Zaparcia w ciąży

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

Re: Nasza waga w ciazy :)

Postprzez smutna_lala » 2 paź 2012, o 21:03

Ja czytałam gdzieś, żeby po prostu ważyć się o jednej, stałej porze dnia- wtedy wahania wagi są w miarę... miarodajne <idiota>
Ale myślę, że rano lepiej... Tylko jak ja się mam ważyć po wypróżnieniu, skoro to następuje raz na 4 dni?? <beczy> Rzuciłam palenie... a przy papierosku to mogłam kilka razy dziennie... heh
ObrazekObrazek
smutna_lala

Kim jestem?: mamą MaciejKi ;)

Postprzez EmiliaiMarcin » 2 paź 2012, o 21:06

smutna_lala, spróbuj suszonych śliwek/kompotu z suszonych śliwek ;)
EmiliaiMarcin

Postprzez smutna_lala » 2 paź 2012, o 21:14

Jadłam- echo. Wzmożyły się jeno i tak dość upierdliwe, zwłaszcza dla otoczenia gazy i nic więcej. Teraz na czczo piję wodę... tylko, że z tego co piszecie- wlewając w siebie na dzień dobry prawie litr płynu- ważenie mija się z celem <bezradny> oszaleć można...
Bo ja wcale tak dużo nie przytyłam tylko magazynuję to cholerstwo przemiany materii?? :[
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez Nanien » 3 paź 2012, o 08:17

smutna_lala, ja całą ciąże miałam problemy z "dwójeczką" :( wszystko wróciło do normy dopiero po porodzie. W ciąży jadłam dużo otrębów (jako pierwszy posiłek) chleb ziarnisty i wcinałam laxinat, trochę pomagało. w szpitalu panie położne kazały pić parafinę- łyżkę rano i wieczorem- wtedy samo ruszało. ja jednak byłam już na końcówce więc doczekałam do końca
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Zaparcia w ciąży

Postprzez Gaba » 3 paź 2012, o 09:08

Tworze nowy temat, bo już ktorys raz się okazuje, że jest potrzebny i wraca w innych tematach :)
ObrazekObrazek
Gaba

Re: Zaparcia w ciąży

Postprzez honey1919 » 3 paź 2012, o 09:18

smutna_lala, polecam otręby, dużo błonnika i 0 słodyczy :) u mnie trochę pomogło :) ale na końcówce ciąży to już nic nie pomogło oprócz lewatywy i porodu <idiota> po porodzie jelita wkońcu mogą pracować normalnie ;)
Obrazek
honey1919

Postprzez Moli » 3 paź 2012, o 09:21

Na poranne wypróżnienie dobra jest kawa rozpuszczalna z mlekiem na czczo. Wiem, że to niezbyt zdrowy nawyk, tym bardziej w ciąży, ale czasem mus jest mus ;)
Zuch Misio <serduszka> i Mały Bohater Mikołajek <serce>
Obrazek
Obrazek
Moli

Postprzez Gaba » 3 paź 2012, o 09:28

Ja na początku ciązy tez miałam masakrę! Czasem i 4 dni to był ful wypas! Więc wiem doskonale co to za ból :( Stosowała co tylko mogłam, czasem pomagało czasem nic nie dawało. Po pierwszym trymestrze problem zniknął sam. Oby i u Ciebie smutna_lala, niebawem tez sie polepszyło, bo nei wyobrażam sobie męczyć się z tą dolegliwością z większym brzuszkiem. :)
Ja polecam siemię lniane w każdej postaci, to chyba to co najwyraźnej przynosiło poprawę, ale na to trzeba popracowac kilka dni.
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez poliglutka » 3 paź 2012, o 09:29

smutna_lala, oooo to jedyna rzecz którą bardzo źle wspominam z okresu ciąży, te męczące nasiadówki w kibelku po to żeby wydalić jednego żałosnego bobeczka <idiota> Raz pamiętam siedziałam 2 godziny i ani w te ani we wte. Masakra!! Mi nic nie pomagało - pomogło wyjście Lesia na świat <radocha>
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez kasieks » 3 paź 2012, o 09:34

ja polecam na czczo kubek wody z łyżka miodu (tylko takiego sprawdzonego, dobrego jakościowo,nie sztucznego) codziennie <tak> u mnie dało radę <tak>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez smutna_lala » 3 paź 2012, o 09:52

Póki co stosuję pół litra wody na czczo- Narzeczony po takiej akcji i 5 minutach po prostu do kibelka biegnie... Śliwki powoduję tylko wzdęcia więc nie. Jogurty jadam- z probiotykiem, do tego własnoręcznie robione musli- z wszelkimi otrębami i płatkami plus błonnik, który wygląda jak pasza dla chomików i suszone owoce. Nie widzę po nim poprawy. Kawa zbożowa- jedna dziennie musowo- też bez szału.
Do wypróbowania pozostała: woda z miodem i siemię lniane. Heh... :|
A może ja to wszystko połączę?? <mysli>

A gdyby tak spróbować herbaty z kopru włoskiego? Takiej, dla niemowląt, na kolki??
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez ata00 » 3 paź 2012, o 20:38

powem tak, ja juz bez ciazy mialam niezla masakre, otreby, colon i inne takie nic u mnie nie dzialaly. to co mi pomoglo to owsianka z jedna lyzka sezamu. ale w ciazy i to zawodz. jem wiec owsianke z 2 lyzkami sezamu, jem na maksa duzo owocow, warzyw a i to nie gwarantuje codziennego wyproznienia. sproboj zjesc kapuste kiszona ale tak ok garsci (ja robie kapuste z marchewka, jablkiem, lyzka oleju lnianego, sol pieprz)- odrazu dodam ze jak za czesto zjem to i to zawodzi <beczy> <bezradny>
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez Gaba » 3 paź 2012, o 21:01

smutna_lala, mam taką herbatkę.. ku mojej rozpaczy pani w aptece dała mi ją na.. ból zołądka! <idiota>
nic a nic nie pomagała. Jedyna zmiana to taka, że mnie do teraz aż mdli na sam zapach :) Ale Ty nie masz do stracenia nic. Próbuj wszystkiego.
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez smutna_lala » 3 paź 2012, o 21:08

dzięki za połączenie postów <serduszka>
Macie rację, spróbuje wszystkiego. kapusty w ogóle jem dużo bo lubię (jutro np. kapuśniak znów), soki piję, warzywa jem...
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez Anett..23 » 11 paź 2012, o 20:54

ja też nie mam sprawdzonego sposobu na zaparcia, bo męczyłam się z nimi i okropnym bólem brzucha niemalże przez całą ciążę, ale najwięcej w pierwszym trymestrze <blee>
Obrazek
Anett..23

Postprzez smutna_lala » 11 paź 2012, o 23:06

Ja zauważyłam, że problem jakby się zmienia... w sensie... nie... nie będę tego pisać ;) W każdym razie- kłopotem nadal jest CZĘSTOTLIWOŚĆ a nie sama forma ... czy jakoś <idiota>
Odstawiłam całkiem słodycze, nadal piję wodę, soki, kawę zbożową i 1 zwykłą dziennie, jem owoce, warzywa... byle do kwietnia <radocha>
ObrazekObrazek
smutna_lala

Postprzez kruszynka » 12 paź 2012, o 10:22

ja na zaparcia cierpie dopiero od III trymestru. U mnie sprawdzaja sie najzwyklejsze czopki glicerynowe, pol godziny i mam wizyte godzinna w wc <idiota>
ObrazekObrazek
kruszynka

Postprzez Jean » 12 paź 2012, o 13:07

Ja odpukać ostatnio trochę lepiej w tej kwestii..
Owszem moje przerwy bywają max.2 dniowe, ale tragedii juz przy tym nie ma. Objętościowo jest zdecydowanie mniej niż kiedyś, ale nic nie boli, nie mam gazów :))
Jean

Postprzez justyna3003 » 5 gru 2012, o 09:44

Polecam wszystkim wodę z miodem-wieczorem nalewam sobie letnią wodę do kubka i łyżeczkę miodu i rano duszkiem to wypijam. Od kiedy to stosuję wszystko się wyregulowało i bez stresu codziennie się załatwiam.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez smutna_lala » 5 gru 2012, o 12:07

Dawno nie pisałam w tym temacie bo jakoś wraz z przyjściem 2 trymestru problem zniknął... i dzięki Bogu bo dramat jakiś był <idiota>
Jem normalnie, pije normalnie i chodzę do kibelka tez normalnie... czasem wręcz biegnę i to np. 2 razy dziennie... ale ulga duża...
Zobaczymy co będzie w 3...
justyna3003, ja słyszałam, że taka woda jest generalnie dobra... i zdrowa więc jeśli dodatkowo ma pomóc na zaparcia- jestem za <lol>
ObrazekObrazek
smutna_lala

Następna strona

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy