Sprawy intymne maluchów

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Sprawy intymne maluchów

Postprzez honey1919 » 16 lip 2012, o 10:25

W moim otoczeniu (można powiedzieć, że w rodzinie) jest dziewczynka starsza od Ali o 3 miesiące. Niedawno zdiagnozowano u niej zrosniecię się warg sromowych wewnętrznych... jestem przerażona, nigdy nie słyszałam o czymś takim :(( pediatra mówi, że w swojej 20letniej praktyce nigdy nie spotkała się z taką przypadłością, a w przeciągu ostatnich 18 miesięcy ma takie 4 przypadki. Niby jest to wywołane niskim poziomem estrogenu w organizmie dziewczynki, ale niebezpieczne sa też chusteczki nawilżane- mają pełno chemii, są lepkie, i najbezpieczniej jest myć pupę dziecka wodą przegotowaną lub pod kranem. Ja odkąd się o tym dowiedziałam, chusteczek uzywam sporadycznie- nie wiem ile w tym prawdy, ale po co ryzykować? Dziewczynkę czeka zabieg rozdzielenia warg pod narkozą, za jakiś czas jak będzie starsza. Na szczęście ujście od cewki moczowej się nie zrosło i może siusiać normalnie... Co o tym sądzicie? Ja jestem w szoku i jest mi smutno, że takie dziadostwo jej się zrobilo :(( co dzień sprawdzam Ali delikatnie tamte miejsca, bo jestem już przewrażliwiona, lekarz widzę na każdej wizycie też sprawdza.
Obrazek
honey1919

Re: Sprawy intymne maluchów

Postprzez kasieks » 16 lip 2012, o 10:38

moja lek tez sprawdza na każdej wizycie <tak> <tak> ale ze to od chusteczek to pierwsze słyszę <co> aż zapytam z ciekawości na następnej wizycie <tak>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez emo » 16 lip 2012, o 11:15

honey1919, ja jakiś rok temu usłyszałam o tym pierwszy raz - córeczka mojej koleżanki miała taki problem. Wiem że koleżanka była z małą na wizycie u jakiegoś chirurga dziecięcego, ale z tego co pamiętam, to obeszło się chyba bez zabiegu chirurgicznego. Podobno wargi sie jakoś rozciąga, jakimiś kremami, masażami.
To jest przypadłosć od urodzenia, taki mi sie wydaje, ze dziecko z takimi wargami się rodzi, ale żeby później się zrosły, to nie słyszałam. A tym bardziej żeby to było od chusteczek nawilżanych <co>
Tak mi się coś kojarzy, że dlatego zalecane jest aby dziewczynki smarować linomagiem a nie jakimiś maśćmi z cynkiem.
ObrazekObrazekObrazek
emo

Postprzez honey1919 » 16 lip 2012, o 11:17

ja dzis ide na szczepienie z Alą to sie spytam co sądzi o tym lekarz, spytam o te chusteczki.
Obrazek
honey1919

Postprzez poliglutka » 16 lip 2012, o 12:48

Hm pierwsze słyszę o takiej przypadłości, ale rzeczywiście na zdrowy "chłopski" rozum tak jak pisze emo, chyba z takim czymś dziewczynka się musi urodzić, niby czemu nagle by jej się te wargi skleiły? Dziwne w sumie że nikt wcześniej nie zwrócił na to uwagi... Hmm chociaż z 2 str wszędzie trąbią żeby nie grzebać tym dziewczynkom przy wargach sromowych. I bądź tu mądry!
O znalazłam w necie że takie coś można wyleczyć nie mechanicznie, specjalną maścią hormonalną Ovestin.
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez dria » 16 lip 2012, o 13:18

honey1919 pierwszy raz słyszę,i tak na chłopski rozum możliwe,że z tym sie rodzi,albo zaraz po urodzeniu to zachodzi możliwość zroscięcia,ale od chusteczek raczej nie,faktycznie chusteczki mają chemiki i nie są zdrowe,lepiej sama woda,przez chusteczki to stawiałabym na różne bakterie jakieś zapalenia.
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez oresteska » 16 lip 2012, o 14:23

slyszalam o tym, i to nawet o kilku przypadkach, i tak jak Honey - slyszalam z eto od chusteczek :/ nie wiem ile w tym prawdy, ale tez generalnie zaczelam uzywac zwyklych platkow kosmetycznych i przegotowanej wody.
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez honey1919 » 16 lip 2012, o 14:54

Ta dziewczynka brała już maści, ale nie pomogły. Tylko zabieg da u niej poprawę.
Lekarz ze szczepienia dzisiejszego powiedział, że to może być spowodowane genami, budową, czy chusteczki to on nie wie. Mówił, że wargi mogą mieć tendencję do sklejania i otwierania. I mogą się skleić i zrosnąć. Straszne...
Obrazek
honey1919

Postprzez Mimi » 16 lip 2012, o 16:21

Na wykładzie z SzR położne mówiły o takich przypadkach zrastania się warg sromowych,więc to chyba nie bójda.Tylko,że one mówiły,że to od sudocremu. Opowiadały jak to rodzice smarują dziecku sudocremem nie pupę a właśnie cały srom,a nawet jeszcze głębiej <szok>
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Postprzez buzia » 16 lip 2012, o 17:17

Dziewczynki ja z drugiej beczki, nie podejrzewam, aby takie zrastanie było przyczyną używania chusteczek nasączanych! Pracuję jako technolog przy kosmetykach i wiem, jaką drogę- długą i żmudną muszą przejść wszystkie preparaty kosmetyczne przeznaczone dla dzieci poniżej 3 roku życia zanim znajdą się na rynku. Moim zdaniem to dziewczynki muszą rodzić się z taką przypadłością, ale żeby tego nie było widać od razu po narodzinach <co>
ObrazekObrazek
buzia

Kim jestem?: staraczka

Postprzez Brunsiaczek » 16 lip 2012, o 21:43

Skoro przypadłość powodowana jest niskim poziomem estrogenu, to raczej nie wina chusteczek. Kurcze- sama ich używam do higieny od dobrych 8 lat i jakoś nie zrosłam <idiota>
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez Mimi » 15 sie 2012, o 19:40

Nie wiem czy w dobrym temacie,jak coś to przenieście proszę.
U mego malucha zauważyłam zaczerwienioną końcówkę siusiaka :(( i teraz nie wiem czy to ja coś zaniedbałam <co> nie daje mi to spokoju.Kąpiemy małego codziennie,przy zmianie pieluchy używam różnie,raz chusteczki mokre,raz wodę.W dzień staram się myc go wodą,zwłaszcza po kupie,ale w nocy chusteczki idą w ruch.Sika bez problemu bo dziś perfidnie zasikał mi podkład na przewijaku :),raczej go nie boli,ale ja już nie wiem czy mam jutro leciec do pediatry z tym,czy zaczekac np. do piątku,poobserwowac co się będzie działo.
Czy to może byc jakiś stan zapalny wywołany przez mocz,kał?Czy jakiś kawałek czegoś mógł tam podlezc?Położna kazała delikatnie odsuwac napletek, a pediatra zakazała tam grzebac.I bądź tu mądry <co>
Obrazek
Mimi

Postprzez EmiliaiMarcin » 15 sie 2012, o 19:42

Mimi, mój też ma leciutko zaczerwienioną końcówkę ale to dosłownie tam gdzie ujście cewki moczowej jest, o to ci chodzi?
EmiliaiMarcin

Postprzez poliglutka » 15 sie 2012, o 22:38

Mimi, oto odwieczny problem rodziców, zsuwać napletek czy nie. I nie wiem co Ci poradzić, bo nam i pediatra i lekarze w szpitalu gdzie trafiliśmy właśnie z siusiakiem, zakazali wręcz ruszania tej skórki. A co do tej zaczerwienionej końcówki, Leszek też miewa takie coś, najczęściej samo przechodzi, ale można to też przemywać rywanolem. Powinno pomóc.
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez Atk » 17 sie 2012, o 10:17

Mimi, my na początku zsuwaliśmy, ale potem 2 tygodnie nie i znów się przykleiło. Pytaliśmy pediatrę i powiedział też, żeby nie grzebać, bo to normalne. Jeśli będzie się coś działo - mocne zaczerwienienie, świąd to przyjść, ale jeśli nie to zostawić. Julek kilka razy miał zaczerwienienie, ale wymoczyliśmy w wodzie, puderkiem i przechodziło.
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez Mimi » 17 sie 2012, o 15:31

dzięki za uspokojenie maminego serca i rozumu :)
Obrazek
Mimi

Postprzez Brunsiaczek » 24 sie 2012, o 21:22

Jak mogę coś poradzić -co jakiś czas, np. raz na tydzień wrzućcie do wody kawałek dziecięcego mydła i takie mydliny wlejcie do kąpieli - potem wystarczy pozwolić sie bawić dziecku we wodzie. ja jeszcze "nagarniam" wodę w kierunku krocza, jak synek siedzi -robimy "fale". U nas świetnie dezynfekuje i żaden stan zapalny nam nie groźny.
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez Lakonia » 10 wrz 2012, o 00:16

No właśnie... Siusiak. Jak kąpię synka to czasem mu zaglądam pod skórkę. Piekielnie się tego boję (szczególnie jak wierzga) i wiem, że zdania są podzielone. Ale co mam zrobić jak na końcu, przy cewce widzę coś jasnego. Do końca nie wiem czy to skórka czy jakieś zanieczyszczenia. Żeby zmyć to jasne, trzeba dość mocno potrzeć a ja nie chce doprowadzić do skaleczenia... Co robić??
Obrazek
Lakonia

Kim jestem?: Mama Mateuszka

Postprzez elusia » 10 wrz 2012, o 11:28

Nam kazali nie ruszać ... pytam co wizytę i ciągle słysze - obmyć delikatnie, nie ruszać skórki.
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez Nanien » 4 lis 2012, o 10:26

co do zsuwania... u nas pediatra powiedziała, by delikatnie "poruszać" w stronę zsunięcia ale tylko tyle, by pokazała się dziureczka, wtedy umyć wodą i nic więcej nie ruszać
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Następna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci