Kolczyki prawdopodobnie mogą powodować alergię

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Kolczyki prawdopodobnie mogą powodować alergię

Postprzez Wanilia » 28 sie 2014, o 10:27

Dziewczyny, znalazłam bardzo fajny link. Warto się zastanowić, czy przebijanie uszu małym dziewczynkom jest dobrym pomysłem. :)

http://www.tvn24.pl/krakow,50/polscy-na ... 62077.html
...bo do mnie anioły wchodzą bez pukania i kawę mi słodzą uśmiechem...

Obrazek
Wanilia

Re: Kolczyki prawdopodobnie mogą powodować alergię

Postprzez Nanien » 28 sie 2014, o 11:05

Wanilia widziałam wczoraj właśnie ten artykuł... ja wiem, że Lila będzie miała kolczyki, jeśli będzie chciała, dopiero jak będzie miała kilka lub naście lat..
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Mika » 28 sie 2014, o 12:45

Tyle tylko, że zgodnie z prawem stosowanie niklu w wyrobach metalowych przeznaczonych do bezposredniego i długotrwałego kontaktu z ludzkim ciałem jest zabronione. Reguluje to Rozporządzenie (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH), utworzenia Europejskiej Agencji Chemikaliów załącznik XVII (Dz. U. L 396 z 30.12.2006r. z późn. zm.).
"Nikiel (CAS nr 7440-02-0, EINECS nr 231-1)
1. Nie mogą być używane:
a) w żadnych sztyftach, które są wkładane do przekłutych uszu i innych przekłutych części ciała ludzkiego, chyba że stopień uwalniania niklu z tych sztyftów nie przekracza 0,2 μg/cm2 na tydzień (limit migracji).
b) w wyrobach, które są przeznaczone do bezpośredniego i długotrwałego kontaktu ze skórą, takich jak:
− kolczyki,
− naszyjniki, bransoletki i łańcuszki, obrączki, pierścienie,
− koperty, bransoletki i zapięcia zegarków,
− guziki na nitach, sprzączki, nity, zamki błyskawiczne i metalowe odznaki, o ile wykorzystywane są w odzieży,
− jeżeli stopień uwalniania się niklu z części tych wyrobów będących w bezpośrednim i długotrwałym kontakcie ze skórą jest wyższy od 0,5μg/cm2 na tydzień;
c) w wyrobach takich, jak wymienione w ust. 1 lit. b), które są pokryte materiałem innym niż nikiel, chyba że pokrycie to jest wystarczające dla zapewnienia, że stopień uwalniania niklu z części tych wyrobów będących w bezpośrednim i długotrwałym kontakcie ze skórą nie przekracza 0,5μg/cm2na tydzień podczas co najmniej dwuletniego okresu normalnego użytkowania wyrobu.
2. Wyroby, o których mowa w ust. 1 lit. a)–c) nie mogą być wprowadzone do obrotu, chyba że odpowiadają one wymaganiom określonym w tych punktach.
3. Jako metody badań służące do wykazania zgodności wyrobów z przepisami ust. 1 i 2 stosowane są normy przyjęte przez Europejski Komitet Normalizacyjny (CEN)."
Sądzę zatem, że nie tylko kolczyki byłyby niebezpieczne.
Poza tym jako dziecko które miało przekute uszy w wieku 7-8 lat nosiłam wyłącznie złoto, nie dałabym dziecku kolczyków niewiadomego pochodzenia.
Obrazek ObrazekObrazek
Mika

Kim jestem?: Wiedźmą ;)

Postprzez Makarena » 28 sie 2014, o 18:17

ja jestem uczulona na nikiel, mogę tylko srebro i złoto. Kiedyś uczulały mnie guziki i napy od spodni.
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez Anett..23 » 29 sie 2014, o 08:03

my Roksanie uszy przekuliśmy dopiero miesiąc temu, bo uznaliśmy, że sama musi być chętna na to.. ale mam podobne myślenie jak Mika - żadnego badziewia w uszy dziecku nie włożę, tylko srebro lub złoto. Zwłaszcza, że mnie uszy ropieją od niektórej sztucznej biżuterii, być może to wina niklu.
Obrazek
Anett..23

Postprzez anfit » 29 sie 2014, o 10:39

Maja nadal nie ma przekłutych uszu (5,5 lat). Kiedy miała rok, dwa ja byłam przeciwna, a odkąd chodzi do przedszkola powtarza, ze poprosi nas o kolczyki, jak będzie już chciała :)
Jeśli się zdecyduje, na pewno kolczyki będą złote lub srebrne. Ja nie mogę nosić niczego innego, dosłownie od razu ropieją mi uszy.
Obrazek
Obrazek
anfit

Postprzez oresteska » 3 wrz 2014, o 09:18

Olcia (5 lat) nie ma kolczykow, ale od kilku tygodni mysle o tym. Po rozmowach z kolezankami z pracy zdecydowalismy ze jesli poprosi o kolczyki, zalozymy jej z plastiku medycznego, wolnego od niklu. Koszt u nas w Bialymstoku kolczyki+usluga to 60 zl.

Info o plastiku medycznym: http://www.blomdahl.pl/s/2/889/lang-pl/kolczyki.html
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Powrót do Zdrowie naszych dzieci