Ból żołądka

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

Ból żołądka

Postprzez Gaba » 7 lip 2012, o 08:32

Kochane moje niezastąpione...
Umieram na ból zołądka od 2 w nocy, chwilami az mi się wydawało, że zemdleję :( Z tego co mam w domu nic nie mogę wziąc aby sobie ulżyć, obawiam się jeszcze, że to nie jest zwykły ból żołądka a jakieś nie daj Boże zatrucie, bo mnie mdli strasznie i to chyba nie ciązowo, bo to mi dolega wieczorami a nie rano tak jak dziś i ciągle mi coś wierci w brzuchu...
Macie jakieś pomysły na ból zoladka przede wszystkim? A może smecta coś by mi pomogła? Ponoć można ją w ciązy brać bezpiecznie. Czy nie ma bata i musze gnac do lekarza?
ObrazekObrazek
Gaba

Re: Ból żołądka

Postprzez Motyli » 7 lip 2012, o 09:43

Oj Bidulko, a może amol, pomaga na żołądek, nie powinien ci zaszkodzić, no ale skoro to trwa już dwa dni lepiej gnaj do lekarza, w ciąży to nie przelewki. <nono>
27.07.2013iui <nie> 14.10. 2013iui <nie> 8.11.2013iui <nie>
26.08-transfer 1 zarodek 3 doba <nie>
Motyli

Kim jestem?: Motylem ;)

Postprzez kasieks » 7 lip 2012, o 09:56

Gaba, chyba można stosować w ciąży taką zawiesinę Maalox, niby na zgagę ale w ulotce pisze, że ma pomagać na różne bóle żołądkowe, w aptece powinni Ci doradzić z tym, że zawsze lepiej jednak konsultować z lekarzem, zwłaszcza w ciąży <tak> bo po co masz się zamartwiać <tak> wydaje mi się również, że mięta też w ciąży nie szkodzi <tak> a w razie zatrucia, biegunki itd to najlepiej od razu do szpitala <tak> trzymaj się dzielnie, oby to przeszło szybciutko <pocieszacz> <pocieszacz>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez Gaba » 7 lip 2012, o 10:21

ehh dzięki babeczki... Brzuchol sam się uspokoił, żołądek boli ale i te mdłości... małż własnie z apteki wrócił, ciekawe co przywlókł... jak na złość nie mam żadnego lekrza dzisiaj. No ale troche spokojniejsza jestem bo to chyba jednak nie zatrucie...
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez elusia » 7 lip 2012, o 12:16

Ja oczywiście wujka google zaptyałam i wynalazłam to:
Na ból brzucha w czasie ciąży trzeba się przygotować, ale zazwyczaj są to bóle niegroźne, ponieważ są fizjologicznym objawem powiększającej się macicy (zwłaszcza w pierwszej połowie ciąży), mogą być zarówno mniej, jak i bardziej uciążliwe. Dobrze więc się po prostu do nich przyzwyczaić i traktować je jako stan normalny. Ciężarna może podawać uczucie pełności w jamie brzusznej, tzw. ciągnięcia, szczególnie w okolicy pachwin, co związane jest z rozciąganiem i napinaniem więzadeł macicy utrzymujących ją w jamie brzusznej.

Pocieszające jak diabli <idiota> Ze sposobów na ból znalazłam tylko to:
BOL BRZUCHA - na niestrawnosc i problemy z zoladkiem wes srodki ziolowe, np. Raphacholin lub leki zobojetniajace kwasy (Ranigast, Reni). Na zaparcia pomoze ci dzialajaco miejscowo czopek glicerynowy, a na rozwolnienie wegiel. Na zgage najlepsze sa leki zobojetniajace, albo ziola - np. napar z rumianku.

Źródło: http://www.babyboom.pl/
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez kitek » 7 lip 2012, o 12:20

ranigastu ani raphacholiniu chyba nie można w ciązy... <co>
Gaba ja sie zatrułam teraz jak byłam na wczasach, z tym ze mnie dopadła jedynie biegunka i zastopowałam ją węglem:) smecte zdaje sie tez można:)
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez poliglutka » 7 lip 2012, o 12:33

Gaba, a może siemię lniane? Robi się z niego taką kleistą maź do picia, to okleja żołądek i chroni w jakiś sposób.
Ale najlepiej mimo wszystko spytać się swojego lekarza o te objawy :)
Teraz wiem że MY da się podzielić na trzy :)
Obrazek
Mam ciało 18-to latki. Trzymam je pod łóżkiem ;)
poliglutka

Postprzez seemley » 7 lip 2012, o 22:12

Najbezpieczniej tak jak pisze kitek węgiel drzewny, najlepiej aktywny, bo ten z apteki w tabletach to słabe ma działanie i jest słodzony - fuj! Ja co prawda nie w ciąży, ale węgiel zawsze mnie ratował. I z tego co wiem jest bezpieczny dla ciężarnych.
Jakie decyzje kierują Twoim życiem - mądre czy popularne?
www.mojeszkolneperypetie.blogspot.com
seemley

Postprzez kruszynka » 9 lip 2012, o 20:03

gaba zapewne juz Ci przeszlo, ale ja na bole zoladka polecam no-spe. Bole zoladka to zazwyczaj skurcz mesni a nospa dziala rozkurczowo, mnie osobiscie zawsze pomaga i jest dopuszczalna w ciazy <tak>
ObrazekObrazek
kruszynka

Postprzez Jean » 29 wrz 2012, o 16:55

Podnoszę.
Zjadłam dziś normalnej wielkosci obiad (leniwe, martadelkę smażoną - taką miałam ochotę na nią.. surówka). I co? Pół godziny i wszystko ze mnie wyleciało dołem :((
Brzuch strasznie boli, wypiłam już miętówkę. Smecta i węgiel tylko wchodzą w grę? a stoperan?
Jean

Postprzez chantel1 » 29 wrz 2012, o 18:54

Jean lepiej się troszkę pomęczyć, a nic nie brać i poczekać. niestety uroki ciąży, nie ma co się faszerować
Obrazek
chantel1

Postprzez kruszynka » 17 wrz 2013, o 21:17

i mnie dopadlo :(( meczy mnie od 3godzin, takie klucie w zoladku, w toalecie bylam już chyba ze 4razy. wyczyscilo mnie dokumentnie :(( wzielam no-spe i popijam mieta
ObrazekObrazek
kruszynka

Postprzez Brunsiaczek » 18 wrz 2013, o 12:56

kruszynka mieta podrażnia żołądek- lepiej kup sobie siemię lniane- dobrze osłania żołądek. Ja mam mielone -biorę łyżeczkę 2x dziennie i popijam wodą -po dosłownie 2-3 minutach jest znaczna ulga. Można tez zaparzać ziarna i wypić ta galaretkę. Mam od ubiegłego roku kłopoty z żołądkiem- refluks- który zaostrza sie wiosna i jesienią. Żadne leki nie pomagają, tylko len.
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez kruszynka » 19 wrz 2013, o 21:25

dzięki brunsia tylko na mnie mieta działa tez jak placebo <idiota> a rozwolnienie jeszcze mnie meczylo wczoraj, dzisiaj już na szczęście bez wizyt w toalecie, bo już zaczelam się martwic...
ObrazekObrazek
kruszynka

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy