Torbiel jajnika w ciąży

Jak dbać o siebie w czasie ciąży

Torbiel jajnika w ciąży

Postprzez stimka » 22 cze 2012, o 14:08

Wczoraj okazało się, że na lewym jajniku mam torbiel o dł. 6 cm i jest to prawdopodobnie torbiel skórzasta <zalamka> W internecie wyczytałam, że takie duże torbiele się operuje w ciąży bo mogą być groźne. Dziwi mnie, że byłam w ciągu ostatniego roku chyba u 10 rożnych ginekologów i żaden nic nie zauważył?! Nie rozumiem tego... W przyszłym tyg. mam wizytę u mojej ginekolog i zobaczymy co powie. Pewnie pójdę do szpitala i pod nóż <beczy> Tak się boje o moje małe szkrabki <beczy>
Miałyście problemy z torbielami w ciąży?
Obrazek
Obrazek Obrazek
stimka

Re: Torbiel jajnika w ciąży

Postprzez ata00 » 22 cze 2012, o 14:17

stimka kochana spokojnie, moja kolezanka miala tak, bardzo czesto sie zdaza ze kobiety w ciazy maja torbiel. moja kolezanka miala troszke mniejsza bo jakos 4-5 cm lekarz mowil ze czekac trzeba, bo moze sie zdazyc tak ze wchlonie sie sama i tak wlasnie bylo u mojej kolezanki wiec glowa do gory. trzymam kciuki zeby bylo wszystko dobrze
Obrazek Obrazek
ata00

Postprzez Nanien » 22 cze 2012, o 15:14

stimka, ja miałam torbiel w ciąży (pojawiła się w ciąży właśnie) i wchłonęła się, nikt raczej nie będzie Cie operował na tym etapie ciąży... podejrzewam, że poobserwujecie ją z miesiąc i wtedy zapadnie decyzja... 3mam kciuki
nie martw się i nosek do góry
ObrazekObrazek
Nanien

Kim jestem?: Mamusia Olinka :)

Postprzez kitek » 22 cze 2012, o 17:44

stimka, ja m
iałam torbiel 6cm,przez pierwsze 3miesiace rosla,a później zaczęła sie wchłaniac:-)teraz już macica przysłania jajniki i nie widać nic ale ostatnio na początku 2trymestru miała już 3cm.in mówił że w 90% te ciazowe torbiele się wchlaniaja i nie trzeba nic operować:)także spokojnie,nie martw się będzie dobrze <pocieszacz>
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez stimka » 22 cze 2012, o 18:48

kitek napisał(a):w 90% te ciazowe torbiele się wchlaniaja

bardzo bym chciała żeby właśnie tak było. Tylko, że ta moja torbiel jest "skórzasta" i z tego co wyczytałam to te się nie wchłaniają, mają inną strukturę niż te zwykłe z płynem w środku...
Obrazek
Obrazek Obrazek
stimka

Postprzez emo » 13 sie 2012, o 15:26

stimka, i co z tą torbielą, wyjasniło się coś???
ObrazekObrazekObrazek
emo

Postprzez stimka » 13 sie 2012, o 17:28

emo, jak do tej pory dwóch innych lekarzy w ogóle nie widzi tej torbieli. Za dwa tygodnie mam badanie połówkowe więc poproszę moją lekarkę, żeby sprawdziła ten lewy jajnik. Moja aktualna lekarka jest naprawdę dobra i doświadczona, bada mnie na każdej wizycie, więc myślę, że gdyby tam na prawdę coś było (a już w ogóle 6 cm) to by to zauważyła. Mimo wszystko zapytam przy następnej wizycie żeby mieć pewność.
Obrazek
Obrazek Obrazek
stimka

Postprzez kitek » 13 sie 2012, o 17:31

stimka, teraz to juz raczej nic nie zobaczy bo macica za duza i przykrwa.ja własnie ok 18 tygodnia miałam bol po boku, myslam ze to moze ta moja torbiel,ale niestety 2lekarzy nie było juz w stanie nic dostrzec...
Obrazek
kitek

Kim jestem?: Wiktorkową mamusią:)

Postprzez emo » 13 sie 2012, o 18:16

stimka, no to faktycznie diwna sprawa, ale może się wchłoneła albo tak jak pisze kitek macica już zasłania <bezradny>
ObrazekObrazekObrazek
emo

Postprzez stimka » 13 sie 2012, o 19:04

raczej nigdy jej tam po prostu nie było ;)
Obrazek
Obrazek Obrazek
stimka

Powrót do Zdrowie przyszłej mamy