Infekcje drog moczowych

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

Infekcje drog moczowych

Postprzez Madzik78 » 5 lip 2012, o 21:13

Jak w temacie.Bylam dzis na wizycie u urologa,bo ta ch......a e.coli nie daje mi otwolgi <wnerw>
Nie mam zadnych objawow typu: swedzenie,pieczenie czy bol nerek <bezradny>
Lekarz dal mi skierowanie na usg pecherza i nerek! Na razie mam lykac tabletki z zurawina.Moze ktoras z Was je brala.Nazywaja sie UroUp.Na ulotce wyczytalam,ze w ciazy nie mozna brac a ten lekarz mi kazal i badz tu czlowieku madry? :[ Ufam mu bo to specjalista urolog ale mimo to mam obawy...
Obrazek
Madzik78

Kim jestem?: szczesliwa mamusia

Re: Infekcje drog moczowych

Postprzez EmiliaiMarcin » 5 lip 2012, o 21:19

Madzik78, ja bym nie brała jak w ulotce tak napisane.Lepiej dmuchać na zimne niż ślepo ufać lekarzowi :) nikt nie jest nieomylny. Jak coś się stanie nie daj boże to ty będziesz pluć sobie w brodę a nie on. Mi też gin na początku ciąży przepisał tabletki bo też miałam e coli, skonsultowałam to z drugim ginem i ten powiedział, że lepiej się wstrzymać do końca pierwszego trymestru. A, że mi nie przeszkadzała bo nie swędziało i innych dolegliwości nie było tak jak u ciebie to nie panikowałam. Wolałam nie dostarczać tabletek maluszkowi ;) wyleczyłam przed samiusieńkim porodem jak dostałam czopki po zrobieniu posiewu:)
EmiliaiMarcin

Postprzez elusia » 5 lip 2012, o 21:35

Na urosepcie też jest napisane, żeby nie stosować w ciąży a ja stosowałam (ginka mi kazała) i wiele znajomych też i nic się nie działo ;)
Obrazek
elusia

Kim jestem?: Mamusią Ludzika ;)

Postprzez magda mamuśka » 5 lip 2012, o 22:47

Madzia,piszą tak na ulotkach bo nie ma chętnych ciężarówek do testowania różnych specyfików.Ja brałam w ciąży na pęcherzowe sprawy Uretin też z żurawiną :)
Obrazek
Obrazek
magda mamuśka

Postprzez agata_dg » 6 lip 2012, o 08:40

brać !! koniecznie .... musisz walczyć z bakterią, w tym momencie jest to bardzo ważne. Moja znajoma też miała notoryczne problemy z pęcherzem i brała całą ciążę.
Lekarz zalecił jej też wypić codziennie szklankę soku z żurawiny - a szczególnie przed każdym stosunkiem!! paranoja prawda, ale ona dostawała zapalenia zaraz po stosunku - i sok o dziwo działał cuda :)
ObrazekObrazek
agata_dg

Re: Bakterie w posiewie z pochwy

Postprzez Nanien » 24 mar 2014, o 14:01

jak nie urok to... ehh, nie wiem jak reszta wyników, bo to się dowiem na wizycie w gabinecie, ale mocz robiłam osobno... i mam leukocyty 25ui przy normie do 10, erytrocyty 10 przy normie do 5 i liczne bakterie w moczu :(
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez Gaba » 24 mar 2014, o 15:24

hmmm a odczuwasz jakies dolegliwości Kasiu? Boli Cie jakoś mocniej podbrzusze? Problem z oddawaniem moczu? Bo jeśłi nic Ci nie doskwiera to może masz próbkę zanieczyszczoną? Na posiew też zaniosłaś? Nie martw się za bardzo. Pocieszę Cię że ja większość ciązy męczyłam się z infekcjami dróg moczowych i jakoś to przeżyłyśmy obie z Emilką. Wiem też ze własnsi eżadko to przebiega bezobjawowo. Przynajmniej ja tak nie miałam nigdy. Nie martw sie wszystko się leczy :)
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez Nanien » 24 mar 2014, o 15:40

Gaba od kilku dni boli mnie w okolicy jakby nerek- ale nie mocno.. myślałam, że po prostu źle spałam... siusiam dużo, po trochu... w nocy też... dzisiaj mam wizytę u szperacza więc pewnie mi da od razu skierowanie na posiew, jutro oddam w szpitalu do badania..
próbka raczej nie mogła być zanieczyszczona... umyłam się, a pojemnik miałam świeżutki z apteki, w opakowaniu próżniowym... no nic, dzięki Gabciu, mam nadzieję, że to nie będzie nic złego
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez oresteska » 24 mar 2014, o 15:48

Nanien a mialas kiedys problemy z nerkami? Jesli tak - to popros gina i gadania kreatynina i mocznik. Wtedy wyjdzie czy to nerki czy ,,tylko'' pecherz.
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez Nanien » 24 mar 2014, o 15:54

oresteska nigdy nie chorowałam na nerki.. był tylko taki czas z... hm... bo ja wiem 7 lat temu kiedy miałam przewlekłe stany zakaźne pęcherza, chodziłam jeszcze do szkoły.. rok czasu na furaginie i urosepcie... czy to może mieć znaczenie?

Edit: nie mogę edytować... teoretycznie powinnam już brać antybiotyk, lekarz przepisał amotaks, ale powiedział, że skoro nie mam objawów fizycznych (nerki mi też ostukał i opukał) to mam powtórzyć ogólne badanie moczu i oczywiście zrobić posiew i z antybiotykiem wstrzymać się do posiewu
Ostatnio edytowano 24 mar 2014, o 18:33 przez Mika, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Posty połączone
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez Gaba » 25 mar 2014, o 11:04

no to w sumie chyba najrozsadniejsze rozwiązanie. Mi ginek dawał monural. To sa takie zaszetki do rozpuszczania, czasem jedna, czasem dwie. Pomagalo praktycznie za kazdym razem. Po jednej dawce!
ObrazekObrazek
Gaba

Postprzez oresteska » 25 mar 2014, o 11:26

Nanien wiesz co, ja nigdy nie mialam problemow z moczem ani nerkami, a w ciazy z Ola mialam kolke nerkowa, ot tak. W ciazy z Ania te nerki mnie pobolewaly. Diagnoza - moze dziecko uciska a moze macica uciska a moze nerki wrazliwe i tak reaguja na ciaze. Czyli duzo niczego.

Kolka sie skonczyla antybiotykiem - amotaxem. A pobolewanie nerki rozgonilam zurawina w tabletkach i lezeniem na drugim boku zeby odciazyc nerke.

lekarz ma racje - ja tez bym sie wstrzymala z antybiotykiem do posiewu.
ObrazekObrazek
Aniołek [*] 16.09.2011
oresteska

Postprzez Nanien » 1 kwi 2014, o 10:44

powiem Wam, że nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy ta apteka ma jakiś problem... dwa dni póżniej ogólne badanie moczu nie wykazało żadnych bakterii (gdzie indziej kupiłam pojemnik), a wczoraj odebrałam posiew i też czysto! babki w labo mówiły, że oglądały ten mocz pod mikroskopem (ten pierwszy) i bakterie były naprawdę bardzo liczne...
testy z tej apteki wszystkie wyszły mi negatywne, mimo, że dwa dni później beta wyszła wysoka... a teraz ten mocz? może mają jakiś "problem" z przechowywaniem? nie wiem... w każdym razie- dobrze, że nie wzięłam antybiotyku
ObrazekObrazek
Nanien

Postprzez Sabi82 » 16 maja 2014, o 22:25

Ojjj nie lubię tego tematu, bo całą ciążę męczyłam się z bakteriami e.coli i zakażeniem dróg moczowych i skąd to się wszystko wtedy wzięło to nie mam pojęcia. Objawów żadnych też nie miałam, tylko cały czas badania źle wychodziły. Praktycznie całą ciążę byłam na antybiotykach. Potem szpital i antybiotyki dożylne bo zwykłe nie działały albo tylko na 3-5 dni. Niektóre z Was pewnie pamiętają moje "przeboje z e.coli" :/ Pod koniec ciąży zaczęły się już dolegliwości ale to takie masakryczne, leżałam w szpitalu 2 miesiące prawie dzień w dzień pod kroplówkami z lekami przecibólowymi bo codziennie miałam wysokie gorączki, ogromne bóle w nerkach i dożylnie cały czas antybiotyki. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło moja Nelka urodziła się zdrowa :)
Obrazek

Obrazek
Sabi82

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy