Biegunki , wymioty

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Biegunki , wymioty

Postprzez justyna3003 » 12 paź 2013, o 16:14

Nanien no to dobrze, że jest jakaś poprawa i oby szybko Oluś wrócił do sił.
Mi młody wczoraj i dziś ulewa czystą wodą...a nie pije wody...tzn wygląda to tak że zje mleko i np.po ok.godzinie ulewa czystą wodą(bez grudek mleka).Do tego cały czas idą wiatry i drze sie jak mu się tylko butelkę do ust przykłada...dziś zjadł o 8.00 110ml, potem ok.12.30 50ml i tyle...a normalnie zjada po 130-140ml...
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez Honey » 27 sty 2014, o 14:33

Dzisiaj rano kupsko w formie biegunki , pote w samochodzie 2 razy zwymiotował wiec wrocilam z nim do domu , godzine pozniej napił sie herbaty i troche zwymiotował teraz staram sie go uspac . Co moge podac mu do jedzenia zeby nie podraznic żołądka?
Obrazek
Honey

Postprzez Nanien » 27 sty 2014, o 14:42

Honey w szpitalu na zakaźnym dawali gotowany ryż lub ziemniaki i gotowaną marchew... oraz kleik ryżowy na samej wodzie
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Honey » 27 sty 2014, o 15:17

Nanien ok dzieki za info
Obrazek
Honey

Postprzez kitek » 12 kwi 2014, o 15:08

dziewczyny mam kupkowy problem i w zasadzie sama nie wiem czy panikowac juz czy jeszcze nie:P otóz mamy od paru dni ma biegunke...znaczy w sumie ciezko nazwac to biegunka, bo to raczej luzne stolce.w piwerszy dzien zrobil jedna normalna kupe i ze 304 luzne, dałam enterol i bylo ok, na drugi dzien jedna normlan i z jedna luzna, 3 dzien spokój-kupa zwykla, wczoraj z jedna zwykla, ze 2-3 luzne i dzisiaj jedna zwykla i w ciagu godziny z 5 luznych. Zadnych innych objawow nie ma,jest wesoly, duzo pije, ma apetyt, goraczki brak. co mnie najbardziej niepokoi to te luzne kupki maja mnóstwi sluzu i niestrawnionych resztek. ilosciowo nie ma tego duzo, bo z tych 5 co zrobil dzisiaj to tylko jedna była spora, reszta to takie "niedobitki". dzisiaj znowu mu dałam enterol i nie wiem czy przeczekac w domu czy isc do lekarza..do tej pory maly mial biegunke tylko raz, jednodniowa i po enterolu wszystko przeszlo. teraz to juz troche trwa...dodam ze ida mu naraz 3 "trójki" wiec na poczatku zwalalam to na zęby, ale teraz juz nie jestem przekonana...czy podczas zabkowania luzne kupy ze sluzem sie zdarzaja?czy to raczej wyglada na cos bakteryjnego? <bezradny>
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Nanien » 12 kwi 2014, o 15:15

kitek u nas tak bylo przy ostatniej czwórce... mały miał rano jedną kupę normalną a potem jeszcze ze 2-3 luźne, śmierdzące ciągnące ze śluzem z niestrawionym jedzeniem... i tak codziennie przez jakiś dobry tydzień.... jak wyszła czwórka (jako jedyna mu się niesamowicie paprała, krwawiła) to jak ręką odjął wszystko przeszło. oprócz enterolu mu możesz dać smectę, czy ugotować kleiku marchwiowo ryżowego..
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez kitek » 12 kwi 2014, o 15:31

Nanien dzieki Kochana troche mnie uspokoiłas:) bede obserwowac
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Mika » 12 kwi 2014, o 16:00

kitek ja niestety nie pamiętam jak to było z Matim, ale skoro to nie jest typowa biegunka to chyba faktycznie można nie panikować.
Obrazek ObrazekObrazek
Mika

Kim jestem?: Wiedźmą ;)

Postprzez nina85 » 22 kwi 2014, o 21:30

My walczymy dalej... Wiki dzisiaj zrobił jedna mega kupę, ponoć bardzo śmierdząca- ja mam katar więc nie wiem jak to było ;) Później juz tylko prukał i co jakis czas puszczał "kleksa". Nie wymiotował. Zjadł: rano mleko, później wypił 2 butelki 120ml soku ze zblendowanych suszonych jagól (zalałam je wcześniej przegotowaną wodą), zjadł podstępem (udawał , że płaczę że nie chce jeść- wiem jestem okropna, ale każdy sposób jest dobry żeby maluch zjadł choć troszeczkę) kilka łyżek kleiku ryżowego na rosołku z marchewką, kilka wafelków andrutów, garść flipsów, później sam się upomniał o rosół więc nałożyłam mu kluseczki i zalałam je 2 łyżkami rosołu, tak tylko żeby poczuł jego smak- zjadł wszystko :) na kolację zjadł butelkę kleiku ryżowego z gotowanym jabłkiem. W między czasie wypił jeszcze 120ml herbatki. To chyba nie jest zły znak :) martwi mnie to jego prukanie... Hubert mówi, że strasznie śmierdzące, ale ja teraz też biorę antybiotyk i juz pojawia się biegunka... nie wiem co myśleć, zaczekam na nów i zrobię wszystkie badania kału: candidia, owsiki, lamblia, tasiemiec, glista, włosogłówka, tęgoryjec, węgorek, przywra. Do tego mam w planie zrobic testy alergiczne- wiem, że dla tak małego dziecka to trauma, ale kurcze cos musi być na rzeczy, Wikiemu ciągle leci woda z noska :/ no i zaczynamy przechodzić na diete BG... nie wiem czy mi się uda, bo pracę mam jaką mam i czasu mało, ale postaram się dla Wika. Najgorsze, że mój synek który ważył 13 700g teraz waży 11 200 :( masakra :(
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aniołeczek Amelka- urodzona dla nieba *+5.01.2011r -33tc {(*)}
Aniołeczek Iskiereczka 8.02.2014r - 7tc {(*)}
nina85

Postprzez Fafelek » 26 kwi 2014, o 01:32

Ninka ja robiłam kiedyś Zosi testy alergiczne ale tylko z krwi. Nie wiem czy coś się teraz zmieniło ale wtedy jakoś od 4 czy 5 roku życia można było zrobić takie pełne testy skórne, ponieważ u niemowląt i małych dzieci testy skórne są niemiarodajne. Ja zrobiłam Zosi Profil pediatryczny . Badanie wykonuje Onkologia w Kielcach na Czarnowie. Miałam skierowanie od lekarki.
A jak postępy z jedzeniem? Biegunki i wymioty ustąpiły? Wiki, mam nadzieję, nie stracił juz więcej na wadze?
Mój Cudzik Zosia ur.06.11.2009
Moja Nanusia Hania ur.21.05.2012
Fafelek

Postprzez gaja32 » 27 kwi 2014, o 09:52

Fafelek napisał(a):Nie wiem czy coś się teraz zmieniło ale wtedy jakoś od 4 czy 5 roku życia można było zrobić takie pełne testy skórne, ponieważ u niemowląt i małych dzieci testy skórne są niemiarodajne

mnie dokładnie to samo mówiła dermatolożka.
Obrazek

Obrazek
gaja32

Kim jestem?: mamusią moich Synów

Postprzez pauli266 » 27 kwi 2014, o 17:17

o Jezu znowu rzyga przy jedzeniu, już sie zryczałam i nie wiem co robić
Obrazek
pauli266

Kim jestem?: szczęśliwa mamusia

Postprzez Fafelek » 27 kwi 2014, o 17:57

pauli266 a co je Kubus? Jesli to jakis wirus żołądkowy to nie dawaj żadnych produktów mlecznych. Najlepiej jakas kaszka manna na rosole lub jeslisa mocne dolegliwosci to na wodzie
Fafelek

Postprzez oresteska » 28 kwi 2014, o 07:18

Fafelek napisał(a):Ja zrobiłam Zosi Profil pediatryczny .
Tez to robilam! I wiesz co? wyszlo ze Ola nie jest uczulona na nic, wszystko gra gitara, wszystko wyszlo ,,negative''. A potem lekarz mi powiedzial ze te testy z krwi wychodza w 50% :/
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez pauli266 » 28 kwi 2014, o 18:36

Fafelek delikatnie mu dawałam, ryż z marchewką, kleik na wodzie, ale byłam z nim dzis u pediatry i stwierdził że wymioty spowodował wczorajszy katar woda, dosłwonie, jak mu chlusnęło z nosa to do brody, więc gardłem też, ja nie wiedziałam czym mu zatamować, dziś już nie wymiotował a i ten katar łagodniejszy, tyle że z jedzenia to praktyczne tak alby przewegetować,
Obrazek
pauli266

Kim jestem?: szczęśliwa mamusia

Postprzez smutna_lala » 11 sie 2014, o 21:46

W Chłapowie PONOĆ panuje jelitówka i choroba bostońska. W piątek po południu Maciek zaczął akcję z kupami, doszła gorączka tak do 39 stopni, pokazywał, że boli go brzuszek i potem szła kupa. Noc minęła spokojnie, od rana znów kupy co godzinę, dwie. Pojechaliśmy do szpitala: Nifuro, Smecta, Multilac, Orsalit, dieta. Cały czas ładnie jadł dietetyczne potrawy, dużo pił, nawet ten Orsalit, humor mu dopisywał. Cała akcja zakończyła się dokładnie po 24 godzinach- kupy w normie, gorączki brak, wszystko jak dawniej, charakterystycznej dla bostonki wysypki brak, zęba ewentualnego nie widać. Taka krótka jelitówka? Wirus czy bakteria? A może to zatrucie było? Albo zęby?
ObrazekObrazek
smutna_lala

Kim jestem?: mamą MaciejKi ;)

Postprzez Fafelek » 14 sie 2014, o 02:55

Taka krótka jelitówka? Wirus czy bakteria? A może to zatrucie było? Albo zęby?

smyna_lala gdybym ja to mogła wiedzieć to pewnie bym lekarką była......zawsze ta niewiedza mnie dobija, stresuje, prawie z nerwów mam takie same objawy <idiota>
w czerwcu przeszłam z dwiema dziewczynkami rozwolnienie i było "sto pytań do..."
Najważniejsze, że już " po ".
Fafelek

Postprzez Gaba » 14 sie 2014, o 09:26

smutna_lala ot rebusa masz. Mnie się wydaje że to zatrucie albo ząb. Grut że przeszło.
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez Anett..23 » 16 sie 2014, o 14:21

smutna_lala no jak na jelitówkę to krótko się wydaje. Ale wiadomo, że u każdego dziecka inaczej. Roksi miała kiedyś taką jelitówkę, że tylko miała wzdęty brzuch, nic jeść nie chciała, była mocno osowiała, z temperaturą, a rzadkich kupek prawie w ogóle. Więc każdy wirus może wyglądać trochę inaczej. Nic tylko się cieszyć, że minęło tak szybko.
Obrazek
Anett..23

Postprzez smutna_lala » 1 paź 2014, o 18:07

Dobra, napiszę tu choć nie wiem czy to biegunka. Od jakichś 2 tygodni Maciek ma rzadkie kupy, ilość nie jest zmienna czyli tak jak zwykle robił- 3-5 na dobę, jedynie konsystencja jest inna. Widać w nich ewidentnie kawałki jedzenia- np. pestki słonecznika, nie ma krwi, śluzu ale nierzadko jest za przeproszeniem... po pachy uświniony :(
Powód? Ostatnia choroba trwająca grubo ponad 2 tygodnie (brał Neosine, bez antybiotyku)? Bakterie żłobkowe? Zęby? Jakaś alergia (mleko krowie? gluten?) Dużo picia (pije bardzo dużo wody)? Nie mam pojęcia co...
aaaa... ma jeszcze ale już nie wiem od kiedy ma taki "grysik" na brzuszku... Poza tym zachowuje się normalnie ...
ObrazekObrazek
smutna_lala

Kim jestem?: mamą MaciejKi ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci