Środki na komary

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

Środki na komary

Postprzez kitek » 5 lip 2012, o 21:17

Dziewczyny jak to jest z tymi wszystkimi srodkami na komary w czasie ciąży??mnie niestety komary uwielbiaja i przedwczoraj po wieczorze na balkonie byłam cała pogryziona...dzisiaj zakupiłam offa i zaczełam miec watpliwosci-moge go używac, nie zaszkodzi dziecku?? <co>
a jeszcze co ze srodkami do kontaktu?zawsze uzywalismy rajda i był spokój, ale teraz tez mam watpliwosc czy mozna...?poradzcie cos bo inaczej mnie zjedzą :(
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Re: Środki na komary

Postprzez Gaba » 5 lip 2012, o 21:21

nad tym samym się dziś zastanawiałam...
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez elusia » 5 lip 2012, o 21:32

Zapytałam wujka google i mi powiedział, że
Jak się możesz bronić przed uciążliwymi owadami - komarami, osami, pszczołami, meszkami i kleszczami - gdy jesteś w ciąży? Przede wszystkim kieruj się zasadą, że środki chemiczne są ostatecznością. A jeśli chcesz jakiegoś użyć, upewnij się, czy nie ma przeciwwskazań dla kobiet w ciąży lub małych dzieci. I raczej nie stosuj chemicznych środków przeciw owadom w sprayu lub aerozolu, bo wdychanie takich substancji jest dla ciebie bardziej ryzykowne niż smarowanie nimi skóry. Najlepiej w walce z owadami sprawdzają się sposoby i środki naturalne – a jest ich niemało.
...
Najskuteczniej odstrasza komary aromat olejku cytronellowego, a więc stosuj go w kominku aromaterapeutycznym. Albo 5–6 jego kropli zmieszaj z łyżką oleju jadalnego i rozsmaruj na odsłoniętych częściach ciała. Komary nie lubią również zapachu olejku paczuli i mięty pieprzowej. Możesz więc sięgnąć po gotową mieszankę tych trzech olejków – Va-Pomix Z-3 z serii Dr Beta.
Te krwiożercze owady stronią też od zapachu lawendy, pelargonii, eukaliptusa, cytryny – zatem stosuj świece, kadzidełka, odświeżacze powietrza właśnie o takim aromacie. Możesz także posadzić te rośliny w ogródku lub w doniczkach w mieszkaniu.
Gdy przebywasz na tarasie czy w ogrodzie, odstraszysz komary, paląc świece lub spirale przeciwkomarowe (np. z olejkiem cytronellowym). Albo rozpal grilla – dym przepędza owady.
Jeśli chcesz pozbyć się komarów z pokoju, zamknij w nim okna i postaw spodeczek, na który nalejesz trochę terpentyny. Wyjdź z pokoju i zamknij drzwi. W ciągu 15–20 minut opary z terpentyny uśpią fruwające w pokoju komary, które spadną na podłogę. Zmieć je na śmietniczkę, dokładnie przewietrz pokój (zasłaniając szczelnie firankę!).
Włącz lampę owadobójczą – emituje niebieskie światło, które wabi owady. Źródło światła otoczone jest siatką lub prętami, przez które płynie prąd o niewielkiej mocy 4–6 W. Kiedy owad zbliży się do metalowych przewodów, następuje zabójcze dla niego wyładowanie elektryczne. Lampy są skuteczne (nie stanowią zagrożenia dla zdrowia) i w pomieszczeniach, i na zewnątrz domu – na przykład na tarasie. Trzeba tylko zadbać, by było to najsilniejsze w całym otoczeniu źródło światła.

Cały artykuł : http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-m ... 35110.html (warto poczytać, jest tam też jak się bronić przed innymi latającymi paskudztwami) Data dostępu: 05.07.2012
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez Brunsiaczek » 5 lip 2012, o 22:00

A czy ktoś wypróbował juz te bransoletki na komary? Sa ponoć 100% naturalne, bo nasączone citronellą. Mam ofertę zakupu do sklepu i myślę nad tym- ale byłoby fajnie, jakby ktoś wypróbował?
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez elusia » 5 lip 2012, o 22:15

Ja kupiłam na wakacje ale jeszcze nie próbowałam, dam znać za 2 tyg ;))
Obrazek
elusia

Postprzez seemley » 5 lip 2012, o 22:35

Ja kiedyś używałam tych bransoletek, ale nie działały. Może to kwestia indywidualna kto i jak zareaguje na dany specyfik. Na razie na komary nie narzekam, ale mam właśnie tą lampę z niebieskim światłem i na noc czasem profilaktycznie ją włączam.
Jakie decyzje kierują Twoim życiem - mądre czy popularne?
www.mojeszkolneperypetie.blogspot.com
seemley

Postprzez Nanien » 6 lip 2012, o 14:59

ja stosuję w domku bross dla dzieci- oczywiście non stop okno otwarte i bross przy oknie, żeby za dużo nie leciało na sypialnię... :)
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez kitek » 6 lip 2012, o 15:04

kurcze no to lipa:/ fajtycznie wypadałoby nic nie używać:/ zakupiłam juz offa ale chyba sie nie odważe...miałam pomysł zeby wziac cos dla dzieci ale wszystkie środki były dla dzieci ponad 2lata więc uznałam ze to tez za mało...no cóż pozostaje chyba zgaszone swiatło i unikanie komarów na zewnatrz:/
a wszystko przez ta cholerną pogode,w tamtym roku nie pamietam zeby mnie na balkonie chociaż raz ugryzł, w domu tez nie było, a teraz szaleją :[
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez Brunsiaczek » 6 lip 2012, o 16:59

kitek, najlepiej zabezpieczać dom przed owadami, żeby nie wlatywały: kupcie moskitiery na okna.
Obrazek
Brunsiaczek

Postprzez kasieks » 6 lip 2012, o 18:32

jak byłam w ciąży to nic nie stosowałam, jakoś to przecierpiałam <blee> ale poszukując czegoś dla małej znalazłam Antisol no1 płyn odstraszający owady już od 1 miesiąca życia i taki jej kupiłam,specjalnie poszłam sprawdzić ale niestety nic na nim nie pisze o kobietach w ciąży <nie>
ObrazekObrazek
kasieks

Postprzez dria » 6 lip 2012, o 20:29

kitek możesz posmarować się olejkiem waniliowym,ja to stosuje i odstrasza to komary.
Ja nie używam offy czy tam rajdy,tak sobie pomyślałam jak do kontaktu ten raid i komary padają to musi też na nasze zdrowie wpływać,oczywiście my nie padniemy jak komary,ale na pewno w jakiś sposób szkodzi na nasze zdrowie.
Olejki eteryczne niektóre też się nadają,ale dla kobiet w ciąży i dzieci do 3 r.z nie.Więc mozesz z tym olejkiem waniliowym spróbować.
Obrazek
Obrazek
2 serduszka w pamięci * *
dria

Postprzez buzia » 6 lip 2012, o 21:31

http://demotywatory.pl/3854592/Nieprzyj ... biera-sily
Mała ściągawka co odstrasza a co przyciąga komary. Ale co mają do tego blondynki to nie mam pojęcia <idiota>
ObrazekObrazek
buzia

Kim jestem?: staraczka

Postprzez elusia » 7 lip 2012, o 10:20

Co przyciąga komary - śmierdzące stopy...no ja wiedziałam, że taki komar to durne stworzenie jest <idiota> <idiota>
Obrazek
elusia

Postprzez lal@ » 19 lut 2015, o 12:44

Nie znosze komarów. Latem uwielbiam jeździć na jezioro ale jedyną rzeczą, które obrzydza mi właśnie takie spędzanie czasu są te okropne bzyki... Brr.
W sieci można znaleźć kilka dobrych środków na komary. Powiem Wam,że skuteczny jest Vapomix:
http://najtaniej.co/produkt/olejki-eter ... omary.html
Jest to naturalny olejek eteryczny, który odstrasza wszelkiego rodzaju robactwo tak więc proponuję sobie wypróbować.
Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.
lal@

Kim jestem?: kobietą

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy