Zatrzymywanie wody w organiźmie

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

Zatrzymywanie wody w organiźmie

Postprzez smutna_lala » 15 lis 2012, o 18:16

Ja mam plus 10... ciekawe ile z tego to woda i ile jeszcze przede mną...
Moja stopa wygląda tak:
Obrazek

a "kiedyś" wyglądała tak:
Obrazek
ObrazekObrazek
smutna_lala

Kim jestem?: mamą MaciejKi ;)

Re: Nasza waga w ciazy :)

Postprzez Jean » 15 lis 2012, o 18:19

smutna_lala, o jejku..
to chyba nie jest normalne, ze tak zatrzymuje się woda.. lekarz to widział?
Jean

Postprzez smutna_lala » 15 lis 2012, o 18:22

Jean, yhy... powiedzieli, że zatrucia ni ma: ciśnienie jest ok, wyniki moczu ok, taka uroda...
Jeden nawet stwierdził, że trza mniej jeść ... <co>
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez Jean » 15 lis 2012, o 18:25

smutna_lala, a co ma jedzenie do zatrzymywania wody? a próbowalaś coś na wlasną rękę podzialać?
wygoglowane i skopiowane z różnych stronek :
Najgorsze jest jednak to, jak ostatnio zauważyłam, że większość tej wypitej przeze mnie wody zatrzymywała się w organiźmie. Mama poradziła mi picie pokrzywy, która ma właściwości moczopędne, jednak delikatne więc w ciąży można śmiało ją pić. Zaparzyłam więc sobie cały kubek i wypiłam. Nie wiem czy to możliwe, żeby tak szybko zadziałała ale następnego dnia byłam w łazience co prawda ze 3 razy więc (ok. 12 razy) ale za to wydaliłam jej z siebie napewno dwa razy więcej.

W rezultacie mam mniej opuchnięte nogi i lepiej sie czuję. Kolejnego dnia wypiłam kolejna szklankę i woda przeze mnie niemal przelatuje bez żadnych skutków ubocznych :)

Zapobieganie:
ograniczenie wykonywania codziennych obowiązków w pozycji stojącej;
wykonując pracę wymagającą długiego siedzenia często wstawać, poruszać kończynami dolnymi i górnymi;
zadbanie o częsty, nawet krótkotrwały, odpoczynek w ciągu dnia połączony ze zmianą pozycji ciała;
zaniechanie zwyczaju (jeśli kobieta taki miała) spożywania płynów bez wyraźnego odczucia pragnienia;
ograniczenie spożywania soli kuchennej (nie dosalać potraw);
uwzględnienie w codziennej diecie spożywania owoców (zwłaszcza jabłek) oraz surowych jarzyn (pietruszki, selera, pora);
unikanie upałów, długiego przebywania w gorącym pomieszczeniu, a także dalszych podróży, które wiążą się z jednakową, przymuszoną pozycją siedzącą, utrudniającą odpływ krwi żylnej z kończyn dolnych.
Jean

Postprzez Gaba » 15 lis 2012, o 20:26

smutna_lala biduloooo, nie noo to nie jest normalne! Jest z tego co wiem dużo środków zaradczych na takie puchnięcie. Owszem to czesty urok w ciazy, ale pierwsze słyszę zeby to tak sobie zostawiać. Coś delikatnie moczopędnego myślę, że nie zaszkodziłoby a mogłoby pomóc... np sok z zielonej pietruszki i cytryny... ja piję czasem kiedy zauważam ze wiecej pije a duzo mniej wydalam...

no i wydzielilam osobny temat bo widzę, że może sie tu trochę zrobic zboczenie z tematu samej wagi ;)
ObrazekObrazek
Gaba

Re: Zatrzymywanie wody w organiźmie

Postprzez seemley » 15 lis 2012, o 20:55

Jean, co do jednego punku:
zaniechanie zwyczaju (jeśli kobieta taki miała) spożywania płynów bez wyraźnego odczucia pragnienia;
absolutnie się nie zgadzam! Wręcz przeciwnie:
Pij dużo płynów. Wbrew pozorom, w pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu, bardzo pomaga picie dużej jej ilości. Wybieraj wodę niskosodową lub herbatki ziołowe, które mają działanie moczopędne i uspokajające.

Nigdy nie wolno dopuszczać do uczucia pragnienia, bo to już znak, że w organizmie jest za mało wody, picie nie ma nic wspólnego z zatrzymywaniem wody, przyczyna jest gdzie indziej, ale nie wolno ograniczyć picia! <nono>
Jakie decyzje kierują Twoim życiem - mądre czy popularne?
www.mojeszkolneperypetie.blogspot.com
seemley

Postprzez justyna3003 » 15 lis 2012, o 20:57

smutna_lala napisał(a):Jean, yhy... powiedzieli, że zatrucia ni ma: ciśnienie jest ok, wyniki moczu ok, taka uroda...
a ja bym jednak ten temat drążyła bardziej, jak trzeba to nawet poszła do innego lekarza-bo teraz ani upału nie ma, a Ty tak mocno już nabrałaś tej puchlizny...jak w 18 tyg to już tak wygląda to co będzie w 30-40 ??
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez karpuleczka » 15 lis 2012, o 21:08

justyna3003 napisał(a):
smutna_lala napisał(a):Jean, yhy... powiedzieli, że zatrucia ni ma: ciśnienie jest ok, wyniki moczu ok, taka uroda...
a ja bym jednak ten temat drążyła bardziej, jak trzeba to nawet poszła do innego lekarza-bo teraz ani upału nie ma, a Ty tak mocno już nabrałaś tej puchlizny...jak w 18 tyg to już tak wygląda to co będzie w 30-40 ??

Zgadzam się absolutnie z justyną3003. Ja tak wyglądałam po 30 tygodniu, ale nie tak wcześnie. Zasięgnij opinii innego lekarza. Życzę zdrowia :*
Obrazek
Obrazek

ŁUCJA - moje Światło... 7tc 19.09.14 [*]
karpuleczka

Kim jestem?: Mamą pełną gębą :)

Postprzez kasieks » 15 lis 2012, o 21:21

Moim zdaniem też nie wygląda to za dobrze... miałam podobnie ale w późniejszych okresie ciąży i też nie było zatrucia, u mnie był problem z krzepliwością krwi, może warto zrobić d-dimery, ja miałam podwyższone i dostałam clexane, poza tym jakie masz ciśnienie? ja pamiętam, że moje płytki krwi spadały, potem były poza normą a pod koniec ciąży leciały w zastraszającym tempie przy pogarszających się wynikach krzepliwości... decyzją lekarza było cc w szybkim tempie... wg anestezjologa, z którym rozmawiałam o znieczuleniu to właśnie powodowało odkładanie wody w organizmie i puchniecie konczyn a moja endokrynolog pogratulowała mi wiedzy ginekologa i jego trzeźwości myślenia ;> ja nie lekarz ale może warto skonsultować to z innym albo zrobić jeszcze choć te d-dimery ;> bo może taka Twoja uroda a może coś złego jednak się dzieje, oczywiście nie życzę Ci tego <pocieszacz> mam nadzieję, że będzie dobrze <pocieszacz> a nogi mocz w zimnej wodzie, mi trochę pomagało i zero soli <pocieszacz>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez smutna_lala » 15 lis 2012, o 22:28

Dzięki dziewczyny za rady i Gaba, za nowy temat.
Na ostatniej wizycie u gina nadmieniłam, że moim zdaniem tyje w szybkim tempie nie jedząc wcale dużo, w nocy drętwieją mi dłonie, boli mnie nadgarstek i puchną dłonie. Padłą odpowiedź, że mam mniej jeść <co> Sama pierwsze słyszę, że to na obrzęki działa <cisza> Ponieważ wyniki morfologii mam super, ciśnienie 100/50 i mocz też ok (nieliczne bakterie) dostałam Urosept, polecenie jedzenia żurawiny, skierowanie do neurologa i przykaz pójścia do lekarza ogólnego.
Ogólny 2 dni później nastraszył zatruciem ciążowym i kazał na cito skonsultować z innym ginem więc poleciałam tego samego dnia, prywatnie, już kostki były napuchnięte a z dłońmi to dramat- niemalże cały dzień nie mam w nich 100 % czucia, drętwieją, nad ranem płaczę z bólu bo to tak jakby... przez wszystkie naczynia krwionośne mi ktoś jakiś kwas puszczał <beczy> Pooglądał, zalecił sprawdzenie elektrolitów, łykanie magnezu i wykluczył zatrucie.
Zrobiłam te elektrolity i jeszcze raz morfologię- wszystko w głębokiej normie. Widział mnie neurolog- powiedział, że może zbierająca się woda uciska odcinek szyjny stąd te dłonie... no i tyle.
Jutro idę jeszcze raz do ogólnego po skierowanie do poradni chorób żył i może niech mi da na CRP.

Dziewczyny- każdy z nich mi mówi, że jest super, że w ciąży i tak mi nic nie poradzą- ani prześwietlenia, ani kontrastu, ani rezonansu... ale gdzie tam do kwietnia? Którąś noc z kolei nie śpię dobrze bo po prostu cholernie boli... Zaczynam mieć problem z utrzymaniem szklanki, talerza, czajnika...

Kostki nie bolą... dłonie strasznie...

A najgorsza jest bezsilność :(
ps. I będę pić tę pokrzywę...
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez Gaba » 16 lis 2012, o 00:10

smutna_lala, bidulko... :(( jak mnie wkurza takie podejscie lekarzy. Moim zdaniem potrzebujesz pomocy! i to pilnie! I nie wierzę, że jej nie ma dla Ciebie. Juz nie wczuwając się zanadto czy to niebezpieczne.. ale przeciez Ty musisz jakos funkcjonować do tego kwietnia!
Z tym drętwieniem rak to Ci powiem ze ja na tym etapie ciązy co Ty tez mialam z tym cholerny problem.. nie mogłam spać po nocach własnie przez to bo wiązało sie to z mocnym bólem, ale na szczescie przeszło samo po jakimś czasie. Więc może i nad Toba sie zlituje i sobie pójdzie... Nie wiem co Ci doradzić, pij dużo, wypłukuj z siebie ile wlezie. Sól odstaw całkowicie jak już ktoraś pisała. A w miedzy czasie próbuj znaleźć kogoś kto Ci pomoże... Trzymam kciuki!
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez julitka24 » 16 lis 2012, o 00:27

A moze kawka raz lub nawet dwa razy dziennie? <pocieszacz>
Obrazek

Obrazek
julitka24

Postprzez smutna_lala » 16 lis 2012, o 00:44

julitka24, kawka jest ...

Gaba, pocieszyłaś mnie trochę, że Ci minęło. Mnie się zaczęło jakiś miesiąc temu- w nocy cierpły mi palce... teraz to już kompleksowo leci... :|
Jak mi jeszcze ktoś powie, że taka moja uroda i że dam radę do kwietnia to nie ręczę za siebie... <plask>
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez kasieks » 16 lis 2012, o 07:39

smutna_lala, oj dobrze, że idziesz po skierowanie <tak> miałam podobnie z tymi dłońmi, nawet mi się przypomniało, że siostra jak w sierpniu urodziła bliźniaki to ani raz ich na rekach nie miałam bo się bałam, że po prostu ich upuszczę (codziennie mi coś leciało z rąk bo nie mogłam nimi nic utrzymać :(( ) po ciąży co prawda polepszenie jest ale też nie od razu... i pokrzywę też piłam, nie zaszkodzi a nawet jest zdrowa, ma dużo żelaza :)) <pocieszacz>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez oresteska » 16 lis 2012, o 09:55

No to ja powiem, ze lekarze chyba dobrze mowia. Mialam bardzo podobnie, Zaczelam puchnac kolo polowy ciazy, Lacznie napuchlam 30 kg, ktore na szczescie w pierwszych 2 miesiacach ,,wylecialy''. Juz w polowie ciazy nie miescilam sie w klapki i sandaly, a to byl jakos przelom kwietnia i maja. Po prostu taka uroda. Moze nerki szwankuja? Mi zlecili jeszcze szczegolowe badanie moczu: kreatynina i cos tam jeszcze, zeby wykluczyc nerki.

Z mojej strony jedna porada - zeby calkowicie wykluczyc zatrucie ciazowe, kup sobie (albo pozycz) dobrej jakosci cisnieniomierz, i mierz sobie kilka razy dziennie cisnienie. Przy zatruciu cisnienie idzie mocno w gore. Ja siedzialam w pracy i co 2 godziny mierzylam. Powodzenia!!! :)
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez pauli266 » 16 lis 2012, o 10:37

smutna_lala, ło mateczko, przeraziłam się okropnie, bidulko, nic poradzić Ci nie mogę bo nie mam z takimi przypadkami doczynienia, jedyne co mogę powiedzieć że serdecznie współczuje i biegaj po lekarzach ile się da, może w końcu któryś pomoże <pocieszacz> <pocieszacz>
Obrazek
pauli266

Kim jestem?: szczęśliwa mamusia

Postprzez ata00 » 16 lis 2012, o 11:37

smutna_lala, oj biedna <pocieszacz> mam nadzieje ze jednak cos sie da zaradziv, bo nie wyglada to zbyt dobrze. a lekarz mowiacy do kogos taka pani/pana uroda to konowal, bo nic nie bierze sie z niczego zawsze jest jakas przyczyna.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez smutna_lala » 16 lis 2012, o 11:47

oresteska napisał(a):kup sobie (albo pozycz) dobrej jakosci cisnieniomierz, i mierz sobie kilka razy dziennie cisnienie. Przy zatruciu cisnienie idzie mocno w gore. Ja siedzialam w pracy i co 2 godziny mierzylam. Powodzenia!!! :)

oresteska, mam w domu ciśnieniomierz- mama jest cukrzykiem więc takie gadżety są... i glukometr jakby była potrzeba też się znajdzie ;) kontroluję na bieżąco i trzymam rękę - niemal dosłownie- na pulsie <rotfl3>

Kupię dziś tę pokrzywkę i spożywać będę ...

A po wizycie u lekarza... mam skierowanie do Poradni Chorób Naczyń. Mają mi zrobić dopplera żył, żeby stwierdzić ucisk- winowajce obrzęków ale to jakby wiemy i bez badania. I w zasadzie tyle. Wszystkie wyniki idealne, nic mi więcej nie zrobią- nawet o masaż pytałam- taki limfatyczny odpada. Dziś w nocy np. było super, nic mnie nie bolało i przespałam całą noc... Może dlatego, że wczoraj dużo leżałam?? Udało mi się umówić już na 27 listopada ... na magiczne słówko: CIĄŻA <rotfl> także jestem dobrej myśli <lol>
No i po raz n-ty lekarka powiedziała: taka uroda... i że gratuluje mi takich wyników, do których z żadnej strony nie można się doczepić ...
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez justyna3003 » 16 lis 2012, o 17:39

smutna_lala, jak będziesz robiła badania z krwi to zrób sobie jeszcze alat, aspat, kwas moczowy, kreatyninę, mocznik i białko całkowite-to są kluczowe badania żeby określić funkcjonowanie nerek i wątroby i żeby móc wykluczyć zatrucie.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez Jean » 16 lis 2012, o 17:49

smutna_lala napisał(a): i że gratuluje mi takich wyników, do których z żadnej strony nie można się doczepić ...

Wiesz, ja też mam dobre wyniki, ale nie puchnę tak.. i na Twoim miejscu Słońce, byłabym przerażona nie na żarty.. Tymbardziej, że jak sama pisalaś utrudnia Ci to normalne funkcjonowanie.
Jean

Następna strona

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy