Sprawy intymne maluchów

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Sprawy intymne maluchów

Postprzez Nanien » 16 sty 2015, o 12:53

kitek ja tam nie wiem, mowie co lekarz mowil:P Olo juz sam czai o co chodzi i zsuwa przy kąpieli do mycia i widze ze coraz wiecej sie tam odkleja. ja nie tykam, bo wmuszamy Olkowi, ze tylko on moze dotykac, myc trzymac do sikania. z tym ostatnim najtrudniej...
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez kitek » 16 sty 2015, o 13:02

Nanien wiem wiem, ze to lekarza opinia:) ale wydaje mi sie ze troche przesadzil z tym dojrzewaniem:) stulajka u dojrzewajacego chopca to dopiero musi byc makabra, bo dochodzi do tego ogromne poczucie wstydu, nie wiem czy tak latwo bylby namowic na zabieg takiego nastolatka:P i wtedy to chyba juz od razu obrzezanie wchodzi w gre:/
my sciagamy przy kapieli codziennie, wiktor raczej sam byc nie zsunał;) a z siakniem to tez jest smiesznie bo on jak trzyma to "przyklapuje" go do ciałai wiadomo wtedy wszystko leci na niego:P dlatego obralismy sposób "wypinania sie":P stai na podescie i wypina w przod miednice, wtedy nie trzeba trzymac a siku trafia w kibelek;)
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Nanien » 16 sty 2015, o 13:50

kitek napisał(a):wypina w przod miednice, wtedy nie trzeba trzymac a siku trafia w kibelek;)
jasne jasne... zwlaszcza rano po spaniu? :P wtedy cala lazienka mokra... ;)
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez kitek » 16 sty 2015, o 13:58

Nanien napisał(a):
kitek napisał(a):wypina w przod miednice, wtedy nie trzeba trzymac a siku trafia w kibelek;)
jasne jasne... zwlaszcza rano po spaniu? :P wtedy cala lazienka mokra... ;)

eee,czemu:) u nas z ranka normalnie, wszystko do klopka:)
Obrazek
kitek

Postprzez Nanien » 16 sty 2015, o 14:25

kitek napisał(a):u nas z ranka normalnie,

haha zazdroszcze ;)
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez honey1919 » 3 lut 2015, o 10:47

U nas Ala od 2 dni skarży się, że ją piecze krocze.
Wyszłyśmy ze szpitala z bakterią w moczu. Dostała maść Tobrex i mamy smarować 10 dni. Ale od wczoraj jej nie smaruję, bo ma zaczerwienione krocze i ją piecze. Był tormentiol, clortimazolum. Nic to nie dało. Dziś na 11 mam się wepchać w kolejkę do naszej pediatry, może przepisze coś konkretnego. Posiew sprzed kilku dni nie wykazał bakterii. Możliwe, że tak szybko zniknęła? w ciągu kilku dni od samego smarowania maścią?
Ehhh naczytałam się, że po antybiotyku to może być grzybica... Świetnie. Zawsze coś :((
Obrazek
honey1919

Postprzez kasieks » 3 lut 2015, o 11:56

honey1919 my mamy ciagly problem z zaczerwienieniem sromu, odkad przedszkole sie zaczelo i chyba samodzielne podcieranie po siku albo i nie... Lena nie ma bakteri wiec to inna sprawa ale jak zaczyna sie cos to od razu smaruje clotrimazolum rano i wieczorem, uzywam tez do przemywania taki srodek azeculan ( nie mam pewnosci co do nazwy a pisze z tel wiec ciezko mi sprawdzic) na bazie rumianku i nagietka, mozesz tez przemywac ja tantum rosa, na noc stosuje tez czesto provag zel bo dla dzieci od 3 lat juz mozna i zmienilam przede wdzystkim srodek myjacy, teraz mamy mydelko aleppo 20 i jest o niebo lepiej mysle ze to jego zasluga, moze jakies priobiotyki jej kupic i pilnowac zeby jogurt jadla codziennie,tyle moge pomoc :)
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez honey1919 » 3 lut 2015, o 13:37

kasieks probiotyki podaję bo po antybiotyku jest :)
Dzwoniłam do szpitala po wynik z wymazu z cewki moczowej sprzed tygodnia- bakteria plus drożdżak.
W moczu bakterii już nie ma, bo augumentin ją zniszczył ale w zamian za to zostawił grzybka.
Zalecenie lekarza z dziś: clotrimazolum i bepanten plus do smarowania. Rivanol do przemywania. I probiotyki.
Jak nie przejdzie to się pojawić ponownie.
Obrazek
honey1919

Postprzez poliglutka » 3 lut 2015, o 22:34

honey1919 o rany, biedna Alutka. Brrr no aż nie chcę myśleć jakie to dla niej musi być niewygodne, jak tak ja piecze i piecze. Oby szybciutko doszła do siebie!!
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez honey1919 » 3 lut 2015, o 23:19

Już widzę poprawę, nie ma takiego zaczerwienienia no i nie skarży się na ból.
Ufff :)
Tylko jak ja sprawdzę za jakiś czas czy nie ma już grzyba? Znowu wymaz trzeba zrobić, czy z krwi są jakieś badania?
Obrazek
honey1919

Postprzez oresteska » 4 lut 2015, o 08:16

honey1919 chcialam napisac ze clotrimazol pomaga, ale widze ze juz napisalas :)
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez kitek » 4 lut 2015, o 14:22

honey1919 widzisz mówiłam:) po masci minie:) mysle ze jie musisz sobic wymazu, zobaczysz objawowo, jak wszystko przejdzie to znaczy ze jest ok:)a jak cos jeszcze zostanie to obajwy tez beda.
Obrazek
kitek

Postprzez Honey » 21 kwi 2015, o 14:49

dzisiaj na 16.40 jade z olkiem do lekarza , ma czerwoną koncówke siusiaka i od 2 dni się ciągnie i go boli , zrobiłam badanie moczu i wyszły ciała ketonowe +1 - nie znam się oczywiście w internecie wyskakiwała mi tylko cukrzyca gdzie się teraz nakręciłam bo siostrzenica jest cukrzykiem . Już nie wiem co i jak z tym siusiakiem , mam nadzieję że lekarka będzie fajna bo idę do innej przychodni ..
Obrazek
Honey

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci