Bakterie w posiewie z pochwy

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

Bakterie w posiewie z pochwy

Postprzez Moli » 3 paź 2012, o 08:27

Dziewczyny miałyście robiony posiew z wydzieliny z pochwy? Ja właśnie odebrałam wyniki i sama nie wiem co o nich sądzić. Dzwoniłam do gina, ale nie odbiera teraz :/

W wynikach mam:
1. lactobacillus spp. wzrost - liczne, to wiem, że to dobrze
ale mam też:
2. Streptococcus agalactiae wzrost - pojedyncze (to jakiś paciorkowiec!)

No i nie wiem czy panikować, bo nad tymi organizmami mam jeszcze napis: "Wyizolowane drobnoustroje stanowią florę fizjologiczną nie dającą podstaw do wykonania antybiogramu".

Co Wy na to? <stres>
Zuch Misio <serduszka> i Mały Bohater Mikołajek <serce>
Obrazek
Obrazek
Moli

Re: Bakterie w posiewie z pochwy

Postprzez Nanien » 3 paź 2012, o 08:44

Moli napisał(a):Streptococcus agalactiae wzrost - pojedyncze (to jakiś paciorkowiec!)
na to chyba dostaniesz antybiotyk na 4 godziny przed porodem zeby ochronic dziecko- w zwiazku z tym za dlugo nie zwlekaj ze szpitalem gdy porod sie zacznie :)
chociaz biorac pod uwage opis- moze rzeczywiscie nic takiego :)
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Moli » 3 paź 2012, o 11:34

Dzięki za odpowiedź :)
Wyobraźcie sobie, że doktorek oddzwonił do mnie, miło :)
Powiedział właściwie to samo co Nanien, ale dla mojego spokoju kazał mi jeszcze przyjść bez kolejki po receptę na jakiś krem dopochwowy, jakiś Dalacin cośtam (jak dostanę to napiszę).
Obrazek
Obrazek
Moli

Postprzez Madzik78 » 3 paź 2012, o 13:47

kurcze nie pomoge,u mnie wynik wyszedl dobry <bezradny>
Obrazek
Madzik78

Kim jestem?: szczesliwa mamusia

Postprzez Moli » 3 paź 2012, o 15:59

Madzik78 napisał(a):kurcze nie pomoge,u mnie wynik wyszedl dobry <bezradny>

Zazdroszczę! Mi się musiało świństwo przyplątać :( Skąd to się bierze?
Obrazek
Obrazek
Moli

Postprzez Gaba » 3 paź 2012, o 16:15

Moli napisał(a):Mi się musiało świństwo przyplątać Skąd to się bierze?
uroki ciąży pewnie :) Poza tym nigdy tez nei jestesmy tak pilnowane i kontrolowane jak teraz. Mnie się wydaje ze i tak nie ma dramatu. A po tym specyfiku bedzie po problemie i spokojna głowa :)
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez Moli » 23 paź 2012, o 12:43

Do bani u mnie. Po leczeniu jest ... gorzej. Miałam paciora "pojedyncze", a teraz mam "bardzo liczne". Wizytę mam dopiero w sobotę to się dopytam co mam robić, ale mam rozumieć, że jak się przed sobotą zacznie to mam za bardzo nie zwlekać ze szpitalem, żeby odpowiednio wcześnie podali antybiotyk?
Obrazek
Obrazek
Moli

Postprzez ata00 » 23 paź 2012, o 12:48

Moli, wspolczuje. moze niech zrobia antybiogram na co to cholerstwo zareaguje, zeby z tymi antybiotykami nie dzialac w ciemno. mi lekarka mowila ze jak te wstreciuchy beda przed porodem, to lepiej jak najszybciej zaczac brac antybiotyk, bo przed samym porodem to juz troszke pozno. minimum to 48 godz. jakie trzeba przed porodem zeby interweniowac. tak mi ginka moja powiedziala. lepiej zadzwon do gina dzisiaj bo do soboty to sporo dni, a ty kochana juz na wylocie.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez Moli » 23 paź 2012, o 13:00

ata00, antybiogram mam razem z wynikiem. Bakterie są wrażliwe na 4 antybiotyki. Lekarz mi tłumaczył, że antybiotyk dają tuż przed porodem (tzn. jak się zacznie) w formie zastrzyku <bezradny>. Paciora leczyłam miejscowo Dalacinem w kremie i nic to nie dało :/
Obrazek
Obrazek
Moli

Postprzez Nanien » 23 paź 2012, o 13:59

Moli napisał(a):jak się przed sobotą zacznie to mam za bardzo nie zwlekać ze szpitalem, żeby odpowiednio wcześnie podali antybiotyk?
u nas w szpitalu mówili, że trzeba być przynajmniej na 4 godziny przed porodem... jak nie zdążysz- to mały od razu przejdzie badania na obecność paciorkowca i w razie czego to on dostanie antybiotyk
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez ata00 » 23 paź 2012, o 15:59

Moli napisał(a):Lekarz mi tłumaczył, że antybiotyk dają tuż przed porodem (tzn. jak się zacznie) w formie zastrzyku
a no tak, dozylnie antybiotyk szybciej dziala, mi ginka mowila o tych takich dosustnych.
Moli napisał(a):Paciora leczyłam miejscowo Dalacinem w kremie i nic to nie dało :/
hmm, ja mialam tabletki dopochwowe na to swinstwo.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez Moli » 23 paź 2012, o 16:10

Ja miałam ten krem z klindamycyną. Według antybiogramu mój pacior jest na nią wrażliwy, a mimo to nie pomogło. Widocznie takie miejscowe specyfiki działają słabiej :/ i w sumie wydałam niepotrzebnie 80zł na lek, który mi nie pomógł, ale któż to mógł przewidzieć <bezradny>
Obrazek
Obrazek
Moli

Postprzez karpuleczka » 1 lut 2013, o 19:17

Moli napisał(a): Streptococcus agalactiae

No właśnie.... u mnie dziś po odebraniu wyników się pojawiło z komentarzem - pojedyncze.
Antybiogram oczywiście mam zrobiony i wrażliwe dziadostwo jest na penicyliny.
Czekam na telefon od ginki :/
Obrazek
Obrazek

ŁUCJA - moje Światło... 7tc 19.09.14 [*]
karpuleczka

Kim jestem?: Mamą pełną gębą :)

Postprzez Moli » 1 lut 2013, o 21:47

Nasza cała poporodowa historia to wina tej bakterii :( Ale z tego co wiem wiele kobiet ma taki wynik posiewu, a my z Mikim mieliśmy pecha, bo byłam bardzo przeziębiona tydzień przed i podczas porodu, przez co Mikołaj był osłabiony i stąd posocznica wrodzona i wrodzone zapalenie płuc <beczy> Teraz w styczniu moje 2 koleżanki rodziły, też miały "bardzo liczne" w posiewie, dostały antybiotyk podczas porodu (mi nie zdażyli podać - za szybki poród, ale to nie miało znaczenia, bo i tak Miki był zarażony wewnątrzmacicznie, a nie podczas przeciskania się przez kanał) i obie spokojnie urodziły zdrowe dzieci!
Obrazek
Obrazek
Moli

Postprzez ata00 » 1 lut 2013, o 23:10

karpuleczka, spokojnie, jak dostaniesz jakis antybiotyk to na pewno to wyleczysz. ja tez mialam te streptokoki, 2 razy po 6 dni musialam brac tab dopochwowe i przez 7 dni antybiotyk doustnie, teraz mi zrobili wymaz i po streptokokach ani sladu :D
wazne tylko zebys miala kolejny wymaz juz po kuracji antybiotykowej, u mnie trzeba bylo kolejna serie lekow.ale teraz juz jest dobrze.
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez karpuleczka » 2 lut 2013, o 01:26

Dziewczyny, ja liczę na CC i mam nadzieję, że tak będzie. Antybiotyk pewnie dostanę i tak.
Czytałam trochę o tej bakterii i w przypadku Moli, faktycznie ryzyko wzrosło ze względu na przeziębienie przed i w trakcie porodu :/
Ps. Cały dzień próbuję skontaktować się z ginką - bez skutku
Obrazek
Obrazek

karpuleczka

Postprzez Atk » 2 lut 2013, o 12:00

karpuleczka, daj znać jak się odezwie ginka. Ale jestesmy dobrej myśli <buziak>
ObrazekObrazek
lubiła tańczyć, pełna radości tak...
Atk

Postprzez karpuleczka » 2 lut 2013, o 22:11

Atk, :* Cały czas ma wyłączony telefon...
Wiecie co, nie bardzo rozumiem - jak jestem na wizycie to mówi, żeby dzwonić i pisać... a teraz? Może wyjechała na ferie????? Dziwnie jakoś tak. Nie martwię się za mocno, bo w poniedziałek idę na NFZ do mojej ulubionej lekarki. Zobaczymy co ona powie.
Obrazek
Obrazek

karpuleczka

Postprzez pauli266 » 18 mar 2013, o 19:27

dziewczyny mam pytanie, w posiewie z pochwy wyszło że mam e-coli <szok> <wnerw> <beczy> myślicie że antybiotyk dostane przed porodem czy jak bo ja już szalenswto jakieś przechodze, a szczerze powiem że googlować nie chce bo na pewno osiwieje....czy któraś z was coś takiego miała albo słyszała?? będę wdzięczna za każde info
Obrazek
pauli266

Kim jestem?: szczęśliwa mamusia

Postprzez ata00 » 19 mar 2013, o 08:41

pauli266,wiec mysle ze jesli nie odczuwasz jakiegos dyskomfortu, to nic zlego sie nie dzieje. mozesz wziac jakies tab. z kwasem mlekowym tak dla pewnosci :)
E.coli w pochwie

[...] u kobiet pałeczka okrężnicy wiąże się także ze stanami zapalnymi narządu rodnego. Przyczyną jest tu, podobnie jak w przypadku zakażeń układu moczowego, przenoszenie bakterii z przewodu pokarmowego. Jednakże E.coli może wchodzić w skład naturalnej flory fizjologicznej pochwy nie powodując zakażenia, ponieważ jest hamowana przez bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za prawidłowe pH w obrębie pochwy. Dolegliwości ze strony układu płciowego są związane głównie z dysbakteriozą, czyli niekontrolowanym namnażaniem się bakterii, które normalnie występują we florze fizjologicznej. Stan taki otwiera drogę do rozwoju bardziej złośliwych drobnoustrojów i w konsekwencji do powstania zapalenia . Tym samym w małych ilościach pałeczka E.coli jest tu pożądana, ale tylko dopóki pozostaje w równowadze z innymi bakteriami.

Zrodlo: http://kobietaintymnie.pl/escherichia_coli.html
Obrazek Obrazek
ata00

Następna strona

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy