Sposób na życie z celiakią

Zdrowie Maluchów jest najważniejsze :)

Re: Czy mój maluch ma celiakię?

Postprzez Nanien » 21 paź 2013, o 12:05

dzisiaj chlebek był jedzony widelcem... dziecko sobie ubzdurało, że matka ma nabijać kawałki na widelec <idiota>
kurcze wydaje mi się, że odkąd nie jemy glutenu to mały ma trochę ładniejsze kupy:/
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Brunsiaczek » 21 paź 2013, o 21:44

Nanien trzymam kciuki- jak dziecko zdrowsze i bardziej zadowolone, to ty też odsapniesz.
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez Nanien » 25 paź 2013, o 09:07

Zrobiłam ciacha inaczej, połowę cukru i połowę masła zastąpiłam jednym bananem. Mowie Wam jaka pycha:)
Olus dzielny, coraz ładniej je bezglutenowe produkty, przestał wolac bułke czy normalny chleb, lepiej sie wyproznia, wiec nawęr jesli to nie będzie nietolerancja głutenu, to widac ze dieta podleczyla mu jelita
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez Brunsiaczek » 25 paź 2013, o 23:59

Nanien <brawo> i o to chodzi.
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez Nanien » 27 paź 2013, o 08:00

ObrazekObrazek
Nanien

Re: Sposób na życie z celiakią

Postprzez Brunsiaczek » 27 paź 2013, o 11:32

Zmieniłam tytuł tematu, żeby lepiej pasował-mam nadzieję, że nie masz kochana Nanien pretensji- będzie bardziej wszechstronnie.
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez Nanien » 27 paź 2013, o 12:28

Brunsiaczek ale przecież, że nie mam pretensji ;D ja nie z tych! :D
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez kitek » 27 paź 2013, o 20:10

Nanien dzieki <buziak>
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez pauli266 » 28 paź 2013, o 12:37

Nanien nie wiem czy cos gdzies przegapiłam ale co Cie zaniepokoiło ze badania itd? skad przypuszczenie ze to gluten?
Obrazek
pauli266

Kim jestem?: szczęśliwa mamusia

Postprzez Nanien » 28 paź 2013, o 12:49

pauli266 Oluś bardzo ciężko przechodzi wszelkie wirusy jelitowe... poza tym przy pierwszych próbach wprowadzania glutenu mały wymiotował. Później było dobrze, be , zwymiotów i innych rewelacji, robiliśmy ekspozycje na gluten... no ale po drodze były dwa wirusy jeden zakończył się w szpitalu, drugi na szczęście w domu, ale też z kroplówkami... lekarka kazała odstawić gluten, żeby wyleczyć jelita, a potem sprawdzić czy przypadkiem gluten nie jest pośrednim sprawcą (tzn, czy nie jest odpowiedzialny za takie nasilenie objawów)...
faktem jest, że na diecie bezglutenowej ładnie teraz przybiera na wadze, wypróżnia się 3-4 razy na dobę, kupę ma (na tyle na ile kupa może taka być) o wiele ładniejszą. Nie ma ani zaparć ani luźnych stolców ze śluzem, nie robią się zielone...
Lekarka powiedziała, że to raczej nie będzie celiakia tylko wtórny zespół złego wchłaniania po tych wirusach, aczkolwiek trzeba to sprawdzić.

Tak jeszcze ku przestrodze rodziców: Dbajcie o ekspozycję na gluten. Moja koleżanka olała temat całkowicie i jak dziecko skończyło 6 miesięcy to kiedy bądź bułka, kaszka manna, biszkopty, i inne glutenowe produkty... teraz dziecko ma 15 miesięcy i stwierdzoną celiakię. Gastroenterolog powiedział wyraźnie, że wina leży po stronie rodziców i zaniedbanie prawidłowego wprowadzania glutenu do diety dziecka...

gluten sam w sobie nawet dla osoby dorosłej nie jest wcale zdrowy... wiedzieliście?
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez pauli266 » 28 paź 2013, o 13:02

Nanien a no to faktycznie nieciekawie, pytam bo Kuba nigdy nie miał "ładnych"kupek ale od kiedy rozszerzamy diete jest oki tylko kolorystyka różna ale raczej z winy kolorów jedzenia, raz zielona, czarna, raz marchewa,
powiem że ja bałam się wprowadzać ten gluten, właśnie dla tego że może cos niepokojącego mogłabym przegapić, dużo naczytałam i też mnie dziwi olewkowe podejście niektórych przy wprowadzaniu glutenu,
Obrazek
pauli266

Kim jestem?: szczęśliwa mamusia

Postprzez Brunsiaczek » 29 paź 2013, o 21:32

Wogóle jak widzę matki, które zapychają niemowlę bułkami w sklepie, to mnie trzęsie. Czy one nie wiedzą ile tam jest soli? cukru? chemii? i diabli wiedzą czego jeszcze w tym dmuchanym pieczywie...
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez Nanien » 10 lis 2013, o 21:50

no i już w środę idziemy do gastroenterologa, trochę się denerwuję, ale co ma być to będzie... miesiąc już daliśmy radę z dietą BG to w razie czego damy radę i dłużej...
Oluś zaakceptował w pełni wypieki BG, chlebek ładnie wcina, nie wybrzydza. Jedynie co, to czasem mu się przypomni biszkopt czy coś w tym stylu jak jesteśmy u znajomych, którzy mają dziecko, ale wtedy mam jakąś chrupkę czy jego ryżowe ciacho w pogotowiu. Przez ostatni miesiąc nie zdarzyła nam się ani jedna luźna kupa ze śluzem. Wcześniej zdarzały się, nie codziennie jako biegunki, ale pojawiały się. Chyba znak to, że dieta mu służy
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez Makarena » 11 lis 2013, o 10:05

Nanien napisał(a):Chyba znak to, że dieta mu służy
No służy! Trzymam kciuki za wizytę. Pozdrawiamy <buziak>
Obrazek
Obrazek
Makarena

Postprzez Brunsiaczek » 11 lis 2013, o 11:25

Pewnie, że dacie radę- co by nie było-będę trzymać kciuki :D
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez Nanien » 13 lis 2013, o 16:26

jesteśmy po wizycie... generalnie okazuje się, że badania wykonywane teraz będą bez sensu bo trwa dieta BG i gdyby teraz wprowadzić gluten, moglibyśmy Olkowi więcej kłopotów niż dobrego narobić. A musi być gluten w diecie by wyszły przeciwciała w badaniach. Pani doktor bardzo dokładnie zebrała wywiad, wypytała nas wzdłuż i wszerz o wszystko-od urodzenia o karmienie, przyrost wagi, ekspozycje na gluten, wszystkie reakcje itd. Powiedziała, że faktem jest, że dziecko ma alergie i że gluten najpewniej jest jednym z alergenów je uczulających. Powiedziała, że czasem celiakia idzie w parze z alergią, ale nie jest to zasada. Na razie mamy przez rok być na diecie BG, za rok spotkać się z Panią doktor i ustalimy czy robimy prowokację i badania czy jeszcze się wstrzymamy. Mamy też nie panikować, jeśli dziecku zdarzy się zjęść coś z glutenem, bo czasem dziecka się nie ochroni, nie zauważy jak babcia wciśnie jedno ciastko itp, ale bardzo obserwować wtedy dziecko no i wiadomo- możliwie unikać, żeby jednak była to dieta BG
Gdyby nie jakieś znajomości w służbie zdrowia to wizytę na NFZ byśmy mieli dopiero w drugiej połowie 2014 roku... teraz pierwszy wolny termin na nastepna wizyte to 26 listopada.. 2014!!!! czyli akurat nam sie pokryje z rokiem diety. Ale gdyby sie cokolwiek dzialo- mamy dzwonic

aaa i zapomniałabym, mąż ma zbadać się w kierunku celiakii bo niektóre dolegliwości które ma z niewyjaśnionych przyczyn mogą świadczyć o problemie z glutenem.. jeśli u niego wyjdzie wynik pozytywny to wtedy pewnie badanie genetyczne u Olka w tym kierunku
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez Brunsiaczek » 13 lis 2013, o 22:09

No to juz coś tam wiecie. Sama widzisz, że teraz jest lepiej i ładnie dajecie radę, więc będzie ok. Dwulatek jest już silniejszy, układ trawienny dojrzalszy- pewnie będzie lepiej :)
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez Nanien » 15 lis 2013, o 17:52

Nie wiem czy to ma jakieś powiązanie, ale jak na razie skończyły się ataki histerii, Olek jest pogodniejszy, grzeczniejszy, lepiej się skupia, ogólnie lepiej się zachowuje... nawet moja mama zauważyła różnicę. Podobno alergia na gluten może wpływać nawet na zachowanie?
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez Brunsiaczek » 15 lis 2013, o 19:22

Zawsze jak się dziecko źle czuje, to ma to wpływ na zachowanie. U nas przy zaparciach były ostre jazdy, niespokojny sen itp. Po kuracji-inne dziecko! <okok>
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez Nanien » 16 lis 2013, o 23:41

Olek tak polubił chlebek bezglutenowy, że co chwilę biegnie do kuchni do chlebaka i krzyczy "sce bebek" <idiota>
ObrazekObrazek
Nanien

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie naszych dzieci