Pasożyty

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Pasożyty

Postprzez kinia81 » 26 sty 2014, o 08:39

W grudniu byliśmy na badaniach kontrolnych w GUM. W trakcie usg lekarz zasugerowal,że Timi może mieć pasożyty. Doktor rozpisał nam leki, gdzie chłopaki dostawali je przez praktycznie miesiąc, srednio raz w tygodniu.
Do tej pory nie było czy przed lekami czy po, nie było nic widać w kale, a dziś rano Timi zrobił bardzo długą, cienką nitkę coś w rodzaju błony. Spotkałyście się z czymś takim? Czy tak wyglada jakiś "martwy pasożyt"?Leki były na obleńce i te też podejrzewał doktor...
Najszczęśliwsza mam pod słońcem..
Mam siłę, by walczyć z przeciwnościami - tak wielką, że mogę jeszcze się podzielić:-)
Obrazek

Obrazek
kinia81

Re: Pasożyty

Postprzez Nanien » 26 sty 2014, o 09:21

a ja z innej beczki pytanie.. dlaczego padło u Was podejrzenie na pasożyty? jakie były objawy?
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez kinia81 » 26 sty 2014, o 10:16

Nanien, to jest/była glista ludzka a fuj.:-(Taka jak na zdjęciach, tyle ze zdechła.
Objawy? Tymek miał częste jelitówki ( tak mi się wydawało), poniewaz dzieci z PWS nie wymiotują, bardzo żle je znosił. Wzdety brzuch, odbijanie i puszczanie gazów. I nie można było mu pomóc. Podawaliśmy tylko czopki przeciwbolowe i leki na wzdęcia. To przynosiło chwilową ulgę ( poprawa po jakiś 15 minutach, na krótką metę). We wrześniu zdażyło się tak,że leki nie pomogły nawet na 5 minut. Timi był coraz bardziej osowiały, zasypiał no i bolało. Bałam się ,że to niedrożność jelit ( Timi ma przepukliny, jedną juz zoperowaną), pojechałm do pediatry i dostałam skierowanie do szpitala. Przeleżeliśmy 4 dni, stwierdzii niedrożność ale czynnościową, podejrzewali salmonellę i pasożyty ale wszystkie wyniki były ok. Po tym szpitalu, dwa czy trzy tygodnie było ok i znowu objawy jak na jelitówkę ale słabsze. W grudniu byliśmy po hormon wzrostu w akademii, wtedy robią wszystkie badania, no i oczywiście standardowy wywiad. Powiedziałam doktor,że "zaliczyliśmy" szpital, dostaliśmy skierowanie na usg. Pierwsze badanie przeprowadzał chłopak w trakcie specjalizacji i on nic nie znalazł, a potem dr Kosiak, najlepszy chyba w Trójmieście specjalista od usg dzieci. I on zapytał czy młody może miec pasożyty, podejrzewał tez niedobór Iga, ale to się potwierdziło. Podobno były powiększone węzły chlonne w brzuchu... Poza tymi częstymi jelitówkami, nie było nic takiego co wskazywałoby na pasożyty akurat. Nasza diagnostyka jest trudniejsza bo wiele schorzeń powodowanych jest przez PWS czy tez z nim powiązanych. Teraz wydaje mi się ,że byl bardziej rozdrażniony, nerwowy ale to tez można wiązać z PWS.
Co najważniejsze- łatwiej jest podać leki na pasożyty niż robić długie i drogie badania. Dlatego my przy samym podejrzeniu dostaliśmy leki na odrobaczenie, dlatego nie wiedziałam co to dokładnie było...
Najszczęśliwsza mam pod słońcem..
Mam siłę, by walczyć z przeciwnościami - tak wielką, że mogę jeszcze się podzielić:-)
Obrazek

Obrazek
kinia81

Postprzez Brunsiaczek » 26 sty 2014, o 13:19

kinia81 ale skąd się to u niego wzięło? Wy tez byliście z mężem objęci leczeniem?
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez dria » 27 sty 2014, o 02:03

kinia81 osobiście nie doświadczyłam,a że się interesuję tematem,możliwe,że był pasożyt,jeśli porównałaś zdjęcia z tym co widziałaś, leki zadziałały i dziada wywaliło.

A tak dla zainteresowanych ,każdy z nas powinien się odrobaczać-chodź raz w roku.
Pasożyty mogą dawać różne objawy,ale też nie znaczy,ze one są od pasożytów.Objawy np zmiany skórne,bóle głowy,biegunki,brak apetytu czy nadmierny apetyt,bezsenność,nerwowość,osłabienie,zatoki,częste przeziębienia,since pod oczami i wiele różnych,warto coś nie coś o pasożytach poczytać.
Niestety badania są kosztowne,ale nawet jak takie badanie się wykona,może i tak wykazać,że nie ma pasożytów-to zależy gdzie one są umiejscowione.
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez seemley » 30 sty 2014, o 09:30

Ja miałam i pasożyty i grzyby. Brałam najpierw tabletki ziołowe DETOKSYFIT, potem ANTYKONTAMIN. A na dokładkę użyłam zappera. Słyszała któraś o tym urządzeniu? Moja mama takowe zakupiła i w sumie leczymy się całą rodzinką, każdy po trochę.
Jakie decyzje kierują Twoim życiem - mądre czy popularne?
www.mojeszkolneperypetie.blogspot.com
seemley

Postprzez Anett..23 » 16 sie 2014, o 14:34

Roksi jest właśnie leczona na owsiki. W środę w nocy strasznie się wierciła, przyszła do nas do łóżka i się drapie po pupci. I to tak, że opanować tego nie mogłam. Wzięłam więc ją do niej do pokoju i pod światłem z komórki oglądam pupkę. Przeraziłam się jak zobaczyłam, małą wijącą się białą niteczkę przy odbycie. Na drugi dzień mąż pojechał z nią do lekarza. Dostaliśmy wszyscy leki, a ja mam górę prania i prasowania. Okropieństwo
Obrazek
Anett..23

Postprzez Fafelek » 17 sie 2014, o 02:09

Anett.. no tego to akurat Ci nie zazdroszczę ( prania i prasowania hehehe), a współczuję przeżyć i doznań bezsprzecznie nieprzyjemnych. Szybko leki działają? Pomogło już coś? Oby się nie powtórzyło.
Mój Cudzik Zosia ur.06.11.2009
Moja Nanusia Hania ur.21.05.2012
Fafelek

Postprzez Anett..23 » 17 sie 2014, o 08:58

Nocki niespokojnej już nie było. Leki działają chyba od razu. Roksana z racji pojawienia się robaka na zewnątrz ma powtórzyć tabletki w okresie co dwa tygodnie, dla pewności, że wszystkie robaczki wybite zostaną
Obrazek
Anett..23

Postprzez dria » 18 sie 2014, o 19:34

Oj, ale wiecie co i odpowiednie leczenie i oby się nie powtórzyło.

My za jakiś czas, jak zakończymy tak intensywnie na piachy chodzić, będziemy się odrobaczać.
Obrazek
Obrazek
dria

Postprzez justyna3003 » 18 sie 2014, o 20:11

dria a czym się odrobaczacie?
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez Anett..23 » 19 sie 2014, o 09:23

dria no właśnie,jest coś bez recepty na odrobaczenie? bo to co my wzięliśmy to na receptę tabletki
Obrazek
Anett..23

Postprzez dria » 19 sie 2014, o 18:48

Chemiczne leki są na recepte,naturalne bez.
Czasami niestety się nie da naturalnie i trzeba iść po receptę.
Rafałek odrobaczany Para Farm można kupić w aptece. My dorosli vernikabon.
A takie bardzo naturalne to picie soku z kiszonek,ogórków czy kapusty,ale nie kupnej,a samemu robionej. Dobre też są pestki dyni, świeże zjadać, mniejszym dzieciom mielić i dodawać do czegoś.
Obrazek
Obrazek
dria

Postprzez oresteska » 20 sie 2014, o 07:21

Anett..23 a jakie mieliscie jeszcze objawy wczesniej pasozytow? i czym sie teraz leczycie?
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez Anett..23 » 20 sie 2014, o 08:35

Dokładnie nie wiem jakie mogły być objawy, bo nie wiem od jak długiego czasu Roksi była zarobalona. Na pewno kiepski apetyt, straszny apetyt na słodkie (chociaż to może nie mieć nic wspólnego), niespokojny sen, bóle brzuszka - ja przez długi czas bagatelizowałam to, bo myślałam, że Roksi wymyśla.. <wstydniś> Poza tym zaczerwienione wargi sromowe, ale to myślałam akurat, że od złego podcierania się. Mogło być to jednak podrażnienie od owsików. Na początku się nie kojarzy tych wszystkich objawów. Później jednak wszystko zaczyna układać się w całość.. no nie zachowałam należytej czujności. Teraz będziemy się odrobaczać regularnie - będziemy próbować naturalnie bez recepty i miejmy nadzieję, że paskudztwa nie powrócą. Na razie bierzemy Vermox
dria jak często odrobaczasz? raz do roku czy dwa razy? i dzięki za podanie nazw, na pewno nam się przyda na przyszłość <buziak>
Ostatnio edytowano 20 sie 2014, o 08:44 przez Anett..23, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Anett..23

Postprzez seemley » 20 sie 2014, o 08:39

Na robaki dla dorosłych jest też ziołowy lek Antykontamin, to w sklepach zielarskich tylko można dostać. Po zabiciu pasożytów jakimikolwiek lekami ważne jest oczyszczenie organizmu, bo robaki giną, ale pozostawiają toksyny i zatruwają nasz organizm.
Jakie decyzje kierują Twoim życiem - mądre czy popularne?
www.mojeszkolneperypetie.blogspot.com
seemley

Postprzez oresteska » 20 sie 2014, o 08:41

Anett..23 ech, no wlasnie te objawy to takie dosc... hmm... dzieciece prawda? Apetyt na slodycze - bo lubi
Niespokojny sen - bo nerwowe dziecko
Bole brzuszka - bo ma duzo gazow
Zaczerwienione wargi - bo delikatna skorka

Tez to mamy. W sumie od zawsze Ola ma te objawy. Tylko apetyt ma dobry, to sie odroznia. I sama nie wiem, czy profilaktycznie przeleczyc ja jakimis ziolowymi lekami?
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez Anett..23 » 20 sie 2014, o 08:50

seemley dla dziecka oczyszczenie organizmu to tak troszkę trudniej zrobić prawda? już teraz wykluczamy jej słodycze z diety, bo miała ich dość dużo, ale naprawdę ciężko jest ją przekonać żeby zjadła trochę warzyw.. najchętniej jadłaby suchy chleb i ziemniaki - no i słodycze :/
oresteska ja z własnego już doświadczenia powiem CI, że będę teraz regularnie odrobaczać, właśnie profilaktycznie, bo wiem, że młodej nie upilnuję, by brudnych paluchów nie brała do buzi, a walczymy z tym od dawna.. pod tym względem zachowuje się jak mała dzidzia.
A objawy.. no cóż, dopóki po pupci się nie drapała, to do głowy mi nie przyszło, że naprawdę może mieć robaki. Dlatego też mówi się, że przez długi czas objawów można nie zauważyć, ba, może ich nie być
Obrazek
Anett..23

Postprzez oresteska » 20 sie 2014, o 08:53

Anett..23 chyba podam Oli ten syrop Para Farm, ale nie wiem co dla Ani, ona ma dopiero 2 latka, a ten syropek od 3 lat :/

Znacie cos ziolowego dla 2 latkow?
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez dria » 20 sie 2014, o 18:19

Anett..23 do tej pory raz na rok,ale teraz pediatra poleciła, dawać ten Para Farm przez 7 dni i powtórzyć kurację po 3 miesiacach. Plus poleciła nam do tego biopuder, aby już pasożyty sie nie pojawiły, ale teraz zdałam sobie sprawę,że nie podała mi jak ten puder podawać,muszę do niej zadzwonić,ale będę zapewne dzwonić blizej rozpoczęcia kuracji wtedy dopiszę.
A i przy odrobaczaniu podajemy probiotyki.
Niestety Polski kraj jest bardzo zarobaczony,lekarze nie chcą o tym mówić, akurat owsiki wychodzą, ale inne niestety siedzą w ciele. Warto zagłębic sie w temat odrobaczania.
Obrazek
Obrazek
dria

Następna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci