claxane w ciąży zapobiegawczo

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

claxane w ciąży zapobiegawczo

Postprzez blanx199 » 25 lip 2012, o 13:21

Dziewczyny chciałam się Was zapytać czy naprawdę po poronieniu podaje się w kolejnej ciąży zapobiegawczo clexane?
Lekarka kazała mi prosić rodzinnego o wypisanie 2opakowań 20mg ;>
I zastanawiam się czy praktycznie bezpodstawnie powinnam brać ten lek?
Faktycznie wiem, że choroba autoimmunologiczna jak hashimoto może być podstawą do brania, ale czy to rodzinnego przekona <mysli>
blanx199

Re: claxane w ciąży zapobiegawczo

Postprzez EmiliaiMarcin » 25 lip 2012, o 13:50

z tego co przeczytałam w ulotce którą mam w domu to clexane zapobiega powstawaniu krwotoków, bo stosuje się te zastrzyki przy zabiegach różnych ale czy po poronieniach zapobiegawczo przepisują ?? ... hmm ... nie wiem. Chyba bardziej duphaston czy luteina.
EmiliaiMarcin

Postprzez blanx199 » 25 lip 2012, o 13:55

luteine i duphaston biorę. clexane usprawnia przepływ krwi i w wypadku zespołu antyfosfolipidowego podnosi szanse na urodzenie zdrowego bobasa o 70%
blanx199

Postprzez EmiliaiMarcin » 25 lip 2012, o 13:56

no tak bo rozrzedza krew ;) czyli jak zlecili to bierz. lepiej więcej niż za mało <rotfl3> bez powodu nie dostałabyś chyba
EmiliaiMarcin

Postprzez blanx199 » 25 lip 2012, o 13:58

Właśnie kochana ja nie mam owego zespołu stwierdzonego <szok> i trochę się boję, że narobie więcej szkody niż pożytku. Dlatego pytam czy dostała go któraś z mamuś zapobiegawczo bez konkretnej przyczyny <idiota>
blanx199

Postprzez justyna3003 » 25 lip 2012, o 16:03

ja miałam zapobiegawczo ACARD też rozrzedza-ale to tabletki.U mnie też zespół był niestwierdzony, acard nic nie dał, dopiero jak wyszła genetyka to wiem, że branie "na zapas"czegokolwiek było bez sensu.
Obrazek

http://aniolekkropeczek.pamietajmy.com.pl/index.php
Kropeczek 7tc (*), Okruszek 5 tc (*), Ziarenko 5 tc (*)
justyna3003

Kim jestem?: Mamą Domisia

Postprzez elusia » 25 lip 2012, o 16:58

Ja nic takiego zapobiegawczo nie dostałam po poronieniu , tylko luteinę brałam <bezradny>
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez kasieks » 25 lip 2012, o 17:08

blanx199, ja clexane miałam z konkretnej przyczyny ale szukając co nieco o tym leku (zawsze tak robiłam jak mi coś przepisał, takie przewrażliwienie <idiota> ) wyczytałam, że dużo kobiet dostaje go właśnie po poronieniu z dobrym rezultatem w kolejnej ciąży <tak> myślę, że jak lekarz uważa, że warto to bym brała <tak>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez dria » 25 lip 2012, o 21:01

elusia napisał(a):Ja nic takiego zapobiegawczo nie dostałam po poronieniu , tylko luteinę brałam <bezradny>

też się podpisuję po tym,ja też nic nie dostałam po poronieniu
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy