łokciach) z czasem znikneły calkowicie a zaczyły pojawiac sie własnie przy oczoch:na powiekach, pod okiem itp. moja kuznka tez mam dziecko ze skaza to mówi ze u niegi było tak samo, najpierw kolo oczy a pozniej schodziło wzdłuz ciala i u nas to sie sprawdza bo wikus ma teraz pod nosem. u nas najgorzej działaja produkty mleczne wysokoytłuszczowe:szczegolnie masło. Mleko mm, ser złólty i jogurt w niewielkich ilosciach daje rade, jest mniej wysypki, a czasami znika w ogole. to mnie nie martwi ale gorsze jest ze takie lekkie alergie pokarmowe bardzo czesto przechodza w alergie wziewne. mam takie dwa przypadki w samej rodzinie:jako niemowlaki lekka skaza, teraz pełne spektrum:pylki, plesnie, kurz...no lipa:/
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Honey » 1 gru 2013, o 17:50

musze z Alkiem iść do lekarza już długi czas trzyma się mu wysypka która jest okropnie szorstka , myślałam że może to z jedzenia jakiegoś ale to raczej nie to , na nóżkach ma w formie plamki np która jest szorstka , nie wiem z czego ..

Zrobiłam zdjęcie , mocniejsze się mu to zrobiło teraz myśle czy przez jego płyn do kąpieli .. kurcze tyle czasu to się ciągnie , myślałam że przez jedzenie ale jednak nie , pozmarowałam mu nivea s.o.s zobacze czy zejdzie do lekarza i tak musze z tym iść bo normalnie to nie wygląda już
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 1 gru 2013, o 20:31 przez Mika, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Posty połączone
Obrazek
Honey

Postprzez justyna3003 » 1 gru 2013, o 20:15

Honey u nas cały brzuch ręce i uda usiane plamami o wiele gorszymi też szorstkimi-u nas to coś związane z płynem do prania choć od urodzenia było prane zawsze w loveli...no ale teraz widocznie nie pasi...a wiem, że od ubranek, bo pod pampersem skórka gładka i bez plamek...
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez Honey » 1 gru 2013, o 21:49

justyna3003 Wiesz że mnie oświeciłaś ? Faktycznie to może być wina proszku lub płynu , bo na dupce , buzi nie ma nic . Jutro jade po płyn i przepiore mu to wszytsko . Dzieki <idiota>
Obrazek
Honey

Postprzez justyna3003 » 1 gru 2013, o 22:17

Honey nie ma za co. Ja kupiłam teraz białęgo jelenia płyn przprałam kilka sztuk na 2-3 dni i zobacze czy będzie lepiej/gorzej...czy to coś da.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez Honey » 28 gru 2013, o 12:00

Doszłam jak pozbyć się wysypki .. po każdej kąpięli wcierałam oliwke a potem normalnie spłukiwałam ciepłą wodą po 3 dniach nie ma śladu a skóra nawilżona więc miał suchą skóre biedaczek
Obrazek
Honey

Postprzez Mimi » 4 sty 2014, o 23:44

Mojego Igora dopadła choroba bostońska.Jesszcze nie zdiagnozowana bo to dopiero początki i sama ledwo doptrzyłam na stopach i dłoniach.Zaczęło się od kropek wokół ust,mysłałam,że może w żłobku czyjegoś smoka machnął do buzi albo jakieś uczulenie,ale pogarsza się i tak zaczęłm mu się mocniej przyglądac,obserwowac i dziś już stopy i dłonie zaatakowane :( jedynie buźka go swędzi bo i wśrodku chyba ma.Mam nadzieję,że w miarę łagodnie nas ta bostonka potraktuje......
Lada dzień pewnie my się pochorujemy bo dojadałam dziś Igora obiad jego widelcem,dawałam masę buziaków itp.
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez smutna_lala » 15 sty 2014, o 14:21

W niedzielę czy poniedziałek Maciek dostał dziwnych, czerwonym plam na karku, buzi, za uszami, wysypka drobniejsza pojawiła się na brzuszku i plecach, do tego wczoraj ulewał flegmą i odbijało mu się kaszką... Stawiam na te kaszkę jako winę uczulenia, niby po 9. miesiącu, 5 owoców... może coś mu w nich nie pasi?? ... Pojechaliśmy szybko do szpitala, lekarz też twierdzi, że uczulenie... Najgorzej że drapie się, cały kark i za uszkami a tam ma tego naczyniaka, jak go rozdrapie to kanał ;( dostał Fenistil w kroplach i już po pierwszej dawce lepiej... Mało je, dużo marudzi, nie wiem czy ta wysypka na brzuszku i plecach to tez uczuleniowa? Od czasu do czasu na buzi- okolice oczu, czoło- pojawiają mu się czerwone plamki z białawym środkiem- białe jest po uciśnięciu ... heh ...

Wczoraj to wyglądało tak:
Obrazek
ObrazekObrazek
smutna_lala

Kim jestem?: mamą MaciejKi ;)

Postprzez oresteska » 15 sty 2014, o 14:30

smutna_lala A GORACZKE MIAL?
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez smutna_lala » 15 sty 2014, o 14:35

Z piątku na sobotę miał podwyższoną trochę, po czopku przeszło, potem już nie... Dziś rano dałam inną kaszkę i ulewania ani odbijania nie było... ale może to wcale nie od tej cholernej kaszki?? Może w związku z zębami?
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez oresteska » 15 sty 2014, o 15:08

smutna_lala
hmmmm gdyby to byly zeby to malo prawdopodobna taka rozlegla wysypka.
wykap w krochmalu dzisiaj, po kapieli obsyp cialko delikatnie (taka ,,mgielka'') maka ziemniaczana. Jesli pomoze - znaczy ewidentnie alergiczna wysypka.

o ta temperature pytam, bo moja Ola dostala wysypki i goraczki i sie okazalo ze to szkarlatyna <wnerw>
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez smutna_lala » 15 sty 2014, o 15:20

W szkarlatynie jest zdaje się taki trójkąt przy buzi nie?? Kurde... rok przerwy w pracy w przedszkolu i już człowiek zapomina, jak rozpoznać objawy podstawowych dziecięcych chorób ... Siostra mi jeszcze teraz podsuwa rumień zakaźny... <co>
Na głowie są plamki a na brzuszki i plecach wysypka...
Tu średnio widać:
https://www.dropbox.com/s/8jh6cdc4qb3e3za/IMAG2486.jpg
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez oresteska » 15 sty 2014, o 15:51

smutna_lala Ola miala przy szkarlatynie wysypke tez na brzuszku.
wiesz co - idz do pediatry swojego, bo w szpitalu to czesto bagatelizuja wszystko, bo nie chca sobie pracy dokladac.
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez smutna_lala » 15 sty 2014, o 16:10

Jutro zadzwonię i pójdę w piątek... dałam mu dopiero 3 razy Fenistil ...
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez klaudia » 15 sty 2014, o 22:26

Mimi Czy diagnoza się potwierdziła?? Jak się czuje Igorek ??

smutna_lala
oby to jednak nie było nic poważnego <pocieszacz>
Obrazek
klaudia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci