Biegunki , wymioty

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Biegunki , wymioty

Postprzez poliglutka » 13 cze 2012, o 12:42

Pisałam już wcześniej że Lesio ma biegunkę- to było jakoś w zeszłym tygodniu. Przez weekend jakoś się to ustabilizowało - dawałam mu Linex baby, ale od wczoraj mamy powtórkę z rozrywki :sad: Daję nam chyba jeszcze jeden dzień i jak nic się nie zmieni trzeba iść do lekarza, tylko jak znam tą pediatrę każe mi właśnie dawać jakiś probiotyk i na tym się akcja zakończy, tym bardziej że nic poza biegunką mu nie dolega. ehh no nie podoba mi się to, o nie :nea
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Re: Biegunki , wymioty

Postprzez justyna3003 » 13 cze 2012, o 12:49

Poli może zróbcie na własną rękę badanie kału na rota i adeno wirusy, ewentualnie posiew kału.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez kasieks » 13 cze 2012, o 12:59

poliglutka, moja jak miała biegunkę trwającą ponad 7 dni i priobiotyki, smecta nic nie pomagały to pediatra przepisała mi nifuroksazyd po nim się uspokoiło, może akurat Ci przepisze. Od tamtej pory mam go ciągle w domowej apteczce.
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez justyna3003 » 13 cze 2012, o 13:01

nie wiem jak dla dzieci z nifuroksazydem, ale dla dorosłych jest bez recepty :) , ale i tak lepiej dla spokoju skonsultować to z lekarzem.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez poliglutka » 13 cze 2012, o 13:02

Justynka może i było by to rozwiązanie, ale jak pomyślę o całej tej procedurze noszenia kupek to jakoś mi się nie pali :scratch
kasieks mam nadzieję że kobieta nam coś mądrego da, ona jest troszkę dziwna jak dla mnie i stąd moje obawy :D Pożyjemy zobaczymy...
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez klaudia » 13 lip 2012, o 22:16

Patrycja od miesiąca robi żółto-zielone, bardzo rzadkie kupki.Biegunką to chyba nazwać nie można bo jest raz dziennie , czasem co 2 dni.Czasem pojawia się trochę śluzu, kilka razy wydawało mi się , że widziałam nitkę krwi.Byłam u pediatry 2 razy- za 1 razem kazała podawać Dicoflor, powiedziała, że to może być spowodowane upałami i nie ma się czym przejmować.Niestety nie było poprawy, więc poszliśmy kolejny raz.Tym razem nie dałam się zbyć, mimo, że ona twierdzi, że to nie jest biegunka, dała skierowanie na badanie moczu , krwi i CRP.Mam już wyniki krwi i CRP ( mocz zaniosę dopiero w poniedziałek, jak na razie nie udaje mi się go złapać :/ ) CRP w normie więc teoretycznie nie ma stanu zapalnego. Wyniki wskazują na anemię, poza tym jest znaczny wzrost płytek krwi - 449tys (norma od 140-380tys). Oprócz rzadkich kup , Patrycja ma napady bardzo silnego bólu brzucha.Pisałam wcześniej w temacie o kolce ale wydaje mi się, że to nie jest z tym związane.Codziennie ma napady kilkunastosekundowego lub kilkuminutowego przeraźliwego płaczu bez konkretnej przyczyny , po czym wszystko wraca do normy. Objawy przypominają wgłobienie jelita ale pediatra twierdzi, że to na pewno nie to.Szukam przyczyny i przychodzą mi do głowy 2 rzeczy- mleko albo szczepienie.(problemy zaczęły się właśnie wtedy , gdy zmieniliśmy mleko na Nutramigen ,kilka dni po tym ją zaszczepiliśmy) Boję się, że to szczepionka Rotarix jej zaszkodziła a zaraz mamy wziąć kolejną dawkę...nie wiem co robić... do lekarza idziemy w poniedziałek ale obawiam się, że zbagatelizuje problem... doradźcie coś proszę... moim zdaniem coś ewidentnie jest nie tak ale nie wiem jakie ewentualnie badania powinnam jeszcze zrobić, żeby znaleźć przyczynę?
Obrazek
klaudia

Postprzez kasieks » 14 lip 2012, o 10:53

klaudia, od kiedy mała ma stwierdzoną skazę i jak długo pije Nutramigen, być może za dobrze go nie toleruje <co> musisz pamiętać, że skaza oznacza bardzo delikatny brzuszek u Twojej małej, niektóre dzieci nawet takiego mleczka nie tolerują ale nie wyciągałabym jeszcze takich wniosków. Napisze Ci jak było u nas bo historia jest podobna: jak u mojej stwierdzono w końcu skazę to dostała bebilon pepti 1, kupki i bóle brzuszka nie zniknęły od razu, generalnie mała oczyszczała organizm przez 2 miesiące i do dzisiejszego dnia ma zgrubienia za uszkami i łuszczącą skórę na głowie :( rozowlanienia na przemian z kupką ok to u nas norma, czasem nie wiem dlaczego <co> ja chodzę z małą do gastrologa dziecięcego bo lepiej się orientuje w kwestiach brzuszkowych niż alergolog, on twierdzi że zielona kupka na takim mleku jest czymś normalnym i absolutnie nie należy się tym przejmować, jeżeli występuje u nas duże rozwolnienie to podaję dziecku lacidoenter w saszetkach (tylko nie myl z lacidobaby <tak> ) wiesz, po ratarixie u nas za każdym razem biegunka (czyli praktycznie woda, mała przebierana non stop - ok 15 pampersów dziennie, nie da się nie zauważyć różnicy pomiędzy biegunka a rozwolnieniem <tak> )nam zawsze pomaga nifuroksazyd, właściwie to po nim u nas w tej kwestii dużo lepiej <tak> no i pamiętam, że dużo wcześniej wprowadziłąm małej pokarmy stałe tzn,już po 3 miesiącu kleiki i kaszki ryżowe oraz marchewkę itd. to też pomaga <tak> oczywiście wszystko wprowadzasz pojedynczo i przez np tydzień jeden składnik <tak> moja już je bardzo dużo, gluten itd. bez problemu a i tak czasem problem wraca :(( jeżeli się martwisz, to zrób posiew kału <tak> co do anemii, to moja też miała, dostała ferrum i po sprawie, ale na temat płytek Ci nie pomogę, musisz zapytać lekarza <tak> mam nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy <pocieszacz>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez karpuleczka » 14 lip 2012, o 21:05

U nas na biegunkę po Augmentinie świetnie sprawdził się Lacidoenter i Smekta - podałam jeden dzień - na drugi było już dobrze. Co do zielonych kupek - Zosia miała przez długi czas takie zielonkawo-żółte i moja położna zawsze mówiła, że jest ok, a w szpitalu wyszedł rotavirus :/ Bul brzucha też nam dokucza. Daję jej Debridat, Esputicon, Lacidobaby, czasem Delicol..... a tak naprawdę to modlę się, żeby już mieć to za sobą. Chyba niewiele pomogłam :(
Obrazek
Obrazek

ŁUCJA - moje Światło... 7tc 19.09.14 [*]
karpuleczka

Kim jestem?: Mamą pełną gębą :)

Postprzez karpuleczka » 14 lip 2012, o 21:05

karpuleczka napisał(a):U nas na biegunkę po Augmentinie świetnie sprawdził się Lacidoenter i Smekta - podałam jeden dzień - na drugi było już dobrze. Co do zielonych kupek - Zosia miała przez długi czas takie zielonkawo-żółte i moja położna zawsze mówiła, że jest ok, a w szpitalu wyszedł rotavirus :/ Bul brzucha też nam dokucza. Daję jej Debridat, Esputicon, Lacidobaby, czasem Delicol..... a tak naprawdę to modlę się, żeby już mieć to za sobą. Chyba niewiele pomogłam :(

a co na ulewanie????? <bezradny>
Obrazek
Obrazek

karpuleczka

Postprzez mała20 » 14 lip 2012, o 21:42

karpuleczka My na ulewanie mieliśmy zagęszczacz Nutriton polecony przez lekarza -kupuje się w aptece kosztuje ok 22 zł dodajesz odrobinke do mleczka.U nas pomogło ale nie wiem czy na wszystkie dzieci działa bo każdy organizm inny
Obrazek Obrazek
mała20

Postprzez karpuleczka » 14 lip 2012, o 22:33

mała20 Dziękuję. No właśnie o czymś takim myślę, bo to co się teraz dzieje, to nie wygląda dobrze. Może to przez te leki na kolkę, może przez Debridat?????? Do tej pory był jakoś spokój - zaczęło się po szpitalu :/
A czy taki zagęszczacz nie spowoduje większych bóli brzuszka? Ciekawa jestem.
Obrazek
Obrazek

karpuleczka

Postprzez mała20 » 14 lip 2012, o 22:49

karpuleczka Hmm z tymi bólami brzuszka to pojęcia nie mam.Ja bynajmniej żadnych akcji z brzuszkiem po tym nie miałam.Mam nadzieje że Wam pomoże jeśli sie zdecydujesz dodawać do mleczka <pocieszacz>
Obrazek Obrazek
mała20

Postprzez karpuleczka » 14 lip 2012, o 22:56

Zakupię w poniedziałek i wola Boska. Dziękuję Ci <buziak>
Obrazek
Obrazek

karpuleczka

Postprzez klaudia » 16 lip 2012, o 11:31

kasieks, karpuleczka dziękuję ! <buziak>
Nutramigen pije od ponad miesiąca przez pierwszych kilka dni kupy robiła normalne później zaczęła robić coraz rzadsze.Gdzieś przeczytałam ,że jeśli w kupie pojawi się śluz lub krew to jest to ostra biegunka , nawet jeśli jest tylko raz dziennie.Ale może niepotrzebnie panikuję <bezradny> Przestałam podawać jej infacol i jak na razie skończyły się problemy z brzuszkiem , już nie płacze podczas karmienia :) Za niecałe 2 tygodnie powinniśmy iść na kolejne szczepienie , boję się czy nie będzie jeszcze gorzej po Rotarixie ...
Obrazek
klaudia

Postprzez karpuleczka » 10 sie 2012, o 20:07

Ulewania ciąg dalszy.... Można napisać książkę <idiota> Teraz jest bardziej "dojrzałe" <idiota> Niewiele rzeczy pomaga, właściwie nic nie pomaga. Widocznie ten typ tak ma. Chyba muszę ją gdzieś zważyć i wtedy się zobaczy czy wszystko jest ok. :/
Obrazek
Obrazek

karpuleczka

Postprzez klaudia » 10 sie 2012, o 22:13

karpuleczka, Pati ulewa po prawie każdym karmieniu, nawet jak jej się odbije <bezradny>
Obrazek
klaudia

Postprzez oresteska » 10 sie 2012, o 22:51

karpuleczka - Ola ulewala, a wlasciwie chlustala po kazdym posilku chyba gdzies do 6-7 miesiaca zycia, dopoki nie zaczelismy dawac jej sporych porcji pokarmow stalych, niektore typy tak maja :/
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez karpuleczka » 10 sie 2012, o 23:12

klaudia oresteska dzięki dziewczyny :* czasem to mi ręce opadają - próbowałam nawet ją przytrzymać bez odbijania na pół leżąco i też guzik z tego bo siłuje się strasznie i napina do siadania, przez co wzmaga efekt wylewu :( oresteska dobrze to ujęłaś - chlustanie - czasem mam wrażenie, że niedużo w niej zostało <bezradny>
Obrazek
Obrazek

karpuleczka

Postprzez karpuleczka » 18 sie 2012, o 20:03

W przyszłym tygodniu jedziemy do pediatry. Zaczynam się na poważnie martwić, bo po każdym ulaniu zaczyna kasłać :( Boję się nawet dawać herbatki, bo wylatuje :( :(
Obrazek
Obrazek

karpuleczka

Postprzez klaudia » 18 sie 2012, o 20:58

Biedna Zosieńka :( Daj znać jak będziecie po wizycie
Obrazek
klaudia

Następna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci