Ospa wietrzna

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Ospa wietrzna

Postprzez Brunsiaczek » 1 lip 2012, o 10:53

W przebiegu ospy wietrznej, przy dokuczliwym swędzeniu pomocne są kąpiele uspokajające. Sporządza się je z letniej wody z dodatkiem sody lub 1-2 filiżanek dokładnie zmielonej owsianki albo krochmalu z mąką ziemniaczaną. Należy też zachęcać dziecko do przyjmowania dużych ilości płynów, zwłaszcza w czasie gorączki. Drapanie pęcherzy grozi zakażeniem. Dziecko powinno mieć krótko obcięte paznokcie i często myte ręce mydłem przeciwbakteryjnym. Można też włożyć mu na dłonie miękkie rękawiczki lub skarpetki. Podczas kąpieli nie trzemy skóry, lecz delikatnie myjemy i owijamy dziecko ręcznikiem do wchłonięcia wody. Jeśli pęcherze występują w gardle, dziecko większe powinno płukać je wodą z solą.

źródło: http://fajnamama.pl/ospa-wietrzna-u-dzieci/, Autor: Natalia Meler, data dost. 2012-07-01
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez agata_dg » 1 lip 2012, o 12:27

no własnie po przeczytaniu tego fragmntu byłam już przekonana że wieczorem kąpię Filipa... nic tylko zabić niektórych lekarzy...
ObrazekObrazek
agata_dg

Postprzez agata_dg » 8 lip 2012, o 16:03

No.... to mamy dwa tygodnie ospy Filipa, strupki w fazie odpadania. Jagoda od wczoraj temperatura 38, ma kilka pęcherzyków, ale wziąwszy pod uwagę że teraz czas potówek niestety nie jestem jeszcze pewna... znaczy czuję że to ospa, ale wizualnie jeszcze nie jestem w stanie potwierdzić... Czekam do rana i zaczynamy zabawę od nowa zapewne... oby lżej niż Z Fifim...
ObrazekObrazek
agata_dg

Postprzez Atk » 8 lip 2012, o 16:59

agata_dg, oj przykro mi, ale może będzie po prostu z głowy. Wazne, żeby dobrze zniosła ospę, więc trzymamy kciuki, a Ty daj znać co się wykluje <buziak>
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez Makarena » 8 lip 2012, o 20:49

współczuję ale masz sezon i to w taki upał...
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez dria » 8 lip 2012, o 23:00

agata_dg dacie radę,przejdziecie i spokój będzie,ale,że na sam upał was to złapało
a co do kąpieli,ja dość poźno przechodziłam i jak się myłam było jeszcze gorzej i lekarze dlatego nie każą myć,a tak sobie teraz myślę,że z dodatkiem czegoś odkażającego kąpiel jak najbardziej,ale nie samą wodą.
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez agata_dg » 10 lip 2012, o 08:40

No - ospa potwierdzona przez lekarza, narazie najbardziej wysypana na szyi, Jagoda w przecwieństwie do Filipa dostaje lek przeciwwirusowy - więc może uda się powstrzymać wysypy.... oby... no cóż.... mam wakacje z ospą...

Na całe szczęście teraz - jagoda akurat się wychoruje jak mąż zacznie urlop...
ObrazekObrazek
agata_dg

Postprzez honey1919 » 10 lip 2012, o 09:08

Ale Wam się trafiło, ale będzie już z głowy :) za jednym zamachem dwójka i spokój.
Obrazek
honey1919

Postprzez agata_dg » 14 lip 2012, o 09:59

jestem w szoku - jagodę kąpię od pierwszego dnia w nadmanganienia potasu 2 razy dziennie - rano i wieczorem. Niczym jej nie smaruję...żadną pastą - podaję syrop przeciwwirusowy. Jagoda znosi ospę tak jakby jej nie było :) Nie płacze, nie drapie się, i ci najwazniejsze - dzisiaj jest 5 doba dopiero a ona ma juz strupki !!! :) Naprawdę tak się cieszę że posłuchałam intuicji.... kąpiele w kmno4 są super!! odkażają i ściągają skórę i szybko się goi ...Nie mam pół mieszkania w paście jak przy Filipie.
Za kilka dni będzie po sprawie :) W pon idziemy na kontrolę - bo lekarka nie byla pewna czy to ospa... myślę że padnie z wrażenia jak zobaczy że krosty jagody są w ostatnim stadium - a w poniedziałek będzie równy tydzień dopiero choroby
ObrazekObrazek
agata_dg

Postprzez malusko » 15 lip 2012, o 23:57

Wspaniale <brawo> dzielna Jagódka <buziak>
ObrazekObrazek
malusko

Postprzez emo » 16 lip 2013, o 13:31

U mnie ospa pałną parą od końca czerwca, początku lipca - najpierw Marcin, teraz Iga i Zuzia <idiota>

I PAMIĘTAJCIE!!!! bardzo ważna rada - przy ospie na gorączkę nie wolno podawać Nurofenu, tylko panadol!!!
nurofern podawany w czasie infekcji ospa wietrzna moze przyczynic sie (nie oznacza to ze musi!) do powstania tzw. superinfekcji, czyli ponownego zainfekowania tymze wirusem organizmu, ktory jeszcze nie zwalczyl obecnej infekcji.
U mnie to się potwierdziło - po nurofenie moja starsza dwójca dostała po ogromnym bąblu i nawrocie ospy.

Byłam 7 dni na zwolnieniu na Marcina i w pracy dostałam żółtą kartkę że jak mnie znowu "tyle nie będzie to zostane zwolniona <idiota>
ObrazekObrazekObrazek
emo

Postprzez oresteska » 16 lip 2013, o 14:46

emo napisał(a):bardzo ważna rada - przy ospie na gorączkę nie wolno podawać Nurofenu, tylko panadol!!!
kurcze, ale moja Ola na przyklad w ogole na paracetamol nie reaguje, tylko na ibuprofen wlasnie :(
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez emo » 16 lip 2013, o 15:58

oresteska jeżeli reaguje na ibuprofen to wtedy chyba trzeba, jeżeli jest gorączka

nie wiem jak to jest do końca, ale zdziwił mnie fakt, że trzech lekarzy nie wspomniało mi ze nie powinno podawać się ibuprofenu, dopiero czwarty lekarz o tym wspomniał <idiota>
podawałam też Marcinowi Hevirex lub Heviran, a ta ostatnia lekrarka powiedział ze to nie jest konieczne, bo to nie zmniejsza podobno ilości krostek
i tak samo kąpiel - poprzednie że kąpać w nadmanganianie a ta ostatnia że tylko szybki prysznic

i teraz(jak pogoda z oknem ok) nie ma przeciwskazan aby wychodzić na dwór)

i kolejny raz trzeba być mądrzejszym od lekarzy
ObrazekObrazekObrazek
emo

Postprzez nina85 » 4 paź 2013, o 17:31

Walczymy z cholerną ospą :/ jakas masakra...setki kropek- wszędzie! w uszach, na powiece, na siurku, na odbycie na wargach... wyc mi się chce...:( i jeeszcze ta setka sprzecznych informacji- kąpać- nie kapać, smarować- nie smarować... tepmeratura 39 st i jak przeczytałam o nurofenie to się przestraszyłam jak ch......a, bo na Wika działa tylko nurofen... co ja mam robić, żeby nie skrzywdzic Wika? Jak długo trwają rzuty nowych krostek? we wtorek pojawiła się pierwsza krosteczka w środe Go zsypało....
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez Anett..23 » 5 paź 2013, o 09:02

nina85 oj, współczuję. Roksanę ospa ominęła, bo zdążyłam ją zaszczepić. Życzę żeby krostki ładnie się goiły i szybko zeszły <pocieszacz>
Obrazek
Anett..23

Postprzez mamaBartka » 5 paź 2013, o 10:51

nina85 a co przeczytałas o nurofenie?

Zdrówka dla Wikiego!
mamaBartka

Kim jestem?: mamusia

Postprzez emo » 5 paź 2013, o 10:57

nina85 oj, biedny Wikulek - moje dzieciaki na szczęście nie były tak wysypane.

A czym go smarujesz? Białym czy fioletem? Swędzą Go krostki? Wysyp przypada chyba tak na 2-3 dzień, ale później mogą pojawiać się nowe krostki, ale już pojedyncze. Myślę ze za tydzień, góra 1,5 tyg. Wiki będzie po ospie, pojawią się strupki

Co do kąpieli - to jedni polecają szybką kapiel w nadmanganianie, a drudzy szybki prysznic bez nadmanganianu. Już teraz nie ma chyba opinii żeby przez czas trwania ospy nie kąpać - chodzi tu pewnie głownie o to żeby nie przeziębić ospy.

A jak temperatura - dalej ma gorączkę Wiki?
ObrazekObrazekObrazek
emo

Postprzez kitek » 5 paź 2013, o 11:31

biedny Wikus...:( oby mu przeszło jak najszybciej...
dziewczyny a kiedy mozna najwczesniej na ta ospe zaszczepic??
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez nina85 » 5 paź 2013, o 14:57

Jestem wykończona fizycznie po kolejnej nieprzespanej nocy z Wikim a rękach i psychicznie... On płacze, krzyczy a ja tak niewiele mogę zrobić :( do tego po miesiącu pracy muszę wziąć tydzień wolnego (czyli w sumie 1,5 tyg) bo nie ma nam kto pomóc... H mama odmówiła bo... chodzi na grzyby i musi siedzieć z Wojtusiem... no ok... najwyżej mnie wywalą- trudno.
Temperatura w nocy 39,5 teraz 39.
Pojawiły się krostki w buzi, nie wiem ile bo Wiki nie pozwala zaglądać na 100% 2są na wardze od środka bo bardzo spuchł i zajrzałam... cała zsypana pupa, jąderka, stopy... nie wspomnę o brzuszku i pleckach...
smaruję pudrem w płynie...takim z lodówki- szybko przynosi ulgę w swędzeniu, tylko czy szybko wysusza? co lepsze puder czy fiolet??? a może powinien Go zobaczyć lekarz?? jak myślicie?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez Mimi » 5 paź 2013, o 15:19

jeju biedny Wikuś,nie wiem jak Wam pomóc,strasznie mocno go ta ospa dopadła.Ja się słabo znam niestety.
Zdrówka Wiktorkowi!!!!!
Obrazek
[url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url ]
Mimi

Kim jestem?: Mamusią

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci